Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

seventhson reče pred 2 urama:

 

Vzemi. 

Če ti bo manjkal bas, dodaš pa še T5.

Imo se ne moreš zajebat s temi cenami.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Heraklej reče pred 4 urami:

Je kdo kupil (sheepskin) brainwavz za HD600/HD650/HD6XX? Kakšne so izkušnje? Po redditih berem, da ful spremenijo zvok.

 

Vsak malo drugacen pad ti bo spremenil zvok. Na enih akg-jih sem imel tri razlicne (stock umetno, brainwavz umetno, brainwavz sheepskin) in nikoli ni bil cisto isti sound.

Povezava do prispevka
Heraklej reče pred 18 urami:

To pricakujem, ja. Isto je pri mojih m50x. Samo za tele 6XX berem, da je baje zelo no-go.

to je itak cisto pri vseh slusalkah tako.

Ne cist identicna gostota pene znotraj, ne isti material, manj svica nabranga v peni... se seveda itak zelo pozna na zvoku.

Sam IMHO tud ne tolk da bi ne v parih urah uporabe se usesa navadla na spremembo.

Povezava do prispevka

A je kdo sprobaval active noise cancellation slušalke in bi priporočal katere imajo najboljši ANC z najboljšo kvaliteto zvoka. Trenutno imam JBL Quantum 810 slušalke in sem zelo zadovoljen s kvaliteto zvoka. Še posebej mi je všeč Quantum surround način, ko gledam filme, ampak ANC je pa bolj švoh in zaduši zelo malo zvokov od zunaj (dež, kosilnice, ostali rotacijski stroji, govorjenje....) - na netu v reviewjih (ne sicer v vseh)  pravijo da je ANC pri teh slušalkah zelo dober???? Sestra mi je posodila Sony WH1000-XM4 in sem zelo navdušen nad ANC-jem, ki res noro zaduši skoraj vse zadeve in res skoraj nič ne slišiš (čeprav se mi zdi da doda malo preveč dodatnega belega šuma not v slušalke na račun tega da veliko zaduši od zunaj), ampak v primerjavi z JBL quantum 810 je že stereo zvok slabši (moje mnenje) in nima DTS surrounda. A obstaja ena taka zadeva da maš skupaj best of both worlds, kvaliteten ANC kot pri tem Sony-ju in kvaliteten zvok kot pri JBL-ju ki sem ga omenil? A je kdo sprobal oboje te slušalke in bi iz izkušenj vedel, če so kakšne boljše za super zvok in odličen ANC skupaj?

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka

Jaz ti žal ne znam pomagat, ker se tudi men zalomi tam, da imajo JBL boljši zvok (nisem probal točno teh Quantum samo kar sem jih so zelo standardne Big Bang gaming sekcija slušalke, ki večino svojega življenja igrajo youtube). Bose mi niso potegnle, sploh glede na ceno, Px7 S2 pa nisem probal, jih pa hvalijo na polno. Samo so to spet ~400€-ish slušalke, ki igrajo na čiste druge kvalitete kot JBLke in bi ti znale met bedn zvok). CH-720N so bolj na base in v tem cenovrnem rangu, ampak če je NC kaj podoben CH-700N, ki jih imam za na šiht, ti isto ne bojo porezale vsega.

Povezava do prispevka

Hvala vsaj za odgovor in ne neko bedno Slinč(sr)anje. Sem si pogledal tale video:

 

 

In bom najbrž odkupil od sestre WH4, da jih mam za takrat ko je v okolici hrupno. JBL-jke bom mel pa za gledat filme in tisto kar mi zveni boljše kot na WH4 (tako kot sem omenil že prej mi je tud navaden stereo boljši na JBL , mam pa oboje na flat equalizer profilu). Zdej glede na to da se un Slinč reži, lahko da tud kej ne znam nastavit, da bi na WH4 dobil boljši zvok?????? (Pomoje mi je zvok na JBL boljši, ker ni tolk basa in cupsi so večji in mi na splošno to bolj paše) Za na PC drugače ni nobene Sony aplikacije za WH4, da bi spreminjal kakšne nastavitve, na GSM-u pa ne uporabljam slušalk da bi sprobal s Sony music center in s kakšnimi drugimi nastavitvami. Po ogledu  videa zgoraj bom poskusil dobit za preizkus Bose quietcomfort SE, ker pravijo da je ANC boljši kot WH4. Sej vem da je spraševat po netu bedno, ker ponavad noben ne sproba vsega, ne pozna vsega, pa še naši senzorji (ušesa) so drugačni in tudi okusi.......Sem mislu da je kdo sprobu in da lahko kaj inteligentnega pove.......Drgač sem mel pa tud že dost slušalk, pa ni vedno vse kar je najdražje in po specsih najboljše res "najboljše"......... treba je sprobat  in vedet za kaj je kej dobr in kaj hočeš in si pol kupit. Dejansko je ANC dost teško sprobat, ker moraš imeti vse slušalke, ki te zanimajo skupaj na kupu in hkrati enak izvor hrupa in jih pol probavat eno za drugo in ugotavljat a ti sede, al ti ne sede, drgač je dost težko bit neki objektiven. Ker tud WH4 zaduši dost, ampak doda zraven tud nek šum, medtem ko JBL ne zaduši dost, ampak zraven ne doda dodatnega šuma. Mi je pa overall veliko boljš WH4 ANC, ker me manj moti zvok od zunaj.

 

jbl.jpg.e69d93987fcc50a6066be4576921ab0f.jpg

 

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka

Pri sodelavcu sem sprobal B&W Px7 S2.

Komfortne so se mi zdele bolj kot Sony, za ANC primerjavo pa ne morem rect, ker sem primerjal samo eno okolje. 

Vem, zal ne pomagam nic, sam se mi zdi da me je ANC zelo navdusil, kvaliteta zvoka je pa tud bila odlicna.

Sam 400 fprasajev, uf :D 

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Vprašanje glede priprave za zvočnike. Imel bom torej receiver kamor si predstavjam da bom vklopil vse divajse ki jih bom imel, iz receiverja pa potegnem 1 HDMI do TVja. Je to prav?
In drugo vprašanje - kaj moram pripravit za priklop zvočnikov? Nameraval sem potegnit cevi skozi katere bom potem potegnil kable za zvočnik (bakreni par, če se prav spomnim) in to je pretty much to, ane? HI-FI je večinoma vse pasivno tko da napajanja ne potrebujem.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 14 minutami:

Vprašanje glede priprave za zvočnike. Imel bom torej receiver kamor si predstavjam da bom vklopil vse divajse ki jih bom imel, iz receiverja pa potegnem 1 HDMI do TVja. Je to prav?
In drugo vprašanje - kaj moram pripravit za priklop zvočnikov? Nameraval sem potegnit cevi skozi katere bom potem potegnil kable za zvočnik (bakreni par, če se prav spomnim) in to je pretty much to, ane? HI-FI je večinoma vse pasivno tko da napajanja ne potrebujem.

Tako je prav.

Ampak vseeno si pusti prostor, da boš mogoče kako stvar direktno v TV vklopil in ne v receiver.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...