Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Ne me jeb reče pred 1 uro:

in od kod teb da je tip limal teksture na poligone?

 

ker ce kej vem se to pocne k mas enkrat pogon razvit. ergo pogon omogoca da limas teksutre na poligone, sam nekdo mora pa to naredit. 

 

pa ne vem kaj se tok vzigas zarad necesa kar ma dejansko prav sam ti pac ni vsec ta argume

To, da se vzigam, ta beseda, mi je ze bolj vsec.

 

Kaj ima dejansko prav? Da primerja TF in Ghz ?! Al da dissa folk, ki se pali, da ima vec Ghz?? Al, da posredno dissa xbox, ker govori o tem kako je glupo primerjat kaj ima vec TF in medtem vstreli 15 letno primerjavo med Ghz, nezavedujoc, da ima PS5 vec Ghz??

 

Mislim ne vem ne stekam, kaj ti ni jasno.

 

Uno o lepljenju tekstur je bla fora, metafora, drugace.

 

Kaj vi dejansko mislite, da se ne more primerjat TF v next gen med sabo isto kot se ne more Ghz zdaj in pred 15 let?? Da bo Stipe State Drive naredil tako razliko?

 

 

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 34 minutami:

To, da se vzigam, ta beseda, mi je ze bolj vsec.

 

Kaj ima dejansko prav? Da primerja TF in Ghz ?! Al da dissa folk, ki se pali, da ima vec Ghz?? Al, da posredno dissa xbox, ker govori o tem kako je glupo primerjat kaj ima vec TF in medtem vstreli 15 letno primerjavo med Ghz, nezavedujoc, da ima PS5 vec Ghz??

 

Mislim ne vem ne stekam, kaj ti ni jasno.

 

Uno o lepljenju tekstur je bla fora, metafora, drugace.

 

Kaj vi dejansko mislite, da se ne more primerjat TF v next gen med sabo isto kot se ne more Ghz zdaj in pred 15 let?? Da bo Stipe State Drive naredil tako razliko?

 

 

 

Ti mal preveč vse dobesedno jemlješ al kako? S tisto primerjavo je on samo hotel povedat da Teraflopi kot cifra niso vse. Pa na to temo imaš kar nekaj materijala na youtubu. X1X ima skor 50% več TF kot PS4 Pro pa lahko našteješ 3rd party igre ki so to izkoristile na prste ene tišlarjeve roke.  Pri obeh taborih bodo prednosti izkoriščene več ali manj samo v 1st party igrah. Razliko med native 4K in 1800P brez da bi ti zanjo povedal DF video pa niti na screenshotih ne bo za opazit še manj pa med igranjem. Razlika v CPU je pa dobesedno zanemarljiva. Kako se bo odrazla razlika v SSD bomo pa vidli, imo velke razlike ne bo, je pa SSD absolutno ključna prednost PS5 in XSX.

Povezava do prispevka

Jz tut mislim da se vzigas zelo po nepotrebnem in da se smesis ko ta komentar izpostavljas kot dokaz da tip nima pojma. Dejstvo je da clock procesorja ni isti clocku procesorja, tudi ce imajo isto stevilo jeder in celo isto litografijo. Tko da dej se malo umiri ker nimas prav.

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 1 uro:

 

X1X ima skor 50% več TF kot PS4 Pro pa lahko našteješ 3rd party igre ki so to izkoristile na prste ene tišlarjeve roke. 

 

RDR 2 in Wticher 3, roka, debata zaključena, ps4 gre lahko samo še žalostno počivati na smetnjak.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 3 minutami:

Jz tut mislim da se vzigas zelo po nepotrebnem in da se smesis ko ta komentar izpostavljas kot dokaz da tip nima pojma. Dejstvo je da clock procesorja ni isti clocku procesorja, tudi ce imajo isto stevilo jeder in celo isto litografijo. Tko da dej se malo umiri ker nimas prav.

Mene boli kurac, ce se smesim, to je pac tvoje mnenje. Da bi ti vedel, koliko krat so meni tvoji komentarji smesno otrocji, ko neki krtitiziraa in isces, dlako v jajcu, sploh v kaksnih temah, ko se vidi da nimas tri ciste. Ampak hej, to je samo moje mnenje. Sej kaksen krat si mi tudi simpaticen.

 

Toliko, da te malo motiviram.

 

Sicer pa razlozi, kako mislis, da ni frekvenca ista na istem stevilu jeder z isto topografijo? Frekvenca je frekvenca. Ni tle dosti filozofije. Mogoce si mislil, da ni hitrost obdelave ista, tudi, ce je frekvenca enaka. Evo imamo se enega Sherloka. Sej mogoce bi ti se nasedel, ce ne bi imeli istega proizvajalca cipa in bi bilo 5 let razlike. Sicer pa, nisem jaz zacel s frekvenco. Meni je bil pac neumen primer govorit o frekvenci cipov razlike 15 let v primerjavi s TF v isti generaciji s skoraj identicno tehnologijo cipa. Ne vem kaj je tukaj smesnega in nejasnega. Se vedno cakam in se veselim pametnjakovica, ki mi bo to razlozil. 

 

Je pa nekaj res. Da je Ćerni govoril, da je nesmiselno primerjat TF iz prejsnje generacije v to, kar je ql trikec, na katerega vsi trippate, vkljucno s tem strokovnjakom, ki ga je Slincic tako s ponosom navedel kot vzor in s tem pokazal, svoj prefinjen okus =))))

 

 

Gatsu reče pred 9 minutami:

 

Ti mal preveč vse dobesedno jemlješ al kako? S tisto primerjavo je on samo hotel povedat da Teraflopi kot cifra niso vse. Pa na to temo imaš kar nekaj materijala na youtubu. X1X ima skor 50% več TF kot PS4 Pro pa lahko našteješ 3rd party igre ki so to izkoristile na prste ene tišlarjeve roke.  Pri obeh taborih bodo prednosti izkoriščene več ali manj samo v 1st party igrah. Razliko med native 4K in 1800P brez da bi ti zanjo povedal DF video pa niti na screenshotih ne bo za opazit še manj pa med igranjem. Razlika v CPU je pa dobesedno zanemarljiva. Kako se bo odrazla razlika v SSD bomo pa vidli, imo velke razlike ne bo, je pa SSD absolutno ključna prednost PS5 in XSX.

 

Ma s tisto primerjavo je tip hotel povedat, da je nebo modro in vi vsi tle neki pametujete, da kako ima tip prav in je hud strokovnjak. Jaz pa vam pisem, halo, kaj vam ni jasno.

 

Dobro to o ekskluzivah in da jih ima PS vec in da zaradi dev prijazne zasnove, jih bo imel se vec in bodo se boljse, je itak res, ma ni to point debate. Pravtako, ni point debate, razlika v 1800p in 4k, ki je mimogrede zrasla iz 1440p na 1800p ampak ok. To se bo se vidlo na kaksni resoluciji in s koliko fps bo kaksna igra delala na konzolah.

 

Ampak naceloma vse lepo in prav kar si napisal. Ti menis, da razlika v TF ne bo opazna, jaz menim, da bo.. podobno kot je opazna razlika v RDR2 na ps4pro in XBX. Bomo vidli. Da pa bo ps5 bolj prijazen za 1st party in bo teh vec in bolje izgledali, pa verjamem, da obstaja velika verjetnost.

 

Point debate pa je bil, da ta tip ni nek verodostojen vir informacij, ko je govora o hardwereju, ker pada na glupe fore od Ćernija in daje se bolj glupe primerjave v sposobnosti med 15 let strimi cpuji z isto frekvenco in s tem posredno dissa XB, ki posteno izpostavlja moc svojega cipa v primerjavi s ocitno slabsim cipom ps5.

Povezava do prispevka

BB82 ima prav, samo pač ne zna tega spravit v post. Sam sem imel in verjetno jih bom še imel velikokrat podobne težave in so moji posti izpadli smešni, zato se počutim dolžnega da stopim v bran :)

 

Razumem kaj je BB82 razpizdilo in prav da ga je. Človek je hotel zbanalizirati večjo moč X na račun tega, kako TFji niso pomembni in megahertzi in jih primerjal s frekvenco starega PCja. Ja valda si zasluži šamar oziroma nebo je modro, kot je BB82 rekel. Ker ne moreš primerjati različnih arhitektur neposredno med sabo. Ja noo shit - nebo je modro!

 

X in PS5 bosta pa imela isti procesor in isto arhitekturo gpuja - kar pomeni reci in piši najmanj 10% hitrejši procesor in najmanj 20% hitrejši gpu, kar pomeni, da je njegov argument oziroma primerjava res neumna. In zdej zmerjat folk s fanboyi je res smešno, ker si v bistvu samo ogledalo nastavljate, ko želite zbanalizirati moč X.

 

Jest bom kupil PS5, ampak si ne delam utvar, da X ne bo močnejši. Recimo, da se to ne bo nikjer poznalo in da se trenutno res ne pozna so pa tudi smehi orehi. Vse multiplatform igre od izzida xbox X delujejo bolje na X, kot na ps4pro. In recimo v nekem idealnem scenariju, da bo igra tekla na isti grafiki in resoluciji, se bo playstation več matral kot xbox, kar pomeni tišjo napravo.

 

Xbox series  X bo pač močnejši od PS5 in to je fakt!

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Ja, slabo sem napisal - frekvenca je ze ista, ampak racunska zmogljivost pa ne, tudi ce imas isto litografijo in stevilo jeder. Tko da je tisti komentar ZELO na mestu. Tip ni omenil 15 let starega procesorja zato ker bi hotel primerjat, ampak kot dejstvo da frekvenca ni vse kar te zanima ko hoces vedt kaksno racunsko moc ima procesor.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Če primerjemo dva procesorja narejena na isti arhitekturi z istim številom jedr, verjetno celo ista procesorja, potem je frekvenca EDINA stvar, ki pove, koliko je procesor močnejši od drugega. Kar pomeni, kot se že rekel, da xbox series X bo točno za toliko % hitrejši, kot je njegova frekvenca % višja.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 17 minutami:

Če primerjemo dva procesorja narejena na isti arhitekturi z istim številom jedr, verjetno celo ista procesorja, potem je frekvenca EDINA stvar, ki pove, koliko je procesor močnejši od drugega. Kar pomeni, kot se že rekel, da xbox series X bo točno za toliko % hitrejši, kot je njegova frekvenca % višja.

Ni res. Jaz govorim o litografiji, kar je nekaj povsem drugega kot arhitektura. Ce bi imel prav bi intelovi proci v casu ko ne menjajo litografije konstantno imeli isto zmogljivost ob istih frekvencah. V resnici pa je pomembna arhitektura procesorja, kako so dolocene operacije izvedene, a ima ko-procesorske enote za dolocene stvari, cache in se miljon drugih stvari. Ista litografija in stevilo jeder, razlicna zmogljivost.

Frekvenca je samo stevilo izracunov ki jih lahko procesor naredi v sekundi. Ce mora za en ukaz narest procesor 3 racune al pa enega, ker arhitektura to pac podpira, pa mislim da je jasno kako se lahko to pozba na zmogljivosti.

Ne trdim pa da sem strokovnjak tle, tko da z veseljem preberem kaksno besedilo ki mi bo dokazalo nasprotno.

 

Mi je pa sick kako je nov forum spremenil dinamiko uporabnikov. Sadhu je iz podrepnega kretena postal ugleden admin, mefisto pa iz pravnika postal totalen kmet katerega posta sploh ne rabis prebrat da ves da je za na gnoj. Prov tak descent into madness.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
atomic reče pred 51 minutami:

BB82 ima prav, samo pač ne zna tega spravit v post. Sam sem imel in verjetno jih bom še imel velikokrat podobne težave in so moji posti izpadli smešni, zato se počutim dolžnega da stopim v bran :)

 

Razumem kaj je BB82 razpizdilo in prav da ga je. Človek je hotel zbanalizirati večjo moč X na račun tega, kako TFji niso pomembni in megahertzi in jih primerjal s frekvenco starega PCja. Ja valda si zasluži šamar oziroma nebo je modro, kot je BB82 rekel. Ker ne moreš primerjati različnih arhitektur neposredno med sabo. Ja noo shit - nebo je modro!

 

Atomice brate, bb82 ne zna angleško, ti pa si mu nasedel.

 

V videju tip sploh nikjer ne primerja X in PS5, tudi ne govori o primerjavi TF med X in PS5.

 

Tip samo pove, da TF številka kot taka ne pove dosti o performansi, kar je itak že leta vsem jasno. Fak a res noben ne pogleda videja in samo na pamet piše lol. :rofl: V videju direktno komentira Cernyjevo najavo, da TF na stari arhitekturi ni enako TF na novi arhitekturi. Na faking ekranu je to napisano:

EloTp6O.png

 

Dobesedno nikjer noben ne primerja X in PS5. Ampak ker bb82 slabo razume ang jezik, hkrati pa že ščije zeleno, je od fanboyevske zaslepljenosti potegnil, da je govora o X vs PS5. Tega modela v videju dobesedno boli kurac za konzole, če kaj, je v PC taboru, samo kot nekdo z dejanskim znanjem, kaj te tehnologije pomenijo v praksi, razlaga Cernyjevo konferenco za tiste, ki ne štekajo točno kaj vse te kratice pomenijo. To je to. BB pa v ultra defenzivo, kot da se kdo spravlja na njegovo spolno igračko omiljeno konzolo lol.

 

Prav bad mi  je, ki boš zdaj ti izpadel glup, v resnici pa je edina napaka, ki si jo zagrešil, da si zaupal BBju, da ve, o čem govori.

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
Arey reče pred 45 minutami:

Mi je pa sick kako je nov forum spremenil dinamiko uporabnikov. Sadhu je iz podrepnega kretena postal ugleden admin, mefisto pa iz pravnika postal totalen kmet katerega posta sploh ne rabis prebrat da ves da je za na gnoj. Prov tak descent into madness.

Sry, sam jaz ne vidim sprememb.

Povezava do prispevka

Ya ya Mefisto Lizzard je bil od nekdaj ugleden pravnik na bilokaki različici mnenjalnika, ja :D:D:D:D:D:D  

 

Tista slika s plastično sekirico mislim da je iz Ustavnega sodišča

 

Quote "Stipe2 si verjetno zato, ker si zakompleksan ker ti je foter Stipe1 tiščal tiča v rit v kleti" pa mislim da je iz Odmevov 24.7.2008

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

BB82 ima prav, samo pač ne zna tega spravit v post. Sam sem imel in verjetno jih bom še imel velikokrat podobne težave in so moji posti izpadli smešni, zato se počutim dolžnega da stopim v bran :)

 

Razumem kaj je BB82 razpizdilo in prav da ga je. Človek je hotel zbanalizirati večjo moč X na račun tega, kako TFji niso pomembni in megahertzi in jih primerjal s frekvenco starega PCja. Ja valda si zasluži šamar oziroma nebo je modro, kot je BB82 rekel. Ker ne moreš primerjati različnih arhitektur neposredno med sabo. Ja noo shit - nebo je modro!

 

X in PS5 bosta pa imela isti procesor in isto arhitekturo gpuja - kar pomeni reci in piši najmanj 10% hitrejši procesor in najmanj 20% hitrejši gpu, kar pomeni, da je njegov argument oziroma primerjava res neumna. In zdej zmerjat folk s fanboyi je res smešno, ker si v bistvu samo ogledalo nastavljate, ko želite zbanalizirati moč X.

 

Jest bom kupil PS5, ampak si ne delam utvar, da X ne bo močnejši. Recimo, da se to ne bo nikjer poznalo in da se trenutno res ne pozna so pa tudi smehi orehi. Vse multiplatform igre od izzida xbox X delujejo bolje na X, kot na ps4pro. In recimo v nekem idealnem scenariju, da bo igra tekla na isti grafiki in resoluciji, se bo playstation več matral kot xbox, kar pomeni tišjo napravo.

 

Xbox series  X bo pač močnejši od PS5 in to je fakt!

 

 

 

 

 

Dej povej mi kdo razen mrbit Stipe pa trdi da bo PS5 superioren? Noben ne oporeka XSXu 18%GPU in 10% CPU prevlade! Dejstvo pa je da bo ta razlika krepko težje vidna kot razlika med PS4 PRO in X1X  sploh v multiplatform naslovih. Verjetno bo še največ razlike v Raytracingu.

 

 

 

 

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka

S

Gatsu reče pred 3 minutami:

 

Dej povej mi kdo razen mrbit Stipe pa trdi da bo PS5 superioren? Noben ne oporeka XSXu 18%GPU in 10% CPU prevlade! Dejstvo pa je da bo ta razlika krepko težje vidna kot razlika med PS4 PRO in X1X  sploh v multiplatform naslovih. Verjetno bo še največ razlike v Raytracingu.

 

Arey reče Pravkar:

A ni celo atomic na hard pisal da je ta razlika tako majhna da prakticno nima veze, med tem ko sem jaz bil malo skepticen ce ne bo ps res ful podhranjen v primerjavi z x?

 

Sj nečeloma sem še zmeraj istega mnenja. Samo s tem izjavami sem postal bolj previden, ker vem da obstaja folk, ki pa to razliko bolje opazi in vidi in mu posledično tudi več pomeni. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...