Skoči na vsebino

Monitorji


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

Ok, iščem display za občasno igranje in večinoma desktop work. Internet, Powerpoint, Word, snemanje muzike, občasno rezanje videa. Zaradi tega sem zaenkrat še proti OLEDu, itak ga mam na TV. Stacionarca trenutno nimam oz. je super star. Zaenkrat planitam gor priklopit MBP14. Kasneje bom gonil gor Mac Minija, mogoče PS5, če me deca in žena naženejo iz dnevne sobe, ter bolj občasno Steam Deck, predvsem za emulatorje. KVM switch se mi zdi super zadeva.

 

BF dealsi na Amazonu so kar hudi in verjetno bom nekaj zagrabil…

 

Gledam na eni strani 28” Samsung Odyssey 7 G70B, ki je znižan na 399€, žal nima usb c in KVM switcha. Ampak cena je super.

 

Sicer pa sem že dlje časa imel nagledan Gigabytov M32U, trenutno stane 640. Sem pa včeraj zasledil Lenovo y32p30, ki ima isti panel kot M32U ampak 90W PD preko usb - c, kar pomeni, da MBP14 lahko gor priključim samo z enim kablom.


Potem pa sem našel še KTC M27P20, ki ima miniled ips panel in mi je od vseh najbolj všeč, ampak ga trenutno v Evropi razen preko Geekbuying.com, ampak nimam izkušenj z njimi in ne vem, če upam od Kinezov naročit monitor za 700€.

 

 

 

uredilo bitje MaTiCeK
Povezava do prispevka
Arey reče Dne, 17. 11. 2023 at 20:33:

Resolucija na unem 32” je res en ogromen lol. Atomicov je pa uporaben za glih nic. Tko da rabite vec idej. :D

No se ne strinjam. Monitor, ki sem ga predlagal je 460€.  On je gledal monitorje v tem rangu. In ti če imaš nek buget, potem moraš bit pripravljen na neke kompromise. Razen če iščeš monitor za točno namembnost.

Za igre je dober, za ta denar, težko dobiš boljše doživetje pri gamingu. Da maš ti 40inch ultrawide pred sabo in HDR600 je to to, za filme je pa no brainer... Glede na to, da jest na TVju skoraj ekskluzivno gledam samo filme bi raje imel še ultrawide TV. Zdej če pa programira, potem je to res neprimeren monitor zanj, čeprav spet... eni programerji prisegajo na ultra wide, da ga lepo razdelijo, ker imaš potem skoraj 2x 4:3 monitor.

 

Povezava do prispevka

Je se kdo oboleval, ko je hotel dva razlicna monitorja spravit na identicni barvni setup?

Fak js nikakor ne ulovim prave barve na G7, mam pa Philipsa za sekundarni monitor (Samsung ma rumeno barvo pa da ga jebes, na Philipsu lahko dobim skor cist belo). Obstaja kak dobr software? Nvidiin software ne odpravi razlike. 

Povezava do prispevka

Načeloma čist ok.

Ampak če le imaš možnost dat več vzami 27” 1440p to je res precej več delovne površine ki ti res prav pride.

https://www.mimovrste.com/monitorji/dell-se2723ds-monitor-210-beqj

 

poleg tega ima še precej bolšo svetilnost in 75hz. Tko da ni 70€ boljši ampak 150€ boljši imo.

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka

Evo, zdaj imam kak teden 34GN850 in moram reči, da je res top shit. Prvi ultrawide, se še navajam na aspect ratio, ampak je res immersive as fuck. Me je malo skrbelo, da me bodo motile črne, ker sem zadnja leta pretežno na VA TVju in amoled telefonu... ampak se nimam kaj za pritoževati. Barve do fantastične, curve je ravno tako mali, da ni moteč, pa 144 oz 160hz je res fina točka, da je vse ultra smooth. Bo 4080ka končno malo zaživela. :-)

Povezava do prispevka
Heraklej reče pred 34 minutami:

Evo, zdaj imam kak teden 34GN850 in moram reči, da je res top shit. Prvi ultrawide, se še navajam na aspect ratio, ampak je res immersive as fuck. Me je malo skrbelo, da me bodo motile črne, ker sem zadnja leta pretežno na VA TVju in amoled telefonu... ampak se nimam kaj za pritoževati. Barve do fantastične, curve je ravno tako mali, da ni moteč, pa 144 oz 160hz je res fina točka, da je vse ultra smooth. Bo 4080ka končno malo zaživela. :-)

katero verzijo? B ali P-B?

Vidim, da je med njima 200€ razlike, a v specifikacijah na hiter uč sploh ne vidim, v čem se razlikujeta...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...