Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Ok, potem pa boljši mutlthreading, a bo to dovolj

 

Raje ti meni napiši, zakaj Intel ne AMD po izidu Zen 3

 

sicer je tudi več varnostnih lukenj pri Intelu, samo to za domaču uporabo ni tako pomembno (razen če bo spet prišel kak patch, ki bo upočasnil proc)

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

IPC imajo boljši, pri isti frekvenci so hitrejši. Intel se vrti povprečno skoraj 1ghz višje od amdja. Zato so tudi v igrah ponavadi boljšise več grejejo in več štroma kurijo.

 

Novi AMD pa imajo toliko boljši IPC, da ima Intel lahko 2ghz več, pa ne bo dovolj.

 

Povezava do prispevka
Dono reče pred 5 urami:


Jaz sem imel do sedaj  "1usmus Custom Power Plan". On je delal neke optimizacije za ryzne, tko da sem imel allcore boost precej hitrejši kot je po defaultu. 

Je pa včeraj pršu ven tudi chipset update za ryzne.
Več si preber na spodnjem linku. Naj bi bil updejt glede frekvenc, pa fine tuning raznih pizdarij, mogoče bo celo rešil te težave ki jih vsi mamo na ryznih ...
V praksi ne vem kako deluje, ker nisem še imel časa updejtat pcja (x570, 3900x).

https://www.tomshardware.com/news/amd-introduces-new-chipset-driver-for-ryzen-cpus#:~:text=AMD released its latest chipset,AM4 and HEDT TRX40 sockets.&text=The Ryzen power plan%2C which,.0.3 to 6.0.0.7.

 

Kul, thnx, bom pogledal.

 

atomic reče pred 4 urami:

Intel ima po deafultu višjo porabo in temp. Tko da ne, ne razumeš prav :)

 

Sam gledam 10700 (non k). Pa ni videti da bi imel slabse temp. ali vecjo porabo. V idlu je celo boljsi kot 3700x. Vsaj po temle:

https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i7-10700/18.html

 

Mi gre pa pri Intelu na zivce, ker moras vzeti nujno z490 plato, ce hoces navidi rame, drugace delajo max 2933 mhz  :(

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 13 urami:

A niso ti novi Ryzeni tudi single core hitrejši od Intela? To sem vsaj par krat zasledil na Youtube, ampak nisem pozorno spremljal, ker dejansko ne bom nič menjaval in se niti nočem hypat.

 

Cinebench R20 Single-Core

 

AMD Ryzen 9 5950X    641

Intel Core i9-10900K    539

 

Povezava do prispevka
Demogorgon reče pred 2 minutama:

Iščem best build do max 800 EUR. Z nakupom se lahko počaka do konca novembra če bodo black friday in nove grafe in proci kaj pripomogli k padcu cen starih komponent. Aja, pa dokaj pomembno je, da so stvari tihe (oz. tišje) , torej brez nekih ''avionskih'' komponent. Kakšna priporočila?

 

Ty :)

 

 

komp za demona.JPG

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...