Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

DaddySpankMeHard reče pred 3 urami:

 

Ostali pa tega ne vidijo tako. Izberejo nekoga tretjega, ki je praviloma nov obraz. 

 

Sam a folk ne pogleda kdo je v stranki? In tam sedijo stari LDS kadri pa LMS Zares Zahec itd? Jonas, Vonta itd. Nastavijo vam nov obraz in hopla folk spet nasede. In pol mas Siviljo za ministrico k je dobila na volitvah 9 glasov 

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 1 uro:

 

isuse kolega, no.

 

še danes, 31.10.2023, je Logar defakto drugi človek SDSa. 

kaj naj Logar realno naredi? Če ustanovi stranko brez prej nastavljenih temeljev, nima šans. To je moč Janše in njegova obvladovanja desne politike. Logar ne bo v tem položaju NIKAKOR dovolj močan, da porazi Janšo, še posebno, ker se borita za relativno isto volilno bazo. 

 

Tale Logar situacija IMO kaže kako naiven je povprečni levičar, ki mimo svoje ideologije ne vidi ničesar. Ne vidi, da Logar z izstopom postane nerelavanten in si onemogoči sploh dostop do politike. tudi če je Logar najbolj pošten človek z najbolj čistimi nameni si, v kolikor ima politične ambicije ali celo samo željo, da bi v politiki nekaj spremenil, kot desničar ne more privoščiti izstopa iz stranke, ker na ta način pravzaprav izstopa iz politike. Dosti zajebana situacija. Je pa pokazal željo, da bi delal neodvisno. 

uredilo bitje fauzo
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 3 urami:

Js nisem pričakoval skoraj nič, pa sem še vedno razočaran.

 

Sem pa mel velika pričakovanja od Levice, glede na to, da so se zelo tvegano odločili iti v vlado. No, tam so potem izdali svoje obljube in volilce, tako da bi zame največje presenečenje naslednjih volitev bilo, če se ponovno uvrstijo v DZ.

To je to, enako mnenje (kolikor ga je pač zajetega v teh dveh kratkih statementih)

 

V bistvu mi je v tem vpoklicu parlamenta vseh 5 strank slabih

Povezava do prispevka
fauzo reče pred 1 uro:

kaj naj Logar realno naredi? 

 

ze sam si lepo orisal situacijo. realno gledano Logar ne more naredit prav nic.

 

ce ustanovi stranko, bo odzrl manjsi procent SDSu, NSiju, morda se kaksni neparlamentarni desni stranki (SLSu). verjetno tudi nek minoren del neodlocenih volilcev. ampak to vse skupaj bo premalo, da bi lahko Jansa na koncu sestavljal vlado. se posebej,  ce bo Tonin drzal besedo (ne bo), da NSi ne bo pristala v vladi, ce bo Jansa PV. 

 

ce pa Logar naredi salto mortale in se javno odrece Jansi, bo pa prvo dobil po prstih iz kletnih prostorov Trstenjakove, sredina in leva sredina mu pa tako ali tako ne bo verjela, da za njim ne stoji hudic v podobi Janse.

 

zato je zanj optimalno, da se naprej obraca prazno slamo v obliki nekih posvetovalnih krozkov in caka, ce se bo oni tip kdaj odlocu it v penzijo. 

 

dokler je Jansa ziv, bo desnica v pizdi. to je vsa resnica.

 

Logar pa tudi se vedno ne dojame, da je njegov krasen rezultat na predsedniskih volitvah posledica tega, da se preteznemu delu sredine NPM (in njen moz) dobesedno gravza in so volili bolj proti njej, ne pa toliko za samega Logarja. 

 

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka

Vedno eni in isti pogovori, nič novega. Vse se vrti okoli Janše in proti Janši. In pa da na desnici nov obraz ne more uspeti, na levici pa brez novega obraza ne morejo uspeti. Kot začaran krog. Vsebina itak nikjer ni važna, dejanja pa še manj. 
 

Ampak na žalost je izhod iz tega samo nekaj drastičnega kot je recimo revolucija s kakšno giljotino, obsežna vojna ali velika kriza ti. Big black swan dogodek.

 

Vsi pričakujejo da se bo vse spremenilo ko se poslovita dva botra Janša in Kučan. Se bo spremenilo amapk na slabše. Sedaj imata vsaj nek pregled in vajeti v rokah, poteme bodo pa še večji notranji boji kot so sedaj in tekanje sem ter tja kot kura brez glave.

 

 

Povezava do prispevka
keba reče pred 12 urami:

Vedno eni in isti pogovori, nič novega. Vse se vrti okoli Janše in proti Janši. In pa da na desnici nov obraz ne more uspeti, na levici pa brez novega obraza ne morejo uspeti. Kot začaran krog. Vsebina itak nikjer ni važna, dejanja pa še manj. 
 

Ampak na žalost je izhod iz tega samo nekaj drastičnega kot je recimo revolucija s kakšno giljotino, obsežna vojna ali velika kriza ti. Big black swan dogodek.

 

Vsi pričakujejo da se bo vse spremenilo ko se poslovita dva botra Janša in Kučan. Se bo spremenilo amapk na slabše. Sedaj imata vsaj nek pregled in vajeti v rokah, poteme bodo pa še večji notranji boji kot so sedaj in tekanje sem ter tja kot kura brez glave.

 

 

Problem je, kot sem že napisal, da Slovenija v osnovi ni politična država. Tako je delež ljudi, ki dejansko razumejo zakaj v politiki gre, minimalen. Nimamo ne desne, ne leve politike. Imamo Janšo, ki minimalno zadostuje tistemu kar so se na kmetih učili je ključno za državo, in anti-janša stranke. V tem smislu slovenska politika JE Janša. Janša uspeva, če poleg svojih lojalistov uspe prepričati še par razočaranih iz drugega kampa, drugi kamp pa se sploh več niti ne trudi biti političen ampak obstaja samo še kot anti-janša in samo čaka kdaj bo Janša dovolj zajebal, da se šibek kot je, povpzne za krmilo. 

 

Če nimaš ljudi, ki imajo razvita politična stališča, in so za njimi pripravljeni stati ... potem imaš recimo ano. Nekoga, ki ne pripada nikamor in dela samo in le zase, in iz te perspektive tudi nastopa. Če nima družba razvitih političnih stališč, ki jih razume in jih zastopa - potem dobiš slovenski problem.  Kolikokrat smo se v tem času "skrajno leve" vlade pogovarjali o zdravstvu, v smislu izboljšanja samega sistema javne zdravstvene oskrbe? Ves čas se ukvarjajo izključno s pomanjkanjem zdravnikov in filanjem luknje v proračunu? Kolikokrat je bila na sporedu debata o izboljšanju javnega šolstva (imamo izredno slabo kotirajoče univerze)? Kolikokrat smo govorili o problemu brezdomstva? Praktično se ta vlada ni dotaknila ene leve problematike, a se vseeno označuje kot leva? 

 

Poleg generalne populacije imamo pa še par kaviar komunistov, ki zvečer drkajo na sliko Che Gueavare in preklinjajo kapitalizem. 

 

kako iz tega narest polsposobno politično telo pa nihče ne ve. Izhoda ni in ga tudi ne bo, ker Slovenec preprosto ne razume pomena države in zakaj se je zanjo potrebno boriti in zavzemati stališče. Slovenec, predvsem tisti rojen po letu '90, nima političnega stališča, ker je bil rojen v brezpolitično okolje. Tako imamo tudi tu norce, ki slepo zagovarjajo Goloba, kljub temu da je vsem, ki znajo pogledat, jasno, da nima na vrhu države kaj iskat. Slovenija se nikoli ni zares osamosvojila in to kar gledamo v 21. stoletju je posledica tega. 

 

za zamislit se je, kako so kmetavzarji iz Grosuplja dejansko bolj sposobni politično misliti, kot en diplomant iz FF. Včasih sem jih poslušal, Grosupeljčane, kako na kavi razpredajo o politiki. O mejah, o imigrantih, o ... do danes še, razen kaviar komunistov, nisem zasledil levega pogovora o politiki na ulici. Za povprečnega levičarja se debata o politiki začne in konča na palisadah proti Janši. Kar je ok, ni pa to vse. Tudi sam pogrešam več debat glede tega za kaj je sploh šlo med covid krizo - na državni in evropski ravni - AMPAK ni to domet političnih debat, kot se zdi v Sloveniji. Slovenska levica funkcionira brez identitete in je samo anti - antijanša, antiglobalizem, antikapitalizem. Je kot da ne zna razmišljat s svojo glavo.  

 

(lahko bi še razpredal kako so levi, v manjku te politične identitete, zagrabili za covid krizo in ukrajinsko vojno, ampak pustimo postano potico golobom) 

 

  

hawa meyta reče pred 13 urami:

 

ze sam si lepo orisal situacijo. realno gledano Logar ne more naredit prav nic.

 

ce ustanovi stranko, bo odzrl manjsi procent SDSu, NSiju, morda se kaksni neparlamentarni desni stranki (SLSu). verjetno tudi nek minoren del neodlocenih volilcev. ampak to vse skupaj bo premalo, da bi lahko Jansa na koncu sestavljal vlado. se posebej,  ce bo Tonin drzal besedo (ne bo), da NSi ne bo pristala v vladi, ce bo Jansa PV. 

 

ce pa Logar naredi salto mortale in se javno odrece Jansi, bo pa prvo dobil po prstih iz kletnih prostorov Trstenjakove, sredina in leva sredina mu pa tako ali tako ne bo verjela, da za njim ne stoji hudic v podobi Janse.

 

zato je zanj optimalno, da se naprej obraca prazno slamo v obliki nekih posvetovalnih krozkov in caka, ce se bo oni tip kdaj odlocu it v penzijo. 

 

dokler je Jansa ziv, bo desnica v pizdi. to je vsa resnica.

 

Logar pa tudi se vedno ne dojame, da je njegov krasen rezultat na predsedniskih volitvah posledica tega, da se preteznemu delu sredine NPM (in njen moz) dobesedno gravza in so volili bolj proti njej, ne pa toliko za samega Logarja. 

 

Mislim, da zato ni smiselno razpredati o tem kako je Logar Janševa desna roka, ker realno menim, da se bi Logar odcepil od Janše takoj ko bi lahko, ampak mu je jasno, da to v stanju, v katerem je Slovenija, ni mogoče. 

Oz. bi bil to zgolj neki simbolni protest, ki pa nima nobene politične veljave.

uredilo bitje fauzo
  • Na jagodo +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 18 urami:

 

Js nisem pričakoval skoraj nič, pa sem še vedno razočaran.

 

Sem pa mel velika pričakovanja od Levice, glede na to, da so se zelo tvegano odločili iti v vlado. No, tam so potem izdali svoje obljube in volilce, tako da bi zame največje presenečenje naslednjih volitev bilo, če se ponovno uvrstijo v DZ.

Jaz pa ne vem kaj tocno si mislil, da bo levica lahko premaknila, glede na to da jih niti za sestavo vlade ne potrebujejo. Imajo marginalno vecjo moc karkoli spremeniti vsaj v svojih resorjih ce so v vladi, kot pa ce niso. Ce se ne uvrstijo na naslednjih volitvah je to potem samo spet razlog, zakaj se nikoli nic ne spremeni. Ker ce rajsi das glas npr SD, kot pa levici, ki te je "razocarala", have i got bad news for you.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 16 urami:

g. cocacola se je šel pohladit, ker je po tem, ko je bil prijavljen in opozorjen s strani šerifa

veselo nadaljeval z za BT rahlo neprimernimi

ko se v petek vrne, lahko veselo nadaljuje na gnoju

 Ni mi jasno, kako lahko ne razumete, da je to njegov stil pisanja. Tip ima dejansko carske najave, meni je že stokrat kej tacga napisu pa mi ne pride na kraj pameti, da bi se užalu. Dejansko najraje preberem njegove poste kle not ker se vsakič nasmejem. Sploh pa manjka ljudi, ki bi tako vneto zagovarjali svoje stališče, problem slovencev je, da smo vsi bolj "meh", medtem ko nam kradejo denar iz žepa. Tip pa popizdi 100 na uro, če bi vsi bli tok jezni bi politika bolj morala pazit kaj dela. 

 

Izgleda drži šerifi = pedri kise porivajo v rit

Povezava do prispevka
Brenta reče Dne, 30. 10. 2023 at 8:05:

:closedeyes:

Poudarjam vprašanje zato, ker eni so tolk prepričani v določene "resnice", da jih že samo zaradi tega ne jemljem resno. 
Večinoma že indoktrinirani z določeno paradigmo ali pa si stvari v svetu preveč poenostavljajo - po svoje je tako lažje živeti.

Mislim pa da so v resnici stvari v svetu veliko bolj kompleksne kot si jih nas večina predstavlja in je zaradi tega boljše kdaj narediti korak nazaj preden se kej blekne ali pa naredi ali pa ne naredi, in malo pokontemplirati kako so vzroki in posledice med samo povezani in kam nas peljejo določena dejanja na dolgi rok. Ampak za poprečnega volivca je to verjetno nepredstavljivo.
Lep lp

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 1 uro:

 Ni mi jasno, kako lahko ne razumete, da je to njegov stil pisanja. Tip ima dejansko carske najave, meni je že stokrat kej tacga napisu pa mi ne pride na kraj pameti, da bi se užalu. Dejansko najraje preberem njegove poste kle not ker se vsakič nasmejem. Sploh pa manjka ljudi, ki bi tako vneto zagovarjali svoje stališče, problem slovencev je, da smo vsi bolj "meh", medtem ko nam kradejo denar iz žepa. Tip pa popizdi 100 na uro, če bi vsi bli tok jezni bi politika bolj morala pazit kaj dela. 

 

Izgleda drži šerifi = pedri kise porivajo v rit

tipična slovenska levuharska mentaliteta. kradejo nam! gremo na palisade!

a ti sploh vidiš kaj drugega kot samo, da "nam kradejo" 

uredilo bitje fauzo
Povezava do prispevka
Brenta reče pred 1 uro:

Jaz pa ne vem kaj tocno si mislil, da bo levica lahko premaknila, glede na to da jih niti za sestavo vlade ne potrebujejo. Imajo marginalno vecjo moc karkoli spremeniti vsaj v svojih resorjih ce so v vladi, kot pa ce niso. Ce se ne uvrstijo na naslednjih volitvah je to potem samo spet razlog, zakaj se nikoli nic ne spremeni. Ker ce rajsi das glas npr SD, kot pa levici, ki te je "razocarala", have i got bad news for you.

Minimalno kar se je pričakovalo od levice je funkcionalna vlada. Tega nismo dobili. Sprememb verjetno ni nihče pričakoval, prav tako kot nihče ni pričakoval popolnoma nesposobne vlade. 

uredilo bitje fauzo
Povezava do prispevka
cocacola reče pred 23 urami:

verjetno od atomica mtka še v letu 2023 kupuje sesalnik za 2k€ od poslanca svobode, ki ji ga prinese na vrata.


Ma ja sj ji bad zdej, sam sj ma borčevsko penzijo. Sam kako more bit šele tvoji mtki bad k se je v zakristiji nafafala kurcev in bukkake a sine dlje od ministranta ni prišel.

 

  • Groot, ki sir je 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Britanci imajo trenutno preiskovalno komisijo o Covidu. Moram reci, da me je tisti post Cocacole mocno spominjal na What's appe med nekaterimi javnimi usluzbenci in svetovalci kabinetu predsednika vlade. :D Vecina so bili o ministrih in Johnsonu, ki je bil takrat PV. 

Povezava do prispevka
ana reče pred 2 urama:

Britanci imajo trenutno preiskovalno komisijo o Covidu. Moram reci, da me je tisti post Cocacole mocno spominjal na What's appe med nekaterimi javnimi usluzbenci in svetovalci kabinetu predsednika vlade. :D Vecina so bili o ministrih in Johnsonu, ki je bil takrat PV. 

To je zelo dragocena poteza. Manjka namreč jasni zaključek zakaj je pri covidu in ukrepih šlo. 

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 7 minutami:

 

:rofl:

 

Tako kot so balkanski bojevniki pokazali zeljo, da bi poslovali legalno. 

Eh, s tabo ne gre tega razpravljati, ker imaš preveč ustaljeno mnenje. Logar po mojem mnenju bi takoj podpisal padec Janše, samo ga preprosto ni mogoče strmoglaviti. Ali si nami ali proti nam. Tertium non datur. 

 

Mislim, da ga ne poznam levičarja, ki bi sploh znal pomisliti, da je Logar lahko dobronameren. politika ni samo protistrankarska. Je prvo in najprej način sodelovanja. Tu pa sedimo na okopih pa se obmetavamo z blatom. 

uredilo bitje fauzo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...