Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 6 minutami:

Ko sem jaz to napisal, da vejo in bojo probali na nek način sankcionirat... pa je bil fake news. Res vam povem, da nobenmu nisem fauš. In vem, da se tu ljudje, ki ste plačali 1000€ avansa in priznam, da si zalužite dobit konzolo pred mano. Ampak na koncu koncev je vseeno povzročena zmeda s tem prodajalcem.

Ma kakšna zmeda?

A obstaja kje kak zakon, ki prepoveduje prednaročiti isti izdelek v dveh trgovinah hkrati?

Točno tako kot sta napisala BB in Gatsu je. Pa ful jim bo težko prodat kose, ki bodo stronirani, ja. Verjetno bodo šli decembra vsi v stečaj zaradi MN3 :rofl:

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 minutami:

Ko sem jaz to napisal, da vejo in bojo probali na nek način sankcionirat... pa je bil fake news. Res vam povem, da nobenmu nisem fauš. In vem, da se tu ljudje, ki ste plačali 1000€ avansa in priznam, da si zalužite dobit konzolo pred mano. Ampak na koncu koncev je vseeno povzročena zmeda s tem prodajalcem.

Ne morejo tega sankcionirati ker ni nobenega pravila proti temu početju lol. Vse kar bi lahk nardila posamična trgovina je omejitev 1 konzola na gospodinjstvo in onemogočila nakup pravnim osebam. 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 16 minutami:

Eh moraš tut razumet da oni tut nimajo pojma kok kosov dobijo. Sure, lahko bi rekli da ne sprejemajo prednaročil dokler ne bojo vedli, samo pol bi pač konkurenca (playgame) zbrala vsa naročila in niso nič naredili.

Kako si pol drznijo pobirat 100% avans če ne vejo? 

Povezava do prispevka

Dečki... sem jaz kje napisal, da sem jaz proti? Jaz sem bil škrt in nisem imel niti najmanjšega namena plačat avans denarja, še posebej, ker niso mogli garanitrat. Tak da... kar veselo... ne bom nobenemu sponašal tu čez en mesec, ker si zalužite. Dajte pa vi tudi sami roko na srce, da s tem niste olajšali dela trgovcem. Ja... res je. Bo ostala konzola, če boste vi dobili drugje, ampak vseeno je en ne bo dobil day one zaradi vas, če bo mogoče mogla po pošti potovati do vas in je ne boste prevzeli... potem po pošti nazaj.... in končno k novemu kupcu. Mi vsi bi bili živčni, če bi bili v omenjenem sistemu in čakali.

 

bigboss82 reče pred 2 minutama:

cene naj jih poaljwjo jih bomo mi prodali playgaymu haha

Kaj to pomeni? Res ne razumem nič. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Naj jih posljejo.. zakaj bi skenslal prednarocilo.. itak ga lahko lagano prodam za 600 al kolko bo.. al pa ga prodam kiremu kolegu

 

Ne vem zakaj bi kenslal narocila, razen ce sony ni naredil res neke finte in na koncu jih bo ogromno, kar dvomim in odpade

 

Al pa da si jih presnarocil ful, nisi placal se nic in pol jih ne bos sprejel, ker nimas kesa, da bi jih kupil vec.. ma s tem so se skoraj vai zavarovali, da si moral placat in ce imas prednarocilo, brez placila itak nimas kaj jokat

 

In zadna varijanta ce si jih prednarocil in placal 2 3 pol sam sprejmes in profit na bolhi.. jaz ne bi skenslal, ce imam ze placano in dobim vec kosov.. ker mocno dvomim, da jih bo dovolj v obtoku oz. da ne bo kiri zelel placat 100 eur vec za njega al v najslabsem primeru 50 za postnino whatever.. edino tle jaz vidim neznanko, koliko bo res teh konzol oz kaksna bo dejanako ponudba in povprasevanje tle pri nas.. but ponavljam vse kaze, da se jih ne bo problem znebit s profitom

 

Jaz sploh ne vidim problema razen ce jih bo prevec haha

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Jaz pa vidim, da ne razumeš ka hočem povedat :) Tudi, če ga jaz sam ne bom dobil, ne bom nič jezen nate in tiste, ki imajo več prednaročil. Nisem dobil, ker sem bil len, škrt.... ipd. Še vedno pa to ne mpomeni, da je par prednaročil poštena praksa. Jaz sem prodal PS4... pa ne bom namerno dal niti 20€ več, ne kot ti omenjaš 100€. Eni pa ziher bojo in vem, da boš našel kupce.

Povezava do prispevka

Res ne razumem.

 

Kaj je problem, da ne bodo vsi dobili, ki bi lahko? Za to je kriv Sony, nihce drug. Za zmedo s prednarocili pa prodajalci, ker ao pohlepni in sprejemajo vec, ko to sigurni, da lahko dostavijo. To je to.

 

Reakcija kupcev pa je sam logicna, glede na to, da si fani zelimo zagotoviti svoj kos.

 

Fer praksa je filozofsko vprasanje in tle nima smisla. Vse kar velja je zakon in po zakonu je jasno. Lahko prednarocis, lahko skenslas. Enako kot lahko oni skenslajo im vrnejo pare in ti niso dolzni nic dostavit, do nobenega roka.

Povezava do prispevka

:D ok se strinjava, ti me nikoli nisi razumel kaj želim povedat. Z napadi na moje pisanje, pa si vsakič dokazal, da se braniš... Torej? Najboljša obramba je napad a ne? S tem, da v tem specifičnem primeru, se nisi rabil nič branit pred mano. :)

 

Enako kot ti praviš, da zakonsko lahko naročiš 30 konzol.. tudi oni ne bojo kršili, če na koncu izberejo komu bojo dali ali ne, ker to itak nam širši raji nikoli nebo znano al so melki dogovor al ne.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Ma to sam pomeni, da navajaš nek drug primer, kao če mi lahko to, pol oni lahko tisto. Poanta pa je v tem, da mi nismo nikoli rekli, da oni tistega ne smejo. :D

 

Sicer sem po moje uporabu napačen primer za uporabo besede, ker se ponavadi uporablja za opravičevanje svojih dejanj, tako da navajaš nekoga drugega, ki počne isto kot ti.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

Vse je ql.. jaz, ko narocim posiljko in je ne prevzamem se pocutim prav ql.. sicer za pol sekunde pomislim, da grejo taki ljudje Mefiju, enemu mojemu kolegu in vrjetno se komu na kurac, sam pol se s5 pocutim zelo ql

 

Zdanjic me je klical en zakaj nisem prevzel, sm si mislu kaj me klices ob 9h ko se spim pizda in mu reku, da je rablo prevec casa, da pride in mu poklopil

 

Tako pac je.. jaz ko nekaj narocim hocem vedet kdaj bo prislo. Ne pa, da tam pise na zalogi al na zalogi pri dobavitelju samo, da kupis pol pa oni komaj narocijo pri dobavitelju in ne sporocijo kdaj bo prislo, kaj sej bo pocakal. Kurac. Narocim drugje in kjer pride prej pride prej. Ko te jebe, pol se bos se delal pametnega zakaj nisem prevzel. Kaj mislis, da bom teve cakal kmet jedan, ki ne znas niti sporocit kdaj bo prislo. Ce delas tako pol ne cudi se, da clovek ne sprejme.

 

In isto je tle pri ps5. Ce bi imeli pri sebi vse cisto, koliko in kdaj, pol folk ne bi hinavil. Ze tretjic pisem isto pizda.

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Dajte pa vi tudi sami roko na srce, da s tem niste olajšali dela trgovcem.


BS

Trgovci so dobro vedeli, da bodo dobili najbolj vročo žemljico v tem letu pa niso bili toliko, da bi se pri dobavitelju pozanimali koliko kosov bodo sploh dobili pa je Sony pred nekaj meseci izjavil, da bo število konzol omejeno.
Verjamem pa, da pri Game Centru tega ne bodo vedeli niti na D1+. Mogoče bodo imeli eno konzolo ali pa vse? Mogoče niti njihov dobavitelj ne ve, da obstajajo? Kdo bi vedel?

Povezava do prispevka

Ok... ljudje smo različni ja... meni se še ni zgodilo, da bi nekaj naročil in potem nebi prevzel. Če mi nebi pasal dobavni rok 5 dni, bi to javil... da nočem več. Če pa mi poštar dovleče do vrat, pa mu rečem, da ne prevzamem... ma mesec dni nebi spal od sramote.

 

100x sem tudi že vsem kolegom life rekel... vse mi je blo vzeto z zdravjem vred. Ponosa pa ne bom dal zlahka... tu pa bi se res počutil, ko pička in nebi mogel s tem naprej komot. Al ja, se strinjam... smo res full različni ljudje.

Povezava do prispevka

ponos in obcutek sramote je huda omejitev v lajfu imo

 

jaz tudi, ce bi ga kasiral v rit od tipa bi se pocutil osramocen in moj ponos bi bil razbit za kar nekaj casa, ceprav se na nek nacin zavedam, da v praksi ni razloga za to.. in mislim, da marsikateri gay bi se z mano strinjal, da ni razloga za se pocuitit slabo, ce ga kasiras v rit.. ampak jaz se bi.. to je moja omejitev lol..

 

na sreco pa ne cutim sramu in nimam nizjega ponosa, ce zavrnem posiljko, sploh ce ni po moji krivdi.. ce pa je pa jebiga, shit happens

 

ni mi nerodno niti narocit nekaj na mimovrste in vrnit v roku 2 tednov, ker mi ne odgovarja, ce imam to pravico. prav tako se po tusiranju v fitnessu ne sramujem kazat tica tipom ipd.. pac nihce ni popoln jebiga hehe imam pa tudi jaz svoje fore cesa me je sram ipd.. sam ne prevzet posilje, bodi si ker sem jaz zajebal al me je trgovec, pa je res zadnja stvar v lajfu, ki bi lahko vplivala na moj ponos

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Poštar, ki ti prinese domov in ima vsak dan kup paketov pa je kriv? Saj pravim, različni smo jebi ga... jaz sem tudi že po tednu dni neke brezvezne USB splitterje (za 6€) metal v smeti, ker se mi ni ljubilo niti na pošto nazaj nest, kaj šele, da bi Mimovrste težil za garancijo za ta denar. Vsak telefonski klic ali obisk pošte se mi pač zdi debilen za to. Najebem pa zaradi tega tu pa tam res ja.

 

bigboss82 reče pred 7 minutami:

ponos in obcutek sramote je huda omejitev v lajfu im

 

Ponos omejitev? Za mene kot pravim je to vse kar imam, da ponosno lahko stojim pred ljudmi. Če še ponos in svoje principe poteptam sem umrl kot človek in ostane samo še lupina nevredna življenja.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

 

 

Dobro dej se predam.. sej te razumem, imas tudi ti point.. ce nebi prevzel od nekega posameznika, bi se pocutil ze bolj bad in se mi ni se zgodilo, ma za firme in posto, ki jim je to biznis pa se ne, dobro za postarja se ze malo bolj.. sam imo imajo dobro zrihtano to s paketi, kolko jih vzet in katere ipd.. do zdaj me ni se noben opozoril al neki, da bi se moral kej v tej smeri ukrepat

 

 Sej drugace malo pretiravam, danes mi je dosadno.. pizda ta lock down.. Jansa je kriv za vse jeboga!

 

Glede ponosa pa.. to je tezka filozofska debata.. ponos je lahko dobra in slaba stvar odvisno v kaj verjames ampak naceloma je to zame taka hinavska zahrbtna stvar.. ce ti je brez njega brezveze zivet in ne mores drugih gledat v oci pol vsekakor ni dobro IMO.. ponavadi ljudje vidimo kar zelimo videt in verjet.. lahko si ponosen na neki pol pa ne vidis, da ga serjes drugje ipd, je sekar relativna zadeva.. je kar je stekas, nihce ni popol, vsak kdaj koga zajebe in je zajeban.. vsak kdaj naredi kaj dobrega za koga al kdo kaj dobrega za njega.. ampak se zdaj sam sebe palit al morit zaradi tega se mi zdi v obeh primerih slabo. Ampak kot receno, ce te nekaj mori, da si zajebal pac probas to popravit al ne ponovit.. ce lahko, ce ne mores pac ne mores, kaj se bos sekiral al delal samomore, lajf gre naprej. A da se bom jaz sekiral kaj si drugi mislijo, ce je meni tako ql in me ne moti.. to pa je res ultimate nonsense.. 

 

Edini primer, da se sekiram kaj si drugi mislijo je, ce so mi druzina, dobri prijatelji in se tle jedva al je moja volja odvisna od njihove in se tle probam uno samo res cimbolj pomebne osnovne zadeve.. sem pa na sreco precej samokriticen, kljub temu, da me mori samo pol sekunde, ce ne prevzamem poste haha

 

Pizda s5 sem prevec zablodil.. sori.. upam, da razumes kaj hocem povedat. Sej razumem kako ti gledas na ponos, sam jaz gledam malo drugace. Ko sem bil mlajsi, sem tudi jaz podobno. Sam pol sm si na sreco dosti krat naredil sramoto, ker sem bil svojeglav in pol vidis, da gre lajf vseeno naprej, dosti krat celo boljse kot prej haha.. 

 

Sicer pa ponos in te zadeve, biti dober ali slab clovek, to je zame tako relativno in hinavsko, da se v to raje ne spuscam. Naj bog sosi o tem, ce obstaja. Jaz ravnam, tako kot mislim, da je prav in tako kot pravijo zakoni in caw

Povezava do prispevka

Zdaj je prepozno za jokat in zganjat fovšijo tu po forumu. 

Sploh pa od folka, ki si je za nastalo situacijo izključno sam kriv :)

 

Eden je bil preveč len in se mu ni dalo takrat naročit pa bi šele zdaj 3 tedne pred izidom :blink:

 

Spet drug je najbolj pričakovano konzolo na svetu naročil na mimovrste :rofl:

 

Tretji je ves čas samega sebe prepričeval kako je ne rabi in bo šele enkrat v letu 21 nabavu. Ampak zdaj jo pa res rabi day1 :lol:

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 1 minuto:

Mogoce bi bilo boljse da poimenujes te ljudi, ker 1. Je kao Tomazek 2. In 3. Pa nimam pojma kdo bi lahko bila

Jaz sem verjetno 2, ker mam samo na Mimovrste :) Mah se ne sekiram preveč, ker bom najverjetneje Vallhala in Cyberpunk itak na PC igral, DeS pa me ne zanima.

 

Ti konj... ja ti @bigboss82 pa si zajebal, ker bi mi lahko shendlal tvojo verzijo z Mimovrste, če dobiš pred mano, pa si šel digital naročit ccc...

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 6 minutami:

Jaz sem verjetno 2, ker mam samo na Mimovrste :) Mah se ne sekiram preveč, ker bom najverjetneje Vallhala in Cyberpunk itak na PC igral, DeS pa me ne zanima.

 

Ti konj... ja ti @bigboss82 pa si zajebal, ker bi mi lahko shendlal tvojo verzijo z Mimovrste, če dobiš pred mano, pa si šel digital naročit ccc...

Ma glej.. o tem se bomo pogovarjali pol, ko bomo vidli kaksna bo situacija, ce bom imel eno viska ti bom ziher zdilal po nabavni ceni, evo obljibim, da si prvi v vrsti

 

Sicer pa itak bodo drugi imeli ziher vec kosov.. ma brezveze.. pocakajmo se te 3 tedne, da vidimo te zaloge, covid in zivimo v nepredvidljivih casih 🤣🤣

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...