Skoči na vsebino

[multi] Cyberpunk 2077


Priporočeni prispevki

Nisem rekel, da nehajo takoj patchat, bodo pa nehali dokaj kmalu. Če bi videl v kakem stanju je trenutni Witcher 3: Complete version, ki je zdej poln grafičnih glitchev, ki jih prej ni blo.. in kako tega niso zrihtali. Ajd, štekam, glavno jim je blo, da zrihtajo Cyberpunk, samo še zmer ostaja dejstvo, da so zajebali to kvazi next gen verzijo Witcher 3

Povezava do prispevka

Vaati je zgoraj, ne spodaj.

 

Also, sej sem rekel, ne da po izidu ne pride noben patch več, pride vse na čemer so že delal, potem pa opustijo in že mod scena zrihta.

 

Itak da se jim gre za to, da grejo delat nov špil, ker bojo s tem več zaslužil, kukr da bi delal na temu, da porihtajo W3:Complete Edition al pa katerekoli probleme, ki so ostali v Cyberpunku. Navsezadnje je to isti studio, ki je vsaj 2 leti prehitro izdal CP2077, ker je služit bolj pomembno kot pa porihtat stvari

Povezava do prispevka

kar naj cimprej naredijo cyberpunk 2, bom imel vsaj razlog, da kupim 6090ti

 

jaz osebno v skoraj 400 urah nisem naletel niti na en game breaking bug, ob izzidu sem jih naklepal okoli 300 (pa ne, da jih zanikam, da ne bo pomote)

 

obozujem to igro ampak je cas za nekaj novega

 

ni to live service game, kjer morajo devi nonstop delati na izboljsavah

 

Povezava do prispevka

Also tud ne pravim, da je CP2077 slab špil, da ne bo kdo užaljen zaradi tega. Bolj pravim, da je CDPR bližje Bethesdi kar se rihtanja špilov po izidu tiče kukr kakem Larianu.

 

Tud izid Witcherja 3 je bil nekaj mesecev prehiter. Na dan izida je blo neigralno. Potem so v roku enega leta spravil ven 2 add-ona in popatchal igro. Ampak to vseeno ne pomeni, da ni blo še več za popravit. Enkrat leta 2016 so aktivno nehali delati na W3

Povezava do prispevka

ma ja zgodbe in art okolja je ql, se najbolj so ql zgodbe 

sam kot ste ze rekli mesto nima zivljenja.. tle gres od tocka a do b in max so neki gangi ki se streljajo

v GTA npr ce hoces od a do b je cel kurac stvari umes in se mores prav skoncentrirat na zgodbo, ker tako v izi zablodis in koncas mrtev z najmanj 4 zvezdicami

 

cyberpunk 2 ja, boljse.. pa naj naredijo tudi MP kot so nameravali in naj se malo naucijo od GTA glede mesta..  

 

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Jaz pa ne morem vzljubiti setingov vesolja in futurizma :no: Ni zdaj, da jih ne morem za silo sprejet, ampak ne uživam preveč v njih, sploh ne opazujem okolice ipd., ker me ne fascinira. Zato sem čez vse te igre več al manj rushal, če me je vsaj nekaj v njih pritegnilo (ME 3, Cyberpunk 2077, Titan Fall 2, Starfield...).

 

Ni mi jasno kaj zanimivega lahko kdo počne v Cyberpunku 100ur ali več, če je dogajanje totalno "mrtvo".

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

ma meni mi je pri starfieldu bilo vsec.. razen pac sci fi, prides na neko nakljucno ladjo sredi vesolja, ni nobenerga, kje so vsi?? pol vidis da so delali neke teste na nekih Alienih.. uhu to mi je znano, kdaj mi bo skocil ven iz jaska.. ql ,raziskujem ladjo in pol na koncu valda nek pejk od kurca v neki kleti od kurca.. sam ta futuristicni tko filing neznanega, kva bo v prihodnosti je ql.. meni naprimer ce pomislim, da bom umrl mi je najbolj bala to, da ne bom mogu videt kaksni pc in igre bodo cez 100 200 let ;))) to pac ta prihodnostna fikcija, kakko bo me pac fascinira

 

drugace pa meni je itak blo najboljse da si dam na very hard in probam vsako situacijo resit z brute force streljanjem.. dokler me ubijajo, mi je zanimivo, pol ko postanem OP je res dosadno, ce ni drugega za pocet

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 37 minutami:

Jaz pa ne morem vzljubiti setingov vesolja in futurizma :no: Ni zdaj, da jih ne morem za silo sprejet, ampak ne uživam preveč v njih, sploh ne opazujem okolice ipd., ker me ne fascinira. Zato sem čez vse te igre več al manj rushal, če me je vsaj nekaj v njih pritegnilo (ME 3, Cyberpunk 2077, Titan Fall 2, Starfield...).

 

Ni mi jasno kaj zanimivega lahko kdo počne v Cyberpunku 100ur ali več, če je dogajanje totalno "mrtvo".

Lahko me vprasas, kaj je zanimivega, in ti povem.

Povezava do prispevka

Lahko špilaš glavne in stranske kveste, večina jih je zelo zelo dobrih. Lahko delaš fetch kveste, ki so zaradi combata zabavni. Lahko preprosto uzivas v fenomenalno narejenem mestu in raziskujes. Zdej, če ti ne sede atmosfera, jaz tu ne morem pomagat.

Že sama vertikalnost mesta ponuja ogromno. Če pa hočeš z vsakim npcjem se pogovarjat, pač mesto bo "mrtvo". Kot da folk dejansko hodi IRL po mestu, in išče reakcije vsakega kretena v krogu 100m. 

Dovolj so mi dejanski NPCji, da je mesto dovolj živo, dovolj mi je, da folk okoli reagira, če se kaj zgodi. 

 

Sicer pa, še vedno so bugi v igri. Jig Jig street, se zgodi, da vcasih vse utripa, liki, tla, gostilne. Je redko, ampak se dogaja. Motor mi je enkrat ostal brez tekstur.

 

In ja, zdej je ful več denarja v igri, ampak pizda, jaz vse porabim na cyberware. Skilli in perki so dodelani, v kombinaciji z železom in elektroniko funkcionirajo odlično.

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 1 uro:

in raziskujes

 

Raziskuješ kaj? A se da odkriti kake skrivnosti, zanimivosti, skrite NPC-je, ki ti dajo zanimive queste in zadovoljstvo raziskovanja, ko odkriješ nekaj takega?

 

Kako je zanimivo delati 300 istih misij - pobij gang v tej zakotni ulici? Ne mi pol jamrat o ponavljajočih questih v vseh ostalih open worldih :D

 

Saj razumem, da je nekomu nek seting dosti bolj zanimiv od drugega. Ampak jaz niti v najljubših setingih ne morem v nedogled ponavljati istih zadev. Pa sem se vedno štel za enega najmanj zahtevnih igralcev (glede tega), ker sem obračal vse Far Crye (ki imajo točno to - spucaj ta outpost, spucaj oni outposte...) in AC-je ipd.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Jaz sem bil razočaran nad bugi in manj živim svetom kot so obljubljali, slabo izkoriščene bande in kaj se da počet z njimi, rezanje promoviranih aspektov špila, itd itd

 

Samo boj je pa kar zabaven, dost igračkanja in opcij. Ni lih Hitman, je pa za njihov prvi tak špil kar pohvalno. Nekateri shooterji z dolgimi franšizami nimajo tako zabavnega streljanja, sploh zdej k so AI porihtali. In ja, lahko raziskuješ, ni pa to lih Dark Souls, da se splača vsak kotiček pregledat. Ena od posebnih pištol je skrita v špila, če jo slišiš jo lahko najdeš na koncu nekega questa, moraš bit pozoren.

 

Kdor pa bi rad samo glavne main in side queste preigral, ima tud to na voljo, pa je konec v največ 40 urah. 

Povezava do prispevka

Kako je zanimivo v monster hunterju ubit istega monsterja 30x? Ker je gameplay loop dober? Ker ti sede setting?

 

Če ti gameplay loop ni kul, ti nimam kaj razlagat, pač ni ti.

 

Raziskuješ lahko lepote mesta, ker mesto je toliko dobro narejeno, da ne rabiš samo skakat po ulicah, ampak greš višje. Meni je super, ker spet, odličen cyberpunk občutek.

Če bi vse skupaj zgledalo kot povprečno AC ali Far Cry mesto/vas, bi tudi jaz zbrisal in pel naprej.

 

 

Povezava do prispevka

Dajmo rečt bobu bob... imaš takozvane vprašaje (ki so fiksni in vedno isti za vsakega od nas), kot v Witcherju ali AC in jih delaš. Ali pa tudi ne.

 

Aboslutno pa manjka raziskovanja, tako da bi se fural po mestu pa dejansko kaj odkril, kar ni na vprašajih ali pa res kam zalutal in tam našel .. karkoli. Pač mesto je lepo in vse, je pa prazno. Ampak to ni problem verzije 2.0, ampak je isto vse od izida do danes.

 

In sem zasledil, da je bla debata okoli tega, da ne bo več supporta za igro, mislim, da je to prvi omenil @Weraziel, pa se ga je napadalo, češ viri ovo ono. To je več zanesljivih virov poročalo, kar je sam CDPR rekel, ker že dela na dvojki. Njim je enka že sunken cost, DLC je bil že od samega štarta najavljen in planiran (celo več DLCjev naj bi imeli, ampak najbrž so jih združli), potekla so 3 leta, da so igro iz beta faze dali v zelo solidno 2.0. fazo (resda sem sam našel NEBROJ ISTIH bugov, ki sem jih imel na dan izida, ko sem prvič igral, ampak ok). 

Seveda to ni mišljeno, da ne bo sploh več patchev, ki bi fiksali, kar je za fiksat, ampak ne bo novih kontent patchev oz. ne bo nič drastično novega ali karkoli večjega spremenjenega, tako kot so bili npr. skilli iz 1.0. v 2.0 drastično spremenjeni.

 

In roko na srce policija mi je zaenkrat samo nadležna. Grem iz točke A do B oz. iz vprašaja A do vprašaja B, vmes slučajno butnem v en avto, ker pač vožnja z večino vozili je kot bi vozil pijan, seveda fašem tisto eno nadležno zvezdico in mi je totalna zguba časa, da se jo lossam in nato se spet vrnem na vprašaj, ki ga želim delat.

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka

Saj razumem, da ti je nekaj všeč. Ampak se ne more imenovati nekaj raziskovanje, če ni nekega cilja. Raziskovanje mora imeti cilj in potencialno nagrado na koncu, če jo odkriješ (razkriješ/raziščeš).

 

Saj pridem na to igro, ko končam kar imam prej na seznamu. Ob izidu sem enostavno bil full razočaran... verjetno je zdaj precej bolje. Kot so obljubljali pred izidom, pa seveda ne more biti niti zdaj.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Jaz ne bi rekel, da raziskovanja ni. Spomnim se loota na smetišču, ki ni označen na mapi, spomnim se tiste pištolice, ki gobca, spomnim se questa, ki ni označen, ko prideš v neko štacuno s cunami al neki tazga in imaš fight,..

 

Ni pa tok nekega ekstra skritega contenta kot je blo v Witcherju 3

Povezava do prispevka

Točno ta občutek praznine dobim tudi jaz. Brezglavo letam od giga do giga in pobijam ene iste gangsterje. Mesto ima maso environmental storytellinga, ampak to je nekaj kaj tudi čez čas  dokurči v tako gromozanskem svetu. Če mi combat ne bi bil fun(pa ni nek ful dober, le zabaven je), ne bi delal teh misij. 
Ne pravim, da mora imeti mesto pachinko mašine in yakuza style zadeve za delat, ampak NEKAJ razen gigov in misij bi lahko imela.  
 

Ko omenim, da je mesto mrtvo, govorim o tem, kako Night City obstaja samo za V. Fixerji so tam le zate, kje so drugi merci, ki se potegujejo za večno slavo? Cel gimmick animeja je bil prav to. Trgovci so ikone na mapi. Rpg elementov ni veliko, dialog opcije so nikakve. Cyberpunk (brez Dogtowna, ki ga dvigne malo višje) je Assassins Creed: Night City, manj rpg od Skyrima, slabši gunplay od looter shooterjev.

 

Naredili so Rage 3, fuknli noter ful on the nose sci fi referenc in rekli da je to Cyberpunk 2077. Ne. Dogtown je dober, veliko bolji, ampak trpi od istih težav. 
 

 

So pa set pieci in on-rail misije REEEEES fakin dobre. Sam to ni virtua cop pizda, open world je.

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 4 minutami:

Aboslutno pa manjka raziskovanja, tako da bi se fural po mestu pa dejansko kaj odkril, kar ni na vprašajih ali pa res kam zalutal in tam našel .. karkoli. Pač mesto je lepo in vse, je pa prazno. Ampak to ni problem verzije 2.0, ampak je isto vse od izida do danes.

 

Točno to sem imel v mislih in si me prehitel. Zato mi je samo ta izraz "raziskovanje" (ki ga v igrah obožujem) bil čuden.

Povezava do prispevka

Nekateri smo navajeni si na izi uzet špile in se včasih samo malo furat naokoli. Mene boli za une vprašaje, jih obiščem kasneje če jih še nisem sam odkril. Za nas, ki nam je Cyberpunk svet blizu, smo verjetno bolj naklonjeni temu, da malo plezamo gore-dole pa da se furamo po mestu brez nekega cilja.

Povezava do prispevka

Meni je tega špila ful škoda, ker:

 

- ima fenomenalen setting in konceptualno zasnovo

- muzika je 11/10... mi je skoraj žal za tiste, ki špilajo stealth, ker muzika ko greš v kombat je vredna, da si sloppy stealther :D  ali pa tista ikonična od Silverhanda

- sam combat je .. solidno dober. Sploh zdaj z določenimi buildi je kar kul

- mesto kot že 1000x rečeno je vrhunska lupina...

 

... ki pa je povečini prazna, neizkoriščena in pač naložena z generičnimi vprašaji.

Tudi vožnja je dokaj slaba izkušnja moram priznat.

 

Ampak ok, če bi špil v takem stanju prišel leta 2020 bi bil najbrž resen kandidat za GOTY. Še vedno mu manjka razvejanosti misij kot je tista, ko greš po robotka pred heistom v Maelstrom bazo. Tista misija je kar bi morale biti večina (main) misij.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...