Skoči na vsebino

Prva liga Telekom Slovenije


Jude

Priporočeni prispevki

ta obrazložitev nosi vodo, ampak kaj pa nevarnost samega štarta? v šprintu, dvignjen podplat pa to. a golman lahko rdečega dobi samo, če prepreči čisti gol s takim štartom? Če bi nekdo takole uletel na sredini igrišča, bi tudi dobil samo rumenega?

uredilo bitje MacGyver
Povezava do prispevka
MacGyver reče pred 49 minutami:

ta obrazložitev nosi vodo, ampak kaj pa nevarnost samega štarta? v šprintu, dvignjen podplat pa to. a golman lahko rdečega dobi samo, če prepreči čisti gol s takim štartom? Če bi nekdo takole uletel na sredini igrišča, bi tudi dobil samo rumenega?

Gladki rdeči. 

 

Sicer pa klasična NZS obrazložitev kontraverznih sodniških odločitev. Pač klasičen bullshit samo, da zaščiti sodnike. Kvaliteta sojenja vsako leto slabša vendar tako je če sodnik ne glede kako slabo sodi nikoli ne bo kakšne posledice ali kazni. Vedno bo naslednjo tekmo spet na igrišču.

Povezava do prispevka

To, da sta šla Peričić in Dervišević je res super novica. Matko ma nevem imam mešane občutke. Je talent in zna bit kvaliteten igralec za našo ligo ampak očitno glava ni na mestu saj od tiste prometne nesreče zaenkrat ni isti igralec. Sicer pa sam je izrekel željo po odhodu in kaj češ na silo ga držat v klubu. Srečno

 

Žalostno pa je, da so se med korono pri nas odškodnine še bolj znižale. So že prej ble nizke. Kouter šel za bogih 300k, Matko za komaj 500k. Pa so ti igralci, ki so izstopali v naši ligi. Eden je U21 reprezentant, drugi je večkrat klican od Keka med člane.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka
Tijuana reče pred 20 urami:

Adijo svet pa Šuler.

 

res ne bi bil rad v njegovi koži. dobesedno iz nič mora pod nujno nekaj ščarat, denarnica pa prazna. dejansko potrebuješ precej domišljije, da v takšnih okoliščinah najdeš OK rešitev. :D

 

je pa recimo, zdaj že lahko rečemo, Koper zadel v terno z vsemi okrepitvami, ki jih je privlekel iz Krke. sploh Parris se mi zdi za slovenske razmere kar lepa dodana vrednost.

 

ampak nekaj je igrat v Kopru, nekaj pa v Mariboru. :hmm:

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka

Meni je Parris tudi zanimiv igralec. Mlad, talent, dokaj mlad saj je star 21 let. Lani bil prvi strelec 2. SNL (19 tekem, 16 golov). Letos tudi začel zelo dobro za Koper (4 tekme, 3 goli, 1 asistenca). Bil bi ziher idealna menjava za Matka. Ampak ja kot si rekel nekaj je igrati za Koper, nekaj pa za Maribor. Je zgrešena priložnost samo ja težko je zdaj solit pamet, ker ko je Parris prestopo v Koper (začetek Julija) je Maribor mel desno krilo dobro pokrito in tej fiks se niti malo ni razmišljalo o prodaji Matka pod ceno.

 

Čeprav mislim, da Šuler ni glih najboljši (dober) športni direktor pa priznam ja težko je bit v njegovi koži. Finančno v slabi situaciji. Prvaki že niso bli 2 leti. Tudi tu je izjemen pritisk. Ekipa realno pa na papirju ena slabših v zadnjih nekaj letih. 

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka
Tijuana reče pred 55 minutami:

Čeprav mislim, da Šuler ni glih najboljši (dober) športni direktor pa priznam ja težko je bit v njegovi koži.

 

zdaj mislim, da je že preteklo toliko časa, da lahko damo oceno, da se na tem 'delovnem mestu' ni pretirano izkazal. OK, kot rečeno, deluje v oteženih okoliščinah, a vseeno.

 

lahko za katerega od igralcev ki jih je pripeljal res rečeš, da je dober nakup? sam se recimo v tem trenutku ne morem spomnit nikogar. plus vsa ta pisma in javni nastopi pred najpomembnejšimi tekmami (lani v zadnjem krogu proti Muri, letos v evropskem tekmovanju) delujejo kot nalašč dobesedno kontraproduktivno...

 

dela največje možne napake s tem, ko bi bil rad kot Zahović. pa ne vem, če se tega zaveda. ali kot je nekoč njegov vzornik rekel v Zavrču s tremi promili v krvi; nisi ne riba, nisi ne meso...:D

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka

Trenutno mu res lahko damo slabo oceno. Morem rečt vsaj meni je dober nakup ziher Sikošek. V primeru odhoda Kodermana je levi bok res porihtan. Voloder mi je tudi nivo nad štoperji, ki smo jih zadnje sezone gledali v navezi s Mitrovićem (Peričić, Maritnović, Koblar).

 

kar je mene glede Šulerja najbolj razočaralo je:

  • Klub nima dobrega napdalca, ki zna redno zabijat in to se nam bo zelo poznalo. Sirk in Vipotnik sta lahko največ back up oziroma rotacija. Vipotnik mogoče bo še kaj iz njega, ker talent ziher je ampak trenutno prezelen, da bi bil prvi napadalec Maribora.
  • Posoje iz tujine. Nisem nek pristaš posoj iz tujine saj mislim, da je to kratkoročen plan in razvijaš igralca za drug klub in niti neboš nič pokasiral na koncu od tega. Sicer "naši" trije ko so na posoji mislim, da imajo vsi odkupne klavzule ampak če bojo v Mariboru imeli dobro sezono dvomim, da bojo ostali. Klubi iz tujine lahko matičnemu klubu ponudijo večjo odškodnino in igralcu večjo plačo. Tu se Maribor ne mora kosati.
  • Prodaja Matka brez neke resne alternative zadaj. Žugelj sicer me je po posoji v Bravu letos pozitivno presenetil. Ampak podobno kot velja za Šturma na levi strani krila on je lahko trenutno največ back up oziroma rotacija. Sicer po eni strani razumem prodajo. Rožman Matka ni imel rad, ni veliko igral pod njim, sam je hotel oditi. Samo vseeno je en največjih talentov kar ga je Maribor mel v zadnjih sezonah. Defenitivno najboljšo desno krilo v klubu, ki bi moral več igrat in če nimaš resne menjave ga nebi smel prodati niti pod razno. Kaj šele pod ceno.

 

Drugače pa ja te izjave pred tekmo z Muro in pred evropskimi tekmami so ble res brca v temo. Efekt je bil pa nasproten.

 

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Kot sem ze pred meseci rekel, Suler nima lahkega dela in upam, da ne bo zacel pit :D Se pa zaenkrat ne strinjam cisto s tem, da dela slabo. Nastavki so dobri, smo pa realno nekje tam kot smo bili v drugem Zahotovem letu :D Treba bo pojest se nekaj zgancev in pa jajcka se bodo se morala spustiti.

Plusi:

  • Kader je konkretno popucal in sprostil budget za place (ki ga bo, vsaj upam ffs, porabil za napadalca), ta velik work package je pac zapuscina pred-prejsnje garniture. Tu mu moram dati pozitivno oceno.
  • Prihodi 1: Voloder je super, Alvir tudi ok, upam samo da imamo v teh primerih fiks moznost odkupa, in da ne more zdaj vletet NK Osijek in dat 100k vec in nam ga peljat. Makoumbo bo pomojem tudi OK, se mi kar dopade. Sturm se mi zdi OK za sirino
  • Vpeljevanje mladih je nekaj kar smo si dolgo zeleli in zaenkrat deluje dokaj OK, bodo pa jasno nihanja v igri in posledicno tudi v rezultatih

Minusi

  • Napadalec, napadalec, napadalec. 
  • Podaljsanje Kroni, ki sedaj gnije na tribuni???

Odhod Matka mi je tudi ok, nima ga smisla drzat na silo. 600k za danasnje razmere ni slab denar,  bi pa vsekakor bil bolj vesel, ce bi ostal. Kar se pa tice tega hypanja pred pomembnimi tekmami pa misli, da ne moremo kriviti Sulerja ampak gre za sirsi problem. Ze zadnjih par let smo cisto vedno ko se je kako tekmo hypalo in opletalo s floskulami ala "vedno na puno" in "evropski maribor" odigrali kot evnuhi. Ne glede na to, ali je bil SD Zaho ali Suler, ki sta v mojih oceh oba dokazano "deda" in zmagovalca. Ekipa pac rabi na igriscu nekoga, ki bo v kljucnih trenutkih mentalno dvignil igralce, ne pa floskul na youtubu.

Pod crto pa smo zaenkrat prvi na lestvici in z izjemo tekme proti Olimpiji tudi zgledamo dokaj solidno, tako da dajmo pocakat in videt. Na vsak nacin je treba letos osvojit prvenstvo, kar verjamem, da nam bo uspelo, potem pa penetrirat v konferencno ligo in bo verjetno malo lazje.

Povezava do prispevka
kola reče pred 1 uro:

Prihodi 1: Voloder je super, Alvir tudi ok, upam samo da imamo v teh primerih fiks moznost odkupa, in da ne more zdaj vletet NK Osijek in dat 100k vec in nam ga peljat. Makoumbo bo pomojem tudi OK, se mi kar dopade. Sturm se mi zdi OK za sirino

Maribor ima klavzulo možnost odkupa pri igralcih na posoji. Koliko jaz vem to ne pomeni, da zdaj noben drug klub razen Maribora ne sme biddat zanj. Ne gre za posojo s obvezo odkupa. Na koncu je sicer še vedno na igralcu kaj sprejme, če ima več ponudb. Jaz samo hočem povedat, da v primeru dobre sezone zna bit za igralca več zanimanja in Maribor se s tujimi klubi ne more kosat ko se gre pri plačah. Kakšni poljaki,... lahko ponudijo 1x večjo plačo mu kot mu jo lahko kakšen Maribor. Sej pa je podoben primer bil Janković skoraj že podpisal po posoji za Maribor pa je uletel Partizan in je šel tja. Podoben en primer sicer v tujini. Posoja Salaha v Fiorentino. Po posoji so ga hoteli obdržat (imeli klavzulo). Na koncu jih zavrnil in šel v Romo.

kola reče pred 1 uro:

Podaljsanje Kroni, ki sedaj gnije na tribuni???

Glih sem ta teden zasledil (nevem točno kje) je Rožman razložil situacijo zakaj Tavaresa, Kronavetra in Kotnika ni coj pa je povedal, da Tavares je desna roka strokovnega štaba in da s svojim statusom in izkušnjami velik pomaga. Kronaveter je poškodovan. Kotnik pa ne pride zraven zaradi konkurence.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Dobro, to da ce drugje dobi vec pac gre je razumljivo, je pa fajn da ga imas moznost dobit po neki fiks ceni ce se izkaze in slucajno nima drugih ponudb. Boljse je kot nic ali pa placat 300k in videt, da je rupa. Also, za Kronavetra niti slucajno ne verjamem, da je poskodovan :D

Povezava do prispevka

Če slučajno je odfukan je to kar velik minus Šulerja, da ni niti malo komuniciral s trenerjem kakšne so njegove želje in šel podaljševat igralcu, ki ga noče. Njegova plača tej bi lahko šla v boljšega napadalca. Isto velja za Sirka.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Jaz mislim, da je podaljšal za manjšo plačo. Saj Klinar in Uskoković, ki sta zavrnala podaljšanje sta ga zaradi ponujene mlajše plače od prejšne. Sicer me je pa firbec matral pa sem pogledal Simon Rožman je Maribor prevzel 20. marca 2021. Novica, da je Kronaveter podaljšal pa je prišla ven 06. aprila 2021. Sicer ni veliko časa bil trener ko je Kronaveter podaljšal bil je pa :D 

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...