Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Ma stipe nestoj zdaj kupovat PCja

 

Pocaki da 10 bit paneli pridejo mal bolj masovno in poceni.. takrat bos dobil tudi Ryzen 9 5900x za pod 500 eur, rtx 3080 za pod 800 eur.. pol kupis picke materne za 500 700 eur imas 2 jurija al se manj ultra hud pc.. in se monitor 4k 120mh gsync freesync nema da nema za pod jurija stari z malo srece in popustov imas 2500 vse in se brez davka 2000 in to je to..

 

Zdaj si kupi ps5 in caw, cim pridejo ven ql 10 bitni monitorji za dostopno ceno navalis

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 3 urami:

ok... :) čeprav jaz se vseeno počutim malo nelagodno, ko sem na meji.

Kaj pa glede glasnosti - kakšen je ta mali, ko ga imaš konstanto obremenjenega na 3/4 ?

300w je na meji, ampak bi šlo, zato sem dal 400w. A na avtu imaš tudi pnevmatike z oznako do 300 km/h?

 

Drugače pa večina folka se še ne zaveda, ampak najbolj pomembna komponenta pri gaming PCju ni več, ram, CPU ali GPU, ampak monitor. In za najboljšo gaming izkušnjo je bolje znotraj gaming budgeta, dati 200€ več za monitor, kot recimo za grafično ali CPU.

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 2 urama:

Ma stipe nestoj zdaj kupovat PCja

 

Pocaki da 10 bit paneli pridejo mal bolj masovno in poceni.. takrat bos dobil tudi Ryzen 9 5900x za pod 500 eur, rtx 3080 za pod 800 eur.. pol kupis picke materne za 500 700 eur imas 2 jurija al se manj ultra hud pc.. in se monitor 4k 120mh gsync freesync nema da nema za pod jurija stari z malo srece in popustov imas 2500 vse in se brez davka 2000 in to je to..

 

Zdaj si kupi ps5 in caw, cim pridejo ven ql 10 bitni monitorji za dostopno ceno navalis

 

sej plan je bil počakat vsaj do spomladi in vmes guštirat ob prebiranju testov ipd. - samo zgleda bom moral to do spomladi skrčit na do 1.11.2020, ker so nam v šoli že dali vedet, da po počitnicah gre skoraj 100% šolanje od doma...in ker bom tudi jaz verjetno spet delal od doma, rabimo nujno še 1 računalnik - mah

 

Vglavnem, zdaj moram neki sestavit na brzino in mi gre na kurac ko sto mater - ki slabšega timinga niso mogli izbrat...niti nove Ryzene ne bom ujel - lahko eventuelno počakam edino z grafično

uredilo bitje Stipe2
Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

300w je na meji, ampak bi šlo, zato sem dal 400w. A na avtu imaš tudi pnevmatike z oznako do 300 km/h?

 

Drugače pa večina folka se še ne zaveda, ampak najbolj pomembna komponenta pri gaming PCju ni več, ram, CPU ali GPU, ampak monitor. In za najboljšo gaming izkušnjo je bolje znotraj gaming budgeta, dati 200€ več za monitor, kot recimo za grafično ali CPU.

 

ja dobro, monitor je itak bil vedno ful pomemben, tako kot TV - to dvoje ni nikoli dovolj dobro in dovolj veliko...

 

drugače glede pnevmatik - pravzaprav imam res Y. :D

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 22 minutami:

 

sej plan je bil počakat vsaj do spomladi in vmes guštirat ob prebiranju testov ipd. - samo zgleda bom moral to do spomladi skrčit na do 1.11.2020, ker so nam v šoli že dali vedet, da po počitnicah gre skoraj 100% šolanje od doma...in ker bom tudi jaz verjetno spet delal od doma, rabimo nujno še 1 računalnik - mah

 

Vglavnem, zdaj moram neki sestavit na brzino in mi gre na kurac ko sto mater - ki slabšega timinga niso mogli izbrat...niti nove Ryzene ne bom ujel - lahko eventuelno počakam edino z grafično

 

Pizda ni lih najboljse obdobje.. rtx 3080 in ryzwn 9 5600x bi skoraj mogu kupit, samo ki se jih ne dobi kar tako.. sploh cpu ki ni se zunaj

 

Pizda probaj dobit vsaj te nove rtx 3070 3080 3090 ce ti vspe, drugo lahko pol zamenjas

 

Ma res je skoda dajat kes za te stare graficne ker so nove za skoraj isto ceno precej op

 

Za procesor kupi unega ryzen5 3600 za 200 eur pol ga bos v izi prodal ki itak ga vsi hocejo

 

Eno ql osnovno am4 da ima PCi expres nvme al koj kurac je za 150 eur

 

32 rame za 110 120

 

En napajalnik 80 gold koj kurac za 70 80

 

Ohisje za 60 70

 

In 1tb ssd tej novi ki so od samaunga

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

No... ni čist tko... 

 

Za grafično se res splača počakat, ker smo očitno res na prelomu, tako da se res splača počakat na grafo. 5600x bo predrag, za njegovo ceno dobiš že 8 core intela serije 10, ki je sigurno boljši buy.

 

Midrange proc se zmeraj težko proda, oziroma res lahako za mali denar, ker tisti, ki upgrejdajo iščejo zmeraj top model, ki jim paše na plato

 

Osnovna plata in 150€ ne gre ravno skupaj.

 

Stipe ne bo kupil diska, ki ne bo hiter, kot tisti v PS5 :)

Povezava do prispevka

Ja pač, ko sestavljaš komp moraš vedt zakaj ga imaš, kaj boš igraš, kolk maš budget itd... Ne moreš imet skor 1000€ grafične v 48€ ohišju. Plato za tak proc kupiš X-čipset. A sploh rabiš tak proc, XT je neka dražja verzije brez kurca, rabiš tolk corov? Zakaj ne intel recimo? Odkar je AMD navil cene, je Intel spet simpatičen ratal. Skratka ni v neki harmoniji build.

 

mr. Hardware golden rule = kolikor daš za grafično toliko moraš dat za monitor

Povezava do prispevka

Ok to za graficno in za monitor se strinjam

 

Ma da ne mores 800 eur gpu dat v 50 eur ohisje pa nikakor ne haha.. ohisje mi je prav uno, samo da je.. prav tako napajalnik, dovolj, da zdrzi kar mora in malo vec ajde... in podobno osnovna, ceprav tle je ze bolj uno, s femi novomi ssdji.. itak navijat ne mislim.. sam ja tej cpuji.. ni mi lih jasno glede teh corov in iger.. baje je za igre bolj pomebno mhz.. ne vem pa koloko korov je dovolj koloko prevec ipd.. 

 

Sam ne vem baje da tej novi ryzen cpuji podpirajo te nove ultra hude ssdje in to

Povezava do prispevka

Za sam gaming več kot 8 corov ne boš rabil še naslednjih 10 let. Te novi Ryzni podpirajo pcie4, v praksi to pomeni točno 0 razlike. Če govorimo izključno za gaming je več, kot i7 10700k totalen nesmisel trenutno. Skratka, čez to ne gre nič.

 

Povezava do prispevka

ohišje je samo kurčeva škatla. tud če boš plačal 200€ zanga, še ne pomeni da bo boljši kot tisti za 50€.

 

tomahawk bi komot peljal 12 corov, dokler ne navijaš. v vsakem primeru pa zdele vabim maksija, da pove da so novi amdji tik za ovinkom in se splača počakat. če bojo novi proci nekje na nivoju 10700 ali hitrejši, bo vse skupaj še vseen cenejše kot intelov nesmisel z dragimi platami in predragimi proci.

 

pa tok keša fuknit zdele za grafo, k ma ceno kot da je top dog, pa v bistvu ni je tud mal...

Povezava do prispevka

Raje nabavi B550 plato pa vzami 3600, ki pozneje prodaš in si nabaviš 5900x, če že hočeš proc tega ranga. Na noben način pa ne zapravljaj za 3900XT. Pri gpuju pa nabavi neko rabljeno 580, ki dobiš za okoli sto evrov. Tista 3080ka mogoče niti ne bo letos dobavljiva.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

ne štekam tega tiščanja B550.

 

serija 5000 bo zadnja na AM4, kar na koncu pomeni da je B550/X570 totalno nesmisel, ker upgrade patha ne bo, vse 4x0 plate pa bodo normalno furale tudi prihajajoče proce.

če je trik upgrejdat iz serije 3000 na 5000 pa se vprašam zakaj do kurca ne bi počakal na izid novih in se tak izognil enaki panični noriji, kot je bla z rtxi in paničnim prodajanjem za precej manj keša kot si včeraj dal ko si stvar kupil.

 

pcie4 pa je itak joke za 99% folka.

 

:nicjasno:

 

res se mi zdi unbelieveable.

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka

Pač so boljše, zagotovljena Zen 3 podpora (pri B450 bodo samo določene (odvisno od proizvajalca, pa še deklarirano kot beta bios)), PCIE4.

 

Pa tukaj govorimo o 50€ ekstra, on pa kupuje high-end komponente oz. 2k+€ komp.

 

X670 in B650 plat ne bo (vsaj ne na AM4), ne vem kaj misliš na "izid novih". Pa nima časa s čakanjem, ker rabi komp takoj.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 2 urama:

Raje nabavi B550 plato pa vzami 3600, ki pozneje prodaš in si nabaviš 5900x, če že hočeš proc tega ranga. Na noben način pa ne zapravljaj za 3900XT. Pri gpuju pa nabavi neko rabljeno 580, ki dobiš za okoli sto evrov. Tista 3080ka mogoče niti ne bo letos dobavljiva.

Mene kar glava boli, k berem tvoje poste.

 

Kupi en medicore procesor, potem čakaj na novejše, pa potem prodaj starega, pa kupi novega. Grafično kupi rabljeno na bolhi, pa čakaj pa prodaj, pa potem kupi novo... Mislim WTF dude? Dej se sestavi!

Povezava do prispevka

Preberi si njegov post, rabi komp do konca meseca, tisto 3080ko ni šans da bo dobil v tem času (subtituta zanjo tudi nimaš), 5900x tudi ne, 3900XT je metanje denarja proč. V tem času si lahko oboje nabavi brez pritiska, da rabi komp.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...