Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

 

DaMachk reče pred 32 minutami:

Tolk ene slame pa durr-hurranja za posranih 5fps razlike v 1440p :D

 

Če je razlika posranih 5fpsju
zakaj za kurca nebi potem z ryznom 3600 prišparal 160e (180cpu+160mobo) za razliko od intla (300cpu in 200 mobo).
(cene iz computeruniversa, plata ista kot jo ma stipe, mobo za ryzna pa b550 )

Sej kaj pa je teh par fpsju razlike?
 

 

Povezava do prispevka
Dono reče Pravkar:

dej ne bit bedak.

 

Dono reče pred 19 minutami:

In če bi mogu nujno kupt pc, bi kupu 3600, s solidno plato, in bi čez 3 mesce menju cpu na 5 generacijo. Star cpu bi pa daroval kači, da si upgrejda i5 4 generacije. 

Win win.

 

Model, ti si predlagal kot alternativo novem kompu en star proc s plato, da boš čez 3 mesce kupu še en CPU, starga pa dal ženski z nekompatibilno plato, da ga bo mela kot kaj brez nje, okoli vratu kot izraz ljubezni? A ti je izraz hruške in jabolka znan?

Povezava do prispevka

Lej ne vem, v stipetov bild in smotrnost nakupa se ne vtikam in se niti nisem poglabljal, lajkal sem, da se je za nekaj odločil. Glede na trenutno ceno 10th gen i5 in 3600 pa pač vse očitno kaže, da se dejansko Intel po ogromno enga časa dejansko bolj splača, detajlne analize verjamem da ma atomic na lagerju, pa tud čist čez palc kaj da od sebe 10600 in 3600 v trenutnih igrah in aplikacijah. Zdej kaj se bo splačal čez 3 tedne, 3 mesce in 3 leta evo to je pa ekspert maksi.

 

edit: pa tko men je drugač bizarno ja, da se za 50€ pa 5% dejansko komplicira

uredilo bitje Šimšalamima Huhu
Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 20 minutami:

edit: pa tko men je drugač bizarno ja, da se za 50€ pa 5% dejansko komplicira

 

razlika v ceni (plata + cpu) 
je 160e med intel in ryzen buildom.

Dejmo rečt da so performansi v zgornjem videotu (ryzen 3600 in intel i7 10700k) realni. 

Zato bi jaz raje vzel ryzen build, in bi čez par mescu cpu prodal za 100e, in kupu 5gen, pri katerem naj bi blo pa kar konkretna razlika v single thread performansu. 

In potem dobiš 100e za starega ryzna. Prišteješ razliko med buildama (160e). 

In dodaš 40e (lahko pa zdilaš cpu na bolhi za to razliko več), da maš najnovejšo konfiguracijo, pa pcie gen 4 support. 

In dejanskih 20% boljši cpu za špile kot vse kar je trenutno na voljo. 

Ampak čakam da se bojo zanesenjaki oglasili kako so teli benchmarki lol, pa neresnični. 

 

Povezava do prispevka

A ni tko i5 ene 20-30 evrov dražji kot 3600? Pa je (za neke procente pa ajde) hitrejši Intel. Imaš plat ko listja pa trave, ki stanejo okrog 100€. Dejansko ne vem kaj zdaj sploh primerjamo, da je 160€ razlike. In valda se odločiš, kaj ti je pod črto pomembno, jaz bi rekel sicer, da ko greš enkrat v high end ne gledaš več pod vsake 10€, kot ne daš 50 jurjev več za avto z mislijo, da bo 4x boljši ko megan, ampak to tok stane.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 2 urama:

 

Bravo. GZ! 

 

pr winsih se kupi ključ

https://www.allkeyshop.com/blog/buy-windows-10-professional-cd-key-compare-prices/

 

lahko pa tudi na bolhi kupiš rabljeno GTX 1070, da ne boš 1 mesec z novim kompom in monitorjem in brez iger.

 

 

 

Hvala. :) 

 

to sem tudi neki razmišljal, da bi kupil neko začasno grafično, pa bi si jo potem jaz vzel za v mojo staro kanto - po drugi strani sem pa isto razmišljal, da mogoče boljše da ima komp samo za šolo od doma, dokler bo tako. :D ne vem, bom videl...

 

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 32 minutami:

A ni tko i5 ene 20-30 evrov dražji kot 3600? Pa je (za neke procente pa ajde) hitrejši Intel. Imaš plat ko listja pa trave, ki stanejo okrog 100€. Dejansko ne vem kaj zdaj sploh primerjamo, da je 160€ razlike. In valda se odločiš, kaj ti je pod črto pomembno, jaz bi rekel sicer, da ko greš enkrat v high end ne gledaš več pod vsake 10€, kot ne daš 50 jurjev več za avto z mislijo, da bo 4x boljši ko megan, ampak to tok stane.


Model zgori je kupu precej dražjo verzijo i5ke - (i7) s plato za 200e. 

Kako lahko po vseh vaših nasvetih skup sestavi tak build?

Še enkrat, ne rečem da je slab build. Pravim da je zanič price performance. 

Zato, kukr sm že napisal, bi ga isto stalo, če bi kupu ryzen 3600 build, in čez 1 mesc proc prodal za 120e na bolhi in kupu novega ryzna. 
Na koncu bi plačal isto, mel bi pa 20% boljši cpu z pcie gen 4 supportom. 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 57 minutami:

 

Hvala. :) 

 

to sem tudi neki razmišljal, da bi kupil neko začasno grafično, pa bi si jo potem jaz vzel za v mojo staro kanto - po drugi strani sem pa isto razmišljal, da mogoče boljše da ima komp samo za šolo od doma, dokler bo tako. :D ne vem, bom videl...

 

Lepo da ima najboljši gaming proc in ultra wide 144hz monitor za šolo :)

Povezava do prispevka

Kdo smo ti mi in naši nasveti? A sem mu jaz dal kakšen tak nasvet? Spotaknil sem se ob tvoj family sharing CPUjev in eno plato, in ob maksijeve nebuloze, ki pokrivajo vse možna področja o kerih nima pojma, med drugim ve po novem tud kako se razvija in optimizira multicore appe. Ne vem, tak občutek mam, da sta prov osebno prizadeta, ko se gre za izbiro komponent in vlaganje keša v potrošno elektroniko ...

Povezava do prispevka
Dono reče pred 2 urama:


dej ne bit bedak.

Mogoče je za vas intel best P/P. Ampak NI.

 

 

atomic reče pred 10 urami:

Trenutno je best buy za gaming:

 

budget :

i5 10400F + H410 pata  = 200€

 

midrange:

i7 10700F + H410  = 350€

 

high end gaming:

i7 10700K + Z490 + cooler = 500€

 

 

Zdej pa prosim najdi en AMDjev komplet, ki bo koštal podobno in bo boljši. Potem bom pa rekel, bravo 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...