Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

Feget reče pred 10 minutami:

Vsi jamrajo kako je vse v kurcu, kako ni služb, kako ni denarja, nepremičnine pa so zdaj že v Mariboru po 300.000 evrov plus:rofl: Če hočeš kaj takega, da je dejansko mogoče živeti noti pa 400.000 plus :(

ffs, a misliš da napihujejo cene nepremičnin lokalci :rofl:

 

problem podivjanega kapitalizma je, da so postala stanovanja investicijska špekulacija, ne prostor bivanja lokalcev

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Ne vem, mogoce ker vseeno mas folk, ki drugega dela ni zmozen opravljat? Pa lahko na tak nacin se njihove place poberes. Sicer se strinjam, da je to metanje po trepalnicah za proizvodni del neke firme, ki istocasno dela tud nek razvoj, malce sfaljeno. Ne morejo pa vsi bit razvojniki.

Povezava do prispevka
Gogy reče pred 3 urami:

Torej. Problem pri Magni je bil že ta, da so za ta kup betona, kakor zdaj izpade, dali prvovrstno kmetijsko zemljišče mimo vseh pravil in predpisov, na kar so opozarjali tudi naravovarstveniki in kmetje. Za tole jaz sprašujem, če bo še kdo odgovarjal. 

 

Druga stvar pa je - tole je zgolj še en primer več, ki pokaže, kako razmišlja tujec, ko se mu že ravno hoče vse prodat - prva frka v bajti, pa se stisne rep med noge in beži ven. In pri tem se mu gladko jebe za lokalce.

In zdaj ti meni še razloži, kako je danes kriva ta vlada, da govnarji bežijo nazaj v Gradec? A ker računajo samo na 'odpustke in privilegije'? A to je sposobnost manegementa? Namesto da išče posel in zagotovi delo, se danes ukvarjamo s tem, kje bojo države šenkale popuste, zrihtal bonuse...  In pol se zgodi Magna, in pol se zgodi Adria Airways... JUB...

Mesas dve povsem razlicni zadevi. Eno so gradbena dovoljenja in kje se gradi industrijske cone in drugo so pa tuje investicije. Nekateri tu si predstavljate, da razni farmacevti ali druga visoko tehnoloska podjetja kar stojijo v vrsti, da bodo prisla v Slovenijo. Kot si sam rekel, v resnici pa prihajajo razni kupci Adrij. Drzave dajejo subvencije zato, da se privabi vec investicij in te investicije zelo hitro poplacajo investicoji drzave. Ne bom trdila, da ni nobene krivde na podjetju, ampak se je pa treba vprasat zakaj odhaja podjetje, ki se jim bokj splaca imeti proizvodnjo v Avstriji in placevati visje place. Mogoce je pa problem, da je v Sloveniji lahko izcrpavat podjetja, ni jih pa tako lahko razvijat? Tu pa je krivda na drzavi in nikomur drugem. 

 

In mimogrede investicije so pogosto na dolgi rok. A se ne bi vprasali zakaj Astra Zenice, GSK, Pfizer in podobni odpirajo proizvodnjo na odrocnem otoku na riti Evrope in ne v eni najbolj centralnih drzav v Evropi, ki ima nekaj farmacevtske tradicije? 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 6 minutami:

Mesas dve povsem razlicni zadevi. Eno so gradbena dovoljenja in kje se gradi industrijske cone in drugo so pa tuje investicije. Nekateri tu si predstavljate, da razni farmacevti ali druga visoko tehnoloska podjetja kar stojijo v vrsti, da bodo prisla v Slovenijo. Kot si sam rekel, v resnici pa prihajajo razni kupci Adrij. Drzave dajejo subvencije zato, da se privabi vec investicij in te investicije zelo hitro poplacajo investicoji drzave. Ne bom trdila, da ni nobene krivde na podjetju, ampak se je pa treba vprasat zakaj odhaja podjetje, ki se jim bokj splaca imeti proizvodnjo v Avstriji in placevati visje place. Mogoce je pa problem, da je v Sloveniji lahko izcrpavat podjetja, ni jih pa tako lahko razvijat? Tu pa je krivda na drzavi in nikomur drugem. 

 

Dejstvo ostaja, da je Magna sem uletela. Vedeli so, v kaj se spuščajo. Če se navežem na tvoje razmišljanje. Če se držimo birokracije in 'problemov' okoli le-te. To ni nič novega in v Magni so izračunali, da se jim vseeno splača naredit tovarno tu. Z ugodnostmi, ki jih je izsilila od države. In z obljubami, ki so jih dali sami. 

Krivit zdaj državo, sploh pa to vlado, je nesmisel.

Za moje pojme je zaenkrat zgodba z Magno zgolj še en pokazatelj, zakaj je zadeve potrebno imet strogo regulirane. Drugače se prehitro zakvačkamo v zgodbe, kot so tale in prej omenjene. Dejstvo je, da je Slovenija premajhen faktor, da bi se bockali z mednarodnimi konglomerati firm, da bi jim ravno popuščali, da le pridejo sem.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 29 minutami:

Si mogoče zaposlen v Magni? :D Ali pa zelo velik optimist... Koliko uspešnih primerov tega kar omenjaš poznamo v Sloveniji v praksi? 

 

Nisem, hkrati pa tud ne mislim po internetu razlagat zakaj in kako poznam ozadje.

 

Uspešnih primerov česa? Jaz nisem govoril o "uspešnih primerih", jaz sem govoril zelo specifično o Magni in o tem kako je prišlo do trenutne točke v tej specifični situaciji, ker se že 2 strani nabija o tem kako je kapitalistično prase pobralo subvencijo, požgalo in posolilo slovensko rodno grudo in dalo ljudi na zavod. Kar pa pač ni res.

uredilo bitje Skunky Lee
Povezava do prispevka
Skunky Lee reče pred 5 minutami:

 

Nisem, hkrati pa tud ne mislim po internetu razlagat zakaj in kako poznam ozadje.

 

Uspešnih primerov česa? Jaz nisem govoril o "uspešnih primerih", jaz sem govoril zelo specifično o Magni in o tem kako je prišlo do trenutne točke v tej specifični situaciji, ker se že 2 strani nabija o tem kako je kapitalistično prase pobralo subvencijo, požgalo in posolilo slovensko rodno grudo in dalo ljudi na zavod. Kar pa pač ni res.

 

Govoril si neke nebuloze, da bi uspešen zagon dvignil plače v širšem okolju in podobno. O tem sem spraševal ali poznaš kje drugje take primere ali pač samo fantaziras kaj bi, če bi... 

 

Ker teh kaj bi, če bi... Imam polna ušesa. Pač imam slabe izkušnje s temi firmami. Iz mojega kraja je cistor vse šlo. Tudi svetovno znane, ki so bile prisotne praktično od kar vem za sebe. Obljub vedno milijon od katerih se sedaj po čudežu uresničuje ena. Drugi so vsi obljubljali med in mleko in do zadnjega lagali, da imajo interese.... Ko so že vrabci ma veji civkali, da grejo... 

 

Tako ni ostala več niti ena sama firma. Mali in srednji podjetniki pa povečini vsi in so praktično edini preostali delodajalec (zraven javnih zadev). Plače? Niso bajne, seveda... So pa edino kar sploh je in ob več vzpodbudah bi se delovna mesta povečala. En mojih najboljših prijateljev ima eno tako firmo in grize iz 0 zadnjih slabih 10 let... Ambicije so še večje, ampak seveda mora sam vse spraviti skupaj. Največ kar je, je dobil kredit s sofinancirano obrestno mero. S takimi, ki so na lepe oči dobili milijone, pa nikoli ni bilo nič od nič. Sploh ni pomembno ali so pol vrnili denar ali ne, narod je ostal na cesti brez alternative. 

 

Govorim za domače okolje. Ne vem, če so dobre izkušnje s takimi tujimi firmami na primer v Ajdovščini.... 

Povezava do prispevka

V Ajdovščini trenutno zgleda od daleč vse tipi topi - širitve, zagoni, zaposlovanja, dviga se standard, ni da ni... Bomo pa vidli kaj bo v prihodnje - Župan moora imeti tu pravo mero, saj so trenutne zmogljivosti lokacije blizu 100% večine stvari že zdaj manjka... So pa trenutno verjetno najbolj vroča lokacija v slo...

Povezava do prispevka
Gogy reče pred 4 urami:

No, pohvalno, da se končno spet razmišlja tudi v tej smeri.

 

Na ministrstvu pripravljajo uredbo, ki bo podrobno uvedla kavcijski sistem - RTV SLO

Najprej moraš ugotovit, če je to pri nas sploh problem. Kot vem smo država kjer se zbere največ za reciklažo oziroma ena od držav. Komot gremo lahko v štric s takimi, ki kavcijski sistem že imajo.
Jaz mislim da ni nobenih dokazov da je to pri nas problem.

Vsi nad uvedbo sistema niso navdušeni, tako z nekaterih komunal prihajajo opozorila, da je za te odpadke že poskrbljeno.

Bo pa več birokracije, to pa.

normalen postopek je da se
- identificira možnost problema
- ugotovi če dejansko obstaja
- problem se rešuje.

Zadnjič je ZPS imel kratek čas kampanjo z okoljevarstvenimi organizacijami s spletnimi oglasi da "podprimo uredbo kavcijskega sistema v Sloveniji, na tone plastičnih steklenic konča v svetovnih oceanih in se spreminja v škodljivo mikroplastiko".
Ko sem vprašal ZPS kako fizično moja/naša slovenska plastična steklenica konča v oceanu in da sem prepričan da. če naša plastika res konča v oceanu imamo hude probleme, ki jih kavcijski sistem verjetno ne bi reši -
Sem dobil odgovor, da - "joj, naša plastika res ne konča v oceanih, to na splošno v svetu kažejo statistike, ampak začeti moramo tukaj"

:avadodo:

- pri nas pogledamo k sosedom, vidimo problem in ga pri nas rešujemo.
Upam, da že imamo zakon, ki opredeljuje obveznosti kitolovcev, da se izognemo iztrebljanju. sigurno to rabimo. Verjetno tudi obstaja kakšna evropska uredba, da je kite treba zaščititi. Začeti moramo tukaj.

uredilo bitje BuDi
  • Račka +1 3
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

Eni verjetno pričakujejo kak postranski zaslužek s tem (ne mislim podjetij, politikov in vodij podjetij, ki se ukvarjajo z odpadki).

 

Vi, ki živite bolj v centru, verjetno ne poznate takih primerov... ampak dejansko vem za par ljudi, ki pri nas zbirajo embalažo in jo vozijo na Hrvaško, potem pa kaj dodajo in tam kupijo fasungo.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

yay, še večji stroški vsega in birokracije, ko nekdo hoče še več biča

 

BuDi reče pred 1 uro:

Najprej moraš ugotovit, če je to pri nas sploh problem. Kot vem smo država kjer se zbere največ za reciklažo oziroma ena od držav. Komot gremo lahko v štric s takimi, ki kavcijski sistem že imajo.
Jaz mislim da ni nobenih dokazov da je to pri nas problem.

Vsi nad uvedbo sistema niso navdušeni, tako z nekaterih komunal prihajajo opozorila, da je za te odpadke že poskrbljeno.

Bo pa več birokracije, to pa.

normalen postopek je da se
- identificira možnost problema
- ugotovi če dejansko obstaja
- problem se rešuje.

Zadnjič je ZPS imel kratek čas kampanjo z okoljevarstvenimi organizacijami s spletnimi oglasi da "podprimo uredbo kavcijskega sistema v Sloveniji, na tone plastičnih steklenic konča v svetovnih oceanih in se spreminja v škodljivo mikroplastiko".
Ko sem vprašal ZPS kako fizično moja/naša slovenska plastična steklenica konča v oceanu in da sem prepričan da. če naša plastika res konča v oceanu imamo hude probleme, ki jih kavcijski sistem verjetno ne bi reši -
Sem dobil odgovor, da - "joj, naša plastika res ne konča v oceanih, to na splošno v svetu kažejo statistike, ampak začeti moramo tukaj"

:avadodo:

- pri nas pogledamo k sosedom, vidimo problem in ga pri nas rešujemo.
Upam, da že imamo zakon, ki opredeljuje obveznosti kitolovcev, da se izognemo iztrebljanju. sigurno to rabimo. Verjetno tudi obstaja kakšna evropska uredba, da je kite treba zaščititi. Začeti moramo tukaj.

 

Jah, ne vem. Meni se zdi ideja super. Kavcijo smo nekoč za plastiko že poznali in je laufalo. Očitno pa je interes komunalnih podjetij (kot je že omenjeno) večji in na tak način dobijo surovine, pa še mi jim moramo plačat odvoz, kar je dvojni income. Če pa se gremo še okoljevarstvo, se pa tu s tvojim drugim delom posta ne morem strinjat. Mikroplastika se pač ne prenaša zgolj direktno, samo v vodi. Da je onesnaževanje s plastiko problem sodobnega sveta, je pač dejstvo in posmehovat se kitom in delfinom zgolj zato, ker jih mi kao nimamo; ni naš problem, je milorečeno sprevrženo. Kazat s prstom na druge je otročje. Zakaj ne bi sam poskrbel za nekaj, na kar dejansko imam vpliv?

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 urama:

 

Govoril si neke nebuloze, da bi uspešen zagon dvignil plače v širšem okolju in podobno. O tem sem spraševal ali poznaš kje drugje take primere ali pač samo fantaziras kaj bi, če bi... 

 

Ker teh kaj bi, če bi... Imam polna ušesa. Pač imam slabe izkušnje s temi firmami. Iz mojega kraja je cistor vse šlo. Tudi svetovno znane, ki so bile prisotne praktično od kar vem za sebe. Obljub vedno milijon od katerih se sedaj po čudežu uresničuje ena. Drugi so vsi obljubljali med in mleko in do zadnjega lagali, da imajo interese.... Ko so že vrabci ma veji civkali, da grejo... 

 

Tako ni ostala več niti ena sama firma. Mali in srednji podjetniki pa povečini vsi in so praktično edini preostali delodajalec (zraven javnih zadev). Plače? Niso bajne, seveda... So pa edino kar sploh je in ob več vzpodbudah bi se delovna mesta povečala. En mojih najboljših prijateljev ima eno tako firmo in grize iz 0 zadnjih slabih 10 let... Ambicije so še večje, ampak seveda mora sam vse spraviti skupaj. Največ kar je, je dobil kredit s sofinancirano obrestno mero. S takimi, ki so na lepe oči dobili milijone, pa nikoli ni bilo nič od nič. Sploh ni pomembno ali so pol vrnili denar ali ne, narod je ostal na cesti brez alternative. 

 

Govorim za domače okolje. Ne vem, če so dobre izkušnje s takimi tujimi firmami na primer v Ajdovščini.... 

Delam v Bii oz zdaj po novem Sartoriusu in kar se lokalne proizvodnje tiče je tipi topi. Bodo pa Nemci definitivno manj radodarni kot je npr. Štrancar, ki je še vedno aktivni direktor do nadaljnjega.

 

Ni pa v okolišu samo Sartorius, so tudi lokalni podjetniki, ki zelo kvalitetno plačujejo glede na trenutne razmere na trgu.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 urami:

 

Govoril si neke nebuloze, da bi uspešen zagon dvignil plače v širšem okolju in podobno. O tem sem spraševal ali poznaš kje drugje take primere ali pač samo fantaziras kaj bi, če bi... 

 

Ker teh kaj bi, če bi... Imam polna ušesa. Pač imam slabe izkušnje s temi firmami. Iz mojega kraja je cistor vse šlo. Tudi svetovno znane, ki so bile prisotne praktično od kar vem za sebe. Obljub vedno milijon od katerih se sedaj po čudežu uresničuje ena. Drugi so vsi obljubljali med in mleko in do zadnjega lagali, da imajo interese.... Ko so že vrabci ma veji civkali, da grejo... 

 

Tako ni ostala več niti ena sama firma. Mali in srednji podjetniki pa povečini vsi in so praktično edini preostali delodajalec (zraven javnih zadev). Plače? Niso bajne, seveda... So pa edino kar sploh je in ob več vzpodbudah bi se delovna mesta povečala. En mojih najboljših prijateljev ima eno tako firmo in grize iz 0 zadnjih slabih 10 let... Ambicije so še večje, ampak seveda mora sam vse spraviti skupaj. Največ kar je, je dobil kredit s sofinancirano obrestno mero. S takimi, ki so na lepe oči dobili milijone, pa nikoli ni bilo nič od nič. Sploh ni pomembno ali so pol vrnili denar ali ne, narod je ostal na cesti brez alternative. 

 

Govorim za domače okolje. Ne vem, če so dobre izkušnje s takimi tujimi firmami na primer v Ajdovščini.... 

In ti trdiš, da ni problem država?

 

To spodak je s strani lokalne gospodarske organizacije, torej na ravno občine, in za podjetja z manj kot 10 zaposlenimi, kar predvidevam je tvoj kolega. Mislim, da delijo denar parkrat na leto in to citirano je samo za večje zadeve. Denar lahko dobiš za razvijejo spletne strani, subvencije za 50% razstavnih stroškov za sejme in podobno. Tisti, ki se odločijo odpreti svoje podjetje lahko dobijo tudi mentorstvo in podobne zadeve. 

 

Mi smo na žalost malo preveliki in se sedaj moram zafrkavat z državnimi agencijami, kjer je vse skupaj manj kavbojsko in moramo pripravit bilanco, projekcije in podobno, ampak spet je cel kup pomoči in tudi svetovanja. In manj birokracije. To niso darila pač pa spodbude, da podjetja rastejo, razvijejo izdelke in povrbejo to v zaposlovanju, s plačilom davkov...

 

Navedek

The grant may be used to buy new equipment or help with direct business costs but cannot be used towards the purchase of a building, land or any mobile assets.
The maximum Priming Grant payable must not exceed 50% of the investment up to €80,000 but the LEO can approve up to €150,000 in certain situations.
The following criteria will be considered before a decision is made on the sum awarded

  • Capital items such as renovating or fitting out a workspace, the purchase of equipment and utilities costs
  • Salary costs - Subject to the 50% limit, a maximum grant of up to €15,000 per full time job created shall apply in respect of any employment support which is grant funded
  • Consultancy, Innovation and Marketing costs.

 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 30 minutami:

In ti trdiš, da ni problem država?

 

To spodak je s strani lokalne gospodarske organizacije, torej na ravno občine, in za podjetja z manj kot 10 zaposlenimi, kar predvidevam je tvoj kolega. 

 

Kdaj pa sem jaz trdil, da država ni problem? A maš kake citate? Itak je problem. Ampak isto kot za problem v zdravstvu, se zdaj ne more za 20 let nakopičenih težav kriviti Goloba, ki je šele štartal. Saj če ne bo nič uredil naj kar spizdi. Sem tudi že večkrat napisal, da na nobenega politika nisem navezan. Ta kult navezanosti ima v Sloveniji samo desnica. 

 

Ima cca. 15 zaposlenih. Sedaj prihodnji mesec odpira nove prostore z dodatnimi dejavnostmi in se bo spet zaposlovalo. Od kar je zrasel, nisem več tolko direkt vpleten... Vem pa kaka težka pot je bila na začetku, ko je začel sam in z mojo pomočjo, ker ni glih bil vešč ne računalnika ne angleščine ali nemščine... Za prvi večji kredit sem mu moral spisati 70 strani z vizijo prihodnosti in še to je bilo samo za subvencioniranje obrestne mere. Pa cel kup ostalih birokratskih zadev. Takrat so bili menda ene 3 zaposleni (jaz nikoli nisem bil, samo kot kolegu pomagal za neko simboliko). In to za kredit 100K. Ne govorimo o milijonih. In naši kraji živijo skoraj v večini od takih firm, ker je vse veliko šlo v tri krasne ali drugam. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Vsa taka zemljišča kot tudi mokrišča, gozdovi... so na nek način zaščiteni. Zato tudi mi dovoljeno kar kjerkoli zidati, če je namembnost druga. Kolikor vem tudi kmetijskega zemljišča recimo ne moreš kar tako prodati komur ti želiš, ampak ima predkupno pravico sosed, če je kmet s statusom kmetovalca. Zato se prodaja tudi mora nabiti javno na upravni enoti. 

 

Kolega je 15 let nazaj nameraval kupiti eno propadlo kmetijo s stavbenimi parcelami, njivo, gozdom in vikendico z vinogradom po dokaj ugodni ceni. Aha... Jebi se. Sosed kmet se je prijavil in se je moral z njim pogoditi, da sta si nekako razdelila kaj je katerega zanimalo. Seveda je zaradi tega pušil kar nekaj denarja, ker ni mogel on direkt kupiti. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
atomic reče pred 10 urami:

Nepremičnina popvprečno v 20ih letih podvoji vrednost. Tko da donosnost na 10 let 50% ni tolk slaba, ni pa ne vem kaj... Ampak če jo pa damo še v najem, pa to precej spremeni zadeve.


in kolko je v teh 20letih inflacije in stroskov z vzdrzevanjem nepremicnine?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...