Skoči na vsebino

Premier League


kemik

Priporočeni prispevki

reder reče pred 2 urama:

Manj igra, večje so šanse, da v repki ne dojamejo kako zanič je. :D no saj mislim, da bi v klubih malo pod top 7 spet igral zelo solidno. 

 

Sicer se pa United, Arsenal in Liverpool kar solidno krepijo in bodo IMO brez problema zasedli mesta od 2 do 4 kar jim je itak edini cilj v ligi

Pizda reder sej si fejst fant, sam včasih bi te kar ošamaril.

Po mojem vsi te klubi ciljajo na naslov ne sam top4.

Tud City ne bo vsako jebeno leto osvajal naslova, letos jih je Arsenal dobro gnal, pa jih na začetku sezone rederji niti v top 4 niso dali :D :D

Pool naslednjo sezono v turistični EL z zdravim Diazom, bolj ufuranim Gakpom in Nunezom pa dejansko proper sredino bo opasan na hard.

United je letos naredu velik preskok, naslednje leto bodo samo boljši imo.

Tko, da cilj teh treh ekip gotovo ne bo samo top 4.

uredilo bitje K-man
Povezava do prispevka
kemik reče pred 9 urami:

Meni je noro kere cifre se vrtijo okol Unitedovih igralcev. City je shippal enega golmana za katerega noben ni slišal za 17mio, medtem ko United ne more spraviti v promet angleškega prospecta Hendersona.

 

Ne vem, kaj ti ni jasno. United polsposobnim nogometašem daje nore pogodbe. Kako jim bodo klubi nižje na prehranjevalni lestvici to plačali? Mountu bodo dali 250k funtov na teden plus bonuse, s katerimi lahko pride do 300k. Ko je Liverpool slišal, kaj zahteva, so se samo poslovili.

 

In danes večina klubov, ki so postali bolj kot ne klasične firme z malce posebnim proizvodom, dojemajo svoje nogometaše kot investicije, ki se amortizirajo skozi obdobje pogodbe. Pri prestopu nogometaša v nov klub se v amortizacijski načrt te investicije ne šteje le cena samega prestopa, ampak cena prestopa, ki je večinoma razdeljena na leta sklenjene pogodbe, kamor se na letni ravni štejejo potem tudi plača, plačilo agentu, bonusi itd.

 

Zato je tudi glupost, ko navijači skoraj po pravilu gledamo na te prihode nogometašev skozi perspektivo transfer feejev in koliko je klub zapravil za same prestope, čeprav je to le delček računice, ki jo ima v mislih klub. Tudi net spend, čeprav bolj uporaben samo od "spenda", je zato lahko precej zavajajoč in neuporaben.

 

Mount bo United pri sami ceni prestopa stal nekaj podobnega kot Szoboszlai Liverpool, ampak ima zadnji več kot polovico nižjo plačo. V petih letih je to razlika v višini skoraj celotnega transfer feeja (cca. 50 milijonov).

Povezava do prispevka
K-man reče pred 15 urami:

Pizda reder sej si fejst fant, sam včasih bi te kar ošamaril.

Po mojem vsi te klubi ciljajo na naslov ne sam top4.

Tud City ne bo vsako jebeno leto osvajal naslova, letos jih je Arsenal dobro gnal, pa jih na začetku sezone rederji niti v top 4 niso dali :D :D

Pool naslednjo sezono v turistični EL z zdravim Diazom, bolj ufuranim Gakpom in Nunezom pa dejansko proper sredino bo opasan na hard.

United je letos naredu velik preskok, naslednje leto bodo samo boljši imo.

Tko, da cilj teh treh ekip gotovo ne bo samo top 4.

 

Ja saj je prav, da taki veliki klubi ciljajo naslov, realnost je pa takšna kot je. Do naslova lahko pridejo, če bo imel City rekordno slabo sezono kot v tisti Liverpoolovi sezoni in obenem oni rekordno dobro. Lahko se zgodi, ne bi pa stavil na to. 

 

Sicer se pa motiš, Arsenal sem vsekakor dal v top 4, itak pa nisem pomislil, da bodo tako dolgo celo na vrhu. Arsenal je trenutno zame dalec najbolj simpatična ekipa v EPL in bi bil zelo vesel njihovega naslova ampak mislim, da je to bolj realno čez 2-3 leta. 

Povezava do prispevka

 

reder reče pred 6 minutami:

Sicer se pa motiš, Arsenal sem vsekakor dal v top 4, itak pa nisem pomislil, da bodo tako dolgo celo na vrhu. 

Z "rederji" sem mislil vse pundite, ne vem če je dalo 5% napovedovalcev v štartu lanske sezone Arsenal v top4. :)

 

reder reče pred 6 minutami:

 Arsenal je trenutno zame dalec najbolj simpatična ekipa v EPL in bi bil zelo vesel njihovega naslova ampak mislim, da je to bolj realno čez 2-3 leta. 

Lani je bil mindset pred začetkom upanje na top 4, dvomim, da je kdo pričakoval tak title challenge, vključno z mano.

Letos pa valjda glede na lansko sezono mora biti cilj liga. Sploh glede na investmente v ekipo.

In s tem mindsetom morajo iti v sezono ne pa s top4 cilji. Fuck that shit :)

 

Povezava do prispevka
rage reče pred 10 urami:

 

Ne vem, kaj ti ni jasno. United polsposobnim nogometašem daje nore pogodbe. Kako jim bodo klubi nižje na prehranjevalni lestvici to plačali? Mountu bodo dali 250k funtov na teden plus bonuse, s katerimi lahko pride do 300k. Ko je Liverpool slišal, kaj zahteva, so se samo poslovili.

 

In danes večina klubov, ki so postali bolj kot ne klasične firme z malce posebnim proizvodom, dojemajo svoje nogometaše kot investicije, ki se amortizirajo skozi obdobje pogodbe. Pri prestopu nogometaša v nov klub se v amortizacijski načrt te investicije ne šteje le cena samega prestopa, ampak cena prestopa, ki je večinoma razdeljena na leta sklenjene pogodbe, kamor se na letni ravni štejejo potem tudi plača, plačilo agentu, bonusi itd.

 

Zato je tudi glupost, ko navijači skoraj po pravilu gledamo na te prihode nogometašev skozi perspektivo transfer feejev in koliko je klub zapravil za same prestope, čeprav je to le delček računice, ki jo ima v mislih klub. Tudi net spend, čeprav bolj uporaben samo od "spenda", je zato lahko precej zavajajoč in neuporaben.

 

Mount bo United pri sami ceni prestopa stal nekaj podobnega kot Szoboszlai Liverpool, ampak ima zadnji več kot polovico nižjo plačo. V petih letih je to razlika v višini skoraj celotnega transfer feeja (cca. 50 milijonov).

 

 

Ja to se strinjam, sej najboljši primer tega kar praviš je Haland, ki je bil poceni transfer, potem pa 850k v plači.

 

Unitedova plačilna politika je bila v kurcu in se šele sedaj ureja. 250k (ne 300k) je za igralca kot je Mount v Unitedu ubistvu zelo dobra plača za United, še leto ali dve nazaj bi pokale 300-350k iz prve... Po 10 letih sranja po transfer marketu bo trajalo nekaj sezon da se zgliha, pa da drugi klubi nehajo izsiljevati United. Angleški klubi imajo že tako premijo, United pa včasih dvojno ali trojno lih zato ker so vsi vedeli, da jim vedno skače kuzla v rit. 

 

Se pa pri Unitedu tudi VEDNO govori o plačah. Havertz je recimo na 220k če prav vem in je samo čri čri tišina, pa sploh ni takšna razlika. S tem da mi je Mount veliko boljši igralec z precej višjim stropom imo. Glede Liverpoola je imelo veze še par drugi zadev, ne samo plača, da se je Pool obrnil. ;) 

 

Je pa recimo lih Henderson iz tvojega quota izvzet iz teh plačnih mahinacij, ker je homegrown in niti slučajno ni na takšnih plačah, pa še on ne more normalno v promet. 

Povezava do prispevka
K-man reče pred 1 uro:

 

Letos pa valjda glede na lansko sezono mora biti cilj liga. Sploh glede na investmente v ekipo.

In s tem mindsetom morajo iti v sezono ne pa s top4 cilji. Fuck that shit :)

 

 

Točno to. Da si drugi, se okrepiš kjer se moraš, pljuneš 100mio za steber ekipe in morda future kapetana... samo na 1 mesto lahko ciljaš. Drugače pa pričakujem, da bo Arsenal letos imel slabšo sezono kot lani, tak imam filing. Bomo videli. 

 

Lahko naredimo eno ankico ko bo konec prestopnega roka in napovemo top 4, poraženec mora za kazen namesto EPLja gledat špansko ligo. 

 

Je pa kar sick, ko razmišljaš o top 4 v angliji. Nekako bi rekel da so glavni osumljenci za top4 city, pool, arse in united. 

 

Potem pa pomisliš, da ima pool komplet novo sredino, ki sicer ni slaba, ni pa to več nek well oiled machine. Lahko da bo alpa ne. 

United bo rabil še par stabilnih sezon, da se jih bo resno jemalo za karkoli, čeprav gre vse skupaj v pravo smer. 

Arsenal bi moral bit fix top4, City tudi, lahko imajo pa slednji več težav z konsistenco v smislu boja za prvaka, mislim da so bili igralci kot je Gundogan in Silva ključni v...ključnih trenutkih. :D 

Chelsea trenutno noben ne jemlje preveč resno, ampak zaenkrat dobro delajo v transfer marketu, Poch pa ve kaj pomeni EPL

Newcastle je letos dokazal da jih ne moreš odpisat

+ ponavadi je vedno kakšna ekipa, ki preseneti.

 

Res odlična liga in ful se veselim nove sezone, škoda mi je edino Lestra in Southhamptona. 

Povezava do prispevka

Se strinjam da Arsenal mora po naslov. Ne bo katastrofa če jim na koncu ne uspe, ampak cilj mora biti naslov, oziroma biti blizu prvega mesta + pokal. Vse drugo je po mojem mnenju neuspeh. Arteta je po prestopu Ricea in Timberja sedaj na igralce po svojem okusu zapravil preko 600 milj in tu ne sme biti izgovorov. 

Zame so prvi favoriti City (no shit). Sicer je brezveze govoriti pred koncem prestopnega roka, ampak... United zaenkrat razočaranje, še vedno v klubu smrdijo razni Harryji, Fredi in McTominayi. Jasno, veliko je odvisno od morebitnega prevzema. Mount je OK okrepitev, neprimerno boljši od Eriksena in s Casemirom in Brunom to izgleda povsem kul, rabijo pa okrepitve praktično na vseh položajih. 

Liverpool bo imel dobro sezono ko se uigrajo, morda rabijo še nekoga v obrambi, ker trenutno so povsem top heavy, napad in sredina sta seksi. Fabinho in Virgil mi ne delujeta ravno kot igralca ki lahko držita klub v igri za naslov. 

Chelsea so popolna neznanka, na papirju dobra ekipa z odličnim trenerjem za tako ekipo. Sredina Caicedo-Enzo bi znala trgati. Dark horses?

Še ena ekipa brez evropskih tekmovanj, Tottenham.... Če ostane Kane (jaz mislim da bo) in se okrepijo v obrambi bi znali biti visoko, Postecoglou rad igra napadalno in agresivno.

Newcastle ne bo v Top4 po moje, z Aston Villo se bodo borili za best of the rest.

Povezava do prispevka
Luka$ reče pred 2 urama:

Newcastle ne bo v Top4 po moje, z Aston Villo se bodo borili za best of the rest.

Čudno mi je da se njihovi Šejki ne izprsijo bolj. Sicer mi je kul, da je tako pa vseen čudno. Drugače pametno kupujejo pa lepo gradijo ekipo.

 

Kar se Cityja tiče, lahko pa tudi oni padejo, treble prejšnjo sezono jih zna dosti izmozgat, pa mogoče bo težje spet najti motivacijo, kaj pa vem.

Možno je tudi to :)

 

Sem pa podobnega mnenja kot @kemik, da bo Arsenal težko tako dober kot lansko sezono. 

Zna biti dosti bolj balanced liga letos.

Povezava do prispevka
kemik reče pred 18 minutami:

Pride United še po vašega. :P 

 

 

Je Onana res še v igri tudi, če pride ta Hyundai a kaj je? Kaj pa DDG?

 

Sicer pa dober predlog za predikcije pred sezono pa še kazni se ne bojim :D

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka
reder reče pred 1 uro:

 

Je Onana res še v igri tudi, če pride ta Hyundai a kaj je? Kaj pa DDG?

 

Sicer pa dober predlog za predikcije pred sezono pa še kazni se ne bojim :D

 

Ja itak, Onana je prioriteta. Potem pa še zadnji boss, napadalec. Ta Suzuki a kva je niti ne vem če je legit info, done deal ziher ni. 

 

Meanwhile

 

image.png.5665549bab13bcc7beb265b037e8a67e.png

 

Ne vem kaj bo z Degejo, verjetno bo čudno če bo drugi golman. Mogoče planirajo mu takoj dat še eno novo, znova manjšo pogodbo, če/ko podpišejo Onanaja. 

 

 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka
K-man reče pred 1 uro:

Čudno mi je da se njihovi Šejki ne izprsijo bolj. Sicer mi je kul, da je tako pa vseen čudno. Drugače pametno kupujejo pa lepo gradijo ekipo.

 

 

Sej Newcastle je kr pametno odfural zaenkrat pa tud Tonali zna pasat v to ekipo, sam fak so ga preplačal. Lahko bi dobili Brozovića za dost manj keša, če bi se podvizal, ki je dokazal v zadnjih nekaj letih, da je bil najboljši DLP v Serie A...in imeli dost denarja tudi za kakega Ziyecha, ki bi tudi perfektno sedel not v ekipo

 

Tonali je kot en bolj fizičen Jorginho. Če Newcastle ne bo v top4 na koncu sezone, pol bodo obžalovali ta prestop 

 

Vse ostalo pa sick zaenkrat, sem jih letos kar spremljal, tak malo bogatejši Leicester run so imeli. Jim pa manjka nek presežek v napadu, se mi zdi da vse ostale večje ekipe imajo to, pri njih je še najboljši Isak, ki zaenkrat še ni eksplodiral

Povezava do prispevka

Jaz že lahko napovem drugo sezono, ni treba čakati na konec prestopnega roka:

1. Arsenal

2. Who cares

3. I don't

4. Manu

 

Kolikor se je hvalilo Xhako kako je napredoval v igro, bo po moje Havertz veliki napredek napram njem v napadalnih akcijah. Če se še pošmeka obrambo (dober backup za Salibo (katera poškodba je po moje sesula sezono) in Gabriela, mogoče bo to celo Benny Blanco) je to to. Bi mogoče še pasal Mbappe za backup Jesusa, ampak to bi bilo že kičasto.

uredilo bitje black187
Povezava do prispevka

Kar se tiče Uniteda je pomoje nemogoče delat lestvice dokler ne kupijo strikerja in golmana :lol: Mogoče sta kr pomembni poziciji no.

 

Ampak ajde, v primeru da pripeljejo nekoga: 

 

City

United 

Arsenal 

Liverpool 

Chelsea

Newcastle 

 

Pa mogoče Vila preseneti Newcastle. 

 

edit: pozabil na Spurse. :D  

 

@BlueSan dej povej kej o tem Suzukiju, golmanu ki je blizu uniteda? Gledam da je nek wunderkid z nogo ampak kakšen shot stopper je? 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka
coupet reče pred 7 minutami:

Haha dej povezavo do discorda.

 

men so ze na fb bli obupni, pa verjetno navijam za arsenal dlje, kot je njihova povprecna starost

Si prepričan, da si želiš? :D https://discord.gg/ed9c8Wnv

@kemik Po mojem ne obstaja. :)

@reder Hvala kurcu za tale forum, res, sem gor že od 2004 al neki takega, pa dejansko nisem bil v vsem tem času nikjer drugje prijavljen, ker je vse običan crap.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...