Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

maksi reče pred 53 minutami:

btw. a misliš da kaj manj boli, če plačaš storitev namesto v obliki prispevkov v plači

Okoli tega nimam nobenih preferenc. Tudi pri privat sistemu pogosto ni treba plačat ampak država/zavarovalnica plača glavnino ali po opravljenih storitvah. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 37 minutami:

 

Dokler bodo naši na oblasti te noben ne bo vprašal ali boš dal ali ne. Vzeli bomo kot do sedaj že preden ta denar sploh vidiš pri plači in ga vložili kamor se bo zdelo primerno in potrebno

volk dlako menja, a narave nikdar

 

To je ta mentaliteta pred katero je Libertarec svaril. Če bi taki ljudje imeli možnost bi ponovno sledilo gorje. In ta mentaliteta in te vrednote se prenašajo iz roda v rod.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 23 minutami:

 

 

Upam, da te zdravstveni sistem in kam pelje, odvrne od ideje, da se vrneš v penziji :D Slabo se ti piše, če se slučajno res včakaš.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
ana reče pred 1 uro:

A ti mislis, da se bo Slovenija lahko sla zdravstvo s trenutnimi izdatki? Si ze kdaj slisala za staranje prebivalstva. Kaj je po tvoje optimalna resitev? Poceni sistem, kjer ljudje crkujejo v cakalnih vrstah? 

Cestitke za dedukcijo, polaganje besed v usta in vlecenje zakljuckov iz riti.

Classic Ana. Citiraj naslednjic andrejusa.

Povezava do prispevka

Razmišljanje random desničarja na katerega sem naletel na spletu in se mi je zazdelo dokaj grozno... je pa njihov standard žal.
 

- problem je, da se prej zaostale države razvijajo

- problem za razviti svet je, da niso več ekonomsko in gospodarsko opustošene

- problem je, da so ljudje končno dobili možnost iti nazaj domov k svojim družinam in bližnjim

- problem je, ker jih zaradi tega več ne moremo izkoriščati v svojo korist in moramo iskati nove "shit hole"

 

:(

 

1052723559_Posnetekzaslona(10).thumb.png.68a246062f10f7e3ed6ae19a6ef51ff8.png

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 12 minutami:

Cestitke za dedukcijo, polaganje besed v usta in vlecenje zakljuckov iz riti.

Classic Ana. Citiraj naslednjic andrejusa.

Zaključek lahko potegnem samo iz tega kar napišeš. Ker sedaj samo poveš zakaj Slovenija ne more imeti sistema kot so v boljši državah in zakaj nočeš kopiranja uspešnejših sistemov. Kaj predlagaš? Delovne brigade za zdravstvo? Prisilo vseh zdravnikov in drugih zdravstvenim delavcev v JS? Ta vlak je odpeljal. Ignoriranje Fidesa in drugih zdravniških organizacij? Ignoriranje tistih, ki delajo v sistemu, bo pa res izboljšalo situacijo. 

 

Torej povej kaj je tvoja rešitev in ne bomo delali zaključkov, ko odgovoril drugih opisuješ kot invalidne (to seveda pove več o tvojem odnosu do drugih ljudi kot pa kakorkoli o tem kar sem napisala jaz). 

Povezava do prispevka
ana reče pred 2 minutama:

Zaključek lahko potegnem samo iz tega kar napišeš. 

Bingo!

ana reče pred 3 minutami:

Ker sedaj samo poveš zakaj Slovenija ne more imeti sistema kot so v boljši državah in zakaj nočeš kopiranja uspešnejših sistemov.

Tldr na mojem zevniku raste svasta nepovezanega z napisanim blah blah

Se zacni se posluzevat tega ;)

ana reče pred 5 minutami:

Torej povej kaj je tvoja rešitev in ne bomo delali zaključkov, ko odgovoril drugih opisuješ kot invalidne (to seveda pove več o tvojem odnosu do drugih ljudi kot pa kakorkoli o tem kar sem napisala jaz). 

No no, umiri se. Napisala si, da je najboljse zdravstvo posledica spajanja privatnega z javnim in napisala sem, da je kvaliteta bistveno bolj premosorazmerna z vlozenim denarjem vanj.

Potem pac obrnes debato in zacnes podtikat in pozivat.

 

Si pa dober troll, moram rect. V dolocenih pogledih odlicno kopiras zarafove tehnike.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 16 minutami:

Razmišljanje random desničarja na katerega sem naletel na spletu in se mi je zazdelo dokaj grozno... je pa njihov standard žal.
 

- problem je, da se prej zaostale države razvijajo

- problem za razviti svet je, da niso več ekonomsko in gospodarsko opustošene

- problem je, da so ljudje končno dobili možnost iti nazaj domov k svojim družinam in bližnjim

- problem je, ker jih zaradi tega več ne moremo izkoriščati v svojo korist in moramo iskati nove "shit hole"

 

:(

 

1052723559_Posnetekzaslona(10).thumb.png.68a246062f10f7e3ed6ae19a6ef51ff8.png

To je samo opise realness situacije. Poljska je ena najbolj hitro rastočih držav v Evropi. Monogo bolj kot recimo Slovenija ali države Zahodne Evrope. Če gre tako naprej bodo proti koncu desetletja prehiteli UK in nato Francijo po premoženju ljudi. Center Evrope se premika na Vzhod in ja zahodne države lahko pomahajo v slovo poceni delovni sili, ki so ko novačile od tam. 

 

Problem je pa za države kot je Slovenija, ker bo manjkalo oseba za delovna mesta, ki jih Slovnci, Nemci, Irci nočejo delat, ker so premalo plačana. Povedano drugače, ker smo pri zdravstvu in podobnem,  izbiro boste imeli uvažajo Filipnice ali Sudance, da delajo v domovih za ostarele ali pa plačati dvakrat več za nego in upati, da se bodo na ta delovna mesta prijavljali Slovenci. Seveda bo to pomenilo podražitev drugih storitev in tako naprej. 

 

Če si pa šele sedaj ugotovil, da si je zahodni svet in tudi Slovenija omogočal udobno življenje, ogromno dopusta in nizko storilnost na račun imigrantov, potem ti pa ni pomoči. Grozno bi namreč bilo, če bi dejansko obstajali idioti, ki se ne zavedajo,  da je eden glavnih gonilcev gospodarske rasti večanje delovne sile. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
Brenta reče pred 2 minutama:

Bingo!

Se zacni se posluzevat tega ;)

No no, umiri se. Napisala si, da je najboljse zdravstvo posledica spajanja privatnega z javnim in napisala sem, da je kvaliteta bistveno bolj premosorazmerna z vlozenim denarjem vanj.

Potem pac obrnes debato in zacnes podtikat in pozivat.

 

Si pa dober troll, moram rect. V dolocenih pogledih odlicno kopiras zarafove tehnike.

Še vedno nič od nič torej. 

 

Mimogrede, če bi bila kvaliteta odvisna od vloženega denarja, bi Irska imela najboljši zdravstveni sistem v Evropi. Je pa v isti luknji kot Slovenija.

Povezava do prispevka

Žalostno, žalostno... tvoj svet temelji na izkoriščanju drugih. Pač človek brez empatije, nimaš tu kaj. Jaz sem vesel, da se drugi razvijajo in bom pač prilagodil svoje življenje novim razmeram. Ne bom pa si želel, da ostanejo shitholi, da jih bom lahko še naprej cuzal.

 

Zavidam ti malo, da se lahko s takimi sebičnimi pogledi brez slabe vesti v ogledalu pogledaš.

 

Hvala bogu smo pri nas rekli odločen NE takim na volitvah.

uredilo bitje tomazek
  • Račka +1 2
  • Trol 1
Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

Žalostno, žalostno... tvoj svet temelji na izkoriščanju drugih. Pač človek brez empatije, nimaš tu kaj. Jaz sem vesel, da se drugi razvijajo in bom pač prilagodil svoje življenje novim razmeram. Ne bom pa si želel, da ostanejo shitholi, da jih bom lahko še naprej cuzal.

 

Zavidam ti malo, da se lahko s takimi sebičnimi pogledi brez slabe vesti v ogledalu pogledaš.

Problem je, da se ne zavedaš, da na tem temelji tvoj svet. Kdo pa misliš, da proizvede dodano vrednost za tvojo plačo javnem sektorju? Zakaj pa misliš, je hrana v Sloveniji takih cen kot je in ne dražja. 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

Žalostno, žalostno... tvoj svet temelji na izkoriščanju drugih.

 

Hmmm ljubezen za moje srce. Jaz res ne vem če mi v življenju še kaj prinese več sreče, kot to da vem da nekoga izkoriščam ko prasca. Ali njegovo delo, njegov čas, njegov denar. Da na koncu sem dobil jaz fuuuul več na račun enega drugega reveža. 

 

Slovensko zdravstvo mi gre na kurac samo zato ker sem zdrav ko riba. Če bi bil svinjsko bolan, bi se lahko mastil z zdravstvenimi storitvami, ki bi jih plačevali drugi:cry:
 

Povezava do prispevka

Saj

Brenta reče pred 2 minutama:

prenos.jpeg.d81aa50d9e2adec26a8da81c1819f6d8.jpeg

Ne bomo futral trola.

 

Saj maš prav. Sem sam tudi idiot, da ji vedno nekaj odgovarjam, a vedno se ona obesi na nek moj link in moj pogled, čeprav posta niti približno ne namenim njej, ampak tistim, ki manj spremljajo medije. S tem, ko ji odgovorim, pa ji zgleda, dam misliti, da me njeno mnenje na kakršen koli način zanima, a mi dol visi za njega. Pač nadležna je kot stenica in ne more mimo mojih postov. Ne bom več futral njenih trolov z odgovori.

 

 

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 55 minutami:

 kako to bluzijo, za 1.8% 

 

Navedek

Kot prvi ukrep je za 1. november napovedal predčasno uskladitev pokojnin za 1,8 odstotka.

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 52 minutami:

"Golob je povedal, da ne bodo več dajali obljub ampak bodo trdo delali in javnost le seznanili z rezultati"

Povezava do prispevka
BuDi reče pred 3 minutami:

"Golob je povedal, da ne bodo več dajali obljub ampak bodo trdo delali in javnost le seznanili z rezultati"

 

Vidim, da si nov v politiki in nimaš pojma kako od nekdaj deluje. Saj par mandatov spremljaj in boš uvidel vso delovanje. Ni važno al so levi al desni... princip je isti.

 

Btw. to ni obljuba, ampak napoved :D

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Brenta reče pred 36 minutami:

prenos.jpeg.d81aa50d9e2adec26a8da81c1819f6d8.jpeg

Ne bomo futral trola.

Samo vrzem podatek, da Irska namenja manjsi procent bdpja zdravstvu kot Slovenija.

 

Bdp Irske se ne upoštevanje več za nobeno resno mednarodno primerjavo, ker je toliko odvsen od zaskuzkov mednarodnih korporacij, ki imajo prostora tu. Letos bo zaradi njihovega davka na dobicek okoli 10 miljard presežka v proračunu in v naslednjih 5ih letih okoli 70 miljard ali nekaj takega. Lahko si zgooglaš Krugmanov Leprechaun Economics,  ne bom dolgočasijo več na to temo. Samo lahko je nalepit eno slikico in mislim, da si s tem razložila vse. Kot ponavadi zadeve niti približno niso tako enostavne.

 

To je EU poročilo iz 2016, novejših se mi ne da iskati.

Health spending per capita in Ireland is higher than in most other EU countries. In 2015, Ireland spent EUR 3 939 per head on health care (7.8% of GDP), compared to the EU average of EUR 2 797. Around 70% of health spending is publicly-funded, which is well below the EU average.

 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 10 minutami:

Saj

 

Saj maš prav. Sem sam tudi idiot, da ji vedno nekaj odgovarjam, a vedno se ona obesi na nek moj link in moj pogled, čeprav posta niti približno ne namenim njej, ampak tistim, ki manj spremljajo medije. S tem, ko ji odgovorim, pa ji zgleda, dam misliti, da me njeno mnenje na kakršen koli način zanima, a mi dol visi za njega. Pač nadležna je kot stenica in ne more mimo mojih postov. Ne bom več futral njenih trolov z odgovori.

 

 

Hahaha 

 

Zvlečeš moj post iz ločene teme, napišeš, da sem rekla nekaj česar nisem (Poljakom čisto privoščiš dvig standarda) in potem še cmeriš, ko odgovorim na to. Pomanjkanje razgledanosti, ki ga kažeta ti in Brenta o mednarodnih kazalcih, je precej šokantno. 

 

 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 3 minutami:

Hahaha 

 

Zvlečeš moj pist iz ločene teme, napišeš, da sem rekla nekaj česar nisem (Poljakom čisto privoščiš dvig standarda) in potem še cmeriš, ko odgovorim na to.

 

Kje se vidi, da je tvoj post? Namenoma je blo brisano. In to sem prvič naredil, ti me direkt omenjaš 100x. Bi mi blo fajn, če nehaš... če ne, pa mi je tudi ok.

 

In še lažeš, saj vsak vidi kaj si napisala in naj pri sebi oceni vsebino, če si se že sama razkrinkala.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Navedek

Kirurg Erik Brecelj, predsednik strateškega sveta za zdravstvo, je zaskrbljen, da bosta dve milijardi iz zakona o zagotavljanju sredstev za investicije v slovenskem zdravstvu porabljeni netransparentno.

janša spet :) ho ho ho ho

kot pravim, samo sile trdega kapitalizma lahko počistijo tale hlev

 

https://siol.net/novice/slovenija/brecelj-ce-slovenija-ni-sposobna-sama-postaviti-protonskega-centra-jo-ukinimo-606975

 

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...