Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Feget reče pred 20 urami:

izgubiš mobilnost, estetisko, prenosljivost

Sej je tak tud nimas.

Razen tega da je majhen in ga kamot vrzes v rukzak razmisli o tem:

 

Zadeva ni kot laptop kjer imas dock prek USB-C in imas tako hkrati povezane ekrane, tipkovnico, mis,  opcijsko tud kabel za net in napajanje... 

 verjetno hoces da je zadeva lustna na TV omarci/mizi, kar pomen da bos power brick, ki je nekje polovica volumna miniPCja, skril zadaj za omaro/mizo.

 

Tak zgleda pri HX90-ki

Minisforum-HX90-PSU-1.jpg

 

Se prav bos vsakih ko ga bos hotel prenasat odklapljal vse ekrane, power brick izza mize/konzole lovil in nosil zadevo okoli?

Al bos nabavil dodatn power brick da ga mas vedno pri roki za potovat?

 

Pac, sej ne recem, je interesanta zadevca.

Sam kaj bos profitiral da bos pol FHD spile gnal na tisti tvoji 60" televiziji?

 

Ce bi rad prenosnost vzam kak Asus ROG Ally Z1 Extreme, pa mas za podobno ceno se baterijo in vgrajen ekran, ce ze rabs, in pa opcijo da vse skup prklops na dock pa je mir :D 

 

Ne vem... mini PCji so za pisarnisko uporabo pa brskanje po netu cist OK... ne bi pa rekel da je za gaming na 2k ali celo 4k...

 

Povezava do prispevka

Mah ja, imam enega takega minija za 400 evrov, ki je super za serije, filme in si ga nesem na morje v taki res mini torbici.

 

Drugače pa se strinjam, da je precej boljši bang for buck v mini atx towerjih, kot je Cooler Master NR200P. Itak bi imel tak lični pc v dnevni, tako da po mojem kaj takega zna biti kar dober deal, za jurja verjetno sestaviš že kar ok pc.

 

 

Povezava do prispevka

Moram pa priznat da mam jaz tudi malo fetiš na te smallest možne water cooled sisteme

Čeprav mora bit to delat kr ekstra super jebeno tako da ne upam niti probat takega projekta

 

Pa pač hlajenje je vedno slabše ker ni proper ventilacije ampak jebiga to je samoumevno

Povezava do prispevka

To rešiš tako, da limitiraš FPSje, ampak dobro to bi moral narest v vsakem primeru, da se ti fpsji ne vrtijo v prazno in posledično poraba. Druga stvar, pa daš quet profil, ja zgubiš 5% perfomanca sam je pa grafa 15% hladnejša.

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
Feget reče Dne, 3. 4. 2024 at 14:37:

Ja tako funkcionirajo moji možgani, prvo si vpičim v glavo eno in je to najboljša stvar na svetu. Če si potem premislim, potem postane tisto najboljše:D Tisti HP mi je bil pa res svinjsko grd že ko sem ga prvič videl.

Mislim, da vsi delujemo podobno. Sam sebe prepricas, da je zadeva nadhuda, jo rabis in bo zivljenje po temu mnogo boljse :) . Dva dni po nakupu je pa vse po starem.

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 32 minutami:

Mislim, da vsi delujemo podobno. Sam sebe prepricas, da je zadeva nadhuda, jo rabis in bo zivljenje po temu mnogo boljse :) . Dva dni po nakupu je pa vse po starem.

Feget tut 2 leti po nakupu se vedno hypa svoje nakupe tko da nekateri delujejo manj podobno kot drugi :D

Povezava do prispevka
Feget reče Pravkar:

Glede procesorjev je zdaj the shit AMD Ryzen 7 7800X3D?

 

Ali ni vreden cene in je bolje kakšen cheaper v slogu Intel® Core™ i5-13400?

 

Razlike skupaj s ploščo in ramom pride za cca 200 do 250 evrov, kar ni ravno malo.

 

Bi pa imel ob dostojni grafični primarno za 4k ali vsaj 1440p gaming.

Procesor nima veze z resolucijo, ampak z max fpsji, ki jih lahko teoretičn imaš. Pri 4K bo grafična tolko obremenjena, da bosta oba delala nekje na 50% svoje moči, tako da je vseeno katerega imaš. Če boš pa nižal resolucijo/detajle, da bi lahko imel 120+ fps, pa zna bit Ryzen boljša izbira.

Povezava do prispevka

Hmm potem je boljši deal za gaming cenejši Intel:nicjasno:

 

Drugače pa sem si tole ohišje nagledal. Ker dejansko zasede najmanj prostora na miri, v dnevni - visok je le v višino in ga je precej lažje postavit kot tiste dolge nizke kište.

Cooler Master NCORE 100 MAX

 

 

ohišje 2.jpg

ohišje 1.webp

Povezava do prispevka
Feget reče pred 12 minutami:

Hmm potem je boljši deal za gaming cenejši Intel:nicjasno:

Drugače pa sem si tole ohišje nagledal. Ker dejansko zasede najmanj prostora na miri, v dnevni - visok je le v višino in ga je precej lažje postavit kot tiste dolge nizke kište.

Cooler Master NCORE 100 MAX

ohišje 2.jpg

 

 

To je 400€ ohišje

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 urama:

Glede procesorjev je zdaj the shit AMD Ryzen 7 7800X3D?

 

Ali ni vreden cene in je bolje kakšen cheaper v slogu Intel® Core™ i5-13400?

 

Razlike skupaj s ploščo in ramom pride za cca 200 do 250 evrov, kar ni ravno malo.

 

Bi pa imel ob dostojni grafični primarno za 4k ali vsaj 1440p gaming.

7800X3d trenutno kraljuje kot gaming Best buy. V produktivnosti ga intelove i7-ke malo sisnejo, 13400-ka pa nikoli.

Also, ne rabis X670(E) maticne za gaming, B650(E) ti bo vec kot zadosti.

 X670 nudi sicer vec PCIe "lane"-ov, a ti to ne pomaga, ker verjetno ne bos gor obesal neke hude pcie periferije, B650 pa recimo nima PCIe 5.0 lane-ov... B650E jih ima.

Kar je trenutno tako ali tako bolj gimmick kot karkoli drugega. Edino kjer se "teoreticno pozna" je pri tem da imas PCIe 5 SSD-je... Ki pa imajo svoje minuse (nekje faktor 1.6 cene za mogoce 20% performansa vec, pa se kontrolerji se grejejo tako da skoraj vsi zaresni rabjo hladilnik v velikosti kinder pinguija :D )

Npr:

Pcie 4.0:

Samsung 990 Pro 1TB = 105€  2TB = 180€

Seagate Firecuda 530 1TB = 106€  2TB = 235€

Corsair Force MP600 Pro 1TB  = 83€ ,  2TB=140€

Crucial T500 1TB = 100€, 2TB = 170€

 

PCIe 5:

Corsair Force MP700 R2 1TB = 166€, 2TB = 276€

Crucial T700 1TB = 178€, 1TB = 300€

Seagate Firecuda 540 1TB = 180€, 2TB = 305€

 

DDR5 ram je ratal obcutno cenejsi kot je bil na zacetku... DDR4 je se vedno opcija za intel se mi zdi.. Niso vec tako ogromne razlike v ceni.

 

Kaj pa Fractal Design Terra ohisje?

Al pa Jonsbo V11

Sam k ti je vsej RGB bolj Phanteks Enthoo Evolv Shift XT

 

 

atomic reče pred 1 uro:

Ta je recimo pol cenejši, pa še ročko ma za nosit okol hihi, sam je grd

https://hyte.com/store/revolt-3?v=84&zCountry=SI

 

 

revolt-ing indeed :P 

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

Ja so zanimiva ohišja, ampak nobeno ne zasede tako malo prostora na mizi. Ni mi všeč ta podolgovati ploščati dizajn, bolj mi sedejo te visoki towerji v višino :)

 

Ploščo je lahko najbolj basic, samo da ima 3 izhode za fene to je to, pa mora imeti wi-fi.

 

Si mislil Gigabyte B650I ? Ta je res poceni, samo ima zelo slabe ocene:nicjasno:

 

Sicer pa itak da je Intel 13400 fuuul slabši samo je skoraj 200 evrov cenejši :) torej pol cene 7800X3d

 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...