Skoči na vsebino

[anketar] Najljubša From-Souls igra v času po izidu ER


...  

35 glasov

  1. 1. Najljubša Souls igra From razvijalcev (vsepovsod so všteti kompleti z DLC-ji)

    • Demon's Souls (oriđiđi)
      0
    • Dark Souls
    • Dark Souls II
      0
    • Bloodborne
    • Dark Souls III
    • Sekiro
    • Demon's Souls (remake)
      0
    • Elden Ring
  2. 2. Druga najljubša Souls igra From razvijalcev (DLC-ji in vse)

    • Demon's Souls (oriđiđi)
    • Dark Souls
    • Dark Souls II
      0
    • Bloodborne
    • Dark Souls III
    • Sekiro
    • Demon's Souls (remake)
    • Elden Ring
  3. 3. Jača open world izkušnja mi je



Priporočeni prispevki

1. Bloodborne 

 

2. Elden Ring in Sekiro 

 

3. Dark souls 

 

4. Dark souls 3 in demons souls remake

 

5. Dark souls 2

 

 

Origigi des nisem igral zato ni na lestvici

 

Ds1 je pred DS3 zaradi res hudega lvl designa (do vključno z Anor Londo) 

uredilo bitje Me3do
Povezava do prispevka

Meni Sekiro, pa ajde, Elden Ring.

 

Sekiro, ker je bil 'prvi' špil, pa kjer je vsaj nekako takoj doumljiva zgodba in približna linearnost lepo peljeta skozi zgodbo... Plus sistem fajta je nekak, lažji. Če se lahko tako izrazim. Za dvojko bi dal Bloodbourne, ampak ne morem iz principa. Dejansko je to bil moj prvi špil, ampak ker te fukne v septično jamo polno driske in ti reče plavaj, se mi je na začetku zamerila in je najmanj trikrat letela z diska. Ko sem nabavil Sekiro in nekak dojel princip, sem potem še enkrat dal šanso tut BB in odprl se mi je fascinanten svet. S hčero sva se potem lotila špila in skupaj uživala v svetu Yharnama. Ampak, je ostal tisti 'fakof' okus po začetnih porodnih težavah, da sem se za drugo mesto odločil za Ringa.. Sama glomaznost, 'odprtost' sveta sta prevladala, čeprav daleč od tega, da je špil idealen.

Povezava do prispevka

Sicer je ER šele drugi FromSoft špil, ki ga igram, samo reeeeees je težko se odločit med Bloodborne in ER. Po eni strani je Bloodborne kompleten in zajeban, ampak ta zajebanost je dodana vrednost, ko ti rata čez vsak hump pridt. Obrnit Cainhurst castle je bil eden najljubših momentov mojga gaming lajfa.

 

Sej sem igral že težke špile, samo moji skillzi so bolj prisotni v multiplayer shooterjih oz. shooterjih nasplošno. To je bilo čist nekaj drugega. Isto leto sem tudi prvič obrnil Zelda:BOTW, kar me pa takoj spomne na Elden Ring in kako veliko bolj uživam v raziskovanju sveta že od prve minute, napram BOTW kjer sem se lovil mislm da tud po tistem, ko sem zapustil tisto uvodno planoto. Edini open world špil v katerem sem tudi tok užival je Witcher 3, ampak zdej je Witcher 3 malo smešen napram Elden Ringu razen kar se kvestov tiče (obviously)

 

Tako da bom najprej obrnil ER pa potem še kak FromSoft špil preden bom glasoval, bo pa Bloodborne fix dobil moj glas za prvo al pa drugo mesto, mehanično je to eden najboljših špilov ever.

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka

Na prvo sem dal Elden Ring, ker je bil moja prva From igra v katero sem šel čist na svežo s vsemi ostalimi igralci. Vse druge sem igral leta po izidu in ni blo več tistega norega pričakovanja vsega novega. V njem imam tudi največ ur igranja.

 

Na drugo pa Bloodborne, ki je bil moja prva From igra sploh in me čist potegnila v njihov "svet". Odlična igra absolutno!

 

So pa mi vse fantastične. Demon's Souls in Dark Souls 2 sta edini, ki ju še nisem preigral.

 

 

 

 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

Enako mnenje kot prej :)

 

1. Bloodborne, najboljša igra vseh časov

 

2. Dark Souls 1, top 10 iger vseh časov

THIS

ER še nisem igral tko da ne vem kam bo prišla na tem seznamu

uredilo bitje vlaho
Povezava do prispevka
Galko reče pred 56 minutami:

Enako mnenje kot prej :)

 

1. Bloodborne, najboljša igra vseh časov

 

2. Dark Souls 1, top 10 iger vseh časov

+1, samo da obratno

 

Pa grem že sebi malo na živce s tem hypanjem prvega DkS, ampak ne morem nič, preprosto je igra udarila na vse prave strune takrat in tudi če grem igrat še danes, mi je kvalitetnejša od Souls 2 in 3. Glede Bloodborne vs. DkS pa sta mi dosti enakovredni, ampak za nostalgični bonus point pol prevaga DkS 

Povezava do prispevka

Ma ja, če smo fair pri glasovanju je treba najprej dat vse igre na nek skupni imenovalec.

 

Valda, če gledaš z današnje perspektive, imata Elden Ring in Sekiro eno prednost, ki je prvi Demon's souls in zlasti prvi Dark Souls (sicer imamo še remaster, ki ga ni v anketi, ampak je dobesedno isti špil, ki dela na novih konzolah minus štekanje 10 fps Blighttowna) ne moreta imeti.

 

Jaz sem se odločal koliko me je igra potegnila takoj, ko je izšla, saj sem jih takrat tudi igral. Če bi lahko bi dal vsaki igri glas. Sem pa dal 1. BB in 2. ER, ker sta naredila določene nove korake. Sekiro je zelo blizu ER za moje pojme v tem smislu.

 

BB je morda pri meni zmagal, ker smo ga igrali z nekaj srečneži teden dni pred izidom, tako da je bil totalen blind run in si imel občutek, da si prav nek pionir, ki odkriva neznano. Pa vzdušje, ki mi sede, pa orožja, pa za tiste čase brutani bossi. ER pa zato, ker je open world, dober open world. Ima goro minusov, ampak so to minorni, bi si pa želel, da bo v bodoče boljša izkušnja NG+ ciklov, kar skozi celotno zgodovino Souls like iger nenehno poudarjam: vrhunska izkušnja ob prvem runu, zlasti blind, živ dolgčas, ko igraš NG+ ali ponovno, ker je vse skozi isto. 

 

Kar se pvpja tiče, pa nič ne seže izkušnji iz DkS2. Od tedaj dalje je šlo samo še navzdol.

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka

Vam k ste nadrkani pa pobijate levo desno vse z lahkoto je mogoče dolgočasno, v BB sicer nism imel veliko pvpja, v Elden Ring pa je zabavno, ker lahko pridejo od nikoder lih v najbolj neprimernem trenutku :D tud bot pvp scene so mi kul, pač malo dodatnega spice-a

 

Mogoče pa nimam pojma o čemu govorim. 

 

Drugače a ni tko, da se v DkS2 NG+ dost razlikuje od prvega runa?

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 14 minutami:

Vam k ste nadrkani pa pobijate levo desno vse z lahkoto je mogoče dolgočasno, v BB sicer nism imel veliko pvpja, v Elden Ring pa je zabavno, ker lahko pridejo od nikoder lih v najbolj neprimernem trenutku :D tud bot pvp scene so mi kul, pač malo dodatnega spice-a

 

Mogoče pa nimam pojma o čemu govorim. 

 

Drugače a ni tko, da se v DkS2 NG+ dost razlikuje od prvega runa?

 

Da. Se še najbolj od From serije, a še vedno premalo, če mene vprašaš. Ima pa dvojka ta plus, da imaš unikaten loot na NG+ (recimo pravi Moonlight greatsword lahko dobiš le na NG+ ali če uporabiš bonfire astetic, da ti bossa nabuffa na NG+ statse).

 

Kako z zelo malo truda in novega enemy placementa bistveno spremeniš igro se opazi v verziji DkS2 Scholar of the First sin.

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 7 minutami:

 

Da. Se še najbolj od From serije, a še vedno premalo, če mene vprašaš. Ima pa dvojka ta plus, da imaš unikaten loot na NG+ (recimo pravi Moonlight greatsword lahko dobiš le na NG+ ali če uporabiš bonfire astetic, da ti bossa nabuffa na NG+ statse).

 

Kako z zelo malo truda in novega enemy placementa bistveno spremeniš igro se opazi v verziji DkS2 Scholar of the First sin.

jp

sej zato so pa zelo popularni te modi prvega DkSja, kjer se v bistvu reciklira vsa okolja in iteme, tako da se jih postavlja na druga mesta in druge kraje, kar naredi igro neznansko zabavno pa tudi dosti težjo 

 

 

uredilo bitje vlaho
Povezava do prispevka

1. Sekiro 

 

2. Elden ring 

 

Pac sekiro ma tisto nekiaj kar mi manjka v klasicnem Soulslike tepezu. Ma ritem pa smisel, ma povdarek na samem combatu in skillu ne pa na cheesu in skrivanju za scitom. Tbh ce mi igrica ponudi opcijo cheeza bom izbral to. Pr sekiru je blo bolj malo teh opcij. 

 

Elden ring ker je res breath of fresh air kar se tice soulslike iger. hud svet, ne prevec kripticna zgodba, zanimivi questi pac prvi zares proper ugrade klasicne souslike izkusnje, upam da gradijo na temu in nam dajo se vec takih iger. 

uredilo bitje Niblonian
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...