Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Gatsu reče Pravkar:

 

Ne vem zakaj bi ti sploh kupoval prostato če imaš topshit PC in na PS5 igraš samo ekskluzive? Zapovrh še pretty much vse 1st party igre zdej portajo z zamikom 1-2 let na PC.

ja ne vem.. bomo vidli kaksna bo.. ce bo ista al enak po performacu kot pc za 500 eur...... ni bad za ekskluzive

drugace pa sej ves nisans da jaz cakam 1 2 leti za igrat sony ekskluzive

Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 1 minuto:

ja ne vem.. bomo vidli kaksna bo.. ce bo ista al enak po performacu kot pc za 500 eur...... ni bad za ekskluzive

drugace pa sej ves nisans da jaz cakam 1 2 leti za igrat sony ekskluzive

 

Saj verjetno ne verjameš v resnici, da bo kdaj laufalo vse (AAA) igre smooth na 60+FPS s vsemi deajli ON na bilokaterem Playstationu? Pizda kaj bi še imel za 500-600€? Saj to ni teorije. Če konzola postane to kar si prej opisal in bo stala 1500-2000€ pol pa itak sploh več nima smisla, da obstaja.

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 35 minutami:

Pa kakšen setup, res ne štekam. Oriđiđi igrice se že 15 let vedno zaganjajo iz Steama ali pač česarkoli že, saj ni, da imaš še vedno "install setupe", razen pač piratske verzije, da ti razpakira želeno :D. Kje si moraš na PC-ju spreminjat nastavitve? Ne vem, zakaj tako drugačna izkušnja, jaz praktično nikjer ne rabim. Pa prisežem, da ne lažem, ker bi bil fan PC-ja napram konzolam, kot rečeno, zdaj v novem stanovanju si bom dal stene podret, da si bom optimiziral dnevni prostor za TV for fucks sake, res sem mega fan konzol. Ampak legitimne kopije PC iger se pač obnašajo ful podobno kot konzolne, res ne vem, zakaj imaš tako čudne izkušnje :D

To drži zgolj, če si v zadnji dveh letih pljunil 1k€+ v komp. Sicer hitro naletiš na težave v obliki prilagodi si nastavitve, saj bodo fps dropi tvoja stalnica. Pa, da ne govorim o insta update špilovja, ko konzolo samo poženeš. Na PC seveda moraš zagnat steam in pogosto ti sam še vedno ne updajta špila.

Torej, če imaš nov komp in vsaj rtx4070 je experience zelo podoben konzolnemu drugače pač ne.

Povezava do prispevka
fric reče pred 1 minuto:

pogosto ti sam še vedno ne updajta špila.

Ja to sem tudi jaz opazil, da steam ne updata takoj, ko je update na razpolagi🤔, če prav tudi ps5 ti ne update igre ki jih ne igraš pogosto. Recimo Warzone v mojem primeru.

 

fric reče pred 1 minuto:

Torej, če imaš nov komp in vsaj rtx3060 12gb je experience zelo podoben konzolnemu drugače pač ne.

fixed:D

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 8 minutami:

 

Saj verjetno ne verjameš v resnici, da bo kdaj laufalo vse (AAA) igre smooth na 60+FPS s vsemi deajli ON na bilokaterem Playstationu? Pizda kaj bi še imel za 500-600€? Saj to ni teorije. Če konzola postane to kar si prej opisal in bo stala 1500-2000€ pol pa itak sploh več nima smisla, da obstaja.

ma ne ce si dal 1500 za pc leta 2022 in 600 za prostato leta 2024 2025, zakaj ne?

 

ma ne gre se za detajle, te lahko developperji fine tunajo na ps5, to ni problem

gre se za quality in performance mode, se pravi v prvi vrsti resolucija/fps in na sploh nove tehnologije pogonov iger

Povezava do prispevka
PS5 Lover reče Pravkar:

Ja to sem tudi jaz opazil, da steam ne updata takoj, ko je update na razpolagi🤔, če prav tudi ps5 ti ne update igre ki jih ne igraš pogosto. Recimo Warzone v mojem primeru.

 

fixed:D

Meni vse špile updajta ps5. Tudi tiste, ki nočem.

 

Sicer imam 16gb rama ampak imam 3060 in s to grafo lahko kar pozabiš neki FHD 60fps v sodobnih špilih.

Povezava do prispevka
fric reče pred 12 minutami:

To drži zgolj, če si v zadnji dveh letih pljunil 1k€+ v komp. Sicer hitro naletiš na težave v obliki prilagodi si nastavitve, saj bodo fps dropi tvoja stalnica. Pa, da ne govorim o insta update špilovja, ko konzolo samo poženeš. Na PC seveda moraš zagnat steam in pogosto ti sam še vedno ne updajta špila.

Glede igric se strinjam, mislim da sem nekje 2020 ali 2021 vložil 1400 € v komp, bilo je dovolj, da je Cyberpunk delal vse na MAX, zdaj pa težko rečem, ker najraje na PC-ju igram igrice, ki zgledajo tako:

image.png.4bcd0f3d08ca5f87d50fa30e255bfb16.png 

(Dela vse na high, safe.)

Glede insta updejta pa vseeno ni lih tako, Steam čisto samostojno vse poudejta sam, pa konec koncev si lahko nastaviš, da se ti zažene ob vklopu PC-ja. Meni se še ni zgodilo, da mi kaj ne bi updejtal, je pa res, da imam inštalirani max eno ali dve igri. Vem, da Steam drugače tretira igre, ki jih redno igraš in tiste, ki ti samo čičajo na disku inštalirane. Tako da mogoče pri slednjih updejta šele, ko igrico požene

 

Saj drgač meni je beden beef konzole vs. PC, meni je oboje maksimalno carsko, ker sem pač fanboy medija: VIDEOIGRAČKE. Tudi če ne bi imel Switcha, bi se čutil prikrajšanega, ker sicer igram tako 1—2 igri na Switchu letno, ampak sta ti dve vrhunski. Recimo letošnji sta bili Tears of the Kingdom in Mario Wonder, prva je v Ćamir beležki dobila elitnih 9, druga pa zelo dobrih 8

 

Tako da

 

PS5 — elitna kojnzola za elitne in lepe igralce

Switch — obvezni spaček za vsakega, ki da kaj nase

PC — za igre, ki jih ni na konjzah, kočevske rome ter mode 

 

ELITE RACE

 

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 1 minuto:

PS5 — elitna kojnzola za elitne in lepe igralce

Switch — obvezni spaček za vsakega, ki da kaj nase

PC — za igre, ki jih ni na konjzah, kočevske rome ter mode 

 

ELITE RACE

Je pa res, da je, če imaš samo eno, najbolj safe izbira PS5

 

Only PC — nerdi, ki jih na meetu pretepamo

Only Switch — izogibaj se ramena 

Only PS5 — mogoče dobi za fukat vsake tolko

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 27 minutami:

Saj drgač meni je beden beef konzole vs. PC, meni je oboje maksimalno carsko, ker sem pač fanboy medija: VIDEOIGRAČKE.

Točno to, sam nimam rad, da kdo govori, da na kompu vse dela kot iz škatljice. Pač PC je multipraktik in se tako tudi obnaša in uporablja. Ni pa to konzola, ko dela eno stvar in tisto nenormalno prijazno uporabniku.

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 1 uro:

kaj je bolj važno, dobit čimveč dobrih iger al dobit čimveč ekskluziv? lansko leto je bilo legendarno, če bo še kako tako leto mi je vseeno če bo sploh še kdaj kaka PS/xbox ekskluziva

 

zdej razvoj iger traja dlje, košta več, pa še nekateri žanri sploh niso prisotni pri AAA studijih

 

vse naredi smisel

Kaj mislis da je vedno bil point nakupa konzole? Da bos lahko igral igre, ki jih nikjer drugje ne mores.

Samo se navzdol gre.

 

Tole smo imeli 18 let nazaj na X360

 

PS2 Jesen-Zima 2001

 

gbbs.png

uredilo bitje mahoney
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 1 minuto:

Je pa res, da je, če imaš samo eno, najbolj safe izbira PS5

 

Only PC — nerdi, ki jih na meetu pretepamo

Only Switch — izogibaj se ramena 

Only PS5 — mogoče dobi za fukat vsake tolko


PC za grand strate je must. Kliknit nuke launch na nekoga z miško je neštetokrat bolj fun kot X na padu. K-LIK NIGGA! 
 

Switch je za kulerske Nintendščine in coop z ekipo.

 

Plejka je za računalniške videoigrice, ki rabijo velik ekran, kavč, kozarec sherrya in monokel.
 

Xbox pa za tiste, k so trenutno brezdomci, pa škatla koristi da jim dež ne pada direkt na priberačen in prižeparjen denar.

  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 5
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 2 minutama:

Je pa res, da je, če imaš samo eno, najbolj safe izbira PS5

 

Only PC — nerdi, ki jih na meetu pretepamo

Only Switch — izogibaj se ramena 

Only PS5 — mogoče dobi za fukat vsake tolko

Nah...met lite laptoptek je dbest:D

Maš večina exlusive za switch/ps5 gor in bolj ko si nabildan, težjega lahko prinašaš nakol.

Povezava do prispevka
mahoney reče pred 1 minuto:

Kaj mislis da je vedno bil point nakupa konzole? Da bos lahko igral igre, ki jih nikjer drugje ne mores.

Samo se navzdol gre.

 

Tole smo imeli 15 let nazaj na X360

 

PS2 Jesen-Zima 2001

 

gbbs.png

preden kliknem na video vidim 4 od 5 naslovov, ki smo jih imeli na PCju isti čas oz. celo prej 

 

na sliki, če se ne motim, vidim tudi 4 naslove, ki se jih je dalo igrati na kompu

 

PC in Switch imata letno več ekskluziv kot PS5 in Xbox :D pa že čez Switch se je pizdilo, da ni dost bomb

Povezava do prispevka

torej za nas igralce igric igračk je očitno vedno bilo bolj pomembno, da pride dobra igrica 

 

eksluzive so ble pomembne bolj Sonyu, Nintendu in Microsoftu, da lah prodajajo konzole, zdej pa valda da studiji jokajo, da potencialno ne bodo zaslužili isto če ne bodo izdali na več platformah isto igro

 

če bi Elden Ring izšel samo na PS5, še ne bi bilo prodanih 20 milijon izvodov, mogoče bi kak modelček šel zanj kupit PS5, samo to je bolj izjema kot pravilo (predvidevam)

 

oba God of War špila sta bla najprej ekskluzivi pa sta vseen se kasneje tud kar v redu prodajala na kompu

Povezava do prispevka
mahoney reče pred 22 minutami:

Switch je igracka za otroke. Nintendo je bil vedno misljen kot kids friendly.

Men je kul, ko me igre uspejo popeljati nazaj v čas in me naredijo spet otroka. Jaz ne vidim res nič slabega v tem. Če so igre dobre seveda.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 1 uro:

Nečak od moje je vletu z Mario Wonder in majke mi, da sem se z 9 letnikom imel bolj fun ob Mariu, kot na 90% multiplayer zadevščin zadnje desetletje. Nintendo knows their shit. 

A bejs ce od 8. generacije konzol naprej tone gaming vse nizje in nizje. Micro transakcije,  molzenje z alpha/beta polizdelki, genericno copy-pastanje iger - Ubisoft je tukaj glavni...

 

 

Povezava do prispevka

Men je ta beef pc konzole ena izmed top glupih stvari. Res nisem bil prisoten na sceni ko je to blo kul, ampak mam obcutek, da vsak ki kao trolla, globoko v sebi drka kurac na ps/pc in malo joka ko mu drugi zalijo igracke. 

 

Jaz sem se ful navadil na PS in ga ne menjam ta nic drugega. Dobro, da sem mel toliko za nazaj prespilat, da me suša niti ne moti. Generalno pa želim dobre igre, kjerkoli so.

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...