Skoči na vsebino

[uradna tema] Japanka


Jude

Priporočeni prispevki

Dva animeja, ki se začneta slabo, pa sta potem legendarna - Jojo's Bizzare Adventure pa Gintama. Sta pa res izjemi, ker dost animejev se začne kul pa ratajo slabi (večina isekai animejev). Zdej tud ne gledam več random animejev ampak mi morajo dati priporočila več ljudi ali pa sem že bral, pa mi paše še gledat.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 19 urami:

Na meetu smo se pogovarjali z uporabnikom @Jin o animejih in je dec omenil, da bi rad imel kakšen cool seznam dobrih animejev. Evo, par predlogov uporabnik Jin, sem jih dal kao po tierjih, da se lažje odločiš:

 

S TIER

- Berserk. Klasika, meni še vedno najboljši anime ever, morš gledat, ultimate brutal srednjeveški akcijski dark spektakel z ogromnim vplivom na gayming, sploh na From software. Ena sezona, 24 delov.

- Attack on titan. Nova klasika, spet brutal srednjeveško fantasy dogajanje, res carski anime, ki ne izgubi tempa kljub 90 delom skozi koliko, 5 sezon? Absoluten must watch.

- Pluto. Čisto sveža ZF zadeva o seriji umorov robotov in pro-robotsko usmerjenih vplivnih ljudi, zelo kul, ultra resna zadeva, anime proba bolj ali manj uspešno še malo zaflilozofirati o človečnosti in smislu obstoja AI-ja. Ena sezona, 8 delov.

- Parasyte. Noro carski anime, kjer alien parazit srednješolcu med spanjem odgrizne roko in parazitira namesto nje. Mogoče se sliši smešno - ni, anime je hud ko svinja, smrtno resen, poln brutal akcije in je na momente svinjsko gory. Top shit. 1 sezona.

- Rouri Kenshin. Še ena mega popularna in mega kvalitetna zadeva o fenomenalnem samuraju Kenshiju, bivši legendi mečevanja, ki se hoče upokojiti in živeti miren lajf na deželi... ...pa pač valda ne gre. Zelo top roba. 1 sezona.

 

A TIER

- Death note. Tudi zelo legendaren, kvaliteten in popularen anime o fantu, ki najde dnevnik, s katerim instantno ubiješ kdorkoli na Zemlji, če napišeš vanj njegovo ali njeno ime. Med gledanjem morajo biti obvezno na mizi jabolka. Mislim da je 1 sezona.

- Neo Genesis Evengelion. Mecha staple in najbolj znana mecha serija poleg Gundama. Mega jokajoč in posran najstniški protagonist z ogromnimi daddy issues, 85% serije je jok in stok in uporabnik Teško je, ampak ko začne pokat, pa jebomater da poka. Pa konec je svinjsko brutalen. 1 sezona.

- Dorohedoro. Mega weird anime lizzard-mutantu, ki se z amnezijo zbudi v ultra nasilnem cyberpunk svetu. Do konca odfukan anime, ampak zelo zanimiv. Tudi na mestih za umret smešen. Zdajle mislim da se ravno predvaja 2. sezona.

- Gantz. ZF anime o dveh frendih, ki umreta v nesreči, a jih v nazaj v življenje vrne čudno vesoljsko bitje Ganz, za katerega morata opravljati morilske misije, če želita živeti naprej. Nastopa tudi izjemno luštna protagonistka (prav tako mrtva) z ogromnimi joški, res mi je bila všeč. 1 sezona.

- Psycho Pass. Zelo podobno kot Pluto, samo slabše - ZF anime o ogromnem mestu, ki ga vodi AI, kjer se nenadoma začenjajo pojavljati brutalni umori. Cool, sicer je Pluto boljši, ampak je definitivno za pogledat.

- Elfen Lied. Brutalno nasilna serija o eksperimentu na teenage punci, ki jo dobri znanstveniki opremijo s telekinetičnimi sposobnostmi, pozabijo pa da ima mogoče gospodična hardcore travmatično zgodovino in da si zelo želi folku puliti glave, noge in roke. Ne spomnim se veliko, samo da punca kolje folk bolj brutalno ko v Predatorju. 1 sezona.

- Claymore. Dark fantasy zgodba o skupini bojevnic, ki se lomijo proti monsterjem, pač vsak del je nov epic battle in vsakič so monsterji čedalje bolj OP. Tudi tukaj se spomnim večinoma samo to, da je res huda akcija in da je glavna protagonistka res u pizdi v primerjavi z ostalimi bojevnicami, ampak nekak kar uspe preživet iz dela v del. Meni je bla cool. 1 sezona. 

- Ninja Scroll: še ena bolj stara zadeva, tokrat o ninjah in o fajtih med njimi. Pač je 20 let od tega kar sem gledal, se pa spomnim da je res cool akcija in da so mega carski nasprotniki. Tko, za filing, če se prav spomnim: ena od najbolj zajebanih evil ninj je brez rok in nog. In svoje nasprotnike ubije z nožem, ki ima skritega v ustih :D Pač take padajo. 1 sezona.

 

 

Drgač pa predlagam da si pogledaš Gostilno od tukaj par strani dalje za dodatne predloge, ko so se razgovorili precej bolj proper anime poznavalci od mene :) https://mn3njalnik.com/index.php?/topic/45-uradno-gostilna-pri-konjzolcu/page/1101/#comment-1162004

 

 

Weraziel reče pred 6 urami:

Sej je rekel, da mu ni bil všeč.

 

Bom dodal še par predlogov

 

A Tier 

Acca 13 

Politični anime, ki je ravno prav dolg - 12 epizod. Kraljestvo Dowa je v svoji eri miru in zve se, da se bo zgodil državni udar. Spremljaš enega od uradnikov, ki hodi od pokrajine do pokrajine...

 

Odd Taxi 

Kriminalka in filozofska serija obenem :D liki so živali, spremljaš mroža, ki je taxi driver. Maš yakuze, maš smešne characterje,... od istega tipa, ki je spisal tudi Setoutsumi.

 

Samurai Champloo

??? Galko res tega še ni gledal ???? Razen enega mlačnega dela (ki je alegorija na atomsko bombo) je to perfect serija. Hiphop estetika + samuraji. Od istega avtorja, ki nam je dal tudi Cowboy Bepop in pa Carole & Tuesday.

 

 

 

Weraziel reče pred 6 urami:

Aja pa valda

 

S Tier

 

Haikyuu

Odbojka.

 

Detroit Metal City

Modelček gre v Tokyo bit Swedish Pop pevec in postane main vokalist Death Metal Banda. Je ena najbolj odfukanih kratkih animejev ever in lih zato se ga enkrat letno pogleda.

 

Ezoterik reče pred 1 uro:

Drugač jst sm kot weeb in sm gledu velik animejev, sam pač težko je zdej ocent kaj je za neweebe dobr, ker men je recimo od unga spiska od Galkota sam ene polovico stvari B, ostalo mi je vse težke smeti. Zdej recimo z ženo rewatcham Attack on Titan in mi je res za kozlat, lore je sicer carski, ampak liki so pa take jokave pičke, da komi to človk gledaš. Plus sfurajo se vsi možni anime tropi.

 

Če govorimo serijah mi je tko:

 

S TIER:

 

Berserk

NGE

Slam Dunk

Maison Ikkoku

Kimagure Orange Road

Cowboy Bebop

Samurai Champloo

Trigun

Video Girl Ai 

FLCL

Golden Boy

Nodame Cantabile

Great Teacher Onizuka

Gankutsuou 

 

Kaj šele pol A, B itd :D Filmov je pa itak celga kurca zihr 20-30 S tier materiala. Pa tud vsako leto pride vn bolano hudih animejev, sploh letos je res noro leto s Frieren, Chainsaw Man, Apothecary Diaries, Pluto, same bombe. Psycho-Pass mi je bil pa res obup, komi sm končal. Tko da to je kul pr animejih, da ma vsak svoj okus in da pač prou naštimajo, da če ti je neki kul je zihr še vsaj 20 mega podobnih stvari, k so ti tud kul. Če ti neki ni kul pa pač ne gledaš podobnih stvari.

 

Ezoterik reče pred 59 minutami:

S tier anime filmi (Stari):

 

Perfect Blue

Falanga Ghiblijev (praktično vsi so top tier)

Tokyo Godfathers

Akira

Grave of the Fireflies

Paprika

Rurouni Kenshin: Trust Betrayal

Millennium Actress

Metropolis

Macross: Do you Remember Love?

Cowboy Bebop: Knockin' on Heaven's Door

End of Evangelion

The Girl Who Leapt Through Time

 

Samo novejši (2010 plus):

 

Tale of Princess Kaguya

Wind Rises

Suzume

When Marnie Was There

Summer Wars

Weathering with You

The Boy and the Beast

Wolf Children

5 Centimeters per Second

A Silent Voice

I Want to Eat Your Pancreas

Josee, the Tiger and the Fish

Your Name

 

Paljo reče pred 33 minutami:

Legend of Galactic Heroes

 

pa lep lp

 

pastam iz gostilne, ker vem da bom enkrat rabu, sam tm ne bom nkol več našu ...

dodatne liste animujev/mang dobrodošle

Povezava do prispevka

Men je bil Elfen Lied top, samo zdaj se ga pa res ne spomnim nič več in tudi ne vleče me še, da bi rewatchal :D

 

Drugače pri animejih je ful tako, da se tudi težko zanašaš na to, da ima nekdo podoben okus in si rečeš, torej mi bo vse kar mi ta reče ok. Jaz pa Ezoterik imava zelo podoben okus, samo nekje se pa razhajava v pičko mater. Čudi me, da on komu priporoča Berserk, to je vedno pljuval v božjo mater, meni pa od prvega pogleda ta stvar pač pomeni nekaj največ kar lahko ponudi. Ja res ima original NIKAKVO animacijo. In to mislim, res neobstoječo,. ker polovico časa gledaš still slike bitk, jeznih pogledov s sfx zvoki in soundtrackom.  AMPAK, soundtrack in sfx, ter glasovi to meni naredijo tako vzdušno da me priklene pred zaslon in ne spusti. Golden Arc je pač perfekcija zgodbe, večen in nič kaj posebej svež koncept, a narejen tako dobro, da drži s tabo leta, odrašča, zori. Pred slabe pol leta sem končno prepričal mojo, da sva pogledala in jo je tako ubilo, da ga  ne more pozabiti. Kar sem pa tja se spomni pa hoče o tem debatirat. Pa je totalno anti za take zadeve.

 

Recimo od njegovih predlogov mu še zdaj zamerim, da sem zaradi njega pogledal cel pofukan Maison Ikkoku, ker to je meni bilo bedno da težko povem, a sem videl, da ima kvaliteto in občinstvo kateremu bi lahko bilo všeč, le to nisem jaz. Pa še nafukal me je da sem gledal Inuyasho - jezus faking kristus, to mi je bil šele ološ. Pa še kak Urusei Yatsura - pač, ne. Smo za to že prestari.

 

Pri animejih je tako, da vsak ima določene triggerje, ko mu en anime naredi ali ubije en del ali ena scena ali le koncept ali le konec. Dostikrat, zelo dostikrat se brutalno dobro začnejo imajo funky in hud koncept a razvodenijo v pm,  ker kreator ali sploh ni imel vizije kako končati ali pa je vizija weird as fuck ali pa vleče zadeve v PM, ker mu to nosi denar.

 

Od teh ki so zgoraj priporočene so meni vse OK (predvsem Gallko ima isti okus, Titane pa očitno sploh še ni začel gledat zadnje sezone, ko govori o srednjeveški tematiki :D, pa faking ne glede tega poslušat Ezoterika, ker isti k**** je za NGE/Berserk/Gantz govoril. Pač mora bit jokanja in morajo biti liki taki, ko so otroc oziroma pridobivajo negativne izkušnje ki zaznamujejo njihovo odraščanje, napredovanje in kasnejše odločitve/razvoj. Titani so zame novodobna klasika, kritika sveta kot se šika), razen teh, ki sem jih omenil, pa nove filme od Ezoterika nisem gledal. Od starih moraš pogledati še Ghost In the Shell, to je pač nujno pa če še nisi in Ninja Scroll tudi. Od serij mi je bila pa recimo prva sezona Promised Neverland huda za popizdit, medtem ko se druge sezone težko lotevam, pa The Melancholy of Haruhi Suzumiya prva sezona je tudi dobra, druge pa nikoli nisem pogledal, tako da se lotim sedaj ponovno obeh EDIT - aja sem prebral, da sem celo zgoidbo videl že ker sem gledal prvo sezono broadcast order, druga sezona je itak samo kar je vmes falilo, teh 14 delov prve sezone je imo čist zadosti in je ZAKON, posebej da napačen vrstni red epizod ful dobro deluje.

 

Imo je za pogledati še Gungrave, Gunslinger Girl in pa Serial Experiments Lain, Planetes od starih. Zelo dober mi je bil tudi Tengen Toppa Gurren Lagann. Če se še kaj spomnim dopišem :)

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka

Imel malce več časa za gledanje ker sem zbolel in si medtem pogledal:
The Tunnel of Summer, the Exit of Goodbyes
Resnično kul film, ki ga toplo priporočam vsakomur, zlasti ker ima pozitivno noto plus grafika je top notch.
Pa relativno kratek je tam okoli urice in kakšnih 20 minut.

7.5 /10

 

Maboroshi

Ne bom rekel, da je slaba stvar, ampak me ni prepričal, sicer grafično, muzikalično je to to, ampak zgodbovno me ni povlekel.

6/10

Povezava do prispevka
Ezoterik reče Dne, 7. 2. 2024 at 20:43:

 

Na par custom predlogov sam zate :D

 

Če ti je bil kul Slam Dunk ti zna bit kul tud (sicer bol bedn) Kuroko no Basket. Oba mata svoje prednosti, ma ga Slam Dunk useen nabije.

 

Great Teacher Onizuka je še dandanes kultna klasika, sicer mange nikol niso cele adaptiral, gre pa za multižanrsko ekstravaganco, ki se šlepa na anime trope "gang lifa". Bivši motorist in pretepač postane (zelo slab) učitelj v eni zajebani šoli. Je nek širši plot, manjši arci, pa tud kakšen monster of the week se najde. Anime je karkoli je obratnega od PC, peca se srednješolke, en večji plot je kako eno od njih swhora, da rata hud fotomodel/igralka v reklamah. Dandanes je mal pozabljen, ker je res tko no uizi škatljiv (in a good way). Podoben anime: Golden Boy (sam dost krajši pa miljonkrat bol PC, fora je pa ista, nek random model rešuje težave ljudi)

 

Ko govorimo o kultnih animejih ne mormo mim FLCL (FuriKuri). Gainaxov magnum opus in eden najbolj vplivnih animejevih modernega časa, zadeva zgleda kot serija vinjet/reklam s cooler than you vibom, miljon nekih internih šal, referenc, pač povsem odpuljeno. 15 al kok let kasneje je dobil še dve nadaljevanji, ki sta pa gnili. Podobn stil: Tengen Toppa Gurren Lagann.

 

Samurai Champloo/Cowboy Bebop: Oba kultna, Samurai Champloo je produkt hudičeve zveze med jazzy japonskim hiphopom, slice of lifeom in tropi samurajskih animejev, Cowboy Bebop pa preigrava ameriški jazz 50ih in ga zmixa z vesoljskimi kavboji (ogromno se je iz njega napajala serija Firefly, tko da če si to gledu veš kaj se dogaja). Kle kej dost ni za pričat, ker je treba pogledat. Podobni animeji: klon Bebopa je Outlaw Star, ki ga je dejansko naredil enak studio in je izšel prej :D Je pa na vse načine inferioren. Afro Samurai je direktn hommage Samurai Champloo.

 

Pozabu sm Trigun. Men je bil res eden boljših animejev in sm ga gledu zihr 5x (pa redko rewatcham stvari). Tud tokrat je hommage westernom, sam da se dogaja na čudaškem planetu sred ničesar. Hudo je kako razkriva lore in plot, plus najjači glavni lik vseh časov.

 

Gankutsuou: Gre za bizarno rotoskopirano in kaj jst vem kaj še vse verzijo Grofa Monte Cristo. Nujno glej, zihr neki najbolj unikatnega tud širše od animujev. Podoben anime: Samurai 7 (sam pač s Samuraji)

 

Serial Experiments Lain: Včasih (na zelo starem mn3njalniku verjetno več kot 20 let nazaj) je bil to eden bolj popularnih animejev, celo eden bolj znanih uporabnikov je bil Lain :D Gre še za eno kultno klasiko, ki tokrat preigrava ekstencialne tematike v povezavi z "mrežo", kiberpunkom, raznim drugim weird shitom. Pogosto 2edgy4me, ampak celokupno ga lahko danes še bolj ceniš kot takrat. Zelo priporočam. Podobna stvar: Texhnolyze (še bolj weird tho)

 

Blue Period: Eden od dejansko precej širokega žanra artish animejev (mogoče tud neki za @ke_kit) En tip je povsem brezciljen in ugotovi, da ga ubistvu vleče v umetnost. Podobni animeji: Nodame Cantabile (glasba).

 

Kare Kano: Kultn romantičen anime, ki ga je režiral Anno (Evangelion), zdej je mogoče mal pozabljen je pa očka vseh modernih dobrih romanc. Podobn anime: Toradora!

 

Maison Ikkoku: To shillam že vsaj 30 let pa se še nism naveličal. Eden najjačih slice of life animejev vseh časov, luzerski študent, dobr po srčku, Godai, živi v stari deljeni hiši v predmestju tokija, da bi se pripravljal na vstopni izpit, ki ga je že stokrat padu. V tej bajti kot bi živel vsi uporabniki gnojišča, na novo pa se naseli huda pička (vdova),  ki skrbi za to bajto. Uni kekci ga itak skoz trolajo in tko se plot počasi skozi 90 delov premika proti očitnemu koncu. Huda zadeva. Podobn anime: Kimagure Orange Road 

 

Black Lagoon: Res kul zajeban seinen o modernih piratih. Praktično skoz poka, brez slabih delov (čist do konca, k se začnejo OVA). Podobn anime: Baccano

 

Elfen Lied: Ne vem neki časa je bil izjemno popularn v edgy krogih. No idea kako je dandanes, men se zdi še zmer kul, je pa vsekakor zelo edgy. Podobn shit: Chainsaw Man

 

Še par bonus predlogov, če nč ne bo popraskal tistega posebnega mesta: The Melancholy of Haruhi Suzumiya/Kill la Kill/Dead Leaves/Devilman Crybaby/March Comes In Like a Lion

 

 

 

ke_kit reče Dne, 7. 2. 2024 at 21:11:

@Aktivist VančIzstopna mora biti malo odebeljena, da se zaključi v krogec. Vstopna pa prazna.

 

Drugače pa.

@Hernire@Ezoterik

Po moje bi vidva ful cenila Keep Your Hands Off Eizouken!

Mene je čisto odpihnila.

Vsaka epizoda čisto malo doprinese k rdeči niti (sošolke se odločijo, da bodo sproducirale svoj anime), zadnja epizoda pa vse skupaj poveže v čisto odfukancijo.

Meni je čista 10/10

 

Ezoterik reče Dne, 7. 2. 2024 at 21:19:

 

Sm gledu itak :D V tem stilu (sam manj ambiciozno) je Bocchi the Rock! (srednješolke ustanovijo band). Isto vsak del mal doda k plotu. Pa valda Bakuman (dva srednješolca rišeta mange), sam da Bakuman je bol resen in nič odpuljen, men je vseen ful dogaju.

 

Me3do reče Dne, 7. 2. 2024 at 21:48:

Sam dodam glas za gto, golden boy, slam dunk in pa trigun :avadodo:

 

Morm naredit re-watch triguna 

 

ngebe reče Dne, 7. 2. 2024 at 23:47:

mal je itak vedno kake zadeve rad gledas

ce ti je kul mushishi lahk probas se haibane ranmei, kino no tabi

ce ti je kul urasawa probej njegov master keaton, starejsa zadeva, sam si predstavljaj japonskega indiano jonesa, ki dela za zavarovalnico in ki je bil treniran pri sas

ce ti je kul serial experiments lain/texhnolyze lahko probas tudi recimo pale cocoon, ghost in the shell stand alone complex (serija, ne film)

ce ti je kul fantasy lahk probas seirei no moribito ali juuni kokuki (ta ma shaky start, samo se mi zdi da rata ena izmed najbolj epic zadev, skoda ker se nikoli proper ne zakljuci)

itd

 

 

 

Weraziel reče Dne, 8. 2. 2024 at 6:39:

Jaz bom dodal še za tiste, ki bi radi gledali nekaj lahkotnega in humornega - Nichijou

 

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Trenutno gledam:

 

My Happy Marriage https://myanimelist.net/anime/51552/Watashi_no_Shiawase_na_Kekkon

Res res dobra love drama v stilu pepelke. Torej zanemarjena lepa mladenka spozna princa, ki jo reši. Sicer ima neke elemente surrealnosti (liki mečejo neke fireballe in kličejo strele), ki po mojem ne pašejo notri najbolje, ampak dodajo k drami v smislu zakaj hočejo vsi razdreti njeno vezo. Overall res dobro animirano, zrežirano in odigrano. Trenutna ocena 9/10

 

HighSchool of the Elite S3 https://myanimelist.net/anime/35507/Youkoso_Jitsuryoku_Shijou_Shugi_no_Kyoushitsu_e

Meni ta anime preprost vedno odtrga rit, predvsem zaradi cool likov in brutalno cool glavnega protagonista, ki stalno nekaj manipulari iz ozadja in na koncu vedno zmaga. 10/10

 

The Dangers of my Heart https://myanimelist.net/anime/52578/Boku_no_Kokoro_no_Yabai_Yatsu

Cool rove romance, prav tako na srednji šoli. Simpatično lušno, ampak daleč od kake mojstrovine. 7/10

 

Ninja Kamui.

Klasičer revenge story, ninji pobijejo ženo in otroka in bo pojebal vse kar leze in gre. No ja, nisem preveč impresioniran zaenrkat po treh delih. 6/10

 

Mashle S2

One Punch Man v Harry Potter okolju z noro cool liki, nerazvlečenimi fighti in dobrim humorjem. 9/10

 

Solo Leveling

Zelo zelo cool frp anime kjer se glavni lik level up s pobijanjem monsterjev. Sicer mi ta tip animejev nikoli ni preveč potegnil, ampak ta je zaenkrat zelo zelo cool. 8/10

Povezava do prispevka
Feget reče pred 8 urami:

Trenutno gledam:

 

My Happy Marriage https://myanimelist.net/anime/51552/Watashi_no_Shiawase_na_Kekkon

Res res dobra love drama v stilu pepelke. Torej zanemarjena lepa mladenka spozna princa, ki jo reši. Sicer ima neke elemente surrealnosti (liki mečejo neke fireballe in kličejo strele), ki po mojem ne pašejo notri najbolje, ampak dodajo k drami v smislu zakaj hočejo vsi razdreti njeno vezo. Overall res dobro animirano, zrežirano in odigrano. Trenutna ocena 9/10

 

HighSchool of the Elite S3 https://myanimelist.net/anime/35507/Youkoso_Jitsuryoku_Shijou_Shugi_no_Kyoushitsu_e

Meni ta anime preprost vedno odtrga rit, predvsem zaradi cool likov in brutalno cool glavnega protagonista, ki stalno nekaj manipulari iz ozadja in na koncu vedno zmaga. 10/10

 

The Dangers of my Heart https://myanimelist.net/anime/52578/Boku_no_Kokoro_no_Yabai_Yatsu

Cool rove romance, prav tako na srednji šoli. Simpatično lušno, ampak daleč od kake mojstrovine. 7/10

 

Ninja Kamui.

Klasičer revenge story, ninji pobijejo ženo in otroka in bo pojebal vse kar leze in gre. No ja, nisem preveč impresioniran zaenrkat po treh delih. 6/10

 

Mashle S2

One Punch Man v Harry Potter okolju z noro cool liki, nerazvlečenimi fighti in dobrim humorjem. 9/10

 

Solo Leveling

Zelo zelo cool frp anime kjer se glavni lik level up s pobijanjem monsterjev. Sicer mi ta tip animejev nikoli ni preveč potegnil, ampak ta je zaenkrat zelo zelo cool. 8/10

Tale Ninja Kamui je tocno taki, zgodba sploh ne obstaja, sam fajti so relativno kul. Ampak ja, lahko bi ukinli dialoge, razvoje likov, in samo fajte pustil. 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...