Skoči na vsebino

Monitorji


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

cashman reče pred 3 urami:

Ne razumem, kako naj bi človek normalno gledal, kar je večje od 32" pri oddaljenosti manj od 1m - kakor razumem uporabo računalniškega monitorja - ne da bi mu zaštekal vrat od nenehnega obračanja glave? Monitor na rač. mizi, za katero sediš, ne TV, od katerega si oddaljen 3m. 

 

Če sedim za mizo mi je 27" ravno prav. Nad 30" mi je malo prevelko za gaming. Za FPS se glava ne sme premikat. Samo oči. V nasprotnem primeru je prevelik latency.  :D  Ker rabim za delo mi prid prav 4K. Sem pa dva naročil. Nisem še ziher če rabim dva. 

Povezava do prispevka

Jest pa ne razumem, zakaj bi danes, ko so ultrawide monitorji tako poceni sploh kupoval navadne 16:9 monitorje. Večina folk, ki dela ima dva monitorja, tako da za delo je tudi top, imaš daljši trak za produkcijo, ali dva okna, za tiste, ki ne želijo dveh monitorjev.

 

Ultrawide je tudi ena prednost pred konzolam, zaj je immersion čisto drug, ker ti več vidnega polja pokrije, kar daje v določenih igrah prednost, saj pokrijemo več vidneka polja, pri kaki FIFI je to kar ogromna prednost. Potem kdor gleda filme, jih gleda brezu črnega grdega roab, ampak lepo fullscreen.

 

Recimo vodokotliču in marsikomu  je karkoli od 27" preveliko, potem je 34" prava izbira, ker je to dejansko podaljšana 27".

 

Glede na to, kolk malo gledam TV bi imel še TV ultrawide, sam kaj ko konzole ne podpirajo.

Povezava do prispevka

42" na razdalji okvirno 80 cm od oči je za moje pojme absolutno preveč. 32" lahko na tej razdalji normalno gledam, brez, da premikam glavo. Kot sem že enkrat pisal sem prej imel na tej razdalji 27" 4K monitor in mi je bila velikost pisave z Windows scaling na 150 % na meji, črke so bile malo premajhne in sem čutil naprezanje ob koncu delavnika. Enaka nastavitev na 4K 32" mi je super, saj oči ne naprezam. Imam pa 27" monitor še vedno poleg kot sekundarni monitor. 

 

Drugače pa kar se tiče Dell G3223Q, sam sem izbiral med omenjenim monitorjem in Gigabyte M32U. Oba sta po ocenah super monitorja, s podobnima cenama. Gigabyte ima sicer nekaj bombončkov več ampak je bila v mojem primeru tudi razlika v ceni okvirno 100 € več za Gigabyte. Osebno pogrešam samo malo več vhodov, saj prihajam iz Dellove U serije monitorjev, kjer so monitorji imeli po 5 vhodov (2× HDMI, 2×DP in 1× mini DP) in sem imel povezanih več naprav, zdaj moram malo kombinirati, kam priključim DP in kam HDMI. V navezi s PS5 je monitor super, 120 Hz, HDR, poezija. Že na Sony TV-ju sem užival pri 60 Hz, to je zdaj še stopnička višje. Osebno sem z nakupom zadovoljen, ker sem praktično dobil Dellov U monitor, ki mi je super za delo, hkrati pa imam monitor, ki je najboljši kolega s PS5 in pokrije celoten spekter moje uporabe. Na zadnjem FW se da tudi LED odvetlitev na hrbtni strani izključiti in ni več moteča. Če bi kupoval bi še enkrat vzel ta monitor, pri Dellu že iz preteklosti vem kaj pričakovati in sem to tudi dobil.

 

Se pa nisem ukvarjal s PC in 144 Hz. Trenutno imam v računalniku Vega 64 povezano preko HDMI, lahko preko tega spravim 144 Hz in kako? Ali bi moral iti preko DP? Če ja potem NO-GO ker sem zaenkrat preko DP povezan na službeni TB Dock in mi zaenkrat ne diši menjati konfiguracije, ki trenutno dela ok. 

 

Ok, sem podlegel in povezal monitor na kartico preko DP in sem takoj dobil opcijo 120 Hz, razlika je očitna, že na desktopu. Za 144 Hz pa pogledam ob naslednji priliki.

uredilo bitje reaper
Povezava do prispevka
Arey reče pred 8 urami:

Ultrawide ima meni bistveno premalo vertikale. Ce odprem 2 file-a v code editorju imam 2 vertikalna monitorja z mojim 32” monitorjem, ultrawide mi ne prinese nic koristnega. 

Za coding verjetno res ni ultrawide. Je pa za racunovodje in creatorje.

Povezava do prispevka

Ne vem, jaz pri kodiranju praviloma rabim več širine, predvsem več okn istočasno odprtih drug ob drugem. Pri 49 ultrawide je bolj problem da je monitor jeba za premikat, kar na delovni mizi počnem nonstop. Tko da lahko zraven monitorja prišteješ še 200-300€ za roko, ki ga zmore držat. Pa še kar imaš ogromen kriv kur monitor, ki pod črto zaradi efektov kvantne mehanike na mizo zasede več prostora kot dva 27".

Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 uro:

Zakaj pa premikas monitorje? Delas kaj s hardwarom al si delas zapiske al kaj?

Kdaj imam na mizi zvezek, kdaj mam sprintano kakšno dokumentacijo, kdaj mam polne roke pa odložim več kot ponavadi na mizo pa porivam monitor dlje od roba ali kontra, kdaj imam ad hoc teams sestank iz moje pisarne pa obračam monitor, da vidjo vsi kaj je na zaslonu itd. Za samo zarotirat g9 za 10 stopinj rabiš dve roki, pa stojalo porabi ogromno prostora na mizi.

Povezava do prispevka
Ronin.si reče pred 2 urama:

Kujk so sploh šanse da dobiš panel brez mrtvih pixlov? Ker 10 let nazaj se ne spomnem da bi na kakem monitorju mel mrtve pixkle, zdaj pa v zadnjih treh letih vse kar uporabljam ma vsaj dva mrtva piksla nekje (različne firme, size, resolucije).

Jaz se nikoli nisem dobil mrtvega pixla, prav tako ne kolega. Prav tako mi ni nikoli noben crknil.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...