Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Navedek

Povprečno je v intenzivni cca 75% necepljenih

drgač zanimivo

zadnje dve leti itak samo necepljeni filajo pojstle

zgleda smo ovrgl "prekužit se bo treba"

in je obvezno cepljenje edini način

da bomo še vedno obdržal vse ukrepe kot prve dva tedna in potem naslednja dva in tistih 14 ključnih dni katerim sta sledila še 2 tedna in 14 dni

ampak potem smo itak problem rešil z obvezno nošnjo mask in omejenim gibanjem

ampak

ampak

 

zdej bomo pa res problem rešil če se bomo vsi še 3ič špiknl

majkemi

če ne bo delal, krivite folk ki se je samo 2x, da pol k bo pršla četrta doza, pa res vsi gremo

če ne četrta pa peta

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
svit reče pred 3 urami:

Če bi malo manj shitpostali kao smešne antivax "memeje" in se šli cepit, bi bilo vse skupaj pod kontrolo.

 

 

 

in my humble antivaxxer opinion imam več zdravstvenih koristi od shitpoastanja takšnih ali drugačnih memejev kot od teh "cepiv" .. to pa da zdravstvo zdaj ne shendla pa ..sure..mi smo krivi .. antivaxxerji..nevermind vsa ta leta zlorabe in ropanja sistema 

Povezava do prispevka

also zdravstvo

 

v dveh letih ni mogu narest neki da bi sfolgal bolj v izi vse skupi

 

makes me think a je bla tista novica o "neverjetnem sodelovanju firm za izdelavo ventilatorjev" tist prvi, mogoče drug mesc vse skupi en fake news

 

al je kdo spoznal da mogoče ne bojo vsi sam pocrkal pa se ne splača

kar bi blo zlo čudno glede na to da se gre za ŽIVLJENJA

in je stanje ALARMANTNO

 

firme so niso pripravljene dat miljone

vi si pa ne bi vbrizgaval v rekordnem času narejenih cepiv

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
Ascender reče pred 4 minutami:

to pa da zdravstvo zdaj ne shendla pa ..sure..mi smo krivi

nikakor pa ni krivo to, da folk z začetkom pljučnice ne more k zdravniku, da bi mu poslušal pljuča in kaj predpisal

 

useless PCR it is, pa doma počivat, dokler ni samo od sebe bolje al pa za v bolnico

 

aja pa ne pozabiti čim več nositi usrane maske in dihat zatohel zrak

Povezava do prispevka
Sovica reče pred 3 minutami:

makes me think a je bla tista novica o "neverjetnem sodelovanju firm za izdelavo ventilatorjev" tist prvi, mogoče drug mesc vse skupi en fake news

Koliko je že bila survival rate na ventilatorju na začetku tega sranja, ko so jih na veliko uporabljali ? 

Se mi zdi da pod 20 posto...

 

Povezava do prispevka
Navedek

nikakor pa ni krivo to, da folk z začetkom pljučnice ne more k zdravniku, da bi mu poslušal pljuča in kaj predpisal

ja, če bi bli vsi cepljeni pol bi te na lepe oči spustil notr, tko pa ker je ful bolanih necepljenih ti ne smeš, čeprav si mogoče cepljen (to so te svoboščine ki ti pripadajo ko si enkrat cepljen)

 

najjače itak k necepljeni vidjo kaj vse zamujajo

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 1 minuto:

ja, če bi bli vsi cepljeni pol bi te na lepe oči spustil notr, tko pa ker je ful bolanih necepljenih ti ne smeš, če prav si mogoče cepljen (to so te svoboščine ki ti pripadajo ko si enkrat cepljen)

 

tudi če si cepljen je treba najprej na PCR in če si pozitiven nimaš vstopa

 

razen potem v bolnico seveda, ko je že prehudo

Povezava do prispevka
svit reče pred 17 urami:

Poglejmo realne številke v intenzivni, kako "smešno" cepivo "ne deluje" in da je itak brezveze vse skupaj. Povprečno je v intenzivni cca 75% necepljenih. Če bi malo manj shitpostali kao smešne antivax "memeje" in se šli cepit, bi bilo vse skupaj pod kontrolo.

 

image.thumb.png.6ef582df141d6abae72bf2bd83e13ad0.png


@svit a povprečno starost imamo in podatke po starostnih skupinah? tebi se ne zdi relevantno dojemanje konteksta starostnih skupin ali si me mogoče zastopil, da s tem vprašanjem spodbijam učinkovitost cepiv?

 

do sedaj bi ti lahko bilo jasno, da takšen argument ne bo prepričal nobenega covid antivaxerja, glede na to da tu nimamo true covid zanikovalcev (izjema potrjuje pravilo) in da je argument smiselnosti cepiv zgolj za rizične eden bistvenih argumentov covid antivaxerjev. 

uredilo bitje moropfliposki
  • Na jagodo +1 1
  • Trol 1
Povezava do prispevka

Mateja Logar: Vladi smo odsvetovali silvestrovanja v vseh oblikah

 
Navedek

 

Omejitev strank za trgovine, za gostilne pa ne
 

Vodja svetovalne skupine Mateja Logar je v Odmevih pojasnila, da so vladi odsvetovali silvestrovanja tako na prostem kot v zasebnih prostorih. Če pa ta že bodo, je treba na prostem prizorišče ograditi, v zaprtih prostorih pa izvajati hitre teste.

 

 

Povezava do prispevka
svit reče pred 17 urami:

Poglejmo realne številke v intenzivni, kako "smešno" cepivo "ne deluje" in da je itak brezveze vse skupaj. Povprečno je v intenzivni cca 75% necepljenih. Če bi malo manj shitpostali kao smešne antivax "memeje" in se šli cepit, bi bilo vse skupaj pod kontrolo.

 

image.thumb.png.6ef582df141d6abae72bf2bd83e13ad0.png

 

kurba to pa k s telefona kucam, pa editiram post namesto odgovarjam ... še 1x kot odgovor na troll 

 

@svit a povprečno starost imamo in podatke po starostnih skupinah? tebi se ne zdi relevantno dojemanje konteksta starostnih skupin ali si me mogoče zastopil, da s tem vprašanjem spodbijam učinkovitost cepiv?

 

do sedaj bi ti lahko bilo jasno, da takšen argument ne bo prepričal nobenega covid antivaxerja, glede na to da tu nimamo true covid zanikovalcev (izjema potrjuje pravilo) in da je argument smiselnosti cepiv zgolj za rizične eden bistvenih argumentov covid antivaxerjev. 

Povezava do prispevka

https://medium.com/sledilnik/ucinek-cepljenja-8167a2e2b179

 

Da bi iz podatkov o stanju v bolnišnicah prišli do razmerja tveganj, moramo upoštevati dva podatka. Prvi je število cepljenih, drugi pa njihova starost.
 

ampak

 

V tem sestavku se osredotočamo na hospitalizacijo, saj imamo le tu hkrati na voljo podatek o starosti in cepilnem statusu bolnikov. Pri tem žal nimamo informacije o točni starosti, poznamo le število cepljenih bolnikov pod ali nad 65 let. Tako bomo ves čas govorili o starejših in mlajših bolnikih, pri čemer je meja 65 let.

 

mlajši bolniki ok 👌 whatever 😂

 

 

Povezava do prispevka

No sej ne, da se ne zavedajo ali zavajajo.

 

Žal so podatki, ki jih imamo na voljo, skopi. V tem prispevku smo si ogledali, kako že minimalna dodatna informacija (preprosta razdelitev na posameznike pod 65 in nad 65 let) ključno spremeni oceno. Celoviti podatki (npr. informacija po ožjih starostnih razredih) so zato nepogrešljivi za razumevanje situacije in skrajno nerazumno in neodgovorno se zdi, da po skoraj dveh letih epidemije v Sloveniji še vedno plujemo v podatkovni temi.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 25 minutami:

a resno misliš, da to ni namerno


nesposobnost, nezainteresiranost, pasivnost, pomankanje vizije, strategije, cilja se hitro zamenja za namernost. če si kdaj delal v ali z kakšno večjo firmo potem maš nek vpogled v to kako hitro stvari skrenejo s pota brez primernega fokusa in vodstva ter zavedanja o odgovornostih znotraj posameznih celic. 
 

tako da ne vem, skakat do zaključkov je far fetched. 

 

 

uredilo bitje moropfliposki
Povezava do prispevka
ana reče pred 2 urama:

Aja predvčerajšnjim sem dobila booster od Moderne. Hudih stranskih učinkov ni razen roka boli. Pa brada se mi je podaljšala, nos je postal bolj kljukast in bradavica mi je zrasla. 

 

ej

 

pazi to

 

js pa recimo še nisem bil cepljen niti enkrat

 

in pazi zdej

 

ne kažem nobenih znakov bolezni ter se počutim odlično

 

občasno kak prehlad/nahod, nič izvenserijskega za jesen/zimo, tle se pa konča

 

kaj bi mi torej v tem primeru svetovala teta ana, brž po 3-4 šute za preventivo in da bom spadal med tadobre ljudi, al sem že prepozen in mi kot morilcu babic alfabetagamadeltaomikron itak ne uide?

 

lp

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...