Skoči na vsebino

Jedrska energija


Sudat

Jedrska energija  

117 glasov

  1. 1. Jedrska energija je:

    • Prihodnost - potrebujemo vsaj še JEK2.
      111
    • V redu tako kot je - ne gradimo novih, ne zapiramo JEK.
      5
    • Slaba, takoj zapret še to kar imamo.
      1


Priporočeni prispevki

osis reče pred 1 uro:

 

Po mojem mnenju je dolgoročna rešitev problem prihodnjih generacij. Na naši generaciji je problem kratko- in srednjeročnega skladiščenja. Očitno sta skladišči preživeli škodo od vojaškega napada in nevarnosti za javnost ni. Meni se zdi, da to le pritrdi, da so trenutni načini skladiščenja zadovoljivi.

Povezava do prispevka
X-Alien reče pred 21 urami:

 

Po mojem mnenju je dolgoročna rešitev problem prihodnjih generacij. Na naši generaciji je problem kratko- in srednjeročnega skladiščenja. Očitno sta skladišči preživeli škodo od vojaškega napada in nevarnosti za javnost ni. Meni se zdi, da to le pritrdi, da so trenutni načini skladiščenja zadovoljivi.

Tole je debilno mišljenje. Če zadevo uporabljamo moramo tudi rešiti probleme, ne pa stvar spraviti v omaro, pa naj se zanamci j...

Povezava do prispevka

O ja, kakšni revčki. Vnaprej plačanega vzdrževanja enega skladišča ne bodo mogli furati enkrat na nekaj desetletij :lol:. Kaj pa, če bodo hoteli uporabljati iztrošeno gorivo? Naj se j... z odkopavanjem tvoje dolgoročne rešitve?

Povezava do prispevka
X-Alien reče pred 17 urami:

O ja, kakšni revčki. Vnaprej plačanega vzdrževanja enega skladišča ne bodo mogli furati enkrat na nekaj desetletij :lol:. Kaj pa, če bodo hoteli uporabljati iztrošeno gorivo? Naj se j... z odkopavanjem tvoje dolgoročne rešitve?

Edini smiselni pomislek kar se tiče kasnejše uporabe je pri gorivu, pa še tega znamo že danes do neke mere predelati in ponovno uporabiti (samo nastajajo odpadki), zato ni ravno veliko izgovorov. Kar se prenosa na naslednje generacije tiče imamo kupe industrijskih in komunalnih odpadkov, ki so jih pustili naši predniki. A misliš da jih kar tako predelujemo?

Povezava do prispevka
Death reče Dne, 1. 3. 2022 at 13:58:

Tole je debilno mišljenje. Če zadevo uporabljamo moramo tudi rešiti probleme, ne pa stvar spraviti v omaro, pa naj se zanamci j...

Sicer se strinjam da je treba odpadke shranit dolgorocno ampak zanamcem verjetno tut ne bo vsec ce bomo za elektriko na hard kurili kar se skurit da. 

Povezava do prispevka
osis reče pred 8 minutami:

Ne vidim zakaj bi to izpostavljal. Vsaki vojaški operaciji teh razsežnosti je v interesu tudi nadzor nad viri energije, torej vsemi elektrarnami. Dokler ne streljajo s konkretnim orožjem direktno v reaktor, je stvar ponavadi neproblematična iz vidika širše varnosti. Tudi Rusi niso taki idioti, da bi kar tako razstrelili Jedrski objekt. Vse kar sem do sedaj slišal so bile popolnoma neresnične izjave z ukrajinske strani. Sedaj še čakam štalo na račun zasedbe hidroelektrarne, kjer lahko razstrelijo jez...

Povezava do prispevka
osis reče pred 1 uro:

To se strinjam. Edino kar me skrbi je tisto del, da če JE nima elektrike da je to problem in nevarno, kar je wtf. Zakaj ni sistemov za shutdown?

 

in pa tole je bilo zanimivo:

image.png.9e079a7a9705993eef93046c0009022c.png

 

na tem računalniku ne morem zajet celega članka.

Všeč mi je dobro definirana resnično dobra ideja ki bo nadomestila jedrsko elektrarno! :avadodo:

Kar se cene tiče.

Angleži gradijo Hinkley point C ki bo stal okoli 22 milijard za 3,2 GW skratka nekje 4 krat močnejša kot trenutni Krško.

 

uredilo bitje Death
Povezava do prispevka
osis reče pred 12 urami:

To se strinjam. Edino kar me skrbi je tisto del, da če JE nima elektrike da je to problem in nevarno, kar je wtf. Zakaj ni sistemov za shutdown?

Reaktor ze lahko ustavis, ampak je treba in reaktor in porabljeno gorivo se dolgo casa hladit.

Povezava do prispevka
DannySmit reče pred 40 minutami:

valda dobiš navodila z reaktorjem, sestaviš ko ikea omarco, vštekaš in stisneš stikalo on, doooh

No povej mi kako je vse skup vredno 8 milijard za en reaktor? A je znajnje toliko vreden? A je beton, jeklo... cevi? Glavne komponente? Uparjalnik, turbine, zadrževalni hram?

Ni šans, da je izgradnja reaktorja vredna 8 milijard.

 

Isto je z TEŠ6, tist niti pod razno ni blo vreden 1,4 milijarde. Še prvotnih 600 milijonov ne. To je isto kot una maketa drugega tira za 100 000€. Kakor sem rekel, državo se da u izi nategnit.

 

V glavnem so problem državni ljudje, ki nadzorujejo finance projekta, a nimajo nobenih predstav koliko je kaj vredno.

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 12 urami:

No povej mi kako je vse skup vredno 8 milijard za en reaktor? A je znajnje toliko vreden? A je beton, jeklo... cevi? Glavne komponente? Uparjalnik, turbine, zadrževalni hram?

Ni šans, da je izgradnja reaktorja vredna 8 milijard.

 

Isto je z TEŠ6, tist niti pod razno ni blo vreden 1,4 milijarde. Še prvotnih 600 milijonov ne. To je isto kot una maketa drugega tira za 100 000€. Kakor sem rekel, državo se da u izi nategnit.

 

V glavnem so problem državni ljudje, ki nadzorujejo finance projekta, a nimajo nobenih predstav koliko je kaj vredno.

stroški eksponentno naraščajo z naraščanjem kompleksnosti projekta. če so take cene primerljive s cenami v tujini, žal kot človeštvo ne znamo zgradit za manj

 

pa ne trdim da se teoretično ne bi dalo ceneje (ker vedno se napihuje v takih projektih), ampak nimamo sistemskih nadzornih rešitev ki bi to omogočale

Povezava do prispevka
DannySmit reče pred 1 minuto:

valda in tisti ki ma moč usmrčevanja bo pol pravično vodil vse skupaj, dokler ga ne nasledi pravični sin in tako gremo na veke vekov

prou uno, dobro da mamo zgodovino u šolah

 

Daš v zakon, če kradeš pri javnih naročanjih/gradnjah je kazen smrt. Pa čao.

Za koj kurac bi država vse kar zgradi/naročila 10x preplačala.

Zdaj te pa skrbijo lopovi. 

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 52 minutami:

 

Daš v zakon, če kradeš pri javnih naročanjih/gradnjah je kazen smrt. Pa čao.

Za koj kurac bi država vse kar zgradi/naročila 10x preplačala.

Zdaj te pa skrbijo lopovi. 

ker kdor potem odloča o tem kdo krade odloča o tem koga ubit, dej no a res ne poznaš nobene bližnje zgodovine?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...