Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

Ah no, ne s temi neumnostmi. Ko smo že ori zdravnikih... Loredan je lepo Levici pivedal, da s tisto privatno bolnico baje država nima nič in on ne more nič. (Sicer ne vidim nobenega problema okoli privatnih bolnic, če so dostopne vsem). 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
Feget reče pred 6 minutami:

Mogoče se res neumnosti, ampak jaz dejansko ne poznam enega samega človeka v javni upravi, ki bi si zaslužil več kot minimalno plačo (z izjemo zdravnikov, oni si jo). 

Mislim, da so v javni upravi čisto podobni procenti kot v privatnem sektorju. 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 53 minutami:

Če so v zasebnem sektorju taki bebčki, da plačujejo take ljudi prav. Ni pa prav, da se to počne v javnem sektorju, ki si polni denarnice z denarjem zasebnikov, torej mene in meni podobnim. 

 

Nisi ti ena izmed teh pijavk?

 

Jaz pa zahtevam še božičnico! Regres ni ena izmed plač, ker je dosti manjši... hočem 14x enako kot imam vsak mesec (Mesec bo zrihtal).

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 uro:

Če so v zasebnem sektorju taki bebčki, da plačujejo take ljudi prav. Ni pa prav, da se to počne v javnem sektorju, ki si polni denarnice z denarjem zasebnikov, torej mene in meni podobnim. 

Aha, če so učitelji v javnem sektorju so pijavke, ki živijo na tcoj račun. Če bodo v zasebnem opravljali identično delo, bodo pa kar naenkrat produktivni člani družbe al kako?

Povezava do prispevka

Koliko bodo produktivni ne vem, vem pa da ne bodo zajedali mojega denarja, ampak denar tistega, ki bo otroke pošiljal k njim in jim plačeval izobraževanje :)

 

Ampak kot že rečeno, jaz še nisem spoznal človeka v javni upravi, ki bi si zaslužil več kot minimalno plačo (vključno s profesorji na fakulteti, visokimi funkcioniraji ...). Naj delajo za minimalno plačo, če hočejo pa kaj več pa naj se dokažejo na trgu, tako kot vsi ostali.

uredilo bitje Feget
  • Trol 1
  • Groot, ki sir je 3
Povezava do prispevka
Navedek

Debeljak je sicer od nedavnega predsednik uprave SDH in predsednik upravnega odbora Družbe za upravljanje terjatev bank (DUTB) ter predsednik nadzornega sveta Gen energije.

Zdaj pa še šef NS Telekoma.

 

Vlada je zgleda ugotovila, da ma tip 72h v dnevu.

uredilo bitje tyne
Povezava do prispevka
Navedek

Franci Matoz, dolgoletni odvetnik predsednika stranke SDS, je pred kratkim postal tudi predsednik nadzornega sveta Luke Koper, podpredsednik nadzornega sveta Slovenskih železnic. Poleg tega je v nadzornem svetu Meje Šentjur, kjer je upnik DUTB, s Telekomom Slovenije pa ima sklenjeno pogodbo o izvajanju pravnih storitev.

Bil pa je tudi predsednik uprave DUTB

Povezava do prispevka
Nodi reče pred 28 minutami:

Bil pa je tudi predsednik uprave DUTB

Meni SDS ni ravno vzor vladanja no, ampak vseeno ni primerjave med pozicijo v upravi in NS. Debeljak pa kar dve družbi uspe voditi, zraven pa še par NS-jev podela. Na roko gre le to, da vodi dva holdinga, ampak vseeno. Wtf. A smo nazaj v 90ih?

Povezava do prispevka
Feget reče pred 3 urami:

Koliko bodo produktivni ne vem, vem pa da ne bodo zajedali mojega denarja, ampak denar tistega, ki bo otroke pošiljal k njim in jim plačeval izobraževanje :)

 

Ampak kot že rečeno, jaz še nisem spoznal človeka v javni upravi, ki bi si zaslužil več kot minimalno plačo (vključno s profesorji na fakulteti, visokimi funkcioniraji ...). Naj delajo za minimalno plačo, če hočejo pa kaj več pa naj se dokažejo na trgu, tako kot vsi ostali.

 

Js sm v javni upravi in nimam minimalne plače na delovnem mestu na katerem sem je mogoče napredovati do 57. plačnega razreda. V JU sem zato, ker Slovenec voli za uravnilovko in je tu precej bolj udobno, kot pa se jebarit s plačilno nedisciplino, tako da sem enkrat rekel jebeš to, grem v JU penzjon.

Povezava do prispevka

Za tako plačo se moraš v gospodarstvu kar dosti prejebati. Potem ti pa še inšpekcije morijo, potrošniki. 


V glavnem, zasebni sektor = jeba, javni sektor = smrdenje na lepih plačah.


Ne vem pa koliko časa lahko dražva še fura to, sploh glede na to kako v kurcu je trenutno naše gospodarstvo (in kako še bo).

Povezava do prispevka
Navedek

Skupino GEN zaradi njihove poslovne nerodnosti čaka zelo zahteven oktober, poroča Dnevnik. Prodali so namreč tudi elektriko, ki naj bi jo v času enomesečnega remonta proizvedla krška nuklearka, pa je ne bo.

gen-i-alno :D 

biti short na elektriki v 2022 :rofl: 

uredilo bitje tyne
Povezava do prispevka
tyne reče pred 24 minutami:

gen-i-alno :D 

biti short na elektriki v 2022 :rofl: 

 

 

A nimajo vsi večji energy supplijerji po evropi izjemne težave? Včeraj sem poslušal, da v državah že potekajo miljardni bailouti teh podjetji (Uniper v nemčiji, danska, UK...), podobno pa se obeta povsod po evropi. 

 

Razen če bomo zdej spinnali to samo na GENI because golob. 

Povezava do prispevka
kemik reče pred 5 minutami:

 

 

A nimajo vsi večji energy supplijerji po evropi izjemne težave? Včeraj sem poslušal, da v državah že potekajo miljardni bailouti teh podjetji (Uniper v nemčiji, danska, UK...), podobno pa se obeta povsod po evropi. 

 

Razen če bomo zdej spinnali to samo na GENI because golob. 

To dejansko je njegovo maslo, gotovo niso prodali te elektrike včeraj. Če niso kupili elektrike za ta terminski plan so krivi za izgubo. Kar naj prinesejo tiste nagrade nazaj bagra nesposobna.

Povezava do prispevka

Kakor jaz razumem zgodbo pred leti, ali še celo lani, noben ni pričakoval take energetske krize, zato je večina teh večjih podjetji po evropi na robu propada in jih bo treba bailoutat. Kar se mene tiče je ta bailout veliko bolj smiselen kot pa takrat, ko smo moral bailoutat overleveredged banke, ampak okej. 

 

Zdej če hočemo goloba narest za nesposobnega, potem moramo vse direktorje energetskih podjetji po evropi, se strinjam. Ni pa lih tako črno belo, da je robert golob preden je šel iz genija lastoročno prodajal elektriko ki je nima ker je nesposoben... 

Povezava do prispevka
kemik reče pred 34 minutami:

A nimajo vsi večji energy supplijerji po evropi izjemne težave? Včeraj sem poslušal, da v državah že potekajo miljardni bailouti teh podjetji (Uniper v nemčiji, danska, UK...), podobno pa se obeta povsod po evropi.

 

Razen če bomo zdej spinnali to samo na GENI because golob.

Si upam stavit, da Golob ni kontroliral transakcij :D 

Amaterska napaka traderske ekipe pač, ki bo veliko koštala. Štrom so verjetno prodali po nekih zmernih cenah, 50-100€/MWh (ugibam), kupiti ga bodo pa zdaj morali po 5-10x višji ceni. Ampak ne bo firma ogrožena zaradi tega. Če jo kaj ogroža, jo fiksacija cen na nerealnih 11c/kWh za gospodinjstva.

Povezava do prispevka
mutiranec reče pred 12 minutami:

Če veš, da bo remont potem si nesposoben, sori, samo tole je endemično v Sloveniji, Talum, ki je v lasti Elesa prav tako nima zakupljene elektrike letos. Kolosalna nesposobnost.

Jah, nesposobnost, kaj pa vem. Po bitki je vsak general. Cene energije naraščajo že od poletja 2021, morda so pričakovali, da bodo cene v 2022 nižje in morda bi bile brez specialne operacije.

Energetski šok je black swan dogodek.

Povezava do prispevka
BuDi reče pred 1 uro:

Zakaj bi imel kdo kaj proti PRIVATNI bolnici, ki NI dostopna vsem?
Kot da bi imel kdo proti privatnim letališčem, ker si pač ne more privoščit letala.

Zato, ker živim v državi, kjer je razlika med privat in javnem sistemom ogromna. Določene zadeve naj bodo odvisne od tipa zavarovanja, ampak dostop do osnovnih storitev naj bo pa enak vsem. Bolj nizozemski kot irski sistem.

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...