Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

Skynetz reče pred 1 uro:

Kako misliš na državne stroške, misliš na davke, na katere ti je nezaslišano, da bi se dvignili? Nevem al si res butel, al misliš da je ta denar za bone, ki so ga na veliko talali kar zrastel na drevesih?

 

Najbolj smešno pri vsem tem je, da so v zadnjih letih državo najbolj zadolžile desne vlade, leve pa potem morale stiskat.

 

Sicer še enkrat mi razloži prosim, kaj je prejšnja vlada naredila za posameznika? Ker razen tega da so nas še dodatno zadolžili, delili bone vsepovprek, penzionistom in študentom niso kej dosti naredili.

Kar se tiče zavarovanja, a se zavedaš da država plačuje bolniške? Kar pomeni, da če nimaš dopolnilnega zavarovanja in boš zato doma pol leta več kot sicer boš državo stal precej več, kot če se vrneš čimprej nazaj delat. Kak butl lvl moreš bit da tega ne razumeš? Državi more bit v interesu, da je prebivalstvo čimbolj zdravo in če se ti kej zgodi da si čimprej sposoben ponovnega dela.

 

Boni so enkraten strošek. Zato ne moreš primerjati z drugimi izdatki, ki se ne prekinejo. S kenslanjem JJ davčne reforme bo povprečen volilec golobjadi imel leta 2025 cca 15-20% nižjo plačo kot sicer. To so naredili pod pretvezo, da ni denarja, hkrati pa so za 600 miljonov letno povišali maso plač v JS. Dodatno so obdavčili normirance, čeravno od slednjih dobi država več dohodnine kot od klasičnih SPjev, ki nategujejo s stroški po dolgem in po čez. Dodatno so obdavčili najemodajalce, tako da bodo še dodatno spodbujali sivo ekonomijo in podražili najem - torej totalno nasprotje proti tistemu česar se oni deklarativno bojujejo. Investicije v gradbeništvu (predvsem cestna infrastruktrura) so se de fakto ustavile. Reform je natanko 0 in če je že kaj napovedano so to dvigi davkov. In to vse ob 10% inflaciji. Če smo bili v korona krizi takoj za danci, kar se tiče okrevanja, smo sedaj na repu. Zunanja politika se je zreducirala na posvajanje opic v Afriki. Jaz res nevem kakšne signale vi rabite, da vidite, da ob pristopu na volitvah s "samo da ne Janša", dobiš na oblasti vedno večje idiote, ki so opravilno nesposobni in zadnja leta tudi vidno neuravnovešeni. 

uredilo bitje Waslich
  • Račka +1 7
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Waslich reče pred 6 minutami:

 S kenslanjem JJ davčne reforme bo povprečen volilec golobjadi imel leta 2025 cca 15-20% nižjo plačo kot sicer. 

Cakaj, zaradi 2,5k eur, ki ne bodo zajeti v splosni olajsavi, bo celoten dohodek 15 - 20% nizji? Dobro ti gre matematika :rofl:

Waslich reče pred 9 minutami:

Dodatno obdavčili so normirance, čeravno od slednjih dobi država več dohodnine kot  od klasičnih SPjev, ki nategujejo s stroški po dolgem in po čez. 

:rofl::rofl::rofl:

Waslich reče pred 10 minutami:

Dodatno so obdavčili najemodajalce, tako da bodo še dodatno spodbujali sivo ekonomijo. 

:rofl:

Dodatno hahaha, samo povrnitev v staro stanje, ki je se vedno (pre)ugodno. Res "fair", da je dohodek od najemnine bistveno manj obdavcen kot placa.

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 1 uro:

 

Tule imate tipicno ideolosko locnico med levico in desnico. Nam je slednji stavek neprestavljiv. Da bi dejansko upal da mi drzava trga moj zasluzen dohodek. Med tem ko mi stremimo imet  cim manjse davke in minimalno vlogo drzave v zivljenju tile pac sanjajo partijo. Kaj ces

 

 

:w00t:

Hahahahaha, tipični junak. Davke ukinit, udba marš, komonajzarje na vrbe... Ko pa zaškripa finančna kriza, zdravstvena kriza, poči balonček, junak kapitalizma se zaštrika v špekulacijah... pol pa prvi v vrsti jamrajo o državni pomoči, o nepravdi, o pomoči nebogljenim debeluhom... Superhik, Alan Ford...<_<

  • Račka +1 5
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Waslich reče pred 33 minutami:

 

 Investicije v gradbeništvu (predvsem cestna infrastruktrura) so se de fakto ustavile. 

Klasično natolčevanje kopriv. Investicije se večinoma vodijo na lokalnem nivoju in so predvsem odvisne od sposobnosti ekipe z županom na čelu. Dva mandata nazaj smo imeli nesposobno županjo, ki ni naredila praktično ničesar. Sedaj se pa pod trenutnim županom gradi in prenavlja na veliko. Pa je vseeno ali je na čelu vlade čelavi ali čupavi.

Povezava do prispevka

To vem, ker poznam par ljudi v projektivi nizkih gradenj. Zadnji razpisi so bili lanskega novembra, potem pa fertik. Razen par drobtinic. Torej to se nanaša na DRI in DARS, ki sta direktno pod državno upravljanje. Pa kolikor si imel možnost slišati iz medijev, 3. razvojna os se je ustavila (kao birokracija kriva). 

 

3. razvojna os

uredilo bitje Waslich
Povezava do prispevka
saosin reče pred 20 minutami:

Smesn cope kopriv ko se dejansko nekaj proba narest

 

Odlično je gledati, ko se koprive oglasijo. Sumljivo je, ko so dalj časa tiho. Ko pride kaj dobrega s strani vlade in se prične premikati, pa takoj panika.... Seveda morajo upati cel čas, da vladi nič ne uspe, če hočejo proti vsaj do možnosti kaj glasov več na prihodnjih volitvah. 

Povezava do prispevka
Waslich reče pred 33 minutami:

To vem, ker poznam par ljudi v projektivi nizkih gradenj. Zadnji razpisi so bili lanskega novembra, potem pa fertik. Razen par drobtinic. Torej to se nanaša na DRI in DARS, ki sta direktno pod državno upravljanje. Pa kolikor si imel možnost slišati iz medijev, 3. razvojna os se je ustavila (kao birokracija kriva). 

 

3. razvojna os

Ja, za dars bo res veljalo. Se dobro, da bo gorenjska AC koncno eno leto brez posegov.

 

OH WAIT...

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 52 minutami:

Edina pasivno agresivna komunikacija je v tvojih :rofl:FAKTIH:rofl:, ki jih ni mogoce racunsko opredelit.

 

V financah so bili točni izračuni JJ davčne reforme. Meni se ne da googlat zate. In leta 2025 se bi to že ornk poznalo. Se strinjam, da se ne da do centa to predvidet, ker višina plače je potem tudi odvisna od gospodarske rasti. In z JJ na oblasti, bi bila skoraj sigurno precej višja. Tako da leta 2025 lahko zelo konzervativno oceniš, da z JJ diktaturo bi imeli lagano 20% višje prihodke. 

uredilo bitje Waslich
Povezava do prispevka
Waslich reče Pravkar:

 

V financah so bili točni izračuni JJ davčne reforme. Meni se ne da googlat zate. In leta 2025 se bi to že ornk poznalo. Se strinjam, da se ne da do centa to predvidet, ker višina plače je potem tudi odvisna od gospodarske rasti. In z JJ na oblasti, bi bila skoraj sigurno precej višja. Tako da 2025 lahko zelo konzervativno oceniš, da z JJ diktaturo bi imeli lagano 20% višje prihodke. 

Bos kar googlal, ker z 2,5k eur davcne olajsave pac v nobenem primeru ni lagano 20% prihodka.

Se mi je zdelo, da vmes vkljucujes "dejstva", da bi bila pod JJ visja gospodarska rast, nizja inflacija, trickle down economy bi prvic v zgodovini zacel delovat, da bi se place dvignile vec kot znasa inflacija in bencin bi bil po 1 eur na liter :avadodo:

 

Shiet in pol smo levicarji oznaceni kot utopisti.

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 4 urami:

 

Koliko se je Golobova vlada zadolzila do sedaj in kaj imas ti od tega ? Alenka je rekorderka v drzavnih zadolzitvah in kaj imas ti od tega ? da so pod ceno prodali banke dalje ?

 

Sem ti povedal ampak kot pravi indoktriniranec ne poslusas. (Ce bi se zivel v Sloveniji) mi je Janezova drzava za nemalo znizala davek (v povprecju za jurja neto letno ce bi se voziil v Avstrijo delat), ce bi pustili zakon se vec

ter mi povrnila pravico da polnega denarnega nadomestila ki so ga do sedaj neposredno kradli od Avstrije (dobro tole bi verjetno letelo na eu sodisce in so morali)

 

pa se mat so dobili bone in je Janez dal iz blagajne za stejk marsikater stari prdec pa je po dolgem cajtu videl morje

ampak tu se strinjam z Jelincicem, butlom ne talas denarja 

 

 

Dopolnilno ni bilo obvezno in ce ga nisi imel si placal 30% nekje sam, razlozi ti tvoje sklepanje ker ga ne razumem

 

Sem precej prepričan da se je zadolžila za manj kot prejšnja. Kot pravim nisem imel nič ne od prejšnje, ne od te. Sem pa vsekakor vesel, da ne talajo bonov zdej kr vse povprek, ker bomo to na koncu vsi plačali z višjimi davki, ki jih tako sovražiš. Tega ne boš komentiral?

 

Seveda, in ti spadaš med butle. Ker prvo govoriš, da je denar svet in more bit davka čim manj, potem pa hvališ Janšo, ker je talal bone, katere boš ti plačal z višjimi davki. Butl.

 

Ni bilo obvezno ne. Ok, kaj misliš da je za državo ceneje, da tistim, ki so doma in ne delajo, ker so kaput plačuje bolniško, al jim plača zdravniško storitev? Oboje gre iz iste blagajne na koncu.

Povezava do prispevka
Waslich reče pred 3 urami:

 

Boni so enkraten strošek. Zato ne moreš primerjati z drugimi izdatki, ki se ne prekinejo. S kenslanjem JJ davčne reforme bo povprečen volilec golobjadi imel leta 2025 cca 15-20% nižjo plačo kot sicer. To so naredili pod pretvezo, da ni denarja, hkrati pa so za 600 miljonov letno povišali maso plač v JS. Dodatno so obdavčili normirance, čeravno od slednjih dobi država več dohodnine kot od klasičnih SPjev, ki nategujejo s stroški po dolgem in po čez. Dodatno so obdavčili najemodajalce, tako da bodo še dodatno spodbujali sivo ekonomijo in podražili najem - torej totalno nasprotje proti tistemu česar se oni deklarativno bojujejo. Investicije v gradbeništvu (predvsem cestna infrastruktrura) so se de fakto ustavile. Reform je natanko 0 in če je že kaj napovedano so to dvigi davkov. In to vse ob 10% inflaciji. Če smo bili v korona krizi takoj za danci, kar se tiče okrevanja, smo sedaj na repu. Zunanja politika se je zreducirala na posvajanje opic v Afriki. Jaz res nevem kakšne signale vi rabite, da vidite, da ob pristopu na volitvah s "samo da ne Janša", dobiš na oblasti vedno večje idiote, ki so opravilno nesposobni in zadnja leta tudi vidno neuravnovešeni. 

Enkratek strošek? In za to, ker so dali 3x bone pa 2x dodatke pol lahko to kr zanemarimo? Lol. Tvoja logika je vrhunska.

 

Pa ne bluzi o 20% višjih dohodkih. Investicije v gradbeništvu pa ne vem kaj imajo veze z državo, ker je večina investicij privatnih. Sicer če bi se ti malo vozil okoli bi videl da je ogromno investicij še vedno v teku. Prav tako se je končno začelo malo več na železnicah delat. To da so normiranci dodatno obdavčeni se mi zdi edino pravilno, pa še vedno so premalo, če mene vprašaš.

 

Koiliko reform pa je janša dal čez? Aja nič, sory.

tomazek reče pred 3 urami:

Žal še vedno precej bolje kot Janša. Ne poznam pa rešitve, ki bi nam prinesla nekaj res konkretnega. Menda je noben ne... V večini primerov bo vsaj nekje v ozadju neka stara garda, ki jo imamo že od nekdaj. 

this

Brenta reče pred 3 urami:

Cakaj, zaradi 2,5k eur, ki ne bodo zajeti v splosni olajsavi, bo celoten dohodek 15 - 20% nizji? Dobro ti gre matematika :rofl:

:rofl::rofl::rofl:

:rofl:

Dodatno hahaha, samo povrnitev v staro stanje, ki je se vedno (pre)ugodno. Res "fair", da je dohodek od najemnine bistveno manj obdavcen kot placa.

and this

Waslich reče pred 1 uro:

 

V financah so bili točni izračuni JJ davčne reforme. Meni se ne da googlat zate. In leta 2025 se bi to že ornk poznalo. Se strinjam, da se ne da do centa to predvidet, ker višina plače je potem tudi odvisna od gospodarske rasti. In z JJ na oblasti, bi bila skoraj sigurno precej višja. Tako da leta 2025 lahko zelo konzervativno oceniš, da z JJ diktaturo bi imeli lagano 20% višje prihodke. 

Dej ne smeši se :D

 

Finance je časnik za gospodarstvenike, in je jasno kakšne interese imajo oni in za kaj lobirajo. A se ti zdi, da bodo lobirali za večje davke na dobiček? Njih moreš vedno jemat z rezervo, ker bi vsi radi več in več in več, vrnit pa čim manj, po možnosti nič. Zanimivo je blo videt, koliko višje dobičke imajo letos podjetja, v primerjavi z lani, pa so vsi jokali, kako jih je kriza ubila in bodo kr propadli. En takih je bil tudi Akrapovič, pol pa je blo pred 2 tedni da je imel najvišji dobiček do zdej, pazi to, zaradi višjih cen in povpraševanja. Stalno gorzi, kako bodo šli ven iz države, ker jim ne ostane niti za jest, zdej pa novo halo gradijo. Zanimivo, a ne?

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 1 uro:

Sem precej prepričan da se je zadolžila za manj kot prejšnja. Kot pravim nisem imel nič ne od prejšnje, ne od te. Sem pa vsekakor vesel, da ne talajo bonov zdej kr vse povprek, ker bomo to na koncu vsi plačali z višjimi davki, ki jih tako sovražiš. Tega ne boš komentiral?

 

Seveda, in ti spadaš med butle. Ker prvo govoriš, da je denar svet in more bit davka čim manj, potem pa hvališ Janšo, ker je talal bone, katere boš ti plačal z višjimi davki. Butl.

 


kaj naj komentiram ? Kaksne visje davke clovek ? Janez je pogledal Avstrijo in videl kako se davki nizajo kar je storil tudi sam. Med tem pa tvoji ves cas govorijo o visji davkariji.  Koliko je Golob porabil za  JU place 600 mil vec. ? Pa se ni zacel z reformami.

 

vprasal si me kaj je JJ storil za posameznika jaz sem ti nastel dejstva. Ce pa nisi obcutil Janezovo vlado

 

 

brez skrbi kolega Golobovo bos vsekakor

 

In da prav da so obdavcili spjevce. Se bolj bi jih morali prasce

 

 

 

uredilo bitje VonGriffin
  • Trol 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 15 minutami:


kaj naj komentiram ? Kaksne visje davke clovek ? Janez je pogledal Avstrijo in videl kako se davki nizajo kar je storil tudi sam. Med tem pa tvoji ves cas govorijo o visji davkariji.  Koliko je Golob porabil za  JU place 600 mil vec. ? Pa se ni zacel z reformami.

 

vprasal si me kaj je JJ storil za posameznika jaz sem ti nastel dejstva. Ce pa nisi obcutil Janezovo vlado

 

 

brez skrbi kolega Golobovo bos vsekakor

 

In da prav da so obdavcili spjevce. Se bolj bi jih morali prasce

 

 

 

A davki se nižajo tako, da deliš bone študentom, penzionistom, potem pa đe vsem zaposlenim pod določenimi plačami? :lol::avadodo:

 

Občutil sem jo ja, ker nisem smel iz občine

uredilo bitje Skynetz
Povezava do prispevka

To niso bili davki trotl ampak zadolzitev in nekaj od tega eu pomoc

odplacujes pa ze z inflacijo. Visji davki je cisto vasa fabrikacija. Vi ste jokal da davcna reforma ni financno zdrzljiva med tem ko danes Golob tala dnar JU levo desno kar te ne moti

 

je pa to prav tipicno Slovensko. Penzici dobijo dva dodatka da si lahko mogoce kaj mal vec privoscijo 

AMPAK ne Skynetz bo moral na tlako!!!

saj itak penzic ne nuca je cel ljubi dan doma

 

studentarija pa zapije 

 

naj mi nek drug pove kaksen olos moras bit da sonarodnjaku zelis visje davke in manj pomoci v krizi

 

ker je pac sam nis bil delezen

uredilo bitje VonGriffin
  • Račka +1 1
  • Trol 3
Povezava do prispevka

Kolk enih levičarjev na kupu :cry:

 

zelo dobro nam gre v tej državi kakšna je mentaliteta tega folka 

 

folk dejansko navija za višje davke :avadodo:

 

Bi še nekako razumel če bi dejansko vplivalo na kvaliteto lajfa in storitev ki ti jih pol da država, ampak ker so te storitve na veliko področjih v kurcu ne moreš pri zdravi pameti navijat še za višje davke.. vse večji klovni in nesposobneži nam vodijo državo zato bo šlo vse še bolj downhill

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 9 urami:

 

 

naj mi nek drug pove kaksen olos moras bit da sonarodnjaku zelis visje davke in manj pomoci v krizi

 

ker je pac sam nis bil delezen

 

 

Kašen ološ si šele, če se hočeš kljub bogastvu, ki ga zaslužiš, ognit davkom in iščeš davčne oaze, obenem pa vsakega 'manj uspešnega' okličeš za lenuha, izkoriščevalca; če pa bohnedaj še hoče višjo plačo, je pa že sploh komonist anarhist in neuravnovešen?

Mislim, da je dovolj povedno dejstvo, da so najbogatejši v tej tvoji famozni krizi ratali še bogatejši... O kaki pomoči potem ti sanjaš??!

Povezava do prispevka

V srednjem veku je bila sedmina - fair za vsakega. Če si lenuh in smrduh in imaš 7 piščancev daš enega, če si mega uspešnež, lep in bogat in jih imaš 70, jih daš 10. Kaj je lahko bolj pošteno kot to, da da vsak enako?

 

Ne pa da da lenuhar 0, uspešni lepotec pa 40 kur.

 

V takem davčnem sistemu bo bogatun rekel jebite se in začel pridelovati le še 20 kur, ker jih tako manj izgubi, morda sploh ne bo več imel kur, ali pa bo spizdil v tujino (tako kot vsi naši najboljši športniki, ki glej no glej, nihče nima prebivališča v Sloveniji).


Primerjava s kurami je potrebna, ker levičarska svojat, bolj naprednih analogij tako ne razume.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 6 minutami:

V srednjem veku je bila sedmina - fair za vsakega. Če si lenuh in smrduh in imaš 7 piščancev daš enega, če si mega uspešnež, lep in bogat in jih imaš 70, jih daš 10. Kaj je lahko bolj pošteno kot to, da da vsak enako?

 

Ne pa da da lenuhar 0, uspešni lepotec pa 40 kur.

 

V takem davčnem sistemu bo bogatun rekel jebite se in začel pridelovati le še 20 kur, ker jih tako manj izgubi, morda sploh ne bo več imel kur, ali pa bo spizdil v tujino (tako kot vsi naši najboljši športniki, ki glej no glej, nihče nima prebivališča v Sloveniji).


Primerjava s kurami je potrebna, ker levičarska svojat, bolj naprednih analogij tako ne razume.

daj nehajte VG in ti nabijati o nekih desetinah in sedminah, od kod misliš da prihaja ime tlačani, imel si še obveznost služiti fevdalcu - "tlaka", seveda zastonj

 

in seveda si je lahko fevdalec izmislil nove davke in nove obveznosti

 

tole nabijanje o utopičnem srednjem veku so iste pravljice, ki jih pravijo o kapitalizmu, kjer je bilo idealno v 18. in 19. stoletju, potem pa so prišli grdi levičarji in ga pokvarili

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...