Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

Feget reče pred 3 urami:

Lažje kritizrati kup gnoja, če ga gledaš od daleč, kot če si v njem notri :)

 

Dejstvo je da je slovenska politika res poden od podna, ljudje pa nategujejo drug drugega za par evrov. Pač scum ljudje v scum družbi. Imamo pa svinjsko lepo državo in lokacijo. Tako da jaz nikoli ne bi šel v tujino samo zaradi tega. Priznam pa da take lenuhe, nesposobneže in smrduhe težko še kje po svetu najdeš, razen pri naših južnih bratih.

 

 

Ja, to je specificna posebnost zgolj slo politike lol. Medtem ko so avstrijci prejemali kes od rusov, kurz je placeval za sfejkane ankete, irci so zapirali mlade zenske in otroke v taborisca in jih zverinsko mucili, svicarji so pa desettisoce zidom pobrali stuff, ki je ostal za njimi potem, ko jih je svica predala nacistom

Povezava do prispevka
ana reče pred 4 urami:

levicarji pa brez hrbtenice.


Zakaj? A lahko malo pojasnis to trditev v kontekstu “kolesarjenja”? 
 

Ko so ocenili, da jih nekaj moti, so se angazirali, aktivirali in si izborili boljse okoliscine. Ce jih se kdaj kaj toliko zmoti, bodo vajo ponovili. 
 

Tebe zdej moti neko dogajanje, ne naredis nic po tem vprasanju in na internetu pises kako so levicarji brez hrbtenice. A zato, ker se ne angazirajo takrat, ko tebe nekaj moti in bi rada, da namesto tebe protestirajo? Morda kaj drugega? 

  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
kmjr reče pred 33 minutami:


Zakaj? A lahko malo pojasnis to trditev v kontekstu “kolesarjenja”? 

Zato, ker jih nepotizem moti samo takrat, ko se ga gredo tisti, ki niso 'njihovi'. Pri svojih pa samo nastavijo rit in zamižijo. 

 

Jaz ne verjamem v proteste, ker preveč poenostavijo stvari. Na splošno ne protestiram in v tem sem konsistentna. 

Povezava do prispevka
Combat_Liberalism reče pred 1 uro:

Ja, to je specificna posebnost zgolj slo politike lol. Medtem ko so avstrijci prejemali kes od rusov, kurz je placeval za sfejkane ankete, irci so zapirali mlade zenske in otroke v taborisca in jih zverinsko mucili, svicarji so pa desettisoce zidom pobrali stuff, ki je ostal za njimi potem, ko jih je svica predala nacistom

A ni fino kako so nekatere države napredovale. Tu nekje je tudi zgled Sloveniji.

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 10 minutami:

Zato, ker jih nepotizem moti samo takrat, ko se ga gredo tisti, ki niso 'njihovi'. Pri svojih pa samo nastavijo rit in zamižijo. 

 

Jaz ne verjamem v proteste, ker preveč poenostavijo stvari. Na splošno ne protestiram in v tem sem konsistentna. 

 

No, tole v bistvu ni res. Kot že rečeno, dokazano nekajkrat. LDS, SD, Cmerar... vlade so padale, ker so si preveč dovolili. Ali premalo naredili. Padle niso zaradi blaznega ampak zato, ker so jih volilci sami kaznovali z neglasovanjem. Tudi sedaj, v zadnji zadevi na relaciji Golob - Bobnar, berem marsikatero kritiko s strani levih volilcev. In zgražanje.

  • Račka +1 3
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 minutami:

Saj ti aktivisti so opredeljeni na kateri strani so. Al kaj si ti mislila, da so bili desni zraven pri protestih proti Janši prejšnja leta hahaha :D Tako stara in tako naivna :)

 

Oh sweet summer girl...

Tvoje kapacitete za nerazumevanje me vedno znova presenetijo. Komentirala sem dualni način razmišljanja, ki pozna samo leve in desne oziroma partizanih in domobrance, janšiste in anti janšiste. Ampak ker živiš v črno berem svetu je verjetno težko dojeti, da smo nekateri zunaj tega. 

Povezava do prispevka

Bottom line, eni ljudje opravijo svoje delo, med tem ko drugi pljuvajo po njih.

Ko je čas, da se vloge zamenjajo, drugi pljuvajo po prvih zakaj ne opravijo še njihovega dela, če so tako zagnani.

In jim očitajo neiskrenost, ker si drznejo počivati.

Eni živijo samo za to, da nikoli ne naredijo nič, zgolj pljuvajo, valijo delo na druge in iščejo izgovore. 

Povezava do prispevka
SpankMeDaddy reče pred 6 minutami:

Bottom line, eni ljudje opravijo svoje delo, med tem ko drugi pljuvajo po njih.

Ko je čas, da se vloge zamenjajo, drugi pljuvajo po prvih zakaj ne opravijo še njihovega dela, če so tako zagnani.

In jim očitajo neiskrenost, ker si drznejo počivati.

Eni živijo samo za to, da nikoli ne naredijo nič, zgolj pljuvajo, valijo delo na druge in iščejo izgovore. 

Veš trakrat ne naslovi osnovnega problema, da je nepotizem še vedno nepotizem ne glede na to kdo se ga gre. 

Povezava do prispevka
Gogy reče pred 1 uro:

 

No, tole v bistvu ni res. Kot že rečeno, dokazano nekajkrat. LDS, SD, Cmerar... vlade so padale, ker so si preveč dovolili. Ali premalo naredili. Padle niso zaradi blaznega ampak zato, ker so jih volilci sami kaznovali z neglasovanjem. Tudi sedaj, v zadnji zadevi na relaciji Golob - Bobnar, berem marsikatero kritiko s strani levih volilcev. In zgražanje.

vlade so padale ker so se skregali med sabo. Nikoli ni padla vlada ker bi nekdo od njih naredil nekaj nezakonitega se opravicil in odstopil

Povezava do prispevka
Klemen Groselj
@KGroselj //
Member of the European Parliament @RenewEurope AFET / SEDE / ITRE


Predsednik vlade dr. Golob je naslovil aktualne teme v evropskem prostoru in zato požel široko podporo in odobravanje poslancev različnih političnih skupin.
Poskus razvrednotenja in diskreditacije nastopa je spodletel.
 
Fj2eTPYWQAA4JRA

Tako podporo sem videl nazadnje na posnetkih Live Aida 1985, ko so Queeni nastopali.
 
uredilo bitje BuDi
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 31 minutami:
Klemen Groselj
@KGroselj //
Member of the European Parliament @RenewEurope AFET / SEDE / ITRE


Predsednik vlade dr. Golob je naslovil aktualne teme v evropskem prostoru in zato požel široko podporo in odobravanje poslancev različnih političnih skupin.
Poskus razvrednotenja in diskreditacije nastopa je spodletel.
 
Fj2eTPYWQAA4JRA

Tako podporo sem videl nazadnje na posnetkih Live Aida 1985, ko so Queeni nastopali.
 

sm bil zihr da so rezali sliko ampak vidim da je res govoru cistilkam 

 

319901198_663179352195235_87588443992901

Povezava do prispevka
colonel Tavington reče pred 4 minutami:

https://n1info.si/gospodarstvo/ustavno-sodisce-razveljavilo-kontroverzni-zakon-o-svicarskih-frankih/

 

fakin justice

 

drgač sovražm fakin banke ampak tole je blo debilno. Odpustki za špekulante.

A je bla kdaj kaksna preiskava kako so banke prodajale ta posojila? Kaksne so bile omejitve, meni je nenormalno, da so lahko na veliko prodajali visoka posojila v drugi valuti. In zivim v drzavi, ki se je ekonomsko sesula zaradi bancnega Teksasa, ampak takih bedarij pa banke niso prodajale.  

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
colonel Tavington reče pred 22 minutami:

mislm lohk so ponujale takrat posojila v tuji valuti in je takrat zgledal ugodno. Sam nikjer ne piše, da je valuta zabetonirana. Pač a rabis enga da ti razloži kak delnice delujejo predenj jih lohk kupis? Al pa kripto? Gre za osnove glede posojil. Deal je bil narejen in toj važn. Ni blo nobenga scama zadej an.

Torej institucija, ki se s tem ukvarja je enako ali manj odgovorna kot recimo čistilka z osnovno šolo, ki je vzela posojilo. Kakšne teste o sposobnosti ljudi odplačevati kredit, če se vrednost valute spremeni so banke delale?

 

Mimogrede to ni kritika sodbe ustavnega sodišča niti zakona. Samo zabavajo kako privoščljivi ste nekateri do 'špekulantov', ki so verjetno v večji meri ljudje, ki so jemali kredit za normalnega zadeve kot je obnova stanovanja. Če mi prodajo stranki nekaj kar ni primerno za njihovo uporabo, bomo minus krili mi, razen če nam dajo napačne rezultate analiz. Zakaj banke ne nosijo nobene odgovornosti za svoje komercialne dejavnosti? 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

ker valuta je vezana na državo oz. centralno banko. Če ta institucija/posameznik ne bi špekulirala in vzela kredo v lastni valuti, je tveganje precej manjse, ker je lastna valuta dokaj odvisna od domačega gospodarstva/inflacije. Recimo nase plače rastejo različno hitro kot npr. tiste v švici. V tej tuji državi gre lahko standard precej hitreje gor kot pri nas. Ali pa pade. Posledično lahko njihova centralna banka z različnimi vzvodi dvigne/spusti vrednost valute. Hkrati to ne bo (tako) prizadel njihovih državljanov kot pa ostale, ki so se zanašali, da do tega ne bo prišlo. 

 

Vsako posojilo je z določenim tveganjem. Že recimo variabilna obrestna mera je lahko isto pasja kot če se valuta dvigne. Al pa če vzames visoko fiksno in pol en mesc kasnej je komadna inflacija.

 

Pa obrnemo zgodbo... če bi inflacija požrla kredite, a bodo ti pošteni najemojemalci rekalkuliral dolgove, da banke ne bodo fucked? Bi rad videl koga, vsi se bodo samo smejal, kako dobro so prišli čez. Pac fino je če se gleda obe strani kovanca ne sam svojo rit. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...