Skoči na vsebino

Diski


Priporočeni prispevki

  • 3 tedne kasneje...

Ej a bi kdo vedel kaj je fora enega mojega SSd diska. Vsake toliko časa ga namreč moj računalnik ne zazna in ga moram zaradi tega ugasniti, požokati SATA kabel in potem spet normalno naprej deluje ob ponovnem prižigu.

Disk ni star niti celo leto. Ali naj menjam SATA kabel ali naj just in case reklamiram reč?

Povezava do prispevka
  • 4 mesece kasneje...

Dear Valued Customer, 
We’ve seen demand growth in the channel the past few weeks as customers pursue emerging markets in IPFS, 
blockchain, and Chia. We’re monitoring the situation and working closely with our partners to support their 
efforts in these developing technologies. 
Please be advised when processing RMAs from your customers: the applicable Western Digital product limited 
warranty covers the time specified from date of purchase or the endurance rating of the product, whichever 
comes first. For SSDs, that rating is often measured in drive writes per day for our enterprise products and total 
terabytes written for our client products, which we provide in the applicable product specifications. For HDDs, it
is measured by annualized workload rating. 
We remain unable to honor warranty claims for products that exceed our endurance ratings or are out-of-
warranty. 
If you have any questions or concerns, please reach out to your Western Digital sales or support representative.

Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...

Ej eno vprašanje. Imam nek starejši fantecov externi disk (https://bit.ly/3zQ9DXu), ki sem ga formatiral in sedaj imam težavo z dostopanjem do le tega.

Windows ga namreč ne najdejo, s programom DiskCheckup pa ga kaže, kot da nima nič prostora oz. je brez particije.

 

image.png.eeacb3d133243bf18582a0beabb53847.png

 

Ali lahko kako pridem nazaj do tega diska? Ali naj ga vzamem ven iz zunanje škatle in direktno priklopim na računalnik?
Ali obstaja kakšen software, ki bi lahko dostopal do diska? Razmišljal sem tudi, da bi ga preko ubuntu zbrihtal :) 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Lepi Šime reče Dne, 29. 7. 2021 at 18:19:

Ali lahko kako pridem nazaj do tega diska? Ali naj ga vzamem ven iz zunanje škatle in direktno priklopim na računalnik?
 

To se mi zdi se najboljsi pristop.

 

Potem pa preko disk managementa al pa partition wizard (home edition je zastonj) poskusit formatirat.

Ce se to ne gre, je disk verjetno spustil duso...

Povezava do prispevka
  • 1 leto kasneje...

Vljudno prosim, če ima kdo kakšen nasvet glede izbire zunanjega diska, ki bi ga uporabljal zgolj za tv.

 

Imam Netflix in vem, da obstajajo tudi ostale stream strani, ampak imam vseeno rad kakšne filme vedno na razpolago, ne glede na ponudbo na omenjenih straneh.

Na primer v zimskih časih imam zelo rad LOTR extended version vedno na razpolago. :)

 

Pri zdašnjem disku me heca povezava, saj mi "meče ven" oziroma piše, da moram znova priklopiti usb pa sem preveril že vse možno.

 

TV je LG OLED CX3

 

Hvala za pomoč! :)

Povezava do prispevka
Djengo reče pred 58 minutami:

Vljudno prosim, če ima kdo kakšen nasvet glede izbire zunanjega diska, ki bi ga uporabljal zgolj za tv.

 

Imam Netflix in vem, da obstajajo tudi ostale stream strani, ampak imam vseeno rad kakšne filme vedno na razpolago, ne glede na ponudbo na omenjenih straneh.

Na primer v zimskih časih imam zelo rad LOTR extended version vedno na razpolago. :)

 

Pri zdašnjem disku me heca povezava, saj mi "meče ven" oziroma piše, da moram znova priklopiti usb pa sem preveril že vse možno.

 

TV je LG OLED CX3

 

Hvala za pomoč! :)

 

 

kup si en sata ssd po svoji izbiri, oz kar je trenutno v akciji.

primer: https://www.amazon.de/-/en/Crucial-MX500-CT500MX500SSD1-500GB-Internal/dp/B0786QNS9B/ref=sr_1_15?crid=320CP0UOA0T8G&keywords=portable%2Bssd%2Bentscheidend&qid=1672005776&sprefix=portable%2Bssd%2Bcrucia%2Caps%2C91&sr=8-15&th=1

 

in nato si kupi še caddy da rata "prenosni":
https://www.amazon.de/-/en/Housing-External-Supported-Tool-Free-Installation/dp/B07D2BHVBD/ref=sr_1_35?crid=PGS5DFH0NCHB&keywords=ssd+caddy&qid=1672005862&sprefix=ssd+caddy%2Caps%2C86&sr=8-35

 

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 8 mesecev kasneje...

Evo jaz imam pa ravno kontra vprašanje kot pogosto se pojavlja tu. Menjam laptop in bi trenutnega dal naprej. Ampak seveda prej bi pa varno pobrisal SSD disk na katerem so bili moji podatki in windowsi. Kako to naredi najboljše in najhitrejše. Včasih sem to delal preko USB boot linuxa, sam zihr je kakšna hitrejša stvar.

Povezava do prispevka
osis reče pred 5 urami:

Evo jaz imam pa ravno kontra vprašanje kot pogosto se pojavlja tu. Menjam laptop in bi trenutnega dal naprej. Ampak seveda prej bi pa varno pobrisal SSD disk na katerem so bili moji podatki in windowsi. Kako to naredi najboljše in najhitrejše. Včasih sem to delal preko USB boot linuxa, sam zihr je kakšna hitrejša stvar.

Načeloma ima vsak proizvajalec svoj tool za secure erase SSDja. Npr. Samsung ima Samsung SSD Magician - https://semiconductor.samsung.com/consumer-storage/support/tools/.

Povezava do prispevka
osis reče pred 17 urami:

Evo jaz imam pa ravno kontra vprašanje kot pogosto se pojavlja tu. Menjam laptop in bi trenutnega dal naprej. Ampak seveda prej bi pa varno pobrisal SSD disk na katerem so bili moji podatki in windowsi. Kako to naredi najboljše in najhitrejše. Včasih sem to delal preko USB boot linuxa, sam zihr je kakšna hitrejša stvar.

Na SSDjih je naceloma dost da nardis format (pa ne quick format), ker se tako itak prepise z 0-lami.

Pa nimajo magnetnega retaininga kot HDDji.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 uro:

Rabim sata disk za babico, 512gb bo dovolj. Kaj vzamem?

lohk tut m2 sata + pcie kartico, da ga boš mel kam vštekat. itak gre prek kabla potem v sata port.

drugače pa enega od teh dveh alpa kakšen WD ja.

 

pcie pa samo, če ima Haswella ali boljši proc (ker prejšnji ne podpirajo boota).

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
SL4FKO reče Dne, 28. 9. 2023 at 15:25:

Kateri SSD pa imaš?

 

SSDji bolj "zvenečih" znamk imajo management software, s katerim lahko SSD tudi kompletno in varno popucaš. Samsung Magician recimo ali pa WDjev Dashboard...

Na koncu sem res to uporabil, našel v Biosu in naredi to res hitro.

Povezava do prispevka
  • 5 tednov kasneje...

Ne da se mi delat na sihtu... tk da gledam mal 4TB diske...

Moja analiza je sledeca:

 

Najcenejsi NVMe:
Crucial P3 4TB ~ 182€

+ je nvme crucial je kar reputable brand

+ 5 let garancije

o Povprecen TBW 800TB

o PCIe 3.0

o QLC NAND 

- nima DRAM-a

- nima sifriranja*

- za ~9€ vec dobis P3 Plus ki je hitrejsi (3500 P3, 4800P3+/3000 P3, 4100 P3+)

 

Mn3: cist dovolj ce rabis za igre/podatke in je vseen za brzino... Za malo vec je Teamgroup "za dlje casa"

 

TeamGroup MP34 4TB ~ 193€

+ zelo visok TBW - 2.4PB

+ ima DRAM (128MB)

+ TLC NAND (kul zivljenjsa doba)

+ 5 let garancije

o PCIe 3.0

o povprecne hitrosti branja/pisanja (3500MB/s in 2600MB/s SLC cached)

- nima sifriranja*

 

Lexar NM790 4TB ~ 200€

+ Zelo hiter (7400MB/s branje 6500MB/s pisanje s SLC cache)

+ zelo dober IOPS 4k (1000k/900k)

+ zelo dober TBW 3PB

+ 5 let garancije

o Yangtze Memory Technologies Corp pomnilniski cipi ? (ne vem a je plus al je minus)

- nima DRAM cache

 

Corsair Force MP600 COre XT 4TB ~220€

+ boljsi IOPS 4k napram teamgroupu (600k/1000k napram 450k/400k)

+ malo hitrejse pisanje

+ 256-bit AES sifriranje

+ 5 let garancije

o TBW 900TB

- nima DRAM

 

Transcend MTE250S 4TB ~240€

+ Hiter (7500MB/s , 6700MB/s s SLC cache)

+ zelo dober TBW 3.12PB

+ ima DRAM (DDR4, ne pove pa koliko)

+ 5 let garancije

- pocasnejsi IOPS 4k kot ostali PCIE 4.0  ("le" 540k/440k)

 

WD WD_BLACK SN850X 4TB ~ 260€

+ hiter (7300MB/s, 6600MB/s SLC)

+ nadhud IOPS 4k (1200k/1100k)

+ dobra zivljenjska doba TBW 2.4PB

+ DRAM DDR4

+ 5 let garancije 

o Kioxia NAND chipi

 

Samsung 990 PRO 4TB ~ 300€

+ najhitrejsi (7450MB/s, 6900MB/s SLC)

+ najboljsi IOPS 4k (1400k/1550k)

+ kar dober TBW 2.4PB

+ samsung NAND chipi

+ DRAM (4GB DDR4)

+ Sifriranje AES-256 & TCG Opal 2.0

+ 5 let garancije

 

Seagate FireCuda 530 4TB ~ 310€ 

+ Hiter (7300MB/s, 6900MB/s SLC)

+ kar dober IOPS 4k (1000k/1000k)

+ nadhuda zivljenjska doba TBW 5.1PB

+ 3 leta Data Rescue Service v ceni

+ DRAM (DDR4)

+ Micron-ovi NAND chipi

- nima sifriranja

 

Sabrent Rocket 4 Plus 4TB ~360€

+ se kar hiter (7100MB/s, 6600MB/s)

+ DRAM (1GB DDR4)

+ Sifriranje AES-256

+ Micron NAND chipi

+ 5 let garancije, treba registrirat najprej

o okej TBW 1.4PB

o okej IOPS 4k (650k/700k)

 

Mislim da ce bi zase vzemal kot primarn disk bi sel na Seagate Firecuda 530, ne samo da ima hudo obljubljeno zivljenjsko dobo, je eden najhitrejsih, data rescue service je tud ogromen plus in ni najdrazji.

Ce bi pa imel zgolj shranjevanje podatkov mislim da bi vzel TeamGroup MP34 4TB, ker je ugoden, ima se kar dobro pricakovano zivljenjsko dobo, ima DRAM in ni toliko drazji od Crucial P3 (plus) cetud je samo PCIe 3.0 je vec ko zadost za shranjevanje podatkov...

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...