Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Dono reče pred 50 minutami:

Dej potem če ni skrivnosti, povej kok si dal za cpu+plato+hladilnik. 
Menda pride ta build 500e, kukr atomic pravi. 

No... dej nehi... kje sem jaz rekel, da v mlacomu stane ta build 500€ in s to plato? Pa odgovor na tisto vprašanje. Potem pa atomica omenjaj. Za tak build daš lahko tudi samo za plato čez 1000€ če to želiš, tko ne mi s tem pod pasnimi.

Povezava do prispevka

Pa kaj zdej stipetu težite, kolk bi lahko prišparal. 

Lahko bi naročil v nemčiji

Lahko bi vzel 550w napajlanik in ne 750w

Lahko bi kupil cenejši monitor

Lahko bi kupil cenejše ohišje 

Lahko bi ime samo 16gb rama bi bilo čisto dovolj...

 

Pač to ni stipe, hoče imeti vse premium, zato ni kupil Ryzna in hoče imeti vse takoj v torek.

Povezava do prispevka

Sej se ne rabeš kle nam opravičevat. Kup premium, pa tud premium plači.

Škoda le da 5.novembra bo build z ryznom 150e cenejši, za 20% več performansa. 

Aja. Ampak tega danes ni. Ne tega danes ni, je pa build z 3600, katerga lahko čez pou mesca proda, pa da next gen cpu not. 
Waw, še vedno bo manj dnarja zmetal v PC. 
Ampak ni pa premium. AMD je za plebse. 

Povezava do prispevka
Dono reče pred 1 uro:

 

razlika v ceni (plata + cpu) 
je 160e med intel in ryzen buildom.

Dejmo rečt da so performansi v zgornjem videotu (ryzen 3600 in intel i7 10700k) realni. 

Zato bi jaz raje vzel ryzen build, in bi čez par mescu cpu prodal za 100e, in kupu 5gen, pri katerem naj bi blo pa kar konkretna razlika v single thread performansu. 

In potem dobiš 100e za starega ryzna. Prišteješ razliko med buildama (160e). 

In dodaš 40e (lahko pa zdilaš cpu na bolhi za to razliko več), da maš najnovejšo konfiguracijo, pa pcie gen 4 support. 

In dejanskih 20% boljši cpu za špile kot vse kar je trenutno na voljo. 

Ampak čakam da se bojo zanesenjaki oglasili kako so teli benchmarki lol, pa neresnični. 

 

 

 

 

Pa sej tudi na moji plati bom lahko nadgradil na Rocket Lake, če bom hotel, ker bo podnožje isto - tako da s tega vidika z AMD-jem ne bi bil nič na boljšem...

 

Povezava do prispevka
Dono reče pred 12 minutami:

Sej se ne rabeš kle nam opravičevat. Kup premium, pa tud premium plači.

Škoda le da 5.novembra bo build z ryznom 150e cenejši, za 20% več performansa. 

Aja. Ampak tega danes ni. Ne tega danes ni, je pa build z 3600, katerga lahko čez pou mesca proda, pa da next gen cpu not. 
Waw, še vedno bo manj dnarja zmetal v PC. 
Ampak ni pa premium. AMD je za plebse. 

 

Stipe2 reče pred 7 minutami:

Pa sej tudi na moji plati bom lahko nadgradil na Rocket Lake, če bom hotel, ker bo podnožje isto - tako da s tega vidika z AMD-jem ne bi bil nič na boljšem...

 

Povezava do prispevka
Dono reče pred 1 uro:

Sej se ne rabeš kle nam opravičevat. Kup premium, pa tud premium plači.

Škoda le da 5.novembra bo build z ryznom 150e cenejši, za 20% več performansa. 

Aja. Ampak tega danes ni. Ne tega danes ni, je pa build z 3600, katerga lahko čez pou mesca proda, pa da next gen cpu not. 
Waw, še vedno bo manj dnarja zmetal v PC. 
Ampak ni pa premium. AMD je za plebse. 

Aja, a kr 20% bo boljši perfomance in 150€ cenejši? Dej to mal elaboriraj...

Povezava do prispevka
Dono reče pred 50 minutami:


ne vem no, sej plata je lahko tud za 40e, sej bo delalo uredu. Al kdo je že u tej temi govoru o podobni zadevi?

Plate so dovolj dobre za 160e.. 

 

Lahko je tudi 40€. Samo da se pri obeh to upošteva ni panike. Stipe je dal za 250€ plato, se mi zdi fer primerjat s plato podobnega cenovnega razreda.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 37 minutami:

Pa kaj zdej stipetu težite, kolk bi lahko prišparal. 

Lahko bi naročil v nemčiji

Lahko bi vzel 550w napajlanik in ne 750w

Lahko bi kupil cenejši monitor

Lahko bi kupil cenejše ohišje 

Lahko bi ime samo 16gb rama bi bilo čisto dovolj...

 

Pač to ni stipe, hoče imeti vse premium, zato ni kupil Ryzna in hoče imeti vse takoj v torek.

 

z napajalnikom res nisem pretiraval tokrat - 1000W Seasonic v moji stari škatli je bil 400€+, tisto je bilo pretiravanje :D

monitor tudi mislim da ni nič over the top, ampak nekako ne vidim dodane vrednosti da bi dal več, ker mislim da nebi opazil bistvene razlike...

ohišje je bilo ženi lepo (obstaja tudi v roza barvi, malo je manjkalo) :D

 

seta1-p-34left.jpg

 

ram sem pa na checkoutu zadnji moment dodal še 16GB - ker že v stari škatli imam 32, pa nekako mi je bilo malo čudno...

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 8 minutami:

Ma lej.. itak je ok... Saj delal ti bo komp. Če bi ryzna, ga niti prižgat ne bi mogel :P

 

:D to pa ja - sej to je bil tudi en faktor, ki je pomagal prevesit, že ki moram čakat na grafo...nimaš kaj, Intel dela elegantne stvari - ti pusti tudi, da si izbereš svoj hladilnik, ne da ti tam neki vsiljuje svoje. :D:D 

 

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 28 minutami:

Ma ja, če kupiš odklenjen proc res ne rabiš hladilnika. Kaj ti bo tole spodaj? To bo zraven 5600x.

2392524-m2.jpg

 

 

na starem sem takrat namontiral vodno hlajenje - sem ga imel namen navit, samo je bil že stock toliko hitrejši od AMDja, da mi ni bilo treba. :D

zato sem zdaj vzel air cooler, da ne mečem denarja. :D

 

Povezava do prispevka

načeloma večjega kot vzameš, tudi manj glasen naj bi bil med delovanjem - pa napajalnik kupiš enkrat in ga imaš lahko zelo dolgo...v bistvu, zdaj ko pomislim, nekje v taščini kleti se še vedno valja moj skoraj 15 let star Enermax Galaxy (tisti je bil glasen), ki tu in tam dobi malo elektrike (sem ji dal takrat stari računalnik, da ima za vrtet muziko ko so žurke) - in ko še boljše pomislim, zgleda imam nek fetiš na napajalnike. :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...