Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

bigboss82 reče pred 2 urama:

zato so migranti

 

tule se fasisti (fpo) trobijo kako bo potrebno zacet uvazati delavce iz azije ker se bodo drugace fabrike zapirale. Pa pod 2000 neto delavec z izobrazbo ne dela v proizvodnji

 

Dejstvo je glavni pogoj rasti industrije je mlada kri, tehnologija in avtomatizacija gre le lahko toliko dalec

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Vpraste Americane a je problem dobit delovno silo?

Vpraste Slovenijo za cajta Yuge? Nemcijo? Skandinavce.....

 

Ce mas boljsi standard bos vedno lahk dobu delovno silo iz drugih drzav. Si pa na konkurencnem trgu. Kam? V Slo ali Nemcijo?

 

Odvisno. Slovenija bos dobu manj € ampak si blizje Bosni pa lahk govoris yugo jezik pa te bodo razumel....

 

Tko k vse Svice Nemcije Nizozemske Francije in Anglije ZDA se slepamo na poceni / mladi delovni sili iz Tujine. Dokler se bomo bo ok ko ne bo pa drek.

 

Seveda je posledica?tega melting pot in vedno vec tujcev v drzavi = poglej Zda Anglijo in Nizozemsko. 

 

Poglej na drugi strani izolirane Japonce. Nekoc so veljali za visek kapitalisticne ekonomije prihodnosti. Pol pa deflacija itd 😄

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka
BlueSan reče pred 1 uro:

Odvisno. Slovenija bos dobu manj € ampak si blizje Bosni pa lahk govoris yugo jezik pa te bodo razumel...

Saj bi ti povedal, da trenutni iskalci boljšega življenja danes niso s področij, ki bi govorile katerrkoli jugo jezike... ampak nima smisla. Boomerske gostilniške debate.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
BlueSan reče pred 10 urami:

Vpraste Americane a je problem dobit delovno silo?

Vpraste Slovenijo za cajta Yuge? Nemcijo? Skandinavce.....

 

Ce mas boljsi standard bos vedno lahk dobu delovno silo iz drugih drzav. Si pa na konkurencnem trgu. Kam? V Slo ali Nemcijo?

 

Odvisno. Slovenija bos dobu manj € ampak si blizje Bosni pa lahk govoris yugo jezik pa te bodo razumel....

 

Tko k vse Svice Nemcije Nizozemske Francije in Anglije ZDA se slepamo na poceni / mladi delovni sili iz Tujine. Dokler se bomo bo ok ko ne bo pa drek.

 

Seveda je posledica?tega melting pot in vedno vec tujcev v drzavi = poglej Zda Anglijo in Nizozemsko. 

 

Poglej na drugi strani izolirane Japonce. Nekoc so veljali za visek kapitalisticne ekonomije prihodnosti. Pol pa deflacija itd 😄

 

Bosanci ne hodijo več v slovenijo gastarbajterirat.  Hodijo več ali manj vsi v švabijo. Pa Hrvati tudi ne več. Zdaj imajo v nekaterih branžah celo tudi višje plače kot v sLOLveniji. Golobizem se pač nekje mora poznat.

uredilo bitje Waslich
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

(delavnih) Bosancev v Bosni vec ni, predvidevanje da ima Bosna, Romunija, Bolgarija neomejen delavski kapital ob majhni netaliteti je nesmisel

Tudi Slovenija to obcuti z odhodom delavcev v Avstrijo do te mere da je monter v Slo isto placan kot v Avstriji. Gastronomija skoraj bolje. Zdr delavec pa itak po koncanem solanju raje gre delati v AT

 

uvazanje jugovicev je le prestavilo problem in ustvarilo vec novih. Pocasi bomo placevali racun da se je na Zahodu desetletja unicevalo druzino

 

Tule firme miljarde vlagajo v avtomatizacijo ki ekonomsko niso rentabilne a so nuja. Ker v Vietnamu za tak vlozek dobis par tisoc mladih delavce ki delajo za drobiz. Po moznosti pa se transport subvencionira drzava

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
kola reče pred 2 minutama:

Idk, mi mamo kar bosanski vrtec :D

 

 

novi prišleki zidarji so pri nas skoraj izključno kosovari in makedonci. Pa ena znanka ima biznis s tem, da uvaža delovno silo iz tujine. Včasih je izključno bosance, zdej ker jih primanjkuje, je začela uvažat indijce. Imaš bosance ja, samo so v večini primerov folk, ki ima tu že korenine dalj časa.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Vsi ki sem jih jst spoznal kar lepo so totalni gangsterji :) Je pa vsaj to cool da to vedo tudi delavci ki delajo za njih in je še skoraj vsakič padel lajn a la Ako ti treba još nešto mogu ja srediti jeftinije samo nemoj da kažeš Fudotu molim te :D Je pa take deale pod mizo verjetno težje delat če si indijec...

Povezava do prispevka
BlueSan reče pred 15 urami:

Poglej na drugi strani izolirane Japonce. Nekoc so veljali za visek kapitalisticne ekonomije prihodnosti. Pol pa deflacija itd 😄

na vrhu japonskega nepremičninskega balončka je bila cesarska palača v Tokiu vredna več kot celotna Kalifornija :avadodo:

 

https://www.scmp.com/magazines/style/news-trends/article/3091222/japan-1980s-when-tokyos-imperial-palace-was-worth-more

 

  

VonGriffin reče pred 4 urami:

in me cudi da kleni komunisti v Rupetini te tolerirajo

ker bodo oni in potomci potencialni volilci levice, zakaj misliš da demokrati podpirajo imigracijo, ker hočejo prodreti v republikanske trdnjave na jugu

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Lol... :lol: 

 

Če se zdaj imenuje "čistka" pucanje pizdarij, ki so se zgodile... pol pa pač naj bo tak. Kaj pa je blo tisto pred tem, če ne več kot očitna čistka?

 

Sicer pa nima veze, kar je blo je blo...naj ostane v preteklosti. Glavno, da se vrača normala in dostojanstvo. 

uredilo bitje tomazek
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 8 urami:

kar se mene tice so ti "sposojevalci" delavcev za pred zid.Dejansko vse agencije so navadna mafija

 

in me cudi da kleni komunisti v Rupetini te tolerirajo

 

mogoče pa niso tolk kleni komunisti 

 

Waslich reče pred 53 minutami:

 

haha,

morajo preusmerit pozornost iz čistk, ki jih izvajajo. 

 

lol zakaj bi jo preusmerjali, k majo kr konkretno podporo javnosti pri temu :D

Povezava do prispevka

cistke so vedno bile in vedno bodo bile, vprasanje samo kaksne so in pri nas so ultra nazadnjaske

 

pac tipi so glupi in delajo te cistke namesto, da bi si razedlili kanale kot italijani.. slo 1 levakom, slo 2 right is always right kao, slo 3 pa alternativa

tako bi si lahko vsak izbral svojo resnico in neresnico, ko mu zapase.. zal pa moremo spremljat leta eno, leta drugo resnico in vmes spremlajt te obracune od kurca kako si en drugemo kradejo stolcke glej dobre place, za kar meni iskreno boli k

 

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Rtv je po mojem čista mlakuža egov, ki se med sabo prcajo, ker imajo premalo za delat. Bojo že. Tudi tisti prevoz na urgency je po mojem bolj predstave.  Močno pa dvomim, da bo vlada močno odprla neko pipo s sredstvi. Sploh bi bilo pa zabavno videt reakcijo, če poleg solidarnostnega prispevka pivošajo še RTV prispevek. 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 urami:

Končno je vsaj nazaj tak program, ki si zasluži tisti keš mesečno. Bo pa ga treba še dodelat in vrnit določene zadeve.

 

Ti si nek plačan trol po moje, pa nisi edini na forumu. Po moje ste na vseh forumih in portalih in torbite v naprej določene bedarije cele dneve in ste za to plačani. Vsaj upam da ne delaš tega zastonj. Na koncu pa itak ne bo nobenega haska, prepričuješ prepričane.

  • Ne me jebat 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Lol... na nobenem drugem forumu nisem in še v življenju nisem napisal komentarja na bilokateri medijski hiši... tudi prepričujem nobenega :D Dejstvo je, da sem celo življenje gledal RTV in vmes sem opustil, zdaj pa spet gledam nazaj. Ti pa kar glej kar ti paše, saj maš cel kup medijev. Neprecenljivi je butthurt 🙌

 

Plačane koprive in trole ima pri nas samo ena opcija (razen mogoče kake redke izjeme, ki zgolj potrdi pravilo) :lol:

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

Lol... na nobenem drugem forumu nisem in še v življenju nisem napisal komentarja na bilokateri medijski hiši... tudi prepričujem nobenega :D Dejstvo je, da sem celo življenje gledal RTV in vmes sem opustil, zdaj pa spet gledam nazaj. Ti pa kar glej kar ti paše, saj maš cel kup medijev. Neprecenljivi je butthurt 🙌

 

Nič nisem buthurt sam povem da si dosadan ko driska. Vedno eno in isto, cele dneve eno in isto. Sploh se ne da normalne debate razvit, v vsaki temi ta levičarska propaganda do kraja. Sicer poročil, novic in podobnega na televizija vsaj 10 let že ne gledam, ampak močno, močno dvomim da se je v parih dneh tako spremenil program no. 

Povezava do prispevka
keba reče pred 2 minutama:

 

Nič nisem buthurt sam povem da si dosadan ko driska. Vedno eno in isto, cele dneve eno in isto. Sploh se ne da normalne debate razvit, v vsaki temi ta levičarska propaganda do kraja. Sicer poročil, novic in podobnega na televizija vsaj 10 let že ne gledam, ampak močno, močno dvomim da se je v parih dneh tako spremenil program no. 

 

Idi pogledat koliko objav imam v zadnjem mesecu ali dveh mesecih tukaj v tej temi recimo... ne rabiš debatirat, jaz bom še vedno povedal svobodno svoje mnenje. Sicer pa kaj se sploh mešaš v debato, če ne gledaš TV sploh haha... to je tista fora, da moraš pač pristavit svoj pisker? Ne gledaš TV 10 let a govoriš o spremembah v zadnjih par dneh... svašta. :D Ti kar... smo spet v svobodni državi hvala bogu.

 

Lep večer ;)

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

 

Idi pogledat koliko objav imam v zadnjem mesecu ali dveh mesecih tukaj v tej temi recimo... ne rabiš debatirat, jaz bom še vedno povedal svobodno svoje mnenje. Sicer pa kaj se sploh mešaš v debato, če ne gledaš TV sploh haha... to je tista fora, da moraš pač pristavit svoj pisker? Ne gledaš TV 10 let a govoriš o spremembah v zadnjih par dneh... svašta. :D Ti kar... smo spet v svobodni državi hvala bogu.

 

Lep večer ;)

 

vmešal sem se zato ker pišeš bedarije. Uglavnem uživaj ob gledanju poročil, prikrojenih po tvoji meri in seveda tudi tebi lev amm lep večer. 

Povezava do prispevka
keba reče pred 3 minutami:

 

vmešal sem se zato ker pišeš bedarije. Uglavnem uživaj ob gledanju poročil, prikrojenih po tvoji meri in seveda tudi tebi lev amm lep večer. 

 

Jaz sem za tebe bedak, ti za mene in to je to... kaj je tu čudnega? To ni nobena bedarija, RTV je bil zjeban do konca (načrtno seveda) s strani SDS samo zaradi ljubosumja kako je blo "kao vsa prejšnja leta". Pa so vedno bile oddaje za vse, celo več za desničarje (obzorja duha, ljudje in zmelja, prenosi maš, manjšine,...). Nikoli nisem zasledil, da ne bi kritizirali tudi levih vlad, ko je bilo kaj narobe in jih napadali v studijih. Vi imate vašo novo24 kjer je vse v cvetju in nikoli ni bila izrečena besedica proti Janši, to sede tej publiki in je prav, da imajo potem pač svoj TV kjer se osebo samo časti in ne išče napak.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Vpiši se za komentiranje

You will be able to leave a comment after signing in



Vpiši se
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...