Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

Počelo je počelo

 

Prosim da si zapomnete:

 

1. Bo hibrid Privat + Javno z roko v roki

2. Potem bo prehod v Privat

3. Na konc bo samo še privat

 

Prvi cikel bo v naslednjih 10 letih

Drugi cikel bo v naslednjih 20 letih

Po 20 letih = Privat

Povezava do prispevka

Uspešen začetek širše obravnave dolgoletne problematike... zdravniške organizacije so same za ohranitev javnega zdravstva.

 

"Slovenske zdravniške organizacije v dokumentu, ki so ga pripravile na pobudo ministra za zdravje Danijela Bešiča Loredana, predlagajo rešitve in spremembe za izboljšanje zdravstvenega sistema. Sporočilo dokumenta je, da želijo zdravniki delati v javnem zdravstvu. Upravljanje javnih zavodov naj se uredi tako, da bo država oz. lokalna skupnost ohranila 100-odstotno lastništvo nad njimi, potrebne pa so tudi posodobitve sistema, so zapisali."

 

https://n1info.si/novice/slovenija/kako-bi-slovensko-zdravstvo-resili-zdravniki/

 

Zdaj imamo priložnost, da postanemo vzor komunistične ureditve države in pokažemo ostali Evropi, da se tudi tako lahko odlično uredijo zadeve, če je le volja.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
BlueSan reče pred 23 urami:

Počelo je počelo

 

Prosim da si zapomnete:

 

1. Bo hibrid Privat + Javno z roko v roki

2. Potem bo prehod v Privat

3. Na konc bo samo še privat

 

Prvi cikel bo v naslednjih 10 letih

Drugi cikel bo v naslednjih 20 letih

Po 20 letih = Privat

Nah. 20 let obstoječe stanje v EU ne bo trajalo :D

Povezava do prispevka

Glede zdravstva v Sloveniji si ljudje zatiskajo oči. Še iz prejšnjih časov smo vajeni korupcije na najnižjih nivojih, s kavo medicinski sestri in visikjem zdravniku samo da smo prej in bolje obravnavani. Kaj šele z dobavami robe. LoL

 

Slovensko zdravstvo v taki obliki kot je, je vreča brez dna. Če bo ostalo v državni obliki se bodo prispevki samo še povečevali, storitve bodo samo še slabše. 

 

Edina rešitev je privatizacija in to ne po "avstrijskem" modelu ampak švicarskem ali celo ameriškem. Edino tržne sile bodo popucale ta Avgijev hlev slovenskega zdravstva.

 

Tovariši, s tem vašim brezglavim vztrajanjem na preživelem Yu modelu ste dosegli končno Ameriko pri zdravstvu, škoda da pri plačah ne.

uredilo bitje andrejus
  • Račka +1 3
  • Trol 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Sej ne, da je problem slo. zdravstva v "javnih" naročilih in "pametni" razdelitvi resursov, ampak ja, nekdo iz švajcarske z ne ravno zdravim načinom življenja nam ponuja enkratno rešitev vseh zdravstvenih težav v rupetini, SPRIVATIZIRAJTE FSE!!!

Jebo mast je folk bukov, dejmo še kej posrednikov vmes naštepat, pa dejmo še mal več vzpodbude privatnikom, da jih razbremenimo med "javno dobro" službo in privat popoldansko prakso, naj bo zdrav tisti, ki si lahko privošči...

Res bravo za tovrstno razmišljanje, še več takih rabmo. :rolleyes:

uredilo bitje NixoN
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 1 uro:

 

Edina rešitev je privatizacija in to ne po "avstrijskem" modelu ampak švicarskem ali celo ameriškem. Edino tržne sile bodo popucale ta Avgijev hlev slovenskega zdravstva.

 

 

hecno mi je kako politika in mn3 levicarji avstrijo dajejo kot primer odlicnega javnega zdravstva ceravno je vsak osebni zdravnik tule privaten in placa svoje zaposlene/ prostor. Le da se sam odloci ali bo jemal denar iz javne ali privatne kase. Ker ga je od slednje vec je tudi storitve vec

 

Naj kar lepo davkarija pusti prispevke ki jih placujem za socialno varsvo in se bom sam odlocil kam in komu. Samo kaj ko drzava misli da ve bolje kot posameznik kar VEDNO vodi v propad javne storitve ker kot je ze andrejus povedal gre za brezno brez dna in kvaliteta je vedno slabsa

 

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Dobro ga razvaljiva ta Andrejus :D Ko že misliš, da je izčrpal bebaste ideje, vedno prinese kako novo na plan. 

Svica je med najboljsimi zdravstvenimi sistemi v Evropi. Slovenija ni. 

 

Ce bi se malo manj poslusali zdravstvene eksperte kot je Jenull in dejansko pogledalo kako se spoji privat z javnim zdravstvom v drzavah kot so Francija, Nizozemska Svica in podobni, ne bi poslusali neumnosti o privat zdravstvu. Bolnice so verjetno locen problem, ampak zakaj pa morajo biti osebni zdravniki del javnega sektorja in ne vodijo svojih praks, mi pa ni jasno. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 11 minutami:

ampak zakaj pa morajo biti osebni zdravniki del javnega sektorja in ne vodijo svojih praks, mi pa ni jasno. 

ker potem lahko izsiljujejo z odpovedjo pogodbe

 

pa itak da je bolj optimalno iz stroškovnih vidikov, da imaš centralizirano, ne pa pacient rabi plačati stroške obratovanja vsakemu zasebniku, da mu je profitabilno

 

zasebno vedno pomeni dražje, ker je glavni motiv profit, ne zdravje pacienta

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
ana reče pred 7 minutami:

Svica je med najboljsimi zdravstvenimi sistemi v Evropi. Slovenija ni. 

 

Ce bi se malo manj poslusali zdravstvene eksperte kot je Jenull in dejansko pogledalo kako se spoji privat z javnim zdravstvom v drzavah kot so Francija, Nizozemska Svica in podobni, ne bi poslusali neumnosti o privat zdravstvu. Bolnice so verjetno locen problem, ampak zakaj pa morajo biti osebni zdravniki del javnega sektorja in ne vodijo svojih praks, mi pa ni jasno. 

Tvoj argument je invaliden iz preprostega razloga, da Svica v povprecju za zdravstvo nameni visji procent bdpja kot Slovenija. Pa preveri se, koliko je svicarski bdp visji od slovenskega, da dobis predstavo o absolutnem denarju, namenjenem za to.

Enako velja za Francijo in Nizozemsko, pa na splosno vse drzave z najboljsim zdravstvom.

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 47 minutami:

Tvoj argument je invaliden iz preprostega razloga, da Svica v povprecju za zdravstvo nameni visji procent bdpja kot Slovenija. Pa preveri se, koliko je svicarski bdp visji od slovenskega, da dobis predstavo o absolutnem denarju, namenjenem za to.

Enako velja za Francijo in Nizozemsko, pa na splosno vse drzave z najboljsim zdravstvom.

A ti mislis, da se bo Slovenija lahko sla zdravstvo s trenutnimi izdatki? Si ze kdaj slisala za staranje prebivalstva. Kaj je po tvoje optimalna resitev? Poceni sistem, kjer ljudje crkujejo v cakalnih vrstah? 

Povezava do prispevka
ana reče pred 4 minutami:

 Kaj je po tvoje optimalna resitev? Poceni sistem, kjer ljudje crkujejo v cakalnih vrstah? 

a namesto sistema kjer ljudje crkujejo na ulicah

 

btw. a misliš da kaj manj boli, če plačaš storitev namesto v obliki prispevkov v plači

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 26 minutami:

 

 

btw. a misliš da kaj manj boli, če plačaš storitev namesto v obliki prispevkov v plači

 

Da  ker o storitvah lahko sam odlocam kje jih bom vzel in kdaj. Tukaj pa so pravila trznega gospodarstva in temu visja kvaliteta

 

Ko grem jaz po plombo, to pocnem pri privatniku ki je kadrovsko in tehnolosko top brez cakalnih vrst. Zakaj po tvojem tega javno zdravstvo ne more nuditi?

 

da ti odgovorim ker tvoj prispevek ni zgolj zate ampak vse ostale ki rabijo vec zdravstvenih soritev kot ti in ta model ob vse bolj starajocem se prebivalstvu enostavno ni vec vzdrzljiv

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 7 minutami:

 

Da  ker o storitvah lahko sam odlocam kje jih bom vzel. 

 

Dokler bodo naši na oblasti te noben ne bo vprašal ali boš dal ali ne. Vzeli bomo kot do sedaj že preden ta denar sploh vidiš pri plači in ga vložili kamor se bo zdelo primerno in potrebno. (ti si pač omenjen, ker je tvoj post, vstaviš lahko random osebo, ker ti tukaj ne plačuješ prispevkov) 

 

Saj vam Janša tudi ni dal tega denarja, da sami razpolagate z njim. Noben ni. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 10 minutami:

 

Dokler bodo naši na oblasti te noben ne bo vprašal ali boš dal ali ne.

 

tovaris da bos malo bol vesel. Ce grem recimo zasebno k zdravniku v Slovenijo mi povrne vec ali manj vse stroske avstrijska kasa, zaradi eu direktive in tile pac ne locijo kaj je privat ali ne.

Po domace ce bele plombe v Avstriji ne krije zavarovanje mi ga v Sloveniji mora (80%). Zato so na Hrvasko k zobarjem vozijo celi italjanski avtobusi

 

 

 

 How do you like them apples?

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 6 minutami:

 

tovaris da bos malo bol vesel. Ce grem recimo zasebno k zdravniku v Slovenijo mi povrne vec ali manj vse stroske avstrijska kasa, zaradi eu direktive in tile pac ne locijo kaj je v prcini privat ali ne.

Po domace ce bele plombe v Avstriji ne krije zavarovanje mi ga v Sloveniji mora (80%). Zato so na Hrvasko k zobarjem vozijo celi italjanski avtobusi

 

 How do you like them apples?

 

 

Čist kul. Kaj pa mene briga, če ti Avstrijci povrnejo... Me ne moti in ti čist privoščim.

 

Extra všeč pa mi je, da si me naslovil s tovariš :wub:

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 2 minutama:

 

briga te lahko tolk da je meni vseen ce ti umiras na ulici ker ima Slovenija odlicno zasebno zdravstvo

 

Še vedno ne vem zakaj bi to mene brigalo kaj si ti misliš glede nekih neznancev z interneta (vključno z mano) in kako bojo živeli ali crkovali ali urejali svoje zdravstveno stanje... Misterij :mellow:

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...