Skoči na vsebino

Dwarf Fortress


Tom7i

Priporočeni prispevki

Tako bom rekel: DF-ja sem se do zdaj lotil 2x; prvič že vsaj kake 10 let nazaj po priporočilu prijatelja.

 

Ko sem se prvič lotil inštalacije in zagnal igro, sem vse skupaj zbrisal po kake 20 minutah, ker je igra izgledala totalno fubar, pa tudi UI ni bil v nobeno pomoč. Par let kasneje sem sklenil, da reč ponovno preizkusim, a tokrat s pomočjo grafičnih modov in raznih dodatkov ala 3D prikaz, bolj odroben UI ipd. No, takrat je pol samo inštaliranje in tweakanje tega modpacka trajalo vsaj kake 20 minut, sem pa špil zatem neprenehoma igral vsaj kake 3 tedne. Kasneje sem ravno zaradi lepšega izgleda in lažje dostopnosti začel igrat Gnomorio, ki je vmes tudi že zaključila svojo pot in še danes stane 12,5€. Pa Gnomoria niti približno ni tako globoka (pun intended) kot DF.

 

29€ se morda res zdi precej za skoraj 20 let staro igro, ampak po lastnih preteklih izkušnjah razumem, kam je šel oz. kam bo šel ta denar; bom pa tudi jaz moral po sili trenutnih razmer še malo počakat z nakupom, ker sem že skuril letošnji novoletni budget :P

 

Za vse, ki DF še niste igrali, tako izgleda originalni špil:

 

1cdce382b2f359b2e6d9a0af56954fd91b2eedd0

 

df1.png

 

Steam verzija pa tako:

 

5d712302395bff2c14d8560aa164d478a0f1f5e2

 

ss_f6a475e5fdc3222af38a1cde8bde810ca386c

Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

 

Ne razumem... se ti zdi podoben grafični stil?

 

Čist super igrica je. Saj tudi za to omenjeno nisem rekel, da za nekoga ni super.

Ne gre za grafiko ampak za nacin razmisljanja.

Tvoj komentar na grafiko tega spila sem razumel kot cinicnega. Tako igro ne mores oceniti po grafiki.

Po drugi strani pa mnogokrat napisano, da se spilov ne prednaroca, ker si ponavadi razocaran, ker obljub je polno, dobis pa pol izdelek.

 

Sicer super da ti je Callisto vsec.

 

Povezava do prispevka

sem bil kr hyped za tole, sem po ogledu na twitchu potem kr kupil, ker zgleda UI good enough. sem že v preteklosti zlovdal, sam je blo men tud mal preveč  tipkanja po tipkovnici pa gledanja v znake. 

 

sem šou skozi tutorial in pol začel še eno mesto, da sem malo "popravil" grajenje. je bla hitro 4 ura. 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 2 minutama:

Zakaj jim je tega treba leta 2022?

A res ta koncept lahko zasije samo s pixel grafiko?

Zakaj odrezati 99% potencialnih kupcev že v štartu zaradi šugave grafike?

Že v taki grafični obliki je prezahteven projekt, kaj šele v boljši. Če je modelčku z malo pomoči to vzelo 20 let developmenta, koliko bi mu v boljši grafiki? 100 let? Saj je dosti komentarjev raziskovalcev, da ta igra v dosti lepši obliki po definiciji ne more obstajati, ker je prekopleksen projekt. Morda zdaj, ko se je AI bolj razvil, bi bilo zanimivo :). Sicer pa mi je čudno, da pišete, kot da ne poznate DF. Že 15-20 let nazaj so ob izidu alphe v Jokerju pisali, da gre za prelomen, a pač izredno nedostopen izdelek. 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 42 minutami:

Že v taki grafični obliki je prezahteven projekt, kaj šele v boljši. Če je modelčku z malo pomoči to vzelo 20 let developmenta, koliko bi mu v boljši grafiki? 100 let? Saj je dosti komentarjev raziskovalcev, da ta igra v dosti lepši obliki po definiciji ne more obstajati, ker je prekopleksen projekt. Morda zdaj, ko se je AI bolj razvil, bi bilo zanimivo :). Sicer pa mi je čudno, da pišete, kot da ne poznate DF. Že 15-20 let nazaj so ob izidu alphe v Jokerju pisali, da gre za prelomen, a pač izredno nedostopen izdelek. 

 

Hernier reče pred 38 minutami:

"Remake" na Steamu je v pikslih, al? Oriđiđi pa je ascii, če se ne motim. Zares še nisem igral nobene igrice z ascii grafiko :D

 

Prvič slišim - moram prav malo več prebrat, ki zdaj me zanima...koliko so pol rabili za remake, če je original rabil 20 let? :D

Zakaj pa ne more obstajat v boljši grafiki, kaj je lahko tako prekompleksnega?

 

Kakorkoli, meni je vseeno smešno da smo naredili ves ta hardverski progres, da nam ni treba igrat v taki grafiki in vseeno se najdejo modeli, ki gredo še bolj nazaj od pixel grafike, na ascii grafiko. :D

 

Povezava do prispevka

Si jo puscam za sprobat dans zvecer

 

OG koncept v ASCIIju mi je prezajeban za razumet in za gledat, tole ze zgleda drugace. Pa po tem kar je za slisat je tole ena bolj complex in zasvoljivih stvari kar jih obstaja v svetu iger, cist leđit ideja je tole v letu 2022. Kvecjemu bo pritegnilo nove igralce z grafiko in izboljsavami, js sem gladko eden izmed njih

 

Ceprav, ce sem cist iskren - ne vem, kaj ta spil pod crto sploh je. Colony simulacija? Simulacija cele civilizacije? City builder? Vojaska strategija? Vse skup zmesano v en kompleksen, globok, proceduralen spil, ki je rabil 20 let za to, da je dobil grafiko?

 

Infact, je kak avtist tule gor, ki je igral OG spil in ve, kateri dwarf pije in kdo placa?

Povezava do prispevka

Tomazek, js sm izmojstroval svoje FPS skillze v Doomu in Duke Nukem 3Dju, strateske skillze v HOMM 3 in C&Cju, dirkaske skillze v CMRju enkici, dvojkici ter v NFS Hot Pursuit in point and click skillze v Indiani Jonesu, Syberii ter Curse of Monkey Islandu

 

Ti si spile zacel igrat s cca Far Cry 3jko. Ne mi o prekompleksnosti bilocesa, ker si nisma ravna, dalc od tega :D

uredilo bitje LargoWrench
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 5 minutami:

Spustil sem obdobje ven. Za čas študija smo občasno drkali samo HOMM3 s cimri na laptopih. Ni blo konec srednje in za čas študija cajt za igre :D

 

Ja, naj pobrisejo modi zadnjih par postov hehe... 

Meni je pa cool, ne brisat, še par postov in bosta z Largotom že skupaj pila vino in se pogovarjala o HOMM

Povezava do prispevka

HOMM3 je bla igra s katero so me cimri seznanili (smo se dobro poznali že z gimnazije prej). Prej te vrste iger nisem igral. Je bla pa res perfect, da smo šli mi štirje in štirje compi, random mapa... Pa 2 sva pive tolkla celo noč, dva pa pušila bakle kot nora... In tako so minevali študentski dnevi, ko nismo šli kam vem žurat :D

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...