Skoči na vsebino

Nakup prenosnega računalnika


Lunco

Priporočeni prispevki

Če vzamem v zakupom razliko v kasnejši nemožnosti nadgradnje (ram, ssd, ipd.) je thinn &light vaianta, s podobno konfiguracijo 700+ in solidno izgradnjo, tako da privarčuješ cca 350-400 eur oziroma mogoče še manj. 

Hvala za nasvete, bom še malo počekiral če najdem kakšno solidno (dober procesor, 16 rama, vsaj 512 ssd) tanko zadevo za ugoden denar.

 

LP

 

 

Povezava do prispevka

kaj točno bi nadgrajeval v prenosniku?

 

šel iz 16gb na 32gb rama? čemu? dodatenega rama tud tahud gaming laptop ne bo baš nucal, ker ga bo vse prej bottleneckalo. 

 

dodaten ssd pa lahko vržeš v praktično vsak laptop, pa naj bo fat ass gaming cegl al pa thin and light (razlika je mogoče samo v tem, da pri tankem si omejen na m.2, pri ceglu pa mogoče lahko vtakneš 2.5").

Povezava do prispevka

Ja, sem računal nadgradnjo na 32 in 1 tb ssd, pa mogoče čez čas na boljšo baterijo (ampak tole opcijsko).

 

A 8 gb na nekem ultrathin laptopu-netbooku deluje bp tudi ob uporabi več zadev hkrati? Se mi vseeno zdi nekam malo.

 

Še enkrat hvala z info, ste mi vseeno (kljub temu da sem mislil da sem že našel ok zadevo) dali par zadev za premisliti.

 

P.s.

Kakšna se vam pa zdi spodnja zadeva?

https://www.mediamarkt.at/de/product/_lenovo-notebook-yoga-slim-7-14are05-slate-grey-r5-4500u-8gb-ram-512gb-ssd-14zoll-fhd-82a20007ge-1771721.html

 

Ali pa mogoče še tole

https://www.mediamarkt.at/de/product/_lenovo-notebook-ideapad-5-15itl05-i5-1135g7-8gb-ram-512gb-ssd-15-6-zoll-fhd-platinum-grey-1805731.html

 

uredilo bitje 1309976
Povezava do prispevka

sem lastnik yoge 14" in lahko potrdim, da mi še vedno deluje in mi ni razpadel. :P

 

v familiji je tudi ideapad iste generacije in je razlika v ekranu, zvočnikih, materialu in gabaritih ter bateriji, vse v prid yoge. niso to sicer enormne razlike. z izjemo zvočnikov in ekrana, ker ideapad ima res pasja jajca od zvočnikov in čist navaden IPS panel z najnižjo možno barvno pokritostjo (kar povečini velja tudi za večino budget ~1k€  gaming ceglov).

Povezava do prispevka

Evo ste me prepričali. Če koga zanima, sem med malimi oglasi  objavil prodajo pred par dnevi kupljenega Legiona 5. Pustil ga bom do četrtka, nato pa vrnil v trgovino, če ne bo interesenta.

 

Lp

 

p.s.

Še mogoče mnenje pri izbiri med spodnjima dvema:

 

https://www.mediamarkt.at/de/product/_lenovo-notebook-yoga-slim-7-14are05-slate-grey-r5-4500u-8gb-ram-512gb-ssd-14zoll-fhd-82a20007ge-1771721.html

 

https://www.mediamarkt.at/de/product/_asus-notebook-vivobook-d415ua-eb027t-r5-5500u-8gb-ram-512gb-ssd-14-zoll-fhd-grau-1820824.html

 

Če bi se odločali med tema dvema, katerega bi izbrali? Uporabnost: šola, internet, filmi, kakšna lažja obdelava fotk, mogoče kakšna nezahtevna igrica...to je to.

 

Je Lenovo vreden cca 80 eur več?  Mogoče kaj povsem drugega (ampak še okvirno podobnega: t.j. relativno lahek in tanek) za do 650 eur?

 

LP

uredilo bitje 1309976
Povezava do prispevka

Kakšno pa je kaj vaše stališče glede oled zaslon laptopov? 

 

Dejstvo je, da je slika na oledu ene 10x lepše, sploh pri taki bližini kot se laptop uporablja. Vidim pa da je izredno malo oled laptopov, pa ponavadi so dragi ko prasci. Tudi malo me vseeno skrbi burn za laptop uporabo - veliko worda, stalne nesprejemljive slike?

Povezava do prispevka

Moje mnenje je da je brezveze.

IPS je ponavad cist vredu, ze na samsung tablicah sem videl ogromno burn-ina od youtube-a in uporabe enih in istih appov celi cas po enem letu lastnistva.

Ne vem cemu bi placal vec za laptop samo zato da je OLED ekran, nakar bom itak priklopil spodoben ekran gor in tipkovnico da lahko vec ur naenkrat delam.

Povezava do prispevka

Jah barve so res lepe na OLED. Po drugi strani so pa OLED ekrani znani po res visoki ravni odseva, kar zna zelo moriti pri dnevni uporabi.

 

No v glavnem verjetno bom imel v kratkem 2000,00 evrov na voljo za nakup prenosnika.

 

Tako da zdaj razmišljam o enem brutalnem 13,5 ali 15 inčnem 2 in 1 hibridu. Čeprav za ta denar dobim lahko tudi solidnega 13,5 inčnega hihbrida + precej ok 17 inčni laptop. 

 

Dejstvo je, da nad 1000 evrov dejansko ne dobiš precej bolj brutalne strojne specifikacije - bolj plačaš neke gimicke in obliko. Tako da je v bistu kar dilema ali kupiti dva laptopa za 1000 - oba precej dobra, ali enega malo bolj brualnega za 2000, ki pa v resnici ni spet toliko močnejši in boljši od prvih dveh (pri čemer imaš pri dveh res veliko versitilnost - 17inčnika za delo in 13,5 za branje stripov in uporabo kot tablico).

 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Za 1k dobiš laptop ki bo delal, to je to. Ekrani so povprečni, tipkovnice so povprečne, ohišja so povprečna, nič vznemirljivega.

Za 2.5k pa dobiš najboljši PC bussiness laptop - Dell XPS. Res procesor v njemu ne bo nič hitrejši kot procesor v cenejšem računalniku (recimo da zanemarimo hladilne rešitve) in hitrost diska, če kakšna, ne bo bistveno vplivala na uporabniško izkušnjo. Boš pa imel odlično ohišje ki zgleda lepo in ne škripa kot stara ladja, izjemno kvaliteten ekran in tipkovnico, dober in velik trackpad in na sploh zelo malo kompromisov ki so jih laptop povprečneži za 1k polni. Da ne omenjam dimenzij ohišja ki jih redko kje dobiš za isti hardware.

Zdej, če te ti kompromisi ne motijo je to super zate - dobiš relativno spodobne laptop za malo keša. Mene ta cheap plastična ohišja pač iritirajo in tankost laptopa precej pripomore k prenosljivosti, glede na to da laptop jemljem povsod sabo. In slab trackpad, tudi če ga rabim res malokrat, dobesedno ubije v meni željo po uporabi prenosnika brez miši. Poleg tega je thunderbolt ful dobra stvar če imaš hardware ki ga podpira - ali dock ki ti laptop hkrati fila, pošilja sliko na monitor in služi kot, well, dock, al pa kar zaslon na katerega priklopiš laptop z enim kablom in si dober.

Tko da ja, če si zadovoljen z laptopi za 1k€ kupi takega, itak. Če boš zbral dobro bo čist v hitrosti worda in brskalnika praktično identičen unemu za 3k.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

pri dobro izbranem 1k+ laptopu imaš 98% vsega kar ima tisti za 2.5k (hell, poglej lenovo yoge, ki jih opevamo tle - vse našteto, ekran, tipke, ohišja so nad povprečjem in to v rangu 800€). vprašanje je samo v tem, če pri pripravljen fuknit tolk dodatnih sovdov za 2% diminishing returnov. stvar vsakega posameznika, ampak izjava, da je tisto za 2.5k res proper (oz. vse kar je manj samo "dela") je imo čist mimo.

 

je pa tud res, da je najbrž kupcu tipa mefisto težko karkoli izbrat, ker bi od enem rad nekaj da odpihne gate, z nasledno mislijo se že tolaži da je vse gimmick, potem pa uleti z izjavo, da bi fuknil jurja za nekaj na čemer bo lahko stripe bral. medtem ko vsi mislmo, da je že kupo neka pasja jajca za stripe brat.

 

#subskrajbam.

Povezava do prispevka

heh dejansko so tista jajca res top zadeva za stripe. Res čisto brez zajebancije. Ekran je ravno prav velik, tablica ravno prav težka, ločljivost in kvaliteta ekrana je odlična, stripe naloži v sekundi in gladko predvaja brez težav, baterija zdrži 10 ur, svinjsko je prenosljiv. Mislim da tudi če bi kupil Surface pro za jurja evrov dvomim, da bi stripe lahko kaj bolje bral na njem:D se pa strinjam, da ima procesor pasja jajca, ampak bo dobro služil svojemu namenu.

 

Mah saj po mojem se mi precej bolj splača kupit 2 ločena laptopa. Razmišljam o enem 13,5 inčniku (ki bi moral biti 2 in 1) in enem 17 inčniku, ki bi bil bolj beast po specifikacijah. Kaj bi vi nabavili če bi imela dva jurčka za zapravit?

 

A ta je cool za tega manjšega 2 in 1?

https://www.mimovrste.com/lenovo-prenosniki/lenovo-ideapad-yoga-7-prenosnik-14-fhd-i5-1135g7-12gb-512gb-w10-82bh0074sc

 

Za ta večjega beasta sem pa gledal nekaj takega:

https://www.mimovrste.com/prenosniki/hp-pavilion-17-cd2022nm-gaming-prenosnik-485f2ea

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

V tem rangu raje:

Macbook Air (950 bruto - 19% če imaš na podjetje)

https://www.cosse.de/pc-multimedia/computer/tragbare-computer/16878/.-apple-macbook-air-13-mgnd3d/a-gold?sPartner=billiger

 - razen gaminga(pa še to so že neke cloud rešitve), mislim da ne najdeš boljše izbire v tem rangu

 

Ali 16gb verzijo za okroglega jurja neto

https://www.billiger.de/pricelist/2494482333-apple-macbook-air-m1-2020-13-3-16-gb-ram-256-gb-ssd-7-core-gpu-gold

 

Sicer res odvisno od potreb, ampak portability in kvaliteta izdelave,  hitrost M1 čipa - next level za i5 sisteme, ki jih priporočate.

 

#fightmodeon

Povezava do prispevka

Kaj pravite na tale BMAX y13 pro, za net, filme, se reče za na dopust, se mi zelo dopadejo modeli 2 v enem z tač zaslonom.

 

https://www.banggood.com/BMAX-Y13-Pro-YUGA-Laptop-13_3-inch-360-degree-Touchscreen-Intel-Core-m5-6Y54-8GB-RAM-256GB-SSD-38Wh-Battery-Full-featured-Type-C-Backlight-5mm-Narrow-Bezel-Notebook-p-1735635.html?cur_warehouse=HK&rmmds=search

uredilo bitje Traktor
Povezava do prispevka
Feget reče Dne, 25. 8. 2021 at 15:03:

Jah barve so res lepe na OLED. Po drugi strani so pa OLED ekrani znani po res visoki ravni odseva, kar zna zelo moriti pri dnevni uporabi.

 

No v glavnem verjetno bom imel v kratkem 2000,00 evrov na voljo za nakup prenosnika.

 

Tako da zdaj razmišljam o enem brutalnem 13,5 ali 15 inčnem 2 in 1 hibridu. Čeprav za ta denar dobim lahko tudi solidnega 13,5 inčnega hihbrida + precej ok 17 inčni laptop. 

 

Dejstvo je, da nad 1000 evrov dejansko ne dobiš precej bolj brutalne strojne specifikacije - bolj plačaš neke gimicke in obliko. Tako da je v bistu kar dilema ali kupiti dva laptopa za 1000 - oba precej dobra, ali enega malo bolj brualnega za 2000, ki pa v resnici ni spet toliko močnejši in boljši od prvih dveh (pri čemer imaš pri dveh res veliko versitilnost - 17inčnika za delo in 13,5 za branje stripov in uporabo kot tablico).

 

 

Za kakšn namen uporabe? Kot delovna postaja, kot nek prenosni gaming, ultra portable biznis?

 

Za šihtne pizdarije imam zdaj drugega al tretjega Thinkpada T serije, ki je tak zlat standard, in je vsaj meni zelo neproblematičen in trpežen laptop, ki se ga da tovorit po svetu.

https://www.lenovo.com/us/en/laptops/thinkpad/thinkpad-t-series/c/thinkpadt/

 

Za domač ultraportable hibrid imam pa Surface Laptop, ki imam sicer fiksno, ampak res dobro tipkovnico, zaslon je sicer IPS, ampak je bomba, pa tehta cel paket tisto kilo. Ima sicer integrirano grafično, ima pa za razliko od tistih "beastov" 16 GB rama in i7.

https://www.microsoft.com/en-us/surface/business/surface-laptop-4

 

Z obema sem ful zadovoljen.

Povezava do prispevka

Še z vsakim Lenovom s katerim sem se srečal so bile neke brezvezne težave ali z gonilniki ali z baterijo al pa kr neki porti, ki jih ima samo L (trenutno imam tudi sam Lenova ampak bolj zaradi spleta okoliščin kot, ker bi hotel, tko pol leta so bile težave z gonilnikom za zvok)... Surface sem bil fan dokler mi enega ni uničila vgarjena baterije (napihnjena do te mere, da je počil ekran), ki jo je tudi skoraj nemogoče zamenjat, da se ampak z veliko šanso, da kaj poškoduješ. Še vedno pa uporabljam Surface RT za poslušanje radija in uro :D

Sicer ljubitelji Lenova najbolj cenijo tipkovnico, ki je po navadi glavni razlog za nakup.
Še najmanj problemov je s HP-ji, Toshibe in Sony Vaio :wub: so pa out. 

Tko bi rekel, da je kak HP ZBook v ustreznem "okusu" (imajo različne oblike) najboljša izbira za zahtevno poslovno rabo. 

Z drugimi znamkami kot je Asus imam bolj malo izkušenj, sem pa tja kak pride pod rooke (manj kot 10 na leto) tako, da ne bi sodil.

Naslednji prenosnik bo al Surface, če jim bom odpustil al pa en Zbook.

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Ne vem, pri nas je T serija standardni laptop na šihtu, kakšnega jurja se jih je že zamenal pa nisem slišal, da bi bili kaj ekstravagantni pr problemih. Tud za porte ne vem kaj naj bi bili nestandardni, polnilec je usb-c, ostalo je it standard. S HPji (elitebook) smo imeli več problemov.

 

Upam, da ne bo jebe s surface :|

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...