Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Pumpkin reče pred 9 urami:

Kaj ti bluziš? Če bi nas obravnavali enako sploh ne bi imeli pct pogojev. Me zanima kaj boš govoril k bo večina cepljenih pristajala v bolnišnicah. 


a to ko zmanjka necepljenih? 👀
 

nekdo cepljen pred enim letom danes ne sodi v kategorijo cepljenih

 

tko kot pri dvajsetih nisi vec najstnik, ceprav si leta pred tem bil

 

Cepi se, ce se zelis, ne se cepit, ce se ne zelis. To je tvoja stvar. Zanikanje dejstev je pa nekaj cisto drugega. Dejstvo je, da pri nas zbolevajo in umirajo (predvsem) necepljeni. 
 

Seveda smo obravnavani enako - ce sta necepljen in cepljen enakopravna pri dodeljevanju prostora v bolnisnici, smo enakopravno obravnavani. Ce velja PCT tako za cepljene kot necepljene, je to enakopravna obravnava. Ista pašta kot s kadilci, ki se cutijo neenakopravne, ker morajo ven na cik. 
 

Vi bi radi na racun skupnosti furali individualizem.

 

 Ce bi jaz imel kaj besede, bi necepljenim (z izjemami) odrekel brezplacno zdravljenje v primeru komplikacij s covidom. Naj vam zaplete ob covidu zdravi Potrč na svojem podcastu. 

 

Ce se pa ne cepis, ker drzava al proizvajalec ne nosita pravne odgovornosti za posledice, toliko bolj. Skleni ustrezno zavarovanje, pa bo prakticno enako kot ce bi drzava al proizvajalec jamcili. 
 

 

  • Račka +1 3
  • Trol 2
Povezava do prispevka
cefizl reče pred 15 urami:

Poglej kak fajn gre britom, ki so zarad brexita ostali brez ful tovornjakarjev. Bencin se kr sam vozi na pumpe.

A briti nimajo nobenga domačina z CE al pa C izpitom za tist bencin vozit?

Ker men nekej nikakor ni jasno.

1.Vsi šoferji so bili....nižja rasa. Ampak so imeli izpit. Imeli so tudi visoke plače.

2. Noben anglež nima izpita za kamijonček in posledično ne more voziti kamijona.

3. Za šoferja noben anglež ne bo šel, ker je plača nikakršna( na nivoju snažilke fate), posledično je blo treba čakat da pride mujo z izpitom in mu dat nikakvo plačo. Ker je mujo šel nazaj domu, anglež nima bencina.

Čudno.

Lahk da problem ni v brexitu.

 

Povezava do prispevka

Zakaj bi delal kot tovornjakar, če lahko dobiš normalen šiht za spodobno plačo?

 

Tudi tistih nekaj funtov več ti ne kompenzira, da si manj doma z družino, motivirani so samo tujci, ki hočejo zaslužit čimveč, da potem lahko živijo boljše doma z privarčevanim denarjem (ali pa pošiljajo denar domov).

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
kmjr reče pred 54 minutami:

 Ce bi jaz imel kaj besede, bi necepljenim (z izjemami) odrekel brezplacno zdravljenje v primeru komplikacij s covidom. Naj vam zaplete ob covidu zdravi Potrč na svojem podcastu. 

 

Ce se pa ne cepis, ker drzava al proizvajalec ne nosita pravne odgovornosti za posledice, toliko bolj. Skleni ustrezno zavarovanje, pa bo prakticno enako kot ce bi drzava al proizvajalec jamcili.

 

Naše zdravstvo ni brezplačno, plačuješ ga vsak mesec ko ti zanj odtrgajo del plače. Cepljen ali ne imaš zato isto pravico do storitev kot vsak drugi plačnik.

Povezava do prispevka
Tarr reče pred 10 minutami:

 

Naše zdravstvo ni brezplačno, plačuješ ga vsak mesec ko ti zanj odtrgajo del plače. Cepljen ali ne imaš zato isto pravico do storitev kot vsak drugi plačnik.


hm, pijan voznik tudi placa kasko zavarovanje, pa mu ne velja, ce napiha :)) 

 

strinjam se, da je v teoriji sedaj tako kot si zapisal, zato pa pravim, da bi jaz to spremenil, ce bi imel kaj besede pri tem. 
 

v praksi pa ne vem kdaj sem kje prisel na vrsto v normalnem roku brez (do)placila. 

evo se ena iz sosescine:

C216257C-62AC-4ED1-96F8-E78E8A45F8C5.thumb.jpeg.d97b4943e7f224b6121f6e122e77fc77.jpeg

 

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka

A drzava zahteva?

 

Drzava te prosi, moleduje in prepricuje, ker vlada nima vecine v drzavnem zboru, da bi lahko zahtevala.

 

In zato je soodgovorna za razmah nasprotovanja cepljenju. 
 

Zavarovalnica zahteva, da vozis trezen. 

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka
Tarr reče pred 15 minutami:

 

Naše zdravstvo ni brezplačno, plačuješ ga vsak mesec ko ti zanj odtrgajo del plače. Cepljen ali ne imaš zato isto pravico do storitev kot vsak drugi plačnik.

 

Sam maš tud neplačnike. Največja skupina njih so otroci.

 

Dalje isto recimo kadilci plačajo davke ali pa karto za bus, pa ne smejo kadit.

Povezava do prispevka
mangoforatango reče pred 35 minutami:

Po tej logiki.. Kaj narediti s kadilci, ki fasejo raka? Debelimi in/ali junk fooderji, ki fasejo infarkt? Mislim, sej vozit moras tudi trezen, no.

 

Povlecemo crto za vse in je.

 

VonGriffin reče pred 27 minutami:

Kadilci, debeluhi, antivaxerji mamilasi in pijandure pac dobijo drazja zdrav, zavarovanja ali pa kasa placa le del stroskov 

 

 


Pijance za volanom bi dal v kategorijo necepilcev, debelih ne, ker debelost ni nalezljiva in s prenaziranjem sebe (tisti, ki so iz tega razloga objestno debeli) ne ogrozajo drugih.

 

Ekstremni sportniki (uni, ki rinejo kamor normalen clovek ne gre) bi pogojno lahko imeli kako subvencijo pri zavarovanju. 
 

Kadilcem bi zaracunal kak cent vec na mesec. 

  • Račka +1 1
  • Trol 1
Povezava do prispevka
mangoforatango reče pred 5 minutami:

Cepljeni je vsaj zasciten pred necepljenim?

Cepljen ubistvu ni pred nikomer zaščiten, še pred drugim cepljenim ne. Zato jih pa zdej grabi panika, da nebojo dobl placa u bolnci, ko bojo kljub cepivu hospitalizirani. Že zdej jih je 40% takih u bolncah.

Povezava do prispevka
mangoforatango reče pred 1 minuto:

Zakaj pa kadilcem samo kak cent vec, ce skodijo vsem? Cepljeni je vsaj zasciten pred necepljenim?

 

Debeli ne ogroza drugih, ampak potencialno polni bolnice po svoji krivdi. Tako no, malo wierd logika vse skupaj.

 

Al je vse samoplacnisko, ali pa nic.

 

 

 

 


To je ideolosko vprasanje. Jaz zagovarjam javno zdravstvo za vse, s penali za skrajno neodgovorno ravnanje. Izjema (imuni na doplacila :)) bi bili ljudje, ki so stanje podedovali (genetske zadeve) in umsko prizadeti. 
 

Kadilcem bi dolocil drazje zavarovanje, ne vem kaj je tu za pojasnjevat. Saj ne delam cenika, le nacela za njegovo oblikovanje. “Par centov vec” v tem kontekstu beri kot: več. 
 

Debelost je IMO danes vecji problem kot to, da se folk ne cepi proti gripi al meningitisu. Ko mine ta covid zadeva, upam, da pride pandemija debelosti na dnevni red in se zacne stroka ukvarjat s tem. 
 

Mularija, sploh v mestih, se ne zna vec niti sonozno odrinit v zrak, kaj sele kaj vec. Tisti, ki se znajo, se komaj odlepijo od tal zaradi gravitacije. 
 

Ne nasprotujem pravici posameznika, da se ne cepi, nasprotujem neodgovornosti do druzbe in nespostovanju razumnih pogojev in omejitev, kot tudi politikanstvu odlocevalcev. 
 

 

Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

Zakaj bi delal kot tovornjakar, če lahko dobiš normalen šiht za spodobno plačo?

 

Tudi tistih nekaj funtov več ti ne kompenzira, da si manj doma z družino, motivirani so samo tujci, ki hočejo zaslužit čimveč, da potem lahko živijo boljše doma z privarčevanim denarjem (ali pa pošiljajo denar domov).

Delal bi kot tovornjakar za pravo plačo.

Zakaj pa ne? 

Spet govorim o temu, da brexit najverjetneje NI RAZLOG, da anglež man in girl, nimata  bencina. Tako, da je brexit lahko( tudi je) samo izgovor za slabo plačano delo tovornjakarja-šoferja. 

Zakaj bi dal šoferju cekin, če lahko pobašem v svoj žep. Zdej pa jokajo.

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 15 minutami:


To je ideolosko vprasanje. Jaz zagovarjam javno zdravstvo za vse, s penali za skrajno neodgovorno ravnanje. Izjema (imuni na doplacila :)) bi bili ljudje, ki so stanje podedovali (genetske zadeve) in umsko prizadeti. 
 

Kadilcem bi dolocil drazje zavarovanje, ne vem kaj je tu za pojasnjevat. Saj ne delam cenika, le nacela za njegovo oblikovanje. “Par centov vec” v tem kontekstu beri kot: več. 
 

Debelost je IMO danes vecji problem kot to, da se folk ne cepi proti gripi al meningitisu. Ko mine ta covid zadeva, upam, da pride pandemija debelosti na dnevni red in se zacne stroka ukvarjat s tem. 
 

Mularija, sploh v mestih, se ne zna vec niti sonozno odrinit v zrak, kaj sele kaj vec. Tisti, ki se znajo, se komaj odlepijo od tal zaradi gravitacije. 
 

Ne nasprotujem pravici posameznika, da se ne cepi, nasprotujem neodgovornosti do druzbe in nespostovanju razumnih pogojev in omejitev, kot tudi politikanstvu odlocevalcev. 
 

 


No, sej v marsicem se strinjam s teboj.
 

Jaz razumnih pogojev in omejitev znotraj covid histerije pac se nisem zasledil, se manj pa kakrsnokoli transparentost tako odlocevalcev, kot stroke. Tudi glede cepljenja ti trdijo, da je 99% ucinkovito, testirano in varno, potem pa vsak teden dodajajo nove stranske ucinke in na koncu cepiva se ukinjajo enega za drugim. Jebi ga, ampak fuck off.

 

No, pa tega, da bi kadilci imeli drazje zavarovanje, necepljeni pa sami placevali vse stroske, ne stekam najbolj. Na koncu dneva je tudi kadilec neodgovoren do druzbe, rak ima nenazadnje, koliko ze, 50% smrtnost?

uredilo bitje mangoforatango
Povezava do prispevka
cefizl reče pred 5 minutami:

Cepljen ubistvu ni pred nikomer zaščiten, še pred drugim cepljenim ne. Zato jih pa zdej grabi panika, da nebojo dobl placa u bolnci, ko bojo kljub cepivu hospitalizirani. Že zdej jih je 40% takih u bolncah.


Kar 40%, a? 🤣

 

Nihce razumen ne trdi, da se s cepljenjem izognes okuzbi ampak da zmanjsas moznost za razvoj tezjega poteka bolezni in/ali smrti. 
 

Zanimivo je to, da vsi “antivaxerji” kar jih poznam, ki so imeli manj prijetno prebolevanje, obzalujejo, da se niso cepili. 
 

Se vecji smehi orehi so, ko se folk, ki se je basal z vsemi moznimi nepreverjenimi sibstancami, ker pac butnejo, sklicuje na neraziskanost stranskih ucinkov cepiv. A konzumirajo cistila za feltne. 
 

Osebno mi je vseeno, sam sem se cepil zaradi izpolnjevanja pct pogoja in to z J&J, ker bi vse ostalo smatral kot licemerno. Srednjesolsko poznavanje matematike je dovolj, da ugotovis kako minirno nevarnost predstavlja cepljenje v primerjavi s prebolevanjem. Pa sem, preden sem se cepil, prebolel 2x (enkrat potrjeno s pcr testom, prvic pa sem imel istocasno kot moja draga potrjeno, le blazje simptome od nje). 
 

Tisto cesar ne razumem je to, da so antivaxerji tisti, ki dissajo cepljene oziroma folk, ki cepljenje zagovarja/spodbuja. 
 

Odgovorna in resna oblast bi ali uvedla obvezno cepljenje (P,C) ali ukinila vse ukrepe (vkljucno s P, C, T pogojem). Vse te vmesne variante so samo netivo druzbenega konflikta.

 

Osebno sem bolj za obvezno cepljenje kot ukinitev vseh omejitev. 
 

 

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 44 minutami:

Kadilci statisticno toliko prej umrejo, da posledicno ful prisparas pri pokojnini, ne glede na visoke stroske zdravljenja. Mogoce bi se jim splacalo subvencionirat se kaksen cik vec :lol:


Hm, na to se nikoli nisem pomislil, je pa kul ideja. Ukinit filtre 😂

 

mangoforatango reče pred 42 minutami:


No, sej v marsicem se strinjam s teboj.
 

Jaz razumnih pogojev in omejitev znotraj covid histerije pac se nisem zasledil, se manj pa kakrsnokoli transparentost tako odlocevalcev, kot stroke. Tudi glede cepljenja ti trdijo, da je 99% ucinkovito, testirano in varno, potem pa vsak teden dodajajo nove stranske ucinke in na koncu cepiva se ukinjajo enega za drugim. Jebi ga, ampak fuck off.

 

No, pa tega, da bi kadilci imeli drazje zavarovanje, necepljeni pa sami placevali vse stroske, ne stekam najbolj. Na koncu dneva je tudi kadilec neodgovoren do druzbe, rak ima nenazadnje, koliko ze, 50% smrtnost?


Glede vodenja (upravljanja drzave med to pandemijo) se tezko razhajamo, ker je iz @Aviona vidno, da ne gre za zaupanja vredne ljudi in institucije, sam kaj ko drugih nimamo :/ 

 

Meni se, ce prav berem, ne zdi niti najmanj varno cepivo manj nevarno od same bolezni al pa raznih zdravil na recept. 
 

To o 99% zasciti ne razumem na kaj se nanasa, razen na to, da 99% cepljenih ne umre zaradi covida. Najbrz tudi podoben procent necepljenih ne umre zaradi covida. 
 

V 99% (na pamet) pa cepljenje ublazi potek bolezni, ce se okuzis in zbolis. In vsaj dva osebka iz sosescine mlajsa od 50 sem poznal, ki bi danes 99% bila se ziva, ce bi se cepila, pa se nista. To me je pahnilo globje na vaxersko stran kot sem bil sicer. 
 

Glede kadilcev je v sali ze @Brenta odgovorila 😂

 

Sam izhajam iz tega, da je obcasno pasivno kajenje (sprehodis se mimo kadilca, ki kadi v danem trenutku) za druzbo in njene podsisteme manj nevarno kot mnozicna potreba po hospitalizacijaj zaradi prebolevanja covida. Ceprav veliko necepljenih preboli brez simptomov, jih prevec potrebuje resno bolnisnicno oskrbo. Bistveno vec kot kadilcev. In kadilci ne morejo okuziti (s potrebo po hospitalizaciji) drugih ljudi al zdravstvenega osebja. 
 

Skodljiva razvada pac ni virus in ne mutira. :) 

 

 

Povezava do prispevka
cefizl reče pred 25 minutami:

Pol pa čimprej po novo dozico, ker maš po pol leta še sam 3% zaščite. Drugače si isto neodgovorn kot antivaxerji. Oz še bolj, ker hodiš netestiran naokol.


Cepil sem se enkrat septembra, v casu ko so prebolelost podaljsali na 8 pa skrajsali na 6 v par dneh. 
 

Pred naslednjo dozo bom sel preverit protitelesa. Dokler jih bom imel za dvakratnik minimuma, se ne bom fiksal z novo dozo. 
 

Jaz se ne bojim ne cepiv ne covida, nisem se cepil iz strahu. Po besedah (takozvanih argumentih) antivaxerjev je jasno, da se ne cepijo iz nekega iracionalnega strahu. Vsak, ki je kdaj prakticiral spolnost z netestirano osebo na spb, al zauzil kako mamilo al naravno zdravilo mimo certificiranih zadev, al pil vodo iz narave, je zame ubogi na duhu, ce potencialne stranske ucinke cepiv navaja kot razlog za necepljenje.

 

Plus to, da je zelo zelo tezko v praksi lociti antivaxerja od chemtrails lunatikov. 
 

Skeptike se lahko spostujem in tudi poslusam njihove argumente, ma antivaxerji so - vsaj tisti s katerimi sem imel opravka - “tu mač”. 😁

 

Dokler se niso cepili vsi, ki mi kaj pomenijo in bi jih lahko ogrozil, sem se redno samotestoral kljub prebolelosti. Ko je prebolelost minila, sem se cepil. Tveganje je v tem primeru manjse zlo od ovir v prakticnem zivljenju. Vsaj dokler ne uvedejo letalskih povezav za antovaxerje. :) 


ps: to s 3% mora bit iz riti povleceno, ker zadeva od posameznika do posameznika tako varira (prisotnost protiteles na enoto krvi), da je neko povprecje toliko merodajno kot znesek povprecne place pri nas :)

 

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka
kmjr reče pred 11 minutami:

Meni se, ce prav berem, ne zdi niti najmanj varno cepivo manj nevarno od same bolezni al pa raznih zdravil na recept. 

gre za risk/benefit, za mlajše je rizik dovolj majhen, da nima nekega smisla tvegati stranske učinke (dolgoročni sploh niso znani)

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...