Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Pleya reče Dne, 27. 10. 2020 at 21:08:

Imam nov pc, vzel sem 16 gb ddr5 rama. A ima smisel kupiti še dodatnih 16 gb rama, ker gledam na YT, da se v igrah to bolj malo pozna? Oz mogoče za future proof?

https://www.mimovrste.com/ram-za-osebne-racunalnike/g-skill-ripjaws-v-pomnilnik-ram-ddr4-16-gb-2x8gb-3600-mhz-cl18-f4-3600c18d-16gvk

Imam tale ram, dokupil bi enakega.... Seveda ddr4 :)

Povezava do prispevka

Kaj se bolj splača oz kakšna je razlika v performance (če sploh), če govorimo o 64GB ramih in 2 oz 4 palčkah? Je vseeno al maš zapolnjene vse štiri reže al je boljše imet sam dve (glede upgredanja na 128 definitivno prav pridejo 32 GB palčke).

 

Konkretn primer:

https://www.mindfactory.de/product_info.php/64GB-G-Skill-RipJaws-V--DDR4-3600-DIMM--CL16--Dual-Kit--2x32GB-F4-3600C_1380732.html

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/64GB-G-Skill-DDR4-PC-3600-CL16-KIT--4x16GB--64GVKC-Ripjaws_1333972.html

Povezava do prispevka

Lol, tisti video kjer kaže par FPS razlike, kar je znotraj toleranc ostalih latenc rama in kakšna je komunikacija med MB in ostalimi komponentami. Skratka, vseeno je kaj imaš.

 

Glede rama je tako, da če že imaš nek ram, nikar ne dokupuj drugačnega, saj bodo nastavljene skupne najvišje latence obeh in najnižja frekvenca. Zraven imaš lahko še probleme s kompatibilnostjo.

 

Najbolje je da rama ne dokupuješ kasneje. Ti kiti ramov so po-pairani skupaj tako, da imajo podobne lastnosti kar se tiče doseganja raznih latenc.

 

KAr se tiče števila palčk, je najbolje ena palčka.

 

 

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 44 minutami:

Lol, tisti video kjer kaže par FPS razlike, kar je znotraj toleranc ostalih latenc rama in kakšna je komunikacija med MB in ostalimi komponentami. Skratka, vseeno je kaj imaš.

 

Glede rama je tako, da če že imaš nek ram, nikar ne dokupuj drugačnega, saj bodo nastavljene skupne najvišje latence obeh in najnižja frekvenca. Zraven imaš lahko še probleme s kompatibilnostjo.

 

Najbolje je da rama ne dokupuješ kasneje. Ti kiti ramov so po-pairani skupaj tako, da imajo podobne lastnosti kar se tiče doseganja raznih latenc.

 

KAr se tiče števila palčk, je najbolje ena palčka.

 

 

Ja v dostih primerih je podobno/enako, sem ter taj pa je boljsi 3600 CL18.

Ker je cena med 5 in 7 eur razlike je definitivno vredno cene.

 

Glede 1 palcke je pa res brca mimo. Najbolj se to pozna pri Ryznih, kjer so razlike ogromne z dual chanelom.

...

 

Po nekaterih testih so 4 palcke nekoliko boljse kot 2 (neglede ta je se vedno samo dual channel).

 

Video:

2 modual vs 4 moduli

 

 

Primerjava med razlicnimi variacijami:

 

 

Se 2x8GB vs 1x16GB

 

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 1 uro:

Lol, tisti video kjer kaže par FPS razlike, kar je znotraj toleranc ostalih latenc rama in kakšna je komunikacija med MB in ostalimi komponentami. Skratka, vseeno je kaj imaš.

 

Glede rama je tako, da če že imaš nek ram, nikar ne dokupuj drugačnega, saj bodo nastavljene skupne najvišje latence obeh in najnižja frekvenca. Zraven imaš lahko še probleme s kompatibilnostjo.

 

Najbolje je da rama ne dokupuješ kasneje. Ti kiti ramov so po-pairani skupaj tako, da imajo podobne lastnosti kar se tiče doseganja raznih latenc.

 

KAr se tiče števila palčk, je najbolje ena palčka.

 

 

Definitivno ne bi kupoval drugega proizvajalca, če bi nadgrajeval rame. Zato se mi zdi bolj primerno dve palčki (dual, kot so napisali sem not), če se kdaj upgrejda pač nabavi identične rame. Sem tut sam pobrskal po netu, ni nekega -/+ glede 2-4 palčk.

Povezava do prispevka

Še eno noobish vprašanje, je pri vodnem hlajenju vsake tok časa treba zamenjat hladilno tekočino? Je kakšna varianta, da kdaj to spusti in ti potencialno uniči računalnik Študiram o Arctic Liquid Freezer II 360.

 

e: vidim, da tut morm pazit pri izbiri kište, ker so ventilatorji HUGE

uredilo bitje tiesto
Povezava do prispevka
Arey reče pred 9 minutami:

AIOji so zaprti, tko da boš težko menjal tekočino. AFAIK po petih, šestih letih menjaš vse skupaj, samo to sem samo anekdotno slišal in mora nekdo potrdit ali ovrečt.

to so une prupen v škorjne tipo zgodbice

 

še nisem slišal da bi komu začel teč vn olje/tekočina iz AIO

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 5 minutami:

Kaj pa napajalniki, je Gigabyte ok al se je bolje zanest na preverjene napajalnike ala Bequiet!, Corsair itd?

 

https://www.alternate.de/GIGABYTE/AORUS-P850W-80plus-GOLD-Modular-PC-Netzteil/html/product/1610341?

 

https://www.alternate.de/Corsair/RM850-850W-PC-Netzteil/html/product/1547377?

 

 

Jaz imam tega Corsair, ampak je RM850X... pojma nimam kaka je razlika med X in brez X, ampak načeloma nimaš kaj falit. Jaz sem tudi raje vzel malo viška moči, saj ni take razlike v ceni med temi W. Pa saj ne kuri toliko kolikor piše, ampak toliko koliko rabi.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...