Skoči na vsebino

Monitorji


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

Sej tale GSYNC mi ni najbolj nujna stvar.

Ker že prehod iz 60hz monitorja na karkoli novejšega bo mnogo boljše. 

 

Ampak povejte poznavalci, če se splača pljunit malo več za to? Kaj pa tale amdjev vsync? A je kej boljši kot standardni?

Povezava do prispevka
Lepi Šime reče pred 8 urami:

Nisem pa ziher glede krivih monitorjev. A je res boljše kot flat?

Ideja je da nikol ne gledas pod kotom, kar pomen da se nikol ne pride do nepravilnih barv...

Kar imho res ne pride v postev pri "majhnih" ekranih... se pravi ce ni ultrawide oz. ce ni res huge ekran, je naceloma brezveze.

 

Enim pa pase ces da je immersion boljsi.

Povezava do prispevka
Lepi Šime reče Dne, 4. 5. 2024 at 13:09:

Sej tale GSYNC mi ni najbolj nujna stvar.

Ker že prehod iz 60hz monitorja na karkoli novejšega bo mnogo boljše. 

 

Ampak povejte poznavalci, če se splača pljunit malo več za to? Kaj pa tale amdjev vsync? A je kej boljši kot standardni?

Sej a ni zdej itak tko da dela freesync tudi na nvidia grafičnih? 

Povezava do prispevka
Lepi Šime reče Dne, 4. 5. 2024 at 11:13:

Po dolgemu desetletju sem se odločil za menjavo monitorja za PC. Trenutni monitor je Dellov 25' z 2k resolucijo in 60hz refresh rate. 

Ker pa sem pc komponente nedolgo nazaj nadgradil (RTX 3060) pa AMD procesor.

 

Torej rad bi nekaj v cenovnem razredu 300€. Rad bi, da je boljši refresh rate in da je resolucija vsaj 2k. Želja je po 32' velikosti monitorja.

 

Gledal sem Odyssey G5 pa so mi kar vredu. Mogoče kaj drugega priporočate?

Gledam tudi, da ima opcijo GSYNC.

Uh, to so kr hude zahteve za ta denar + 2k (predvidevam da misliš 1440p?) na 32" bo kr velik piksel, kar je lahko kr moteče (odvisno s kolk daleč ga gledaš in kako dobro vidiš). 

 

Jst ti predlagam da ostaneš na 27" 1440p in vzameš kaj z 144Hz+ refreshom, saj neko basic hdr podporo (no sej več kot basic za ta denar ne boš dobil), uredu panelom (ips/va), saj približno nizkim input lagom in freesync podporo. To bi že znal dobit za okoli 300 eur. 

 

Al se pa mal več skesiraj in vzemi 32" 4k z enakimi/boljšimi featurji. 

Povezava do prispevka

mislem, a vi tko malo na pamet govorite, al kaj?

24inčni monitor z FHD je ok, a 32inčni z 2k resolucijo pa ni?


24inch monitor FHD in 32inch monitor z 1440p resolucijo imata bolj kot ne isti kurac velike pixle. 


image.thumb.png.68fc17ce63c915ca16f4851cd185fe79.png

Seveda je pa več vedno bolje. Pa iz več na manj tudi ne greš.

Povezava do prispevka
Interceptor reče Dne, 5. 5. 2024 at 18:54:

mislem, a vi tko malo na pamet govorite, al kaj?

24inčni monitor z FHD je ok, a 32inčni z 2k resolucijo pa ni?


24inch monitor FHD in 32inch monitor z 1440p resolucijo imata bolj kot ne isti kurac velike pixle. 


image.thumb.png.68fc17ce63c915ca16f4851cd185fe79.png

Seveda je pa več vedno bolje. Pa iz več na manj tudi ne greš.

Ampak za 24" 1080p ni dovolj. Tam od enih 110 ppi je dovolj, pa se to bi blo boljše čim več, če bi scaling v windowsu delal kot je treba. 

 

Recimo en dual mode 27" dual mode oled z 2880p 240hz za desktop (veš kako lepo bi vse zgledalo, če bi scaling delal dobro) in 1440p 480hz za gaming da se grafični ni treba trudit z 2880p 

Povezava do prispevka

Kakšen je pravšenj PPI je predvsem odvisno s kake razdalije gledaš. 

92ppi je dovolj za 95% uporabnikov. Zdej za nas geeke itak ni, ker moramo imeti boljše monitorje. In ja 92PPI če gledaš iz 40cm premalo, ker vidiš pixle. Če pa imaš recimo 2x 92ppi in se pomakneš nazaj na 60cm+, je pa 92PPI dovolj.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 3 urami:

Kakšen je pravšenj PPI je predvsem odvisno s kake razdalije gledaš. 

92ppi je dovolj za 95% uporabnikov. Zdej za nas geeke itak ni, ker moramo imeti boljše monitorje. In ja 92PPI če gledaš iz 40cm premalo, ker vidiš pixle. Če pa imaš recimo 2x 92ppi in se pomakneš nazaj na 60cm+, je pa 92PPI dovolj.

Ne vem, men so bli na teh monitorjih z bolj nizkim ppijem (recimo včasih ko si mel 17" in 19" z isto ločljivostjo (1280x1024?) in mi nikol ni blo jasno zakaj kupit 19", če je itak ista ločljivost, velki vidni piksli in po možnosti dražji kot primerljiva 17" verzija) vedno preveč vidni piksli in je dejansko ful moteče, sploh na desktopu, v igrah/filmih ne opaziš tolk (saj jst ne). Zdaj k sm starejši mi ni več tok moteče kot 20 let nazaj. Po drugi strani pa odkar imam high refresh rate monitor (170Hz), mi vse kar in saj ~120Hz deluje kot da se vse zatika... že kazalec od miške, premikanje po spletnih straneh... prej pa nisem sploh opazil nobenega zatikanja in sem si mislil da je 60Hz čisto ok (trenutni monitor sem ubstvu kupil zato ker je stari crknil, in sem pač vzel enega relativno poceni s featurji, ki sem jih hotel (1440p, 27", ips, saj nek osnoven hdr k me je ful zanimal kako zgleda v živo (in mi je dejansko ful všeč slika s prižganim čeprav je zlo basic hdr (400 nits, edge lighting... pač tok da so lahko rekli da je hdr... kako lepo mora zgledat šele na kakih, ki grejo čez 1000 nitsov in so bodisi neka vrsta oleda, kjer je vsak piksel svoja lučka, al majo pa ful dimming zonov), matte (glossy so mi ogabni))... slučajno je bil še high refresh). Ubistvu se pa ful opazi high refresh, škoda da ni povsod (ni treba ful high ala kaki k so celo 240 ali več, ampak saj recimo 120 al pa 144), ker navadne mi je res težko zdaj gledat :D)

Povezava do prispevka

Meni pa so to res buče. Imam res dober vid, na pregledu vidim tudi tiste črke v najbolj spodnji vrsti, pa res ne vidim nikjer nobenih pikslov. Tudi 32 inčnika v pisarni gledam z razdalje 50 cm, čeprav je optimalna po tisti bullshit lestvici 93 cm.


Pač sirote si med sabo prodajate bučke in opravičujete majhne monitorje. Kot da bi gejmal na 10 let stari grafični in pametoval, da je 720p še vedno the shit.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 19 minutami:

Meni pa so to res buče. Imam res dober vid, na pregledu vidim tudi tiste črke v najbolj spodnji vrsti, pa res ne vidim nikjer nobenih pikslov. Tudi 32 inčnika v pisarni gledam z razdalje 50 cm, čeprav je optimalna po tisti bullshit lestvici 93 cm.


Pač sirote si med sabo prodajate bučke in opravičujete majhne monitorje. Kot da bi gejmal na 10 let stari grafični in pametoval, da je 720p še vedno the shit.


Drugač majo prav. Jest sem kr nehal igrat PS5 na 86” in sem šel lepo na 32” in je ful boljš ker sta oba 4K ampak slednji ima 3x boljši PPI to pomeni 3x boljša slika. Zato je tudi Samsung poimenoval svoj picture quality index podobno, ker PPI = PQI

 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 24 minutami:

Pač sirote si med sabo prodajate bučke in opravičujete majhne monitorje. Kot da bi gejmal na 10 let stari grafični in pametoval, da je 720p še vedno the shit.

najbolj smešno pri tem je, da zdaj s temi dlss/fsr/xess si lahko res na 720p, ki je pol povečan na 1440p, ti pa misliš kok maš dobro grafično in te sploh niso nategnil :D

 

čeprav ok, lej, mogoče ti ne opaziš oziroma te ne moti, ni nemogoče

 

en moj frend se je ful pizdil ko so na telefone začeli dajat pentile zaslone, jst pa sploh nisem videl  razlike (pa mi je dal pod nos  dva telefona, en pentile, drug ne), enim je glossy lepši od matte (očitno so feni ogledal?), eni s prsti šlatajo ekran pa je ves od prstnih odtisov in jih ne moti, men je isti drek al je nek fensi dolby atmos audio al aac stereo (tbh raje aac stereo, da je manjši file), ....

 

uredilo bitje bleachedagnus
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Jaz legit ne vem, kateri monitor naj vzamem. :D 

 

Skratka, moj Dell se poslavlja, burn in je vedno bolj prisoten, vzel bi nekaj v rangu do 300€, vsaj 27", če ne 31". Ker imam staro Nvidia 970x grafično (tudi ta je potrebna updatea), verjetno v nobenem primeru ne bom dobil maximalnega izkoristka monitorja, ampak vseeno ... Ima kdo kakšno priporočilo za nekega multimedia userja + zelo casual gamerja? 

 

Gledam vse od Dell do AOC, pa nimam pojma, kaj vzet, niti to, a je bolje flat ali curved.

 

https://www.mimovrste.com/monitorji/aoc-q27g2u-bk-monitor-27-144hz-1ms-freesync-va-qhd-2560x1440-gaming

 

https://www.mimovrste.com/monitorji-69-cm-ali-vec/dell-g2723h-monitor-68-58-cm-27-fhd-ips-240hz-210-bfdt

 

https://www.mimovrste.com/monitorji-69-cm-ali-vec/lenovo-g32qc-30-monitor-8001-cm-31-5-qhd-165-hz-ukrivljen-66f2gac1eu

 

https://www.mimovrste.com/monitorji/aoc-q32p2-ips-qhd-monitor

 

https://www.bigbang.si/gigabyte-g27f-2-68-6-cm-27-ips-165hz-fhd-gaming-monitor-izdelek-424053/

 

Tale Lenovo se mi zdi kul opcija za končnih 250€. Ima kdo boljši predlog? 

Povezava do prispevka

32 incunov je IMHO premalo da bi opravicilo curved ekran.

 

Osebno bi gledal https://www.mimovrste.com/monitorji/lg-27gr75q-b-monitor-27gr75q-baeu

 

FHD je imho premalo locljivosti za 27" tako da Gigabyte in dell 27" odpadeta.

AOC ima VA zaslon, kar je po mojem mnenju slabse od IPS, pa se zmer OK varianta.

Lenovo je tud VA... 

Osebno mi je slika bolj vsec na IPS, ce rabis vec kot 27" je pa odvisno od tebe in kako bos imel postavitev.

Verjetno ni slaba izbira ta Lenovo.

Z LG imam dosedaj pozitivne izkusnje.

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 7 minutami:

32 incunov je IMHO premalo da bi opravicilo curved ekran.

 

Osebno bi gledal https://www.mimovrste.com/monitorji/lg-27gr75q-b-monitor-27gr75q-baeu

 

FHD je imho premalo locljivosti za 27" tako da Gigabyte in dell 27" odpadeta.

AOC ima VA zaslon, kar je po mojem mnenju slabse od IPS, pa se zmer OK varianta.

Lenovo je tud VA... 

Osebno mi je slika bolj vsec na IPS, ce rabis vec kot 27" je pa odvisno od tebe in kako bos imel postavitev.

Verjetno ni slaba izbira ta Lenovo.

Z LG imam dosedaj pozitivne izkusnje.

Kaj pa tale zadnji AOC iz mimovrste, 31", ips, flat screen? Any downsides?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...