Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Na uradni strani Bele hiše ...

 

948126224_bela_hia_voilo.jpg.1da3d7befd9f23cedefa2d30755450ee.jpg

 

Človek prav ne more verjeti, da se lahko tako nizko spustijo ... ampak so dejansko to napisali ...

https://www.whitehouse.gov/briefing-room/press-briefings/2021/12/17/press-briefing-by-white-house-covid-19-response-team-and-public-health-officials-74/

 

 

1850052588_bela_hia_2.jpg.a92b1714b80fb55a2cbf5d398a7489a7.jpg

 

741130437_bela_hia_3.thumb.jpg.2aaf60e07796bb64d78398b1e5ba491d.jpg

 

568399209_bela_hia_5.jpg.d915987eaa83bea41bd99bea39bc8475.jpg

 

uredilo bitje Haderach
  • Ne me jebat 2
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

"V Izraelu bodo začeli cepiti s četrtim odmerkom"

 

https://www.24ur.com/novice/korona/v-izraelu-bodo-zaceli-cepiti-s-cetrtim-odmerkom.html

 

Pa potem take mamo:

 

"V pariški dražbeni hiši so za 107.000 evrov v torek prodali prvi poslani SMS z voščilom Vesel božič. Prodali so ga kot NFT, nezamenljive žetone. Besedilo je bilo poslano 3. decembra 1992, na dražbo pa ga je dalo britansko telekomunikacijsko podjetje Vodafone."

 

WW III neizogibna...

 

uredilo bitje MarioKing
Povezava do prispevka

Ker je @Kastor načel vprašanje v gnoju:

 

"Saj verjetno ste že predebatiral... ampak zakaj ste toliko presenečeni nad poživitvenimi dozami?"

 

Meni se zdi bolj smiselno vprašanje: zakaj vi niste? Na začetku epidemije se je govorilo o cepivu kot o neki čudežni bilki, ki nas bo rešila vse, cepi se in omogočeno ti bo normalno življenje. Normalno življenje z masko na obrazu kljub 3 odmerkom cepiva, presenečni smo očitno samo necepljeni.

 

Govorilo se je tudi, da dva odmerka cepiva ponujata doživljenjsko zaščito, sedaj smo pri tretjem, Izrael pa razmišlja o uvedbi že 4. odmerka, ampak smo samo necepljeni presenečeni.

 

Zdaj naša stroka pravi, da ta cepiva ponujajo skoraj zanemarljivo stopnjo zaščite proti novi različici, ampak spet smo samo necepljeni presenečeni, ko se vas poziva na poživitveni odmerek istega neefektivnega cepiva proti novi različici. 

 

In kljub cepljenju vas zdaj države kot je recimo Avstrija tretirajo praktično kot necepljene, ampak ... samo necepljeni so presenečni? "Kaj pa smo pričakovali brez 3. odmerka?" 

 

Ne vem, jaz ko berem te zadeve, sem presenečen. Če vi niste, svaka čast, res. 

 

Sam sem se včeraj šel cepit s poživitvenim odmerkom za HepB. "No vidiš, da so poživitveni odmerki čisto nekaj normalnega, saj se tudi za gripo večkrat cepiš." No, poleg tega, da se sam ne cepim za gripo, je to res. Ampak tale poživitveni odmerek je bil priporočen po 8 letih (ne 8 mesecih) in, šokantno, bil je priporočen glede na krvno sliko, iz katere je bilo razvidno, da mi je zaščita upadla. Za to korono pa poslušamo Beovićko in Logarjevo, da ne moremo izmeriti mejnih vrednosti protiteles (kako jim ta čudež uspeva v Avstriji, nimam pojma), ampak vseeno vedo, da mi po natanko 270 dneh zaščita upade in da moram po novo dozo za vrnitev v normalno življenje. Nobenih testov, nobene meritve že obstoječih protiteles, nujno rabiš poživitveni odmerek, ker se je dobesedno nekdo tako odločil in ne glede na dejansko potrebo posameznika. 

 

In potem se mene sprašuje, zakaj sem tako presenečen nad poživitvenimi dozami. 

 

Noro. 

uredilo bitje Avion
  • Račka +1 6
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka
AdamSmit reče Pravkar:

Nismo, ker so poživitveni odmerki nekaj normalnega pri večini cepiv. Meningitis - greš 1x, čez 2 meseca še 1x in čz 8 mesecev še 1x. In potem na 3 (al 5) let

 

 

To sem tudi zapisal, ampak za tvoje primere cepiv stroka ne govori, da ponujajo samo 30% zaščito za novo različico, ane. 

Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 10 minutami:

Nazadnje je bilo 30 več kot 0. Čeprav ne vem, od kje natančno je ta cifra. Vsekakor so pa trenutno vsakršne cifre bolj ocene kot fix dejstvo.

https://www.vecer.com/slovenija/v-petek-potrdili-1286-okuzb-10263211?mView=1&tmpl=component

 

Pfizerjevo cepivo je, na primer, proti okužbi z delto v prvih treh mesecih ščitilo okrog 70-odstotno. Proti omikronu ščiti le še 30-odstotno, kar je zelo malo. Zaščita proti resnejši bolezni je seveda večja, proti delti je bila nad 90-odstotna, proti omikronu pa je, kot kaže, okrog 70-odstotna. Pri Moderni je morda vse skupaj nekaj odstotkov bolje, vendar bistvene razlike ni. Medtem pa je za cepljenje z vektorskimi cepivi treba priznati, da osnovno cepljenje proti omikronu praktično ne nudi zaščite pred okužbo."

 

Bolj ocene kot fix dejstvo? A mar zanikaš stroko? Tsk tsk tsk. Mi je pa všeč, da so ti takšne ocene stroke "bolj ocene kot fix dejstvo", ampak da se na podlagi teh "bolj ocen kot fix dejstev" forsira v poživitveni odmerek, je pa legit? 

 

 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Avion reče pred 2 urama:

"Saj verjetno ste že predebatiral... ampak zakaj ste toliko presenečeni nad poživitvenimi dozami?"

 

Meni se zdi bolj smiselno vprašanje: zakaj vi niste?

 

prevelik emotional investment imo

 

priznat zdele, ko maš že 3 busterje v riti, da mogoč pa ni vse tolk čisto kot so te nategnil je verjetno kar jebeno, sploh če se ti s tem zna podret pogled na cel svet

 

lp

Povezava do prispevka

Pač, res, še vedno stojim za tem, naj se cepi, kdor se hoče in/ali čuti takšno potrebo. Nikogar nisem in ga nočem prepričevat v nasprotno.

 

Ampak kaj se zgodi, ko boš recimo pri potencialnem 5. odmerku rekel "ej, jaz ne čutim več potrebe"? Lagano izgubiš vse te "bonitete", ki si jih dobil s cepljenjem? Jaz priznam, da bi bil blazno razpičkan v tovrstni situaciji, sploh glede na trenutni scenarij "cepiva proti omikronu ne delujejo baš nekaj, ampak cepite se, če ne izgubite PCT status", ampak očitno je to nekaj pričakovanega.

Povezava do prispevka

Poglejmo realne številke v intenzivni, kako "smešno" cepivo "ne deluje" in da je itak brezveze vse skupaj. Povprečno je v intenzivni cca 75% necepljenih. Če bi malo manj shitpostali kao smešne antivax "memeje" in se šli cepit, bi bilo vse skupaj pod kontrolo.

 

image.thumb.png.6ef582df141d6abae72bf2bd83e13ad0.png

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
  • Trol 5
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 38 minutami:

Če je stanje dobro, zakaj ne ukinejo ukrepov? 

#everylifeissacred

 

  

svit reče pred 54 minutami:

Pa še preden bo kdo omenjal Dansko in njihovo precepljenost s "smešnim cepivom", nekaj realnih grafov:

 

image.thumb.png.b209f15894c6260671a57389fe5a6a12.png

 

tale graf prikaže, da so imeli Danci dosti nižje številke tudi pred cepljenjem

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...