Skoči na vsebino

Apple


Priporočeni prispevki

  • 3 tedne kasneje...

Jz mislim da kar se laptopov tice so z m serijo zmagali po dolgem in pocez. V stacionarcu bi ga pa vzel samo ce mi je ful pomembna nizka poraba al pa nujno rabim macos, drgac ne vidim prednosti pred mitx x86 sistemom. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Noob vprašanje...

 

Torej vzel bil air m2 laptop, ki pa bi ga občasno uporabljal tudi kot namizni računalnik aka priklopljen na monitor. 

Kateri oziroma kakšen dock sploh kupiti :nicjasno:  Ker cene so vse od 80€ pa tja do 600€

Ker dock bi rabil v bistvu le za monitor, tipkovnica/miš in kak usb ali dva. 

 

 

Povezava do prispevka

Pro je bolj zmogljiv če delaš kakšne bolj resne stvari ki imajo benefit od multithredinga, per core perf je identičen. Ali pa če ti pride prav več GPUja. Če rabi laptop pol je mini smešna ideja, a ni? :D
Anyhow, @gojc jz sem 2 leti fural usb c -> hdmi kabel, sam pazit moraš da bo imel 4k podporo (če rabiš 4k). Pride manj kot 50€. Alternativno lahko kupiš dongle za še kakšen port ki je pod 100€.

Docki ki se začnejo okoli 200€ imajo pa še power delivery. Tam pa pol zbiraš kar rabiš, glede na to da M1 laptopi z izjemo 16" proja ne rabijo več kot 60W power deliveryja je dost vseeno kerega vzameš, glavno da ima porte ki jih rabiš. Jz sm kupu tega:
https://www.amazon.de/dp/B09PY37TVZ/ref=pe_27091401_487027711_TE_SCE_dp_3

Zdele je še 3 ure znižan na smešno ceno, ki je super. Nimam pripomb.

 

So pa ti docki dost brezvezni če jih boš uporabljal bolj malo, ker pač priklopiš polnilec (če ga rabiš, battery life je itak super) in dongle in si. Jz včasih delam od doma, včasih grem v pisarno, in je fajn da ne rabim sabo ničesar razen laptopa. Doma imam dock, v pisarni mam zaslon s PD, nobenega polnilca ne rabim.

 

Aja, to je še ena opcija: monitor s PD in USB hubom. Sam so kr dragi in če maš monitor ki ti je ok je to bolj brezveze.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 6 mesecev kasneje...
  • 4 mesece kasneje...

A na mac studio se priklaplja Applove monitorje ali pride tudi drugo (realno) v poštev? Realno v smislu, da ni jebanja s kakšnimi drajverji, nepodprtostjo resolucij in podobnega jajcanja, ki so med pomembnimi razlogi, da človek sploh uporablja mace. Skratka priklopiš in laufa.

uredilo bitje rage
Povezava do prispevka

Applov bo seveda najbolj prirocen ker ima par bombonckov. Ne glede na to, so njihovi monitorji res overpriced, kar je kr omembe vredno ker govorimo o overpriced inc. in omenjeni bomboncki so vec al manj gimmicki, tko da redko kdo uporablja njihov monitor. Edin potencialni razlog bi bil ce ti 1:1 pixel mapping na monitorju kej ful pomeni in ce ne ves kaj to je potem ti ne pomeni.

Jaz sem kupil en thunderbolt dock (platform agnostic) in gor priklopil en 32”4k lg monitor, zelo zadovoljen.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
rage reče pred 1 uro:

Trenutno imam imaca, ki je tehnološko res uboštvo, čeprav bo zaenkrat še za zdržat, ampak moram priznati, da kvaliteta slike je res neprimerljiva z monitorji, ki sem jih imel prej (vključno s pixel mappingom) - za rihtanje fotk, tekst itd.

Dobro, low-er tier hardware kombiniras s high-ish end monitorjem za tisti cas. Ce naredis to s PCjem dobis dosti boljsi ekran kot je na imacu. Kljub temu pa so dobri apple displayi, seveda, sam dosti predragi glede na to kaksne panele majo. 

Povezava do prispevka

Ker aplikacije (v tem primeru gmail) uporabljajo dele iOSa (APIje) ki jih starejši OSi nimajo. Tebi simpl, v resnici pa je izjemno kompleksna aplikacija.
Apple ne žrtvuje codebase-a za backwards compatibility tko kot MS, pa tudi pri MS se stvari breaknejo če inštaliraš kakšne stare programe na nove OSe. Zdej, ker approach je boljši je stvar debate, oba imata prednosti in slabosti, ampak zdaj veš zakaj je temu tako. Ni to nek arbitrarna apple evil omejitev. Je teh dosti drugje v applovem ekosistemu :D

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 uro:

Sej pri androidu je isto, se prej zgubijo podporo. Tam imas sicer vsaj moznost nekih rootanj pa tega shita sam ni to ravno best ux.

 

Potem pa mogoče samo nikoli nisem imel dovolj starega telefona, da mi kateri app ne bi delal, ker česa takega še nikoli nisem doživel. Zato sem bil toliko bolj presenečen, ko sem na iPadu prejel to obvestilo. Potem pa grem v Gmail prek Safarija in mi tam non stop teži naj preklopim raje na app, ker je bolje blablabla, kliknem spet link in itak ne gre.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...