Skoči na vsebino

Monitorji


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

Se dobi kaj pametnega 32" ali 34" inčnega s sledečimi pogoji?

1 - curved

2 - skoraj raje 16:10 kot ultra wide

3 - budget do 350€ (brez DDvja na amazon.de, tko da -19% glede na tam objavljeno ceno) 

 

uporaba net + špili 

grafična zaenkrat še 1080, sam bo vrjetn tud nadgrajena 

 

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 28 minutami:

Daj nea nori. Na taki velikosti boš pri 1080p gledal pixle letat po ekranu. 

 

je Damachk povedu ja. Čeprav na 27" me trenutno samo HD in samo 60 HZ niti najmanj ne moti :D 

Po drugi strani sem pa včeri na šihtu priklopil 27" 4k in je sliiin.

 

Tko da valda se gleda večja resolucija, sam me bo pol srce bolelo, k bo še novo grafo treba (čeprav BG3 mi na 4k TVju čist v redu lavfa v nativni resoluciji)

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 41 minutami:

Se dobi kaj pametnega 32" ali 34" inčnega s sledečimi pogoji?

1 - curved

2 - skoraj raje 16:10 kot ultra wide

3 - budget do 350€ (brez DDvja na amazon.de, tko da -19% glede na tam objavljeno ceno) 

 

uporaba net + špili 

grafična zaenkrat še 1080, sam bo vrjetn tud nadgrajena 

 

po teh pogojih ni nic pametnega...

16:10 mas najvecje 30", ki ni curved, pa kosta 550€+ z DDV

 

Jih je nekaj Ultrawide:

LG UltraWide 34WP85C-B ~ 380€

Acer CB2 CB342CURbmiiphuzx ~ 430 kar je brez DDV 345 (obozujem Acerjeve oznake modeov, res :D )

 

ostalo je pa takoj drazje...

 

Jih je pa nekaj VA panel ki 16:9 razmerja 1440p ki komot pasejo v tvoj budget.

Al pa vzames 2x tole in VESA stand/roke in slin slin... 

 

atomic reče Dne, 5. 11. 2023 at 20:31:
uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 5 minutami:

Kaj takega je potem šrot?

 

Samsung Gaming Monitor G5 C34G55TWWP, 34 Inch, VA Panel, UWQHD Resolution

 

al pač iz iste serije non ultrawide 2560 x 1440 Pixels 32"

 

Ti monitorji imajo vsi žalostno svetilnost pri 250 cd/m2. Zato so poceni. Tudi sam sem se nekoliko nasral s tem. Če imaš popolno temo, ni moteče..., če pa imaš dnevno svetlobo pa te bo konkretno jebalo.

Povezava do prispevka

Če te iiyame ne bi našel na amazonu je to 100€+ razlike v ceni :)

tko sem ga pa, je pa manj kot 50€

 

ampak sej zato pa vprašam, ker res nimam blage

 

pa res bi raje non ultra wide, se mi zdi, da bi mi za tip iger, ki jih igram (strategije in RPGji) bil boljš

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
atomic reče pred 11 minutami:

 Brez zajebancije me zanima zakaj je tale "precej boljsi" razen tega da ima vesa HDR 400 in mal drugacno ukrivljenost?

 

Aktivist Vanč reče pred 10 minutami:

 

Ti monitorji imajo vsi žalostno svetilnost pri 250 cd/m2. Zato so poceni. Tudi sam sem se nekoliko nasral s tem. Če imaš popolno temo, ni moteče..., če pa imaš dnevno svetlobo pa te bo konkretno jebalo.

To vidim kolk smo si razlicni... mene osebno 90% casa uporabe moj 350cd/m2 na 25% brightnessu vec kot zadovolji, v tistih 10 min ko mi sonce res sveti direktno v ekran pa zasucem zaluzije al pa si grem po kofe al neki...

Ni zdej to noben napad, sam jz s svojimi izkusnjami in uporabo ne vidim fore v tem da bi mogla bit svetilnost ful huda...

Res pa je, da ne spilam ala Alan wake sred popoldneva, kjer je temna slika del filinga pri igri...

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 25 minutami:

 Brez zajebancije me zanima zakaj je tale "precej boljsi" razen tega da ima vesa HDR 400 in mal drugacno ukrivljenost?

 

To vidim kolk smo si razlicni... mene osebno 90% casa uporabe moj 350cd/m2 na 25% brightnessu vec kot zadovolji, v tistih 10 min ko mi sonce res sveti direktno v ekran pa zasucem zaluzije al pa si grem po kofe al neki...

Ni zdej to noben napad, sam jz s svojimi izkusnjami in uporabo ne vidim fore v tem da bi mogla bit svetilnost ful huda...

Res pa je, da ne spilam ala Alan wake sred popoldneva, kjer je temna slika del filinga pri igri...

 

Svetilnost je vse :) No skoraj vse :)

Ta ima 550 svetilnosti, kar je zelo zelo veliko za nek budget monitor. Svetilnost ni enako brightnes, ampak bolj za HDR oziroma, kako določeni svetli deli iztopajo. Pri TVjih je 2x svetilnosti potem tudi 2x cene, 3x večja svetilnost 3x višja cena itd...

Barve so hitro dobre...

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

Svetilnost ni enako brightnes, ampak bolj za HDR oziroma, kako določeni svetli deli iztopajo.

Svetilnost je v tem primeru točni enako brightness, odvisno je zgolj na kateri podatek se nanaša. Novi maci imajo navedeno svetilnost 600/2000 lm al nekaj temu podobnega. To pomeni da monitor doseže in 600 in 2k lm, odvisno je samo v kakšnih pogojih. Pri applovem primeru pomeni 600 max brightness ko daš na zaslon bel list v wordu in nažgeš nastavitev svetlosti na max, 2k pa je max svetilnost v HDR načinu in verjetno omejeno koliko procentov zaslona lahko v tem načinu to svetilnost doseže.

Anyhow, vedno je treba te podatke točno preverit ker poceni monitorji redno pridejo le do 250lm in to je dovolj samo za temne čumnate in nič več. Če je 350lm neka teoretična svetilnost s HDRjem je to zavajujoče in tudi za HDR razmere naravnost patetično in zgolj črka na papirju.

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 2 urama:

HDR se začne pri 1000. V praksi pa bluzijo že pri dosti manj (400 menda).

 

Večina linkanih poceni monitorjev na zadnjih par straneh pa je imela žalostnih 250.

Imas HDR400 sam tut ce ne bi.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 minuto:

Imas HDR400 sam tut ce ne bi.

 

Točno to. Ko sem nabavlja monitor, sem gledal enega kao s HDR400 in en je bil HDR600. Potem grem googlat te zadeve in je povsod pisalo, da se praviloma tisto tapravo prične šele pri 1000. 

 

Zdaj mam kar imam, ko bom menjaval pa bo padlo kaj boljšega in tudi cene bojo takrat verjetno bolj prijazne za te visoke svetilnosti. Kaki 2cketi ziher še ne bom menjal, najprej pride drug TV. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...