Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

Državni proračun je dobrih 16 milijard in predstavlja približno polovico skupne blagajne. 33 miljard na leto torej. Kaj bi sploh počeli z 800 milijardami? To je v povprečju 400k na osebo za dober procent višji davek ... a so ga računali do konca stoletja, od kje bi sploh lahko vzeli?

Povezava do prispevka
Boris reče pred 3 urami:

evo idiote

dodajajo nule ko komunjare na dinarje 

 

800 miljard

 

 

Tukaj je bilo vprašanje sesutje janševe dohodninske reforme. Odgovor je seveda premoženje imamo premalo obdavčeno, razumi kdor mora. Ona itak nima pojma koliko imamo obdavčeno premoženje, še manj pa koliko ga imajo drugod ampak jo to ne ustavi da gre citirat neke procente, te podatke je verjetno dobila na nekem commie twitter feedu, drugega itak ne bere. 

 

Mene ne čudi, da je v venezueli plača 5$ na mesec, čudi me kako ni samo 2$/mesec.

Povezava do prispevka

Kako je Klobučarjeva v Tarči zabesnela, ko je govorila o ekologiji in zelenem prehodu, da je treba pustiti našim otrokom! in vnukom! čist planet something something... Pri tem pa fletno pozabi svoj let s private jetom na freaking Dunaj :D, ki je kaj? Štiri ure vožnje z avtom? Kaviar hunger games hinavka.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 urama:

Prvo sodniki, zdaj zdravniki. Slabo nam kaže :( Svoboda reši nas!

 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/zacenja-se-stavka-zdravnikov-in-zobozdravnikov.html

tako kot sem že napisal. 

absolutno nič kontrole nad sindikati, ker kabinet nima nobenega, vsaj omembe vrednega vpliva. zato jih bodo vsi povozili. Ker nimajo nikogar v sindikatih, ki bi lahko na noter bremzal pohlep teh in onih. 

 

rezultat bodo neprimerno visoke plače (še posebno glede na stanje v zdravstvu), ki bodo šle direktno iz proračuna za sanacijo zdravstva. 

 

check-mate. 

 

(valda pa vsi sindikati pritiskajo obenem, ker pač ko bo janša spet šef bodo spet te in one usluge v igri ... zdej majo čas, da si zagotovijo payday)

 

bo pa to seveda imelo mnogo večje posledice kot karkoli do sedaj (razen če janševo vlado krivimo za zapiranje bolnic), ker so to irreverzibilne poteze. Ko si bodo enkrat izposlovali lepe plače jih ne bo nihče mogu več ustavit. 

uredilo bitje fauzić
Povezava do prispevka
fauzić reče pred 4 urami:

rezultat bodo neprimerno visoke plače.

Odvetniki in Itjevci sprašujejo, kaj je "primerno". Pa moj vodovodar, ki je računal 70€/uro.

 

Ne vem kje si izgubil, da zdravniki lahko grejo iz JS kamor hočejo - drugi v javnem sektorju pa grejo ven lahko večinoma smo v Mercator police filat (Lidl jih ne bi vzel)

 

A da nebodo šli? Samo -10% od 2022 na 2023. Nič takega, gremo dalje.

 

Ideja je da sr jih da na "primerne plače' pa ekstra dopust se naj jim vzame...

- me prav zanima, če probamo, a bi to res povečalo produktivnost pa zaposlitve v javnem zdravstvu. :santa:

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 3 minutami:

Odvetniki in Itjevci sprašujejo, kaj je "primerno". Pa moj vodovodar, ki je računal 70€/uro.

 

Ne vem kje si izgubil, da zdravniki lahko grejo iz JS kamor hočejo. Drugi v javnem sektorju pa grejo ven lahko večinoma smo v Mercator in police filat.

 

A da nebodo šli? Samo -10% od 2022 na 2023. Nič takega, gremo dalje.

realnost javnega sektorja je da lahko plača samo s sredstvi ki so na razpolago. 

Povezava do prispevka
fauzić reče pred 7 minutami:

realnost javnega sektorja je da lahko plača samo s sredstvi ki so na razpolago. 

Realnost je da je lahko JS vsak, ki ima iskane kvalifikacije pokaže srednji prst.

 

Zato JS nima svojih inhouse odvetnikov - pa realno vedno manj ITjevcev in "vodovodarjev" (vzdrževalci realno niso usposobljeni za nič in pokličejo zunanje izvajalce).

 

Mislim, na čustva pa etiko igrajo politiki... politiki... pa folk s polno ritjo. Lol. 2024.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 59 minutami:

Realnost je da je lahko JS vsak, ki ima iskane kvalifikacije pokaže srednji prst.

 

Zato JS nima svojih inhouse odvetnikov - pa realno vedno manj ITjevcev in "vodovodarjev" (vzdrževalci realno niso usposobljeni za nič in pokličejo zunanje izvajalce).

 

Mislim, na čustva pa etiko igrajo politiki... politiki... pa folk s polno ritjo. Lol. 2024.

ŠE EDEN z doktorjem v familiji. 

 

lej, ni keša. tle ni debate. nej grejo vsi vn, da jih ne vidim. sam rajši vidim da mi ljudje umirajo na ulici kot da podpiram te požeruhe. vozijo se z x5 in jokajo da ni dnarja obenem pa so najbolj glasni glede čakalnh vrst. če bi lahko samo 10 let počakali da vsaj malo zrihtamo fakin zdravstvo. 

 

nej grejo vn. samo vsak ki gre vn nej tudi vrne šolnino. 

Povezava do prispevka
fauzić reče pred 4 minutami:

nej grejo vn. samo vsak ki gre vn nej tudi vrne šolnino. 

Vsak, ki ne dela tega za kar je formalno izobražen v šolskem sistemu naj jo vrne, pa da vas vidim. Ker po ustavi smo vsi enaki.

 

Prijatelj je magister ekonomije pa dela kot priučen ITjevec... a smo mu zato plačevali šolanje... a bo kaj vrnil družbi... fak him.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 3 minutami:

Vsak, ki ne dela tega za kar je formalno izobražen v šolskem sistemu naj jo vrne, pa da vas vidim. Ker po ustavi smo vsi enaki.

problem je sama situacija, kjer ljudje z bmw x5 grozijo slovenski varnosti zato ker hočejo cayenna.

 

gre za daleč najdražje izobraževanje in da se potem kurčijo z monopolom. sramota. vsak zdravnik bi mogu vrnit haljo in šel delat v rudnik

Povezava do prispevka
fauzić reče pred 10 minutami:

ni važno. trenutno preprosto ni keša v državiz, akaj je tako tako težko razumljivo? 

Ker imamo za milijone v računalnikih v nekem skladišču pa novo podrtijo za milijone. Da ne govorimo o razpisih za NVOje (ki so razveljavljeni, so pa milijoni zadaj).

 

Sploh pa "kar se mora ni težko", če nočeš da ti pobegnejo ljudje. Kot če bi bila vojna pa bi rekel "nimamo za orožje, a je to tako težko razumet."

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Lej, zadeva je zelo preprosta. V Sloveniji imamo v zdravstvu fakin OGROMNO luknjo, ki se samo še veča. Zame je nemoralno in neetično, da folk, ki je zelo dobro presrkbljen uletava z hočemo več. smo pač v taki situaciji in jebat ga nek slovenski zdravnik se ne more primerjat z nemškim. tako kot ne slovenski vojak z nemškim. 

 

korupcija tu ni "izgovor", ker pač - hočeš nočeš denarja ni za vse.

 

kar bi morali zdravniki narest je rečt - evo, tuki je plan. mi se odpovemo dvigu plač, obenem pa se zagotovi sanacija zdravstava : na ta način bomo lahko čez nekaj let tudi mi delali v bolj normalnem okolju, do takrat pa nam nič ne bo manjkalo. 

tako pa so prvi VEDNO prvi v vrsti. 

 

in to je REALNA situacija povsod. to kar ti tu podpiraš je defacto privatizacija zdravstva, ker država nikoli ne bo mogla nameniti toliko denarja kot ga hočejo zdravniki. 

uredilo bitje fauzić
Povezava do prispevka
fauzić reče pred 52 minutami:

ŠE EDEN z doktorjem v familiji. 

 

lej, ni keša. tle ni debate. nej grejo vsi vn, da jih ne vidim. sam rajši vidim da mi ljudje umirajo na ulici kot da podpiram te požeruhe. 



a kar x5 da imajo . barabe. 

 

Je tudi velika moznost da se ti bo to zgodilo…v AT je vsak vas zdravnik dobrodosel in dobi tudi dobro placo.

 

ni treba rect da pod JJ Fides ni rabil strajkat . Ker mi jansisti se zavedamo da brez ostalih voluharjev lahko a ne brez dohtarje

 

sploh ce jih celotna EU isce. Glede na tezavnost poklica in studija bo moral dobiti zdr. delavec isto placo kot ta v at ali nem

 

drgace predlagam da vas zdravijo nvoji

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 8 minutami:



a kar x5 da imajo . barabe. 

 

Je tudi velika moznost da se ti bo to zgodilo…v AT je vsak vas zdravnik dobrodosel in dobi tudi dobro placo.

 

ni treba rect da pod JJ Fides ni rabil strajkat . Ker mi jansisti se zavedamo da brez ostalih voluharjev lahko a ne brez dohtarje

 

sploh ce jih celotna EU isce. Glede na tezavnost poklica in studija bo moral dobiti zdr. delavec isto placo kot ta v at ali nem

 

drgace predlagam da vas zdravijo nvoji

tole je najbolj neumen komentar v zgodovini mn3. še dantejevo mečko si prehitel po levi .

 

kako si zamišljaš, da mala Slovenija z bdpjem kot ga imamo plačuje zdravnike isto kot Nemčija? sicer bi bilo super. pa ne samo na zdravstvenem področju. zakaj kar ne izenačimo plačnega sistema na ravni EU! 

 

aja, kdo bo to kril? hja ... to pa nismo premislili

uredilo bitje fauzić
Povezava do prispevka
fauzić reče pred 5 minutami:

kako si zamišljaš, da mala Slovenija z bdpjem kot ga imamo plačuje zdravnike isto kot Nemčija? 

Isto kot Nemci plačujemo za bencin (izven avtocest), isto za avtomobile, isto za milko... isto za donner kebab... za zdravnike bi pa manj. Ok.

uredilo bitje BuDi
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 2 minutama:

Ker zate je zdravnik isto kot en referent za salterjem upravne enote 

 

In bi rad saniral zdravstvo brez tistih ki ga predstavljajo

 

Tako da ne jokat ko ti bodo ljudje umirali na cesti ker ste imel denar za nvoje ali ne zdravnike

ne enega ne drugega nisem trdil. 

 

vem pa da v trenutku ko se zdravnik začne po plači primerjati z zasebnim sektorjem je konec javnega zdravstva. 

 

 

Povezava do prispevka

Zdravnik dela za placo kot mi vsi ostali toliko bolj ker nosi odgovornost za zivljenja. In sel bo tja kjer je boljse

 

nekateri pa si domisljate da so ti vase kurbe ali so vam kaj dolzni in z veseljem opazujem kako en za drugim vam slednji pokazejo sredinec

 

Samo za info, moj zdravnik v At je Janez kot je sestra v sprejemni.Hvala , vam pa predlagam partizanske bolnice. Tukaj se nihce ne ukvarja s tem kaj vozijo

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
fauzić reče pred 16 minutami:

vem pa da v trenutku ko se zdravnik začne po plači primerjati z zasebnim sektorjem je konec javnega zdravstva. 

EU vse sesula. Če bi bila še stara država bi lahko bi streljali na meji tiste, ki grejo, potem bi se ostali morali dokazat.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...