Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 3 minutami:

@andrejus kaj praviš na to?

 

https://www.rtvslo.si/slovenija/mesec-za-januar-napovedal-8-2-odstotno-uskladitev-pokojnin/683461

 

Na gnoju si spraševal ali imam kak inštitut (tam ne sodelujem) :D Nimamo... mamo društvo, ki deluje v javnem interesu in se deloma financira iz proračuna, deloma pa iz razpisov (naših in EU - v veliki večini).

Dobro je dobr, skoraj 10% večje penzije

 

Se mi je zdelo da maš tudi ti kak Inštitut.

Ko se vrnem v Slovenijo bom tudi jaz enega ustanovil......

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 minutami:

 

Jaz sem za tebe bedak, ti za mene in to je to... kaj je tu čudnega? To ni nobena bedarija, RTV je bil zjeban do konca (načrtno seveda) s strani SDS samo zaradi ljubosumja kako je blo "kao vsa prejšnja leta". Pa so vedno bile oddaje za vse, celo več za desničarje (obzorja duha, ljudje in zmelja, prenosi maš, manjšine,...). Nikoli nisem zasledil, da ne bi kritizirali tudi levih vlad, ko je bilo kaj narobe in jih napadali v studijih. Vi imate vašo novo24 kjer je vse v cvetju in nikoli ni bila izrečena besedica proti Janši, to sede tej publiki in je prav, da imajo potem pač svoj TV kjer se osebo samo časti in ne išče napak.

 

Leve vlade so napadali samo takrat ko so se sprli med sabo in je prišlo do notranjega boja. Nikoli še nisem plsoh gledal novo24, zna bit kar bedarija pač nasprotje vsem levim trobilom. Pač teh dnevnikov in podobnega ne gledam od dogodka pri katerm sem bil sam delno vpleten pa ej bilo poročanje tako pristransko in nepravilno in površno. Splčoh ap ta propaganda v vsakem stavku in naslovu mi gre na bruhanje. Pa itak ni važno katera stran je, ne vem kdo psloh lahko to gleda. 

 

In da kdo reče da je bilo prej vse v redu, ko pride pa Janša pa vse narobe je bedak. Seveda tudi obratno. Drugače pa je ta RTV leglo lenuhov in pijancev, ki za ne delo vlečejo ogromne denarje. Lepo da to podpiraš.

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 5 minutami:

Ko se vrnem v Slovenijo bom tudi jaz enega ustanovil......

 

To bi moral že pred leti, da ne bi rabil nekam lazit okrog in bi si zagotovil blaginjo v domačem okolju. Res pa je tudi, da vsi ljudje niso sposobni črpati sredstev, potem bi vsi lahko samo to delali. Potrebna je ideja in realizacija + prekleta birokracija. Saj kakorkoli, si se na koncu tudi ti dobro znašel in nimaš kaj jamrat več. Dovolj boš zaslužil za lagoden lajf.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
keba reče pred 6 minutami:

 

Leve vlade so napadali samo takrat ko so se sprli med sabo in je prišlo do notranjega boja. Nikoli še nisem plsoh gledal novo24, zna bit kar bedarija pač nasprotje vsem levim trobilom. Pač teh dnevnikov in podobnega ne gledam od dogodka pri katerm sem bil sam delno vpleten pa ej bilo poročanje tako pristransko in nepravilno in površno. Splčoh ap ta propaganda v vsakem stavku in naslovu mi gre na bruhanje. Pa itak ni važno katera stran je, ne vem kdo psloh lahko to gleda. 

 

In da kdo reče da je bilo prej vse v redu, ko pride pa Janša pa vse narobe je bedak. Seveda tudi obratno. Drugače pa je ta RTV leglo lenuhov in pijancev, ki za ne delo vlečejo ogromne denarje. Lepo da to podpiraš.

 

Ne vem zakaj se počutiš kompetentnega v tem pogovru, če praviš, da 10 let nisi gledal TV (10 let nisem gledal nogometa, sem pa pristojen za komenitranje današnjih tekem). Torej si že nekoga drugega moral poslušati (ti je povedal) o teh zadevah in več kot očitno je blo, da je bil desni medij (ali oseba, kak prijatelj mogoče). Seveda ima vsaka plat dve medalji in ti boš zagovarjal svojo, jaz svojo... to je to in tako pač bo. Jaz sem samo prilimal link (kot v večini primerov v tej temi) in izrazil svoje strinjanje, pa se cel kup desnih pride zapikat v mene, ne jaz v njih/vas... ne vem, če sem kdaj ob kakem linku priletel skakat v koga, ko je izrazil svoje mnenje.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 51 minutami:

Plačane koprive in trole ima pri nas samo ena opcija (razen mogoče kake redke izjeme, ki zgolj potrdi pravilo) :lol:

Model sam si rekel, da pod fejk fb accountom provociraš SDS-once. Kaj pa misliš, da si ti? Redko izjema, ki potrdi pravilo?

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

 

Jaz sem za tebe bedak, ti za mene in to je to... kaj je tu čudnega? To ni nobena bedarija, RTV je bil zjeban do konca (načrtno seveda) s strani SDS samo zaradi ljubosumja kako je blo "kao vsa prejšnja leta". Pa so vedno bile oddaje za vse, celo več za desničarje (obzorja duha, ljudje in zmelja, prenosi maš, manjšine,...). Nikoli nisem zasledil, da ne bi kritizirali tudi levih vlad, ko je bilo kaj narobe in jih napadali v studijih. Vi imate vašo novo24 kjer je vse v cvetju in nikoli ni bila izrečena besedica proti Janši, to sede tej publiki in je prav, da imajo potem pač svoj TV kjer se osebo samo časti in ne išče napak.

caki zakaj ze je bil rtv zjeban s strani SDS ?

 

in to da imajo desni vec oddaj kot levi je totalen bullshit =))

ce si ZARES gledal oddaje se je prav vidlo kako z lahkoto so kritizirali desne, leve pa zelo z rezervo.. to je bilo ocitno na RTVju, zdaj se neku trudijo bit bolj objektivni

in to je tudi logicno ker v vseh svojih letih vladanja so levi postavili cel kup svojih ljudi na RTV, ki so se tam ze ukoreninili in mislijo da je ta zavod njihov

 

rezen Rosvite Pesek in gospoda Možine in se kaksnega posemeznika, ki ga ne poznam in ga niti nocem poznat, kot uni ki je vodil soocenja za volitve, ko je jelincic padel haha.. so bili vecina novinarjev levij papkov, ker so jim zrihtali delo po druzinskih ali drugacnih vezah, da ne govorimo o raznih Štefancicih in Hribarju ipd... tej niti niso skrivali kaj so

 

 

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

Ok, se pač ne strinjava. Če nisi opazil kako je bilo to vse narejeno na silo in na hitro pri tistih kadrovskih menjavah in spremembi programske politike, potem pač nikakor ne moreva priti skup. Imava različni mnenji kar pa je tudi čist kul.

ma stari isto je bilo opravljeno kot opravljajo on to zdaj in prej in vedno

edina razlika je bila, da so se ukoreninjeni levaki bunili kot najvecje picke in kot da jih mecejo v fojbe... naredili pizdarijo, štrajkali ipd.. da ne govorim o direktorju STA... namesto da bi pridno pocakali na svoj cas, kot to delajo desnicarji.. sam ne to je NJIHOVA LASTNINA OD ZMERAJ ... LOL

 

sam itak je bil za vse kriv Šarec, ki je odstopil ko papak in pol je prisel Covid in bilijarde natiskanega dnarja in valda so vsi levi popizdli kaksno priloznost so zamudili in zaceli protestirat na veliko.. in mediji so bili se posebej izpostavlejeni.. skratka, ce ne bi RTV o sebi tako jokala in napihovala zadeve, kako je vse grozno narobe, jaz resnicno nebi opazil nobene grozne zadeve

 

zamenjave pa so itak vedno bile in vedno bodo v politki, dokler ne bodo dovolj pametni, da si razdelijo javne zavode

Povezava do prispevka

Valjda navijam za eno stran lol. Isto kot ti :D Ne mi rečt, da ti obe strani gledaš in obravnavaš čist enako? To ne gre v ničemer v lajfu, niti mamice in ateka nimaš isto rad.

 

Moj dedek je bil kmet in to v širšem merilu precej poznan. Tudi en ustanoviteljev SLS in kleni desničar do smrti, ki je mrzil komuniste v dno duše :D Nikoli nisem debatiral z njim o politiki in se izogibal teh tem. Ko mi je kaj razlagal, sem vedno bil tiho in si mislil svoje, on pa tudi ni nič rekel in je verjetno bil zadovoljen, ker je mislil, da s tem izražam strinjanje z njim. Za drugega pa se ne spomnim, ker je umrl preden sem poznal politiko.

Povezava do prispevka

Z RTV sem imel priložnost biti zraven pri snemanju nekaj oddaj (kot gost) in nekaj znancev in sorodnikov je (bilo) tam zaposlenih - po mojih izkušnjah jih je za tak program bistveno preveč, nekateri se hoddijo čipirat, ne vejo kaj delajo, kaj so njihove naloge ipd... Če bi blo to podjetje v zasebni lasti bi rekel da je to problem manegmenta, ki pušča solde... Ampak tako je v nekaterih sektorjih državnih služb.

Po drugi strani se mi zdi program z nekaterimi izjemami še kar kvaliteten - tu bi izpostavil radio.

 

Tomažek je pač neke vrste neobjektiven trol - nesposoben razumeti da kddo lahko razumsko obsoja (valda ne 100% objektivno) oba pola (JJ in Anti-JJ) politike pri nas. Je zgolj nekje stopničko nad Nodijem, ki sploh ne vem če obstaja keš za ga dovolj plačat za to njegovo "humanitarno" delo.

 

Da malo poživimo temo: Postali ste mandatar SLO - sestavite vaš dream team ministerstev in ministrov (v igri so samo še živeči slo. politiki)

 

 

uredilo bitje Sudat
Povezava do prispevka
Sudat reče pred 39 minutami:

Tomažek je pač neke vrste neobjektiven trol - nesposoben razumeti da kddo lahko razumsko obsoja (valda ne 100% objektivno) oba pola (JJ in Anti-JJ) politike pri nas. Je zgolj nekje stopničko nad Nodijem, ki sploh ne vem če obstaja keš za ga dovolj plačat za to njegovo "humanitarno" delo.

 

Jaz sem jasno in glasno zapisal včeraj zvečer, da sem seveda postavljen na eno stran. In vsak izmed vas je in gleda na eno bolj objektivno na drugo manj. Lažje spregleda napake ene strani kot druge. Celo primerjavo sem naredil, da je huronska laž, ko kdo reče, da ima enako rad mamo in ata... ni res, vedno je vsaj nekoliko bolj na eni strani.

 

Jaz gledam na RTV predvsem informativne oddaje in tu pa tam kak dokumentarec. Največje vrednosti sploh ne vidim v informativnih oddajah (Dnevnik, Tednik...), ki jih največ gledam, ampak v ostalem programu. Omenjenih dokumentarcih (naših predvsem, potem šele tujih), ki jih naše komercialne TV sploh ne vrtijo, izobraževalnih oddajah za mladino, oddajah namenjenih manjšinam, manj popularnim glasbenim skupinam, kmetom (ljudje in zemlja), tudi prenos iz cerkve za pobožne ljudi, ki mogoče ne morejo v cerkev.... Kdo bi to predvajal, če bi postala komercialna TV? To ni zanimivo in prinaša precej manj denarja. Potem bi vsi ti, ki sem jih omenil (in sam oddaj sploh ne gledam) ostali brez tega, to bi bili predvsem socialno šibkejši in kmetje, podeželjski ljudje, ki nimajo dogajanja pri roki. RTV pa bi začel vrtet razne Kmetije, Big Brotherje, mehiške serije.... in vsake 10 minut vrtel 5 minut reklam.

 

Za mene je čist legit, če je kljub vsemu nekdo proti plačevanju prispevka. Če se bo večina tako odločila, potem bo pač postalo tako. Meni pač ni žal tistih par evrov na mesec (cena 2 pirov in 2 kavic) za omenjeni program. To pa je pač čist moje mnenje spet in vem, da se marsikdo pač ne strinja z njim.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Koliko tistih, ki odhajajo, je povezanih z nutrijami/medvedi in vegansko prehrano (ja vem, da to ni uradni razlog)? 

 

Kar se pa nacionalke tice, je pa nekomercialna televizija potrebna. Vprasanja so pa katere zadeve se financirajo in katere ne? RTV ima prednost, da se tudi komercialne zadeve deloma financiarjo s prispevkom. Kako razkosat zadeve in kaj kriti s prispevkom se bo moralo enkrat malo pogledat, ker oglasevalski prispevki padajo. Je potem smotrna poraba denarja prenos slalomske tekme, ki se ga lahko predvaja tudi na komercialnem kanalu, ce je dovolj interesa? Podobno velja za razne telenovele, nemske limonade in druge tuje komercialne materiale (ne vem kaj se sedaj predvaja na RTVS).

 

Kolikor sem gledala place na Rtv niso ne vem kako visoke, bi pa moralo biti za moje pojme precej veoditeljev na pogodbah. Ne more neka Misa Molk se trideset let po Kriz Krazu strasiti po raznih funkcijah, ker ni vec dovolj zanimiva za oddajo v soboto zvecer. Mimogrede tu je ena takih dolgo trajajocih oddaj ob petkih. Prejsnji voditelj je zraven delal se na radiju eno uro vsak delavnik (sedanji dela se radio za BBC). Podobno ima recimo Graham Norton poleg Chat Showa na BBC-ju se radijsko oddajo ob sobotah. Politicni novinarji delajo eno ali dve tv oddaji na teden plus druge radio zadeve. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 urami:

Največje vrednosti sploh ne vidim v informativnih oddajah (Dnevnik, Tednik...), ki jih največ gledam, ampak v ostalem programu. Omenjenih dokumentarcih (naših predvsem, potem šele tujih), ki jih naše komercialne TV sploh ne vrtijo, izobraževalnih oddajah za mladino, oddajah namenjenih manjšinam, manj popularnim glasbenim skupinam, kmetom (ljudje in zemlja), tudi prenos iz cerkve za pobožne ljudi, ki mogoče ne morejo v cerkev.... Kdo bi to predvajal, če bi postala komercialna TV? To ni zanimivo in prinaša precej manj denarja

To je izgovor že 30 let, zato da se drži trdo rdečo roko nad informativnim programom.

 

V resnici te vsebine so brez vrednosti, dobesedno družbi ne prinesejo nič. Koristne so bile mogoče leta 1959.

 

Informativni program usmerja družbo za oz proti neki opciji. V tem je njegova dodana vrednost, ne pa v širjenju informacij.

 

Medtem ko so v tem istem informativnem programu videli krajo zastav na prajdu v MB, nismo popolnoma nič slišali o puljenju zastavic s strani aktivistk včerja v LJ. 

 

Tukaj je dodana vrednost nacionalnega enoumnega medija.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 6 urami:

Največje vrednosti sploh ne vidim v informativnih oddajah (Dnevnik, Tednik...), ki jih največ gledam, ampak v ostalem programu. Omenjenih dokumentarcih (naših predvsem, potem šele tujih), ki jih naše komercialne TV sploh ne vrtijo, izobraževalnih oddajah za mladino, oddajah namenjenih manjšinam, manj popularnim glasbenim skupinam, kmetom (ljudje in zemlja), tudi prenos iz cerkve za pobožne ljudi, ki mogoče ne morejo v cerkev.... Kdo bi to predvajal, če bi postala komercialna TV? To ni zanimivo in prinaša precej manj denarja.

A to si vse slišal v gostilni? Ker je buul *kh*kh* shiit...
Ko vprašaš folk kaj je nazadnje gledal... pa ti našteje neke oddaje, ki jih že 20 let ni več, če ne dlje.

Saj ne da dokumentarce predvaja BBC Earth pa Viasat Nature (s podnapisi), da maše prenašajo lokalne televizije, med drugim cel kup televizij dejansko prenaša Martina Goloba, o živalih ima oddaje tudi TV3...

Če pa kaj manjka pa se naredi razpis... tako kot za nevladne organizacije.

uredilo bitje BuDi
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...