Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Fulltacticalgear reče pred 1 uro:

mobo za 10700 je skor dvakreat dražja pa zdi se mi da bodo ryzeni dle na socketu

 

kaj si lihkar napisal?

zdi se ti da bodo ryzni dle na socketu? 

povej nam kaj se ti še zdi, da ti lahko mirno povemo, da se motiš. 

 

 

edit:

160e sm dal pou leta nazaj za z490 atx plato od asusa. 

A 160e se ti zdi ful za plato?
mogoče je pa cajt da si šiht najdeš, al pa greš fehtat kot klošar na prešerca. 
 

 

Povezava do prispevka
Dono reče pred 2 minutama:

 

kaj si lihkar napisal?

zdi se ti da bodo ryzni dle na socketu? 

povej nam kaj se ti še zdi, da ti lahko mirno povemo, da se motiš. 
 

 

ne vem sej zato sem tudi tako napisal. Se mi zdi da če kupiš mobo z ryzen cpujem je ta bolj nadgradljiva kot pri intelu ampak lahko da se motim (zato ta ZDI SE MI)

uredilo bitje Fulltacticalgear
Povezava do prispevka
Dono reče pred 2 minutama:

ryzen 3 in 5 gen so kompatibilni z določenimi platami, ker majo isti socket. 

6gen ryzen bo mel nov socket. 

 

intel 10gen in 11gen sta na z490 platah kompatibilna. 

 

am 4 - 2016

intel 10 gen - 2019

 

sam če gredo zdej na nov socket pol je point itak brezpredmeten ker pač če kupiš danes BOŠ v prihodnosti sigurno moral menjat

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče Dne, 8. 9. 2021 at 8:53:

kingdom come je res primer blazno slabo zoptimiziranega špila oz. po domače totalna pasja jajca. pa to ni kritika špila kot takega, ker je odličen genre pushing rpg.

No, naslednji primer so ACji. Zabijejo CPU do konca. Dejansko lahko cel dan naštevam .

Povezava do prispevka

za nazaj nisem pisal, ker ni relevantno. 

pravim ti, da 10gen cpu na z490 boš lahko zamenjal z 11gen.
Na x570 plati boš pa lahko ryzen 3xxx upgrejdu na ryzen 5xxx. 

 

vprašanje je torej:

Kaj bi raje mel čez 5 let, če boš želel upgrejdat na najboljši cpu ki ga chipset podpira.

Intel i9 11900 vs Ryzen 5950. 

Odgovor je Ryzen - vsaj zame. 

Odvisno pa bo tud to, kok hitrejši bo single core na cpujih čez 5 let. Če bo le ta hitrejši za 50%, je to kar sm zgoraj napisal popolnoma vseeno, ker bo spet nek 8c/16t cpu za 250e precej hitrejši.

Povezava do prispevka
Dono reče Pravkar:

za nazaj nisem pisal, ker ni relevantno. 

pravim ti, da 10gen cpu na z490 boš lahko zamenjal z 11gen.
Na x570 plati boš pa lahko ryzen 3xxx upgrejdu na ryzen 5xxx. 

 

vprašanje je torej:

Kaj bi raje mel čez 5 let, če boš želel upgrejdat na najboljši cpu ki ga chipset podpira.

Intel i9 11900 vs Ryzen 5950. 

Odgovor je Ryzen - vsaj zame. 

Odvisno pa bo tud to, kok hitrejši bo single core na cpujih čez 5 let. Če bo le ta hitrejši za 50%, je to kar sm zgoraj napisal popolnoma vseeno, ker bo spet nek 8c/16t cpu za 250e precej hitrejši.

samo a ma point čez 5 let upgrejdam?

Povezava do prispevka

Danes sem se na šihtu mal poigraval s cheap streaming buildi. Ne bi rad vsega not fuknu da pol ugotovim da pa to ni to. Kako se vam zdi

 

i3 11000 F (ali pa non f sam itak ne mislim navijat) + 16 gb ddr + 1050 (čez par mesecev 3060)

se mi zdi ultimativna rešitev sem kar ponosen da sem jo najdu. zdej me pride cca 350 € investicija pol mam pa upgradable opcijo za 1200€ za beast mašino. sam gledam kako sem to najdu. CPU za 75€ on par z ryzenom 3600

uredilo bitje Fulltacticalgear
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 8 minutami:

Danes sem se na šihtu mal poigraval s cheap streaming buildi. Ne bi rad vsega not fuknu da pol ugotovim da pa to ni to. Kako se vam zdi

 

i3 11000 F (ali pa non f sam itak ne mislim navijat) + 16 gb ddr + 1050 (čez par mesecev 3060)

se mi zdi ultimativna rešitev sem kar ponosen da sem jo najdu. zdej me pride cca 350 € investicija pol mam pa upgradable opcijo za 1200€ za beast mašino. sam gledam kako sem to najdu. CPU za 75€ on par z ryzenom 3600

 

če ni neke bistvene razlike v cenah plat (recimo do 50e), bi jst raje vzel boljšo plato - oz. tako ki podpira tud najboljši cpu na tem podnožju, in na njo vrgu trenutno najboljši p/p cpu. 

Tko trenutno ne preplačaš zadeve, in maš dovolj dober cpu za trenutno bolj kot ne vse stvari (razen kak render al neki). Po dveh letih pa videš situacijo. 

Kači sm pou leta nazaj kupu z490 plato za 160e, in na njo vrgu i5 10400f. 
Oboje skup je blo 320e -ish. Lhko bi dal manj za plato, ampak potem nimam možnosti upgrejda na 11gen, če bo mogoče čez kako leto al pa 2 rabla močnejši cpu. Pa na vseh razen z490 (takrat je bil to najboljši chipset od intla) ne moreš spravit rama na več kot 2600mhz (z trenutnimi 11gen platami ne vem kaj se dogaja).   

 

Drgač pa i3 nisem niti gledal, ker ma premalo threadu - to se da samo v komp ki je za v pisarno. 

gaming + (streaming) bo na i3 hitro bottleneck.

 

Pa dvomim da ma sploh i3 K verzije (navijaške). Nisem šel preverjat, ampak tud če jih ma je to brezveze.

F oznaka pomeni, da nima integrirane grafike na cpuju. 

 

Povezava do prispevka

image.thumb.png.a8877ac97789a05f00d3b154c8de4cb7.png


 

js bi raje vzel neki takega:

zato ker:
cpu bo dovolj hiter da ga ne boš rabu čez pou leta upgrejdat, tko kot boš slej kot prej naredu z i3.
podpira 3200mhz in hitrejše rame. 
plata na z490 chipset, kar pomeni, da boš lahko na to plato čez 3 leta fuknu i9 11900k in ga navijal do onemoglosti, če bo cena le teh cpuju dovolj padla, da bi bil upgrade smiselen. 
V treh letih ne bo izgubil ful vrednost (relativno to low in high end), ker kupuješ p/p. 

 

edit: 
lahko pa kupiš cenejšo plato, pa se zadovoljši s tem cpujem za naslednje 3 leta. 
Pa čez 3 leta to kar kupeš zdej za 300-350e prodaš po mn3 ceni 400e, in si kupeš boljši build. 


 

Povezava do prispevka
Dono reče pred 43 minutami:

 

če ni neke bistvene razlike v cenah plat (recimo do 50e), bi jst raje vzel boljšo plato - oz. tako ki podpira tud najboljši cpu na tem podnožju, in na njo vrgu trenutno najboljši p/p cpu. 

Tko trenutno ne preplačaš zadeve, in maš dovolj dober cpu za trenutno bolj kot ne vse stvari (razen kak render al neki). Po dveh letih pa videš situacijo. 

Kači sm pou leta nazaj kupu z490 plato za 160e, in na njo vrgu i5 10400f. 
Oboje skup je blo 320e -ish. Lhko bi dal manj za plato, ampak potem nimam možnosti upgrejda na 11gen, če bo mogoče čez kako leto al pa 2 rabla močnejši cpu. Pa na vseh razen z490 (takrat je bil to najboljši chipset od intla) ne moreš spravit rama na več kot 2600mhz (z trenutnimi 11gen platami ne vem kaj se dogaja).   

 

Drgač pa i3 nisem niti gledal, ker ma premalo threadu - to se da samo v komp ki je za v pisarno. 

gaming + (streaming) bo na i3 hitro bottleneck.

 

Pa dvomim da ma sploh i3 K verzije (navijaške). Nisem šel preverjat, ampak tud če jih ma je to brezveze.

F oznaka pomeni, da nima integrirane grafike na cpuju. 

 

finta je da je cpu res pocen 75€ tko da mi ne bo škoda če stream ne gre nikamor. itak mam še dost starih naslovov za igrat. pol pa investicija valda. 

 

gledal sem mal streaming performance pa je kr ok. 

Povezava do prispevka
atomic reče Dne, 7. 9. 2021 at 10:48:

Ker RPG ti požre cel modern 8 core CPU?

 

MaDrung reče Dne, 7. 9. 2021 at 20:17:

Nazadnje sem igral Kingdom come:deliverance.

 

Zanimivo, da me ti to sprašuješ. Večina RPGjev ti požre cel CPU, razen če ti je 30 fps vrh glave.

 

MaDrung reče pred 1 uro:

No, naslednji primer so ACji. Zabijejo CPU do konca. Dejansko lahko cel dan naštevam .

 

No dejansko nobeden od naštetih ti ne zabije modern 8 core cpu. Tko da ne vem o čem govoriš.

 

V nekih ekstremnih situacijah ala, da igraš na grafični za 1500€ na 1080p ali nižje, ti pa marsikatera igra zabije cpu do 100%

 

Nek valhala ti na 6 coru s hudo grafično in samo na 1080p proc laufa okoli 50%, kaj šele 8 jedrn

 

 

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

I3 ne kupuj, ker so smeti primerne mogoče za tajnico na firmi, da gleda maile. Če boš streamal in mel zraven odprt browser in kak video... bo že problem. Igrice streamat pa verjetno itak sploh ne boš mogel. Pa menda lahko nakrampaš (če se sam hvališ, da skromno živiš) dodatnih 70€ in kupiš ok procesor.

a to na pamet govoriš ker pač m5 pwna m3? UserBenchmark: Intel Core i3-10100 vs i7-10700

 

kolko core-ov rabiš za streamanje? vem da igre ponavadi ne porabjo vseh

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 7 urami:

a to na pamet govoriš ker pač m5 pwna m3? UserBenchmark: Intel Core i3-10100 vs i7-10700

 

kolko core-ov rabiš za streamanje? vem da igre ponavadi ne porabjo vseh

 

Nič te tukaj ne podjebavam. Večkrat sem slišal huda dissanja I3. Sam nisem noben expert, ti mogoče kdo drug razloži zakaj. Koliko strojne moči pa vzame streaming pa res ne vem, saj se nikoli nisem ukvarjal s tem. In pa 70€ dejansko ni taki denar, da bi kupil nekaj na meji in potem čakal priliko za menjavo, ker boš izgubil s tem še več keša.

 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

i3 10100 je drugace super procesor. Za ta denar definitivno vreden nakupa. Optimalna grafa za ta proc je tja nekje do GTX 1660.

Za streaming pa zal ne vem.

 

Kupovanje komponent, glede na moznost prihodnjega "upgradea" pa je res nesmiselno.

 

10100K ne obstaja. F pomeni brez grafe.

Ce dobis za podobno ceno raje kupi 10105, ki ima 100mhz vec in ga ponekod prodajajo za enako ceno kot 10100.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 58 minutami:

Ok pol. Se opravičujem za napačen nasvet naj ne kupuje I3. Mogoče me je zavedlo totalno dissanje I3 procesorja v laptopih (v nasvetih za nakup prenosnikov), da niti brskalnika in več tabov ne moreš normalno uporabljat.

Kaj pa če bi ti enkrat mal nehal kr v naprej pametovat pa bluzit po tem forumu? Mogoče da bi kdaj tudi se vzdržal postanja svojih nesmislov in mnenj, ker pač ni treba bit glih v vsaki temi pameten pa neki nabijat sam zato ker se ti neki zdi? mam občutek da imaš vseposod svoj smrček za pristavit čeprav nimaš kej pametenga za povedat, ampak ker druzga kot postanja na tem foromu tko ne počneš v življenju pa dejmo kr mal nabijat

  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
vlaho reče pred 1 minuto:

Kaj pa če bi ti enkrat mal nehal kr v naprej pametovat pa bluzit po tem forumu? Mogoče da bi kdaj tudi se vzdržal postanja svojih nesmislov in mnenj, ker pač ni treba bit glih v vsaki temi pameten pa neki nabijat sam zato ker se ti neki zdi? mam občutek da imaš vseposod svoj smrček za pristavit čeprav nimaš kej pametenga za povedat, ampak ker druzga kot postanja na tem foromu tko ne počneš v življenju pa dejmo kr mal nabijat

 

Tako nekako ja. Treba zabit cajt... še posebej, če si plačan za to :D

 

Oh Pikec moja kako lepo, da me spremljaš.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 5 urami:

 

Nič te tukaj ne podjebavam. Večkrat sem slišal huda dissanja I3. Sam nisem noben expert, ti mogoče kdo drug razloži zakaj. Koliko strojne moči pa vzame streaming pa res ne vem, saj se nikoli nisem ukvarjal s tem. In pa 70€ dejansko ni taki denar, da bi kupil nekaj na meji in potem čakal priliko za menjavo, ker boš izgubil s tem še več keša.

 

 

tomazek reče pred 5 urami:

Ok pol. Se opravičujem za napačen nasvet naj ne kupuje I3. Mogoče me je zavedlo totalno dissanje I3 procesorja v laptopih (v nasvetih za nakup prenosnikov), da niti brskalnika in več tabov ne moreš normalno uporabljat.


klasicen tomatek double post

v prvem nabija nekaj priblizno iz riti in se zagovarja češ jaz sicer nisem ekspert (nisem ginekolog lahko pa pogledam)

 

potem ko skapira svoje nabijanje na pamet se zacne opravicevat s kao nekim harmless attitude ces “nic slabega nisem mislu” samo pac nabijal sem nekaj na pamet kot vedno

 

res si ko ena podrepna muha, pa o nicemer nimas blage veze, kar pa ti ne prepricuje da bi bil pametn in zagoveden s svojimi mnenji. 
 

Dovolj offtopica, lahko se magari pobriše (itak se bo) ampak res si ze dosadan ko kurac s temi svojimi simptomi, ker povsod delas popolnoma isto. Najlepse bi blo ce bi s svojim bs-om ostajal lepo na gnoju kjer najlepse prosperiras in kjer ti je mesto. 
 

dobesedno nicesar ne ves, zlo rad pa nekaj nabijas, prakticno paladin v2 edino da on hvalabogu ne hodi v železnino. 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...