Skoči na vsebino

Naša mala greznica #9


kemik
Message added by TitanG

IDEMOOOO

Priporočeni prispevki

Fulltacticalgear reče pred 53 minutami:

še kdo bi ustrelu obreza za to brzostrelko nepomembnih statistik?

zelo velikrat že zamudi kej ker neki čita. nesposobn za več opravil, najhuje mi pa je, ko začne s svojimi "ampak" in "toda" stavki. stalno blablabla AMAAA blablabla TODAAAA. sami dramatični stavki kao u turn AMAA če ti to delaš vsakič in skor vsak stavek, js delam že drinking igre vsakič ko naredi AMA. pričakujem jih. ta, ki je united komentiral pa zadnje leto ne vidi več. ne ve kdo je kdo in ne vidi, bolj enostavno ne morem povedat

Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 18 urami:

Ronnie, vse lepo in prav, a kar opisuješ je točno en Juve oziroma nek drug klub kot je Barca. Razen če to pišeš za 20% tekem, ker to se povsem strinjam. A za 20% tekem je težko imeti ravno take igralce za plan b in c da ta plan še na koncu mirno uspe. Vsak gradi ekipo za slog igre ki ga misli igrati večino časa, in prehudih zasukov za taktično širino si noben ne more privoščiti. Razen kak PSG seveda... 

 

Pa še to, meni tudi ni za gledat possesion brez veze. Sem za bolj direkten pristop in mi je res bil všeč Enriquejev slog. Tam se mi zdi da je bila neka zdrava mera kompromisov sprejeta za všečno in učinkovito igro. Tam ene 70% časa je bilo tako, kar se mi zdi super. 

 

Ne, pravim, da rabimo igralce, ki ob tem, da so tehnično dovolj sposobni (mogoče ne na elitnem nivoju, ampak tudi ne hlodi kot Luuk) tudi še lahko prinesejo dodatne kvalitete ekipi, ki jih trenutno nimamo. Tako da bi lahko bili uporabni na večini tekem, še posebej pa bi prišli do izraza na tekmah, kjer smo zdaj "tepeni".

 

Če gledamo sredino bi recimo Camavinga, ki je šel v Real tudi k nam po mojem super sedel. Edini "problem" je njegova starost, ker je le dva tedna starejši od Pedrija in čeprav sta za svoja leta oba že precej izkušena, bi bilo vseeno tvegano igrati z obema skupaj. Se pa v Ligue 1 najde precej takšnih profilov vezistov in od tam smo navadno vedno dobro kupovali (sploh Laporta v svojem prvem obdobju z R10, Giuly, Marquez,...). Tchouameni iz Monaca je meni všečen, bo pa skoraj sigurno predrag. Kamara iz OM je tudi ok in bolj realno dosegljiv. So pa še drugi igralci, treba jih je samo poskavtat in ocenit, kdo od njih bi lahko bil dodana vrednost ekipi in se ga lahko dobi po ugodni ceni. Druga opcija, ki se pa kar sama od sebe ponuja je pa Kessie, kateremu se pogodba z Milanom drugo leto izteče (in zgleda, da noče podaljšat) in se ga je tudi že omenjalo kot potencialno okrepitev. Bo pa treba biti hiter in ga v začetku januarja, ko se lahko začne pogajat z drugimi klubi podpisat, sicer bo šel drugam (seveda se PSG zanima, kdo pa drug). On je tudi nekoliko starejši in bi sodil v tisto kategorijo igralcev, ki prihajajo v najboljša leta, ki sem jo omenjal, ne pa še en mulc, ki bo rabil nekaj let za razvoj.

 

Za napad je pa tudi kristalno jasno, da se rabi več hitrosti, ker je Dembele edini, ki jo ima. In do zdaj že vemo, da se nanj ne da računat. Mora se iskati upgrade, torej nekoga, ki bo prav tako eksploziven, ampak tudi imel boljši nogometni IQ in bo predvsem sposoben ostati zdrav. 

 

Druge stvari, o katerih sem govoril so pa prilagajanje na nasprotnike in situacijo/rezultat. Ne moreš isto igrati proti Levanteju ali PSGju, pri vodstvu 3-0 ali zaostanku 0-1. Seveda ima vsaka ekipa/trener svojo osnovno filozofijo, ki ji večinoma sledi in igralski kader, ki je le-tej prilagojen (oz. bi vsaj naj bil), a vedno ne moreš z glavo skozi zid in je treba poiskati alternativne rešitve. Če imaš v napadu večinoma nižje igralce (kot jih konstantno ima Barca), potem ni nič narobe, če imaš nekoga višjega za plan B. Problem LDJ ni toliko, da je napačen profil, ampak da pač nima kvalitete za kaj drugega kot igranje v Eredivisie. Tip je v mlajših letih failal tako v BL kot EPL in tudi zadnji dve sezoni pri Sevilli je bil slab, tako da so navijači do zadnje sekunde prestopnega roka molili, da bi se ga nekako znebili. In Laporta/Koeman sta jih uslišala.

 

Če je Koeman želel višjega napadalca bi nekdo, kot je Giroud, ki je kljub letom dejansko še dober igralec bil precej bolj koristen. Ali pa mlajša alternativa Rafa Mir, za katerega se bi verjetno dalo kaj zmenit, ko smo se z Wolvesi dogovarjali glede posoje Trincaa. Nikakor ne pravim, da bi bil dovolj dober za prvo špico ali da bi ostal v klubu dolgoročno, bi pa sigurno lahko pomagal to sezono (če bi prišel na posojo z možnostjo odkupa ne bi skoraj nič riskirali) in bil upgrade na Lukeca, ker je bolj mobilen in tudi kar soliden tehnično. Recimo o takem golu, kot ga je dal proti Valencii pred dnevi lahko LDJ samo sanja. Pred desetletjem je tudi dve sezoni igral v La Masii, tako da bi lahko bil še en izgubljeni sin, ki bi se vrnil. Seveda pa ni Nizozemec...

 

 

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
carek reče pred 13 minutami:

Faking VIllareal :D. Zdi se mi, kot d ajih nismo zmagali že celo večnost. Ena najbolj antipatičnih ekip poleg Valencije osebno. Obligatory barca (čeprav mi letos barca sploh ni imo)in seveda atleti.

Sej iskreno so prsl po piko in jo dobil z mal srece bi pa lahk tut 3. Real je bil danes slab, pocasen in prevec nervozen v zakljucku. Kot je ze tvinci reku smo spet gledal sredino luka, miro in asensio in se je takoj poznalo k je na zacetku drugega polcajta prsu Camavinga not. Podmornicaeji so se pa lepo zaprl pa parkiral bus, sam realno dans Real ne bi dal gola pa ce bi igral do pondelka. 

Povezava do prispevka
Nodi reče pred 13 urami:

Gavi je igračina, pa če pomisliš da so zadaj še Txus Alba in Akhomach, ufff...

 

Z vsakim nastopom mulca se dokazuje to kar govorim najmanj od razbijanja od Bayerna. Skoraj vsak random mulc je boljši/koristnejši od raznih Robertov in Busijev. Itak da mulci ne bodo konstantni in bo prišlo do slabih tekem, a še vedno bi IMO oni dosegli boljši rezultat in igro kot če igrajo propadli kapetani. 

 

Škoda le, da so največji talenti na CM in višje, najbolj pa Barca rabi pravega DM-ja da bi dobili upanje, da bo Busi kdaj sedel na klop. Nico me zaenkrat ni popolnoma prepričal čeprav je včeraj bil soliden, bi ga pa vsekakor forsiral pred Busijem, ki pa je očitno popolnoma zacementiran v prvih 11. Sploh ne vem a je kakšno tekmo začel na klopi pa bi lahko tam preizkusili Nica ali Jandra.  No ali pa FDJ glede na veliko talentov na CM, Pedri-FDJ-Gavi bi bilo zanimivo videti. 

Povezava do prispevka
reder reče pred 12 urami:

 

Z vsakim nastopom mulca se dokazuje to kar govorim najmanj od razbijanja od Bayerna. Skoraj vsak random mulc je boljši/koristnejši od raznih Robertov in Busijev. Itak da mulci ne bodo konstantni in bo prišlo do slabih tekem, a še vedno bi IMO oni dosegli boljši rezultat in igro kot če igrajo propadli kapetani. 

 

Škoda le, da so največji talenti na CM in višje, najbolj pa Barca rabi pravega DM-ja da bi dobili upanje, da bo Busi kdaj sedel na klop. Nico me zaenkrat ni popolnoma prepričal čeprav je včeraj bil soliden, bi ga pa vsekakor forsiral pred Busijem, ki pa je očitno popolnoma zacementiran v prvih 11. Sploh ne vem a je kakšno tekmo začel na klopi pa bi lahko tam preizkusili Nica ali Jandra.  No ali pa FDJ glede na veliko talentov na CM, Pedri-FDJ-Gavi bi bilo zanimivo videti. 

 

Sam bi še dal Erica namesto Piqueja, sicer se pa strinjam... 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...