Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Je ze na zadnjem biosu, do prejsnjega tedna je bila v moji kisti, tako da tud 5000 serija bi mogla laufat.

Sam se mi zdi da neki ne stima z njo, v smislu da sm meu tezave s sesuvanjem graficnega driverja v novejsih spilih (enkrat na tastari grafi,  po tem ko sem novo grafoRMA-jal zarad tega).

Bi mogu probat ce se isto dogaja ce imam integriran GPU na procesorju... sam "ain't nobody got time for that" (niti se mi ne da drujga procesorja zacasno nabavljat) :D In sm raj  kr maticno premenjal.

 

 

@Lepi Šime lolnil sem hard :D 
Itak mors menjat CPU tud, ker dvomim da bos kje najdu maticno za 8 let star proc, pa da ne bo ista cnea ko ce kups novo :D 

Povezava do prispevka

V trenutku neumnih idej sem bil :D 

 

Sem se odločil, da bom kr nabavil svežo Asus B550 tuf z AMD Ryzen 5600x procesorjem. Itak je zdej to tok poceni pa ne mislim na 1 leto menjat za rabljen šodr :D 

 

Edino kar me malo skrbi je to, da bi mi slučajno grafična ponovno kej zdrmala novi procesor in matično? slišal sem, da se je to že komu zgodilo. Upam, da se motim :blink:

Povezava do prispevka
darksaga reče pred 9 urami:

Meh, odvisno od osebe, to kar pridobiš z nižjo cene konzole lahko hitro popušiš pri cenah iger, sploh na daljši rok.

Odvisno pač kolko igraš/kopuješ.

 

^ fakin this.

 

zony lahko fafne kurac s cenami špilov in nujo PS+ subskripcije, če hočeš igrat multiplayerje. :avadodo:

 

v bistvu sem iskreno še danes presenečen, da jim gre to z gejtanjem multiplayerja za subscription skozi. še kar ni peasants revolta.

Povezava do prispevka

To so endless debate, miljonkrat obdelane... Zdej bodo uletel konzolaši, kako poceni naročijo igre jih preigrajo in za isti denar naprej prodajo, MP iger pa itak ne igrajo in ne plačujejo naročnine itd...To se ne da primerjat natančno, ker je precej odvisno posameznika in njegovih potreb ter navad.

 

Jest da bi sedel na računalniškem stolu z gamepadom v rokah, ga ni denarja ne grafike.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 minuto:

Jest da bi sedel na računalniškem stolu z gamepadom v rokah, ga ni denarja ne grafike.

 

Jaz še manj s M+K :D Z gamepadom se 1-3x letno malo prisilim, če nimam tistega opcije igrat na PS. M+K pa sem se v teh letih tako odvadil, da jih sploh več ne znam uporabljati.

 

Se pa vsekakor strinjam, da je odvisno od osebnih preferenc. Ni variante, da menjam udobje kavča in velikega TV-ja za računalniški stol. Na srečo tudi volje nimam za igre, ki se bolje igrajo na računalnikih.

Povezava do prispevka

Sam res, kako se nisem prej domislil, da bi s iz kleti po stopnicah vlekel kabel do dnevne sobe...

 

Kakor sem rekel, to je brezveze debatirat, ker je res preveč odvisno od posameznika in njegovih potreb, situacije itd...

 

Jest recimo, na komp ne gledam, kot 1500€ vredna investicijo. Ampak zgolj, kot grafično kartico in ajde 100€+ za ostale komponente. Ker komp itak rabim imet doma, potem je vseeno, če kupim za 150€ dražje komponente in dam še 500€ za grafično, tko da men komp ne predstavlja 1500€ stroška, ampak 650€. 

 

V dnevni je res 86" TV, samo na kompu je ultrawide screen, kar ful doda immersion. Ampak v dnevni je 7.1. hifi surruound, na kompu slušalke...

 

Tko da tuki je res ogromno nekih spremenljivk in je brezveze debatirat o tem. Ampak na koncu je men še zmeraj najbolj pomembno udobje :)

Povezava do prispevka

Ja ne vem kdo vas sil igrat igrice na kompu na lesenem ikea stolu, kavču v dnevni pa vsi dizanerjski z masažo hrbta. Maš rad igrice, rabiš kdaj miško in tipkovnico in 50 sprintanih a4 listov manuala, kdaj velik tv in woofer in nek popcorn kurac v ps5 in kdaj krče v rokah in mravljinčaste prste na skret školjki s switchem v roki. Al pa jočeš o igricah ko maksi o babah.

Povezava do prispevka

Da še jaz podam svoje mnenje. Doma je moj fotr od kar pomnim imel high end pc, ki si ga je sam sestavljal. To tradicijo sva tudi z bratom zagrabila in imava vsak svoj PC že od pamtiveka. 

Meni PC sede, ker ga konstantno malo pa po malo nadgrajujem, da je v koraku s časom pa tudi sede mi bolj pester izbor PC iger. 

Od konzol sem njega dni imel Dreamcast, ki sem ga veliko preigral dokler ga brat ni prodal.

 

Danes pa imam doma switcha, ki se mi ga ne ljubi priklapljati na TV, ker imam nek entry lvl 55" TV zraven ogromnega okna, ki mi tekom dneva odbija svončno svetlobo z TV-ja.

Kavč je sicer udoben, ampak sem tiste parkrat ko sem igral switch Bil v totalno čudni poziciji. 

 

Torej če bi rad prešaltal v konzolaša bi moral kupiti večji in dražji TV + PS5, kar pa nanese konkretno več kot pa nadgradnja matične in procesorja :D 

 

A se mi splača nadgraditi še DDR4 ram iz 16gb na 32gb?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...