Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

MikeHunt reče pred 33 minutami:

in injeciranjem cepiv v poskusni fazi (EMA, FDA je odobrila spare me please) v telo človeka.

FDA je sicer "odobrila" izdelek pod imenom Comirnaty, ki sploh še ni zunaj(in varnostnih študij še zdaleč ni konec, ampak nvm). Tisto s čimer cepijo ljudi je še vedno pod imenom BNT162b2 je tehnično še vedno pod EUA. 

Nice trick tho

Povezava do prispevka
hordak reče pred 9 minutami:

FDA je sicer "odobrila" izdelek pod imenom Comirnaty, ki sploh še ni zunaj(in varnostnih študij še zdaleč ni konec, ampak nvm). Tisto s čimer cepijo ljudi je še vedno pod imenom BNT162b2 je tehnično še vedno pod EUA. 

Nice trick tho

Ubistvu so preimenoval BNT162b2 v Comirnaty. Pr nas majo s Pfizerjem cepljeni napisan Comirnaty na potrdilu.

 

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/different-vaccines/Pfizer-BioNTech.html

uredilo bitje cefizl
Povezava do prispevka
Mr.G. reče pred 36 minutami:

Mal sva zašla iz konteksta.

Še zmerej ni dost šoferjev. Zakaj jih ni?

Brexit s tem nima lih velike veze. Če so turki, šiptarji, čapci šli iz VB in zdej NI ŠOFERJEV, potl je PROBLEM DRUGOD. Ne v brexitu.

Kot sem rekel...v celi VB ni šoferjev za bencin razvozt! Dejte no!

Je vsaj deloma posledica Brexita. V UK je sedaj težje urejat papirje in bolj negostoljuben pristop do nižje izobraženih tujcev ne pomaga. Ne vem kakšni so pogoji za vize sedaj, ampak najprej so izdali 3 mesečne vize za čez božič. Zakaj bi kdorkoli zapustil redno službo za tri mesece v VB ob visokih stroških nastanitev. 

 

Drug problem je, da je internet nakupovanje povečalo potrebo po kombi dostavi in precej šoferjev vidi to kot bolj udobno opcijo (vsak večer doma).

Povezava do prispevka
mangoforatango reče pred 40 minutami:

@kmjr kajenje skodi tudi indirektno, ne samo tistemu, ki kadi.

 

Ker rad govoris iz osebnih izkusenj.. Moja mati je umrla pri 43ih za rakom, moj nono pa pri 87ih z gripo. Ni ga bilo cloveka, ki bi se v teh primerih spomnil dajati primerjave z avti, zapirati drzave, omejevati pravice dolocenim in teziti glede neodgovornosti do druzbe  (ce gledamo vsaj primer mojega nonota in cepljenja proti gripi), kvecjemu je v obeh primerih bilo receno "to je zalostno, ampak normalno."

 

Ne bojim se cepiva in niti covida ne, mi pa gre cisto prevec na kurac celotna ta covid histerija, ne glede na Janso, Kacina in ostala goveda. Se pa strinjam, da bi z modelom Svedske dosegli dosti vecjo precepljenost, kakor z nasimi strokopoliticnimi idioti.

In kaj je model Švedske? Družba, ki se manj druži? Mladi, ki ne živijo s starši od 18ga leta naprej. Sem prepričana, da cel kup tistih, ki se zavzemajo za švedski model živi v isti hiši s starši ali pošilja svoje otroke k njim malo v varstvo. Zraven pa vpijejo kako bi morali biti vse odprto in kako se pa oni že ne bodo cepili, ker niso ogrožena skupina. 

Povezava do prispevka
cefizl reče pred 46 minutami:

PCT je točno to, pa če se strinjaš alpa ne. Če nisi cepljen in mini pol leta od prebolevnosti si prislijen plačevat 9-12€, da lahko greš tankat al pa k zobozdravniku. Če se pa z istim testom na šihtu samotestiraš (od ju3 dalje na 48 ur), ti pa ne velja za pct.

 

Pa če nebi umrla ena 20 letnica, bi šli celo državo silit v PC.

 

Slabo si obvesčen. Dobesedno vsakega strokovnjaka iz področja cepiv, ki je izrazil dvom so diskreditiral in označl za teoretika zarot. Dr. Robert Malone je najlepši primer. Zdej ga boš šou googlat in boš dobil sam diskreditacije. Čeprav je tip polno cejen z moderno in zagovarja cepljenje rizičnih skupin. Je pa prvi opozarjal na inflamacije organov zarad mRNA cepiv, pa ga na FDA niso jebal 5 posto. A glej ga zlomka, nekaj mesecev kasneje so inflamacije srčne mišice/ovojnice uradno priznane, za ledvice pa še preiskujejo.

 

Ne, ni to. Drzava te ne sili v cepljenje ampak spodbuja k temu. Sili pa delodajalce, da te silijo v izpolnjevanje pct pogoja. 
 

In to drzavi tudi sam zamerim. Ima vse vzvode, da zapove cepljenje, pa tega iz necednih vzgibov ne stori. 
 

dr.Malone… prvic slisim zanj. Tako, da tezko komentiram zaenkrat. Je pa to se vedno en zdravnik proti vsem ostalim, sklepam. Pa se pri njem,  ce prav razumem, je slo za to, da so njegove ugotovitve priznali in jih upostevajo (seveda prej preverijo). Pa ne vem zakaj je fda relevanten za nas kaj bolj kot nra al kaj so uni zda orozarji. 

 

Imamo kak primer relevantnega zdravnika iz naprimer Slovenije? 
 

A so pokasnjene okoliscine smrti te 20-letnice? Razen tega, da je bila kot mlajsa zenska del rizicne skupine, ki se ji odsvetuje cepljenje z J&J, ne vem kaj dosti. Pa da je ena prej imela podobno realcijo in so jo ispeli resit (ustavit otekanje mozganov al glave). Iz meni znanih podatkov bi rekel, da je za smrt odgovorna toliko kot drzava oziroma tisti, ki so dovolili cepljenje z J&J pripadnici rizicne skupine. 
 

 

mangoforatango reče pred 45 minutami:

@kmjr kajenje skodi tudi indirektno, ne samo tistemu, ki kadi.

 

Ker rad govoris iz osebnih izkusenj.. Moja mati je umrla pri 43ih za rakom, moj nono pa pri 87ih z gripo. Ni ga bilo cloveka, ki bi se v teh primerih spomnil dajati primerjave z avti, zapirati drzave, omejevati pravice dolocenim in teziti glede neodgovornosti do druzbe  (v primeru mojega nonota), kvecjemu je v obeh primerih bilo receno "to je zalostno, ampak normalno."

 

Ne bojim se cepiva in niti covida ne, mi pa gre cisto prevec na kurac celotna ta covid histerija, ne glede na Janso, Kacina in ostala goveda. Se pa strinjam, da bi z modelom Svedske dosegli dosti vecjo precepljenost, kakor z nasimi strokopoliticnimi idioti.


Socustvujem in iz pietete do tvojih bliznjih ne bom ubral enakega tona kot bi v debati z MikeHuntom, ampak rak, ce prav razumem, ni virusna bolezen s katero bi lahko okuzili druge oziroma jo dobili od drugih. Se manj mi je jasno kaj zelis povedati s primerjavami iz prometa, ker - kot sem vec kot enkrat pojasnil - sluzijo ponazoritvi odsotnosti pravne odgovornosti drzave za posamicne skodljive posledice generalno pozitivnega ukrepa (pripenjanja z varnostnim pasom). Razen, ce si kje na meni nerazumljiv nacin zapisal (ali pa sem spregledal), da je neko s strani drzave predpisano obvezno ravnanje rezultiralo s posledico, ki bi se ji brez tega izognili. 
 

Ob epidemijah gripe so ukrepi, rizicne skupine se prostovoljno cepijo (obnavlja se letno) in nisem preprican zakaj naj bi bilo to slabo. Sklepam, da tvojemu nonotu niso odrekli zdravljenja al bolnisnicne oskrbe. 


Ne razumi me napak, tudi sam sem vceraj bil na komemoraciji ob babičini smrti (prav tako stara 87: ni bil covid) in kljub vsemu kar obcutimo ljudje v takih trenutkih bi sam bil vesel, ce bi docakal njeno starost). 

 

MikeHunt reče pred 45 minutami:

 

tudi turki niso nobenega silili v islam, samo tisti, ki se niso prostovoljno odlocili so placali davek, pa na vsake tolk casa prvorojenega otroka.

 

also pro cepilci ste naciji, ce se pa ne strinjas z nacisticnimi metodami za prislit ljudje v cepljenje, te ne bi smelo pretirano motiti, ce vse procepilce oznacim za castilce Hitlerja.

 

 


LP


Kako si potem pojasnis Balije v Bosni in Sandzaku? Casius Clay v USA?

 

Mene nic kar ti pocnes ne moti, kvecjemu mu me, glede na repertoar, ki se ga posluzujes, bodosi zabava bodisi zalosti. 
 

Moti me pa ne, ker kot humanist zagovarjam tvojo pravico do tega, da me s svojimi stalisci tudi zabavas in zalostis hkrati vse dokler ne posegas v mojo svobodo. :) 
 

 

Povezava do prispevka
MikeHunt reče pred 1 uro:

evo zdele bil v pekarni, vsi kot budale se budalirajo z maskami, edino ne dedek +80 let bi rekel, da ze proti 90 let.

 

zakaj so vsi upokojenci tako brezbrizni?

 


LP

Ščitimo ljudi, ki nočejo biti zaščiteni.

We live in a society.

 

L,P,  in lep pozdrav

 

PS. Cepi se, da ga ne boš ubil.

Povezava do prispevka
ana reče pred 12 minutami:

In kaj je model Švedske? Družba, ki se manj druži? Mladi, ki ne živijo s starši od 18ga leta naprej. Sem prepričana, da cel kup tistih, ki se zavzemajo za švedski model živi v isti hiši s starši ali pošilja svoje otroke k njim malo v varstvo. Zraven pa vpijejo kako bi morali biti vse odprto in kako se pa oni že ne bodo cepili, ker niso ogrožena skupina. 


Preberi še enkrat edini post v katerem omenjam Švedsko in se vprašaj, če res odgovarjaš meni al si morda, kaj pa vem, ob zaznavi Švedske preklopila v nek troll mode. 
 

Trdil sem, da bi pri nas vec ljudi spostovalo ukrepe, ce bi prebivalci Sloveniji imeli vecjo stopnjo zaupanja v vladne/drzavne ustanove in njihove predstavnike. Pa tik ob omembi SWE ti to pise v originalnem postu v oklepaju. 
 

Nadomesti jo s Švico, če si alergična na Švedsko. 
 

To kar ti naštevaš (prednosti skandinavsega pristopa k samostojnosti) nima zveze s tem kar sem sam napisal in nekako dvomim, da si legit uporabnica ana, ker je ona bila bolj ali manj funkcionalno pismena, ce me spomin ne vara. 
 

TLDR: na Švedskem (Švici) zadostuje priporočilo relevantne osebe/organizacije/ustanove, mora pri nas bit neka pravna norma s strogim nadzorom in sankcijo, da se jo spostuje. 
 

 

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka
mangoforatango reče pred 3 minutami:

Ne, @ana. Svedska se ni sla neumnih ukrepov, pustila ljudem normalno ziveti (med drugim spodbuja tudi starejse k fizicni aktivnosti), hkrati pa ozavescala o pozitivnih ucinkih cepljenja.

 

 

Povej mi, koliko ljudi se pri 18 v Sloveniji izseli na svoje? Ne štejem študentski dom, kjer je še vedno vsak vikend prinese domov umazana oblačila. Ti bi rad švedski model malo omejitev, z slovenskim modelom, kjer starejši se vedno morajo skrbeti ta svoje otroke in vnuke še potem, ko se upokojijo. 

 

Švedski (skandinavski) model, da otroci pri 18 ali 19 postanejo neodvisni, je naravna samoizolacija. Ti bi pa imel švedski model milih preventivnih ukrepov okoli korone in slovensko pravico, da se jo nosi domov staršem. 

Povezava do prispevka
ana reče pred 7 minutami:

Povej mi, koliko ljudi se pri 18 v Sloveniji izseli na svoje? Ne štejem študentski dom, kjer je še vedno vsak vikend prinese domov umazana oblačila. Ti bi rad švedski model malo omejitev, z slovenskim modelom, kjer starejši se vedno morajo skrbeti ta svoje otroke in vnuke še potem, ko se upokojijo. 

 

Švedski (skandinavski) model, da otroci pri 18 ali 19 postanejo neodvisni, je naravna samoizolacija. Ti bi pa imel švedski model milih preventivnih ukrepov okoli korone in slovensko pravico, da se jo nosi domov staršem. 


No, preprican sem, da je pri nas najvec okuzb bilo v zdravstvenih institucijah in dsojih (prvi val), v drugem pa v proizvodnji (tovarne/manifakture podizvajalcev/dobaviteljev). 
 

Svedi pri 19ih fasejo stipendijo visjo od SLO povprecne neto place (10let nazaj je blo 900eur) in se brez tezav osamosvojijo ze med studentsko dobo. Pri nas (lj, obala, pac placi kjer lahko zivis) rabis 4 povprecne mesecne place za 1m2 bivalne povrsine. 
 

pa se vseeno osamosvojimo bostveno prej kot mediteranci (italijani, grki, spanci). 
 

A imas kake podatke o okuzbah v svedskih dsojih pa tovarnah rezervnih delov za avtomobile?

 

Daj vsakemu polnoletnemu slovencu svoj flat in Kacin in Krek naj svetujeta, da naj vsak poje en aspirin na tri dni. V enem tednu bos imela antiaspirinsko gibanje. 

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka
kmjr reče pred 2 minutama:


Preberi še enkrat edini post v katerem omenjam Švedsko in se vprašaj, če res odgovarjaš meni al si morda, kaj pa vem, ob zaznavi Švedske preklopila v nek troll mode. 
 

Trdil sem, da bi pri nas vec ljudi spostovalo ukrepe, ce bi prebivalci Sloveniji imeli vecjo stopnjo zaupanja v vladne/drzavne ustanove in njihove predstavnike. Pa tik ob omembi SWE ti to pise v originalnem postu v oklepaju. 
 

Nadomesti jo s Švico, če si alergična na Švedsko. 
 

To kar ti naštevaš (prednosti skandinavsega pristopa k samostojnosti) nima zveze s tem kar sem sam napisal in nekako dvomim, da si legit uporabnica ana, ker je ona bila bolj ali manj funkcionalno pismena, ce me spomin ne vara. 

Kaj ima zvezo s tem kar si ti napisal je čisto vseeno, ker kolikor vem, nisem odgovarjala tebi. 

 

To o nezaupanje oblasti sem že sama omenila par strani nazaj in niti približno ni nek švedski ali švicarski unikat in nikoli nisem uporekala temu. Edino s čimer se ne strinjam, je, da je v Sloveniji kriva vlada. Krivi sta vlada in opozicija. Naj bolj je smešno tisto pritozevanje okoli nakupov mask in podobnega. Tukaj so mirno razložili, da so preplačali za 300 milionov evrov ventilatorjev in da jim kakih 90 mil se ni uspelo dobiti nazaj. Vse stranke (vkljucno z opozicijo) so povsem mirno sprejele razlago, da je bila pac panika in so skušali dobaviti zadeve, kjer so bile možnosti. V Sloveniji so pa iz nekega bebca, ki mu je prej leta uspelo vegetirati v državni službi, naredili skoraj potencialnega predsednika vlade, ker je bila možnost, da bi zrušil vlado. V Sloveniji je taka gnojnica zaradi politikov,velike večine politikov na obeh straneh.

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 6 minutami:

Ne, ni to. Drzava te ne sili v cepljenje ampak spodbuja k temu. Sili pa delodajalce, da te silijo v izpolnjevanje pct pogoja. 

In zakaj za šiht izpolnjujem pct, za uporabo storitve pa ne? Pa gre za isti test.

 

kmjr reče pred 7 minutami:

Je pa to se vedno en zdravnik proti vsem ostalim, sklepam. Pa se pri njem,  ce prav razumem, je slo za to, da so njegove ugotovitve priznali in jih upostevajo (seveda prej preverijo).

Maš še človeka, nobelovga nagrajenca, ki je več desetletij pisal francosko cepilno politiko, ljudi, ki so delal na WHO, GAVI, ... 

 

Njegovih ugotovitev niso priznali, ampak so jih fact checkerji označli za teorije zarote. So se pa seveda izkazale za resnične. Je pa to opozarjal še pred zasilno odobritvijo, ker je eden prvih, ki so delal na mRNA cepivih. 

 

Res presenetljivo, da se več strokovnjakov javno ne izpostavi, pri kritiki covid cepiv, ko pa dobesedno vse javno linčajo. 

 

kmjr reče pred 15 minutami:

Imamo kak primer relevantnega zdravnika iz naprimer Slovenije? 

Pr nas relavantni zdravniki (Crack, Ihan, Beovič, Logar, itd) skor na tedenski ravni spreminjajo izjave in drug drugega negirajo, tak, da naša "stroka" je podn od podna. Če se kdo drug oglasi, ga takoj skenslajo, da kaj se oglaša, sej ni njegovo področje. Pa njihovo tut ni, ker ni enga epidemiologa alpa virologa med njimi. 

 

kmjr reče pred 22 minutami:

Iz meni znanih podatkov bi rekel, da je za smrt odgovorna toliko kot drzava oziroma tisti, ki so dovolili cepljenje z J&J pripadnici rizicne skupine. 

 

Ti to resno? A ji je kdo povedal, da spada v rizično skupino? To bi bla naloga zaposlenih v cepilnem centru in ministrstva za zdravje. Tak se jim pa vsem jebe za zdravje, sam da se procent precepljenosti zvišuje. V normalnih državah so J&J kenslal že spomladi. Pa 99% folka v Sloveniji ni vedl za to, dokler ni 20 letnca umrla. 

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 8 minutami:


No, preprican sem, da je pri nas najvec okuzb bilo v zdravstvenih institucijah in dsojih (prvi val), v drugem pa v proizvodnji (tovarne/manifakture podizvajalcev/dobaviteljev). 
 

Svedi pri 19ih fasejo stipendijo visjo od SLO povprecne neto place (10let nazaj je blo 900eur) in se brez tezav osamosvojijo ze med studentsko dobo. Pri nas (lj, obala, pac placi kjer lahko zivis) rabis 4 povprecne mesecne place za 1m2 bivalne povrsine. 
 

pa se vseeno osamosvojimo bostveno prej kot mediteranci (italijani, grki, spanci). 
 

A imas kake podatke o okuzbah v svedskih dsojih pa tovarnah rezervnih delov za avtomobile?

 

Daj vsakemu polnoletnemu slovencu svoj flat in Kacin in Krek naj svetujeta, da naj vsak poje en aspirin na tri dni. V enem tednu bos imela antiaspirinsko gibanje. 

Moj point je, da Švedska ni Slovenija. Če hočeš Svedski model potem bo treba mlade odseliti od doma. Če pa se hoče jesti mamino kosili, so pa potrebni drugačni ukrepi.

  • Trol 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
cefizl reče pred 1 minuto:

1) In zakaj za šiht izpolnjujem pct, za uporabo storitve pa ne? Pa gre za isti test.

 

2)Maš še človeka, nobelovga nagrajenca, ki je več desetletij pisal francosko cepilno politiko, ljudi, ki so delal na WHO, GAVI, ... 

 

Njegovih ugotovitev niso priznali, ampak so jih fact checkerji označli za teorije zarote. So se pa seveda izkazale za resnične. Je pa to opozarjal še pred zasilno odobritvijo, ker je eden prvih, ki so delal na mRNA cepivih. 

 

Res presenetljivo, da se več strokovnjakov javno ne izpostavi, pri kritiki covid cepiv, ko pa dobesedno vse javno linčajo. 

 

Pr nas relavantni zdravniki (Crack, Ihan, Beovič, Logar, itd) skor na tedenski ravni spreminjajo izjave in drug drugega negirajo, tak, da naša "stroka" je podn od podna. Če se kdo drug oglasi, ga takoj skenslajo, da kaj se oglaša, sej ni njegovo področje. Pa njihovo tut ni, ker ni enga epidemiologa alpa virologa med njimi. 

 

 

3) Ti to resno? A ji je kdo povedal, da spada v rizično skupino? To bi bla naloga zaposlenih v cepilnem centru in ministrstva za zdravje. Tak se jim pa vsem jebe za zdravje, sam da se procent precepljenosti zvišuje. V normalnih državah so J&J kenslal že spomladi. Pa 99% folka v Sloveniji ni vedl za to, dokler ni 20 letnca umrla. 


1) To je IMO zato, ker z vladnimi ukrepi resujemo nemsko gospodarstvo (predvsem avtoindustrijo) in ne cesa drugega (a la zivljenja) kot zmotno domneva vecina. :) 
 

2) Glede tujih ne morem komentirat, glede domacih se pa strinjam. Sam najbolj zaupam onemu dr. Jerebu. 
 

Pri nas je vecji del stroke, ki javno nastopa, bolj politika(ntstvo) kot stroka. 
 

3) za J&J so vse mlajse ŽENSKE rizicna skupina (zaradi strdkov). Ne spomin se ce je to bilo pred ali po smrti 20letnice, ma ko sem se sel cepit so me (tam za zeleznico, nek privat center zdravja al neki v LJ) vsaj trikrat vprasali ce bi res JJ in ne enga dvokomponentnega cepiva (pfeizer?) in mi dali nek list s potencialnimi stranskimi ucinki. Pa loceno se soglasje k cepljenju al neki. Tudi, ce ji niso nic rekli, je neodgovorno neprebrat kar podpisujes preden ti nekaj vbrizgajo. Nisem pa bil poleg, ko se je ona cepila, tako, da ne vem. 
 

sam sem JJ izbral po tehtnem premisleku in vedel, da ga ne bi, ce bi bil mlajsa zenska

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 3 minutami:

Ker mladi so doma, da lahko jejo mamino kosilo...

 

Ne pa recimo zato, ker so stanovanja predraga.

To je ločen problem, ki se ga ne bo rešilo ned pandemijo ali v parih mesecih. Tako kot ne moreš v parih mesecih izobraziti novih zdravnikov in sester, da se odpre več postelj na intenzivni negi. Vsi lahko razlagamo, kaj bi države v katerih živimo morale imeti, ampak s situacijo se je pa treba soočiti takrat, ko tega nimajo. 

Povezava do prispevka
UFO reče pred 11 minutami:

Zakaj se pa vlada ukvarja s cepljenjem in zakaj se ne ukvarja s stanovanjsko problematiko? A ni oboje nujno? Zakaj bi se random folk ukvarjal s kapricami vlade in zdravstva, ki sami cherry pickajo s čim bi se gospodje in gospe ukvarjali in s čim pa ne?


Kako bodo dostopna stanovanja spodbudila folk k delu za cim manjse placilo z minimalno dodano vrednostjo? 
 

 

 

ana reče pred 12 minutami:

Moj point je, da Švedska ni Slovenija. Če hočeš Svedski model potem bo treba mlade odseliti od doma. Če pa se hoče jesti mamino kosili, so pa potrebni drugačni ukrepi.


Ze, a to da so mladi zgodaj samostojni ni vzrok ampak posledica svedske (skandinavske, nordijske) mentalitete. Ta pa posledica nekaj stoletij razvoja pogojenega tudi z geografskimi (podnebnimi) dejavniki. 
 

V sredozemlju prevladuje vecgeneracijski dom (po tri, stiri generacije v isti bajti, posestvu), na severu pac ne. Po moje precenjujes vpliv moznosti oredaje otrok (starim)starsem v varstvo. 

Povezava do prispevka

Moj point je, da se modeli ne morejo prestaviti iz drzave v državo, ker živimo različno. Tukaj je kot eden od razlogov, zakaj so številke tako visoke, družabna narava ljudi (in po moje visoka potrošnja alkohola).

 

Mimogrede medgeneracijska povezanost ima veliko dobrih vidikov, samo med epidemijo, kjer se največ infekcij širi med mladimi in kjer najbolj umirajo starejši,pa vse skupaj otežuje situacijo. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
kmjr reče pred 1 minuto:


Kako bodo dostopna stanovanja spodbudila folk k delu za cim manjse placilo z minimalno dodano vrednostjo? 

Meni je vseeno do trenutka ko se začne z moraliziranjem. Na tej točki se pa kamot lahko začnemo pogovarjat kdo kaj dela, kdo kaj ne dele, kje kdo dela, kje kdo ne dela, za koliko kdo dela, za koliko kdo ne dela, kaj je kdo naredil, kaj kdo ni naredil, kaj bi kdo moral narediti, kaj komu ne bi bilo treba narediti, kdo ima kje jahko, kdo nima jahte, ...

Povezava do prispevka
ana reče pred 2 minutama:

Moj point je, da se modeli ne morejo prestaviti iz drzave v državo, ker živimo različno. Tukaj je kot eden od razlogov, zakaj so številke tako visoke, družabna narava ljudi (in po moje visoka potrošnja alkohola).


Seveda ne, vendar sam nisem govoril o modelu ampak stopnji zaupanja (ki se dolgo in mukotrpno gradi, spicka pa v petih minutah). 
 

Jaz itak moram pocasi iz te teme, ker ze narobe zaznavam citate. 

Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 5 urami:

 

Sam maš tud neplačnike. Največja skupina njih so otroci.

 

Dalje isto recimo kadilci plačajo davke ali pa karto za bus, pa ne smejo kadit.

Pri kadilcih odtehta moja pravica do čistega zraka njihovo pravico do kajenja. Saj lahko kadijo samo ne tam kjer s tem uničujejo zrak nekomu ki te slabe razvade nima. 

 

Za tvoj primer ne plačnika sem malo preveč posplošil, sem pričakoval da  je logično da za otroke plačuje nekdo drug. Prav tako za invalide in ostale skupine, ki niso sposobne za delo. 

Povezava do prispevka

Jaz plačam 50 evrov za vsak obisk splošnega zdravnika. Plačujemo tudi splošne zdravstvene prispevke. Ker plačamo okoli 3000 evrov letnega privat zavarovanja za štiri družinske člane mi zavarovalnica povrne 25 evrov na obisk. Naše zavarovanje je razmeroma dobro za ceno, lahko bi plačevali se veliko več.

 

Tako izgleda samoplačniški sistem, Slovenija ni niti približno blizu temu. Hčerka je imela težave z mandeljni in se ob vseh zavarovanjih so bili stroški operacije okoli 300 evrov. Brez zavarovanja okoli 3000 za operacijo in eno noč v bolnici. Če ne bi šli privat, bi lahko čakali leta za prvi pregled. 

 

Kot že rečeno je to vse nad prispevki za javno zdravstvo, ki jih plačujejo vsi zaposleni. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 1 uro:

To je ločen problem, ki se ga ne bo rešilo ned pandemijo ali v parih mesecih. Tako kot ne moreš v parih mesecih izobraziti novih zdravnikov in sester, da se odpre več postelj na intenzivni negi. Vsi lahko razlagamo, kaj bi države v katerih živimo morale imeti, ampak s situacijo se je pa treba soočiti takrat, ko tega nimajo. 

 

V parih mesecih lol. Kmalu bo dve leti od začetka korona krize in vse kar so pri nas uspeli narediti je, da si lahko vodilni izplačujejo po 7000€ korona dodatka na mesec, ves ostali kader pa beži daleč stran zaradi neurejenih razmer. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...