Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

ana reče pred 23 urami:

A tozarijo zaradi twitterja? Se strinjam. 

Kot že rečeno, tožba in obsodba sta bili zaradi laži, twitter je samo medij. 

Enak razplet bi bil tudi, če bi to rekel pred kamero ali pa objavil na svojemu blogu. 

 

 

ana reče pred 4 urami:

Vse tožbe niso preprečile enega  idiotskega twita Janše, dajejo jim pa pozornosti.

Ta izjava je dobila dovolj pozornosti tudi brez tožbe.

Res je, da mu tožbe še niso preprečile twitanja. Se pa počasi bližamo temu. 

Eno obsodbo na pogojno že ima zaradi teh izpadov. Pri tej so mu jo skušali podaljšati, ampak se je sodišče odločilo za finančno. 

Ko bodo spoznali, da finančne ne zaležejo, bodo večkrat posegli po pogojnih, od tam do zapora je pa en taprav izpad. 

 

Navedek

Če bi v Sloveniji ukinil twitter tožbe in razsojanje v sporih okoli meje med parcelami, bi se verjetno delo sodišč zmanjšalo za 50%. Še boljša rešitev bi bilo pa zaračunavat 5-kratne sodne takse.

Twitter tožb ne moreš ukiniti, ker ne obstajajo. Kaznivih dejanj zoper čast in dobro ime pa ne bomo ukinjali samo zato, ker se en Janša ne zna kontrolirat. 

In ne glede kako rada napihuješ koliko naj bi takih tožb bilo pa jih skušaš dati v nič imajo svoj pomen. 

Če ne drugega vsakič, ko se skušajo janševci pretvarjati kako so vsi isti jih lahko opomnimo, da je med temi istimi en, ki je večkratno obsojen za laži in to večkrat, kot vsi ostali s katerimi se primerja skupaj.

 

 

Navedek

Tista kazen, ki jo je dobil Janša bi morala it direkt sodišču.

Naj te potolažim, ker očitno ne ločiš kazni od odškodnine.

Tista kazen, ki jo je dobil Janša, gre direkt v proračun.

 

 

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
DaddySpankMeHard reče pred 1 uro:

Naj te potolažim, ker očitno ne ločiš kazni od odškodnine.

Tista kazen, ki jo je dobil Janša, gre direkt v proračun.

Jaz dobro ločim to. Tisto je bil sarkazem.

 

Kolikor vem, da gre za civilno odškodninsko tožbo in sanjate o raznih zaporih je maloupreuranjeno. Kolikor vem je zato še vedno treba iti skozi kazenski postopek in Veselinovič bi verjetno lahko podal prijavo, odličil se je za civilno tožbo.  

 

Drugače je pa fino, da vas ta vrtec zabava. Poceni tožbe za poceni nagrade. Je tipično za slovenske politike, da ali gredo na sodišče ali pa pišejo pisma v Bruselj. V mojem koncu tega praktično ni. Dan na sodišču vsako stran stane na deset tisoče evrov in kazen pogosto čez 100k. Pri teh cenah se tudi politiki lepo vedejo. 

 

 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 2 minutama:

 

Blagor tebi, da živiš v taki super državi. Dobro si se odločila, nimaš tu kaj.

Exactly! In vedno sem Boreland  da tudi vas malo popravim.

 

Mimogrede zakaj je bilo treba menjaš account? 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Kaj popraviš? :D To, da se gastiči bolj ukvarjate z rupo kot ruptinčari sami, glih ne kaže nekega zadovolhstva v življenju. Jaz vem, če bi kam šel in bi užival lajf, da ne bi imel pojma kaj se dogaja s politiko v rupi.

 

V veliki večini imate več infotov o dogajanju tukaj kot mi sami.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
ana reče pred 1 minuto:

Politika v Sloveniji je zabavna, tu trenutno ni. Čez kaki dve leti, ko se bo zamenjali vlada tu in bo na oblasti tleva verzija SDS, me verjetno ne bo več na Mn3njalniku, ker bo komedija bližje domu. 

 

Aja, to pa razumem. Jaz sem tudi prisoten samo tam kjer je kruha in iger.

 

S frendi je postalo z leti preveč umirjeno, ko ne razvaljivamo več kot v mladosti.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
ana reče pred 5 minutami:

Jaz dobro ločim to. Tisto je bil sarkazem.

 

Kolikor vem, da gre za civilno odškodninsko tožbo in sanjate o raznih zaporih je maloupreuranjeno. Kolikor vem je zato še vedno treba iti skozi kazenski postopek in Veselinovič bi verjetno lahko podal prijavo, odličil se je za civilno tožbo.  

 

Kot ponavadi nimaš pojma.

Veselinovič ga je kazensko preganjal kot zasebni tožnik. 

Se pravi šli so skozi normalen kazenski postopek, samo da je Veselinovič oz. njegov odvetnik opravil delo tožilstva. 

Civilna tožba za odškodnino pa še pride. 

 

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče Dne, 4. 11. 2023 at 17:53:

Jaz že celo večnost nisem niti enega članka (niti tiste, ki jih linkam) v celoti prebral, niti celega dnevnika pogledal. Samo povzetek (prvi odstavek) in pri dnevniku prvih par minut kjer so povzetki. Pa potem večino tukaj izvem in detajle o I8M, ipd... Eni pa vejo vse, čeprav se jih sploh ne dotika (ali minimalno). Zanimivo :)

 

saj kot tipicni slovenski volilec ki gre skoz zivljenje slepo in le za vonjem kranjske klobase

 

rezultat tega je danes Golob

 

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 14 minutami:

 

saj kot tipicni slovenski volilec ki gre skoz zivljenje slepo in le za vonjem kranjske klobase

 

rezultat tega je danes Golob

 

 

Ja, se je na koncu še dobro izteklo. Glede na to, da sem celo "ne po prepričanju" volil Našo Deželo. Lahko bi se dosti huje končalo vse skup.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 43 minutami:

 

Ja, se je na koncu še dobro izteklo. Glede na to, da sem celo "ne po prepričanju" volil Našo Deželo. Lahko bi se dosti huje končalo vse skup.

 

po kaksni (ideoloski) logiki si ti volil Pivcevo ? to je tak kot da bi jaz volil Urosa Macerla

 

to  je problem vas levicarski fasistov volite kakor vam veter piha, jaz sem jansist ze 20 let

 

tko kot pri @ana mi bo lokalna politika naslednjo leto tule bolj zanima ker pridejo nasi nsdapejevci spet na oblast in ljudski kanzler Kickl .

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
drevored reče pred 28 minutami:

 

ddv je v %. vec kupis vec placas. how stupid can you be?

Proporcionalno glede na njihove dohodke.  Pri tistih, ki zaslužijo več, gre ponavadi nekaj v investicije, pokojnine in podobno. Revnejši ponavadi porabijo veš svoj dohodek za preživetje in tam je večina zadev obdavčenih. 

 

To je star članek iz mojega konca, ampak sem prepričana, da če bi kdo naredil analizo v Sloveniji, bi bil llrezultat podoben.

https://www.irishtimes.com/business/economy/poorer-people-in-ireland-pay-out-more-of-their-income-in-tax-1.1910725

 

Navedek

Specifically, the research showed the poorest 10 per cent of the population shelled out 16 per cent of their income on VAT while the top 10 per cent of earners paid out just 4 per cent.

A similar pattern emerged when it came to the other big indirect tax, excise duty, with the poorer cohort paying 8 per cent of their income on this tariff compared to top earners who pay 1.4 per cent.

Najbol zabavno je pa, ko me omejenci označujejo za neumno. Malo več razgledanosti prosim, preden začneš žalit. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
drevored reče pred 8 minutami:

prvo se razgledaj kaj ddv je, kdo in kdaj ga placa

 

ce bi ga naredili "proporcionalno pravicnega" bi firme subvencionirale razliko ne drzava

Vsaka dva meseca delam poročilo in plačilo, vem točno kdo plača ddv. Končna stranka, v veliki večini tisti, ki niso gospodarski subjekt. Mi ga samo poberemo in damo naprej. 

 

Kdo pa pravi, da jaz hočem proporcionalno pravičnega? Kaj se sedaj nekaj izmišljuješ. Ravno to trdim, da vse ne more biti proporcionalno. Ta debata je brez veze.

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 27 minutami:

A similar pattern emerged when it came to the other big indirect tax, excise duty, with the poorer cohort paying 8 per cent of their income on this tariff compared to top earners who pay 1.4 per cent.

@ana

Kaj te akcize so mišljene na alkohol, tobak al kaj?

 

"Naredimo alkohol in kakemje cenejše za bužce"

Povezava do prispevka

Po pravici, ne vem kaj on misli, niti mi ni jasno kako bi ga plačane firme? Mi izdajamo ponudbe brez davka, ker trgujemo s podjetji in jih davek niti ne briga. Če plačam neki firmi 13.5% davek bom dobila 13.5% od davkarije, če plačam 23%, bom dobila 23%. Kakšna je stopnja davka zanima frizerje in restavracije, ker bi lahko previsok davek odganjal ljudi in ne morejo toliko zvišat cene kot se recimi zviša davek, samo tehnično ga pa plača stranka.

andrejus reče pred 13 minutami:

@ana

Kaj te akcize so mišljene na alkohol, tobak al kaj?

 

"Naredimo alkohol in kakemje cenejše za bužce"

Te analizo se ponavadi začnejo, zaradi debat, da najmanj plačani tu plačajo zelo malo dohodnine in prispevkov. Pokaže se, da večji del njihovega dohodka gre za druge davke. To je samo analiza, z njo lahko narediš kar hočeš. Cenejših cen alkohola za socialce za enkrat ni predlagal nihče. :D

drevored reče pred 11 minutami:

pac dala si glup primer, ker je ddv cist drug sistem kot zdravstveno zavarovanje. en namig je tudi to da je nekaj davek drugo pa zavarovanje.

OK potem pa dajmo primer zavarovanja. A za zavarovanje avta plačaš manj, če zaslužiš zaslužiš manj?

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

ne, ker so zavarovalnice privatne firme. to pomeni da ljudstvo ne more vplivat (ok do neke mere lahko) na to kaksen sistem uporabljajo.

 

verjetno ti je jasno da se nas zdravstveni sistem razlikuje od ameriskega npr. in da ima dovolj financ je pac potrebno od nekje vzet. kje in kako se vzame je pa odvisno od ljudstva (pa prosim ne mi tle zdej kako demokracija ne deluje bla bla bla)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...