Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

ChAiN reče Dne, 9. 7. 2023 at 12:09:

najcenejsi s tremi ventilatorji je bil vse skup z dhlom 386€ v slo je  podobna 430€

Upam, da se nisi narocil, sedaj dobis zraven Rx6700XT se Starfield Premium edition. Mora pa prodajalec to podpirati.

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka

sedaj je ključno vprašanje, ali bo 6700xt dovolj hiter, da bo poganjal Starfield na 60 fps :D

 

sedaj ko imam 144hz monitor mi 30 fps zgleda zatikajoče asf (mogoče je frame skipping, ker 144 ni deljivo s 30), ne bi tega mogel tega igrat

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 4 urami:

Upam, da se nisi narocil, sedaj dobis zraven Rx6700XT se Starfield Premium edition. Mora pa prodajalec to podpirati.

narocil v nedeljo, danes je sla na pot.

danes sem dobil mail za promo kodo za starfield, čeprav v nedeljo ni pisalo ničesar o tem 

 

ce prav berem na netu o tej akciji, je to promo koda za 5 dnevni access in ne za komplet spil

 

 

Povezava do prispevka
ChAiN reče pred 3 urami:

narocil v nedeljo, danes je sla na pot.

danes sem dobil mail za promo kodo za starfield, čeprav v nedeljo ni pisalo ničesar o tem 

 

ce prav berem na netu o tej akciji, je to promo koda za 5 dnevni access in ne za komplet spil

 

 

Premium edition pomeni, da imas 5 dni prej dostop do spila. Spil je cel.

Povezava do prispevka
ChAiN reče Dne, 9. 7. 2023 at 7:31:

jebote. koncno sem se sprijaznil, da bi dal keš nevidiji, pa zdej res studiram o 6700...

sicer vec stroma pozre pa bolj se greje :ninja:

 

je pa trenutno grafa za kero je optomiziranih najvec spilov, glede na to da je zelo zelo podobna zadevi ki laufa v PS5 in XBSX

Povezava do prispevka

Gledam po dolgem času.. še vedno laufam rx480 ampak ker sem na Linuxu ni šans da dam Nvidio not.

 

Kaj je to glede cen, to je čist utrgano še vedno? 600€+ za rx6800xt? wattt rx7800 sploh še ni zunaj. Če gledam da sem dal za rx480 350€ je tole res norišnica. Podobno kot vrteči diski, ko je takrat na tajvanu poplavlo... se potem nikol niso več cene popravle oz. je trajal 5+ let pa SSDji so začeli vmes dominacijo.

Povezava do prispevka

6800xt je high-end gpu, 480 je bil midrange oz., 67000xt je nek ekvivalent (ga dobiš v Nemčiji za 330-350€).

 

7000 serija pa bore malo prinaša p/p glede na 6000 serijo, najslabši generacijski skok AMDja vsaj zadnjih 15 let.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

6800xt je high-end gpu, 480 je bil midrange oz., 67000xt je nek ekvivalent (ga dobiš v Nemčiji za 330-350€).

 

7000 serija pa bore malo prinaša p/p glede na 6000 serijo, najslabši generacijski skok AMDja vsaj zadnjih 15 let.

 

No ja, če se prav spomnem je bil 480 nekje par % slabši kot 1070ti, torej zgornji midrange. 6700 mi zgleda bolj kot pure mid, pričakoval bi da je 6800 tam nekje no. Pa high-end tudi ni bil 1000+eur ampak dobre 500...  Bom pa šel malo cifre prebrat, zgleda da je moja mentalna slika malo mimo. Nič ni več kot je blo sth sth :D

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 1 minuto:

 

No ja, če se prav spomnem je bil 480 nekje par % slabši kot 1070ti, torej zgornji midrange. 6700 mi zgleda bolj kot pure mid, pričakoval bi da je 6800 tam nekje no. Pa high-end tudi ni bil 1000+eur ampak dobre 500...  Bom pa šel malo cifre prebrat, zgleda da je moja mentalna slika malo mimo. Nič ni več kot je blo sth sth :D

narobe se spomniš... RX 480 je bila par % slabša od 1060 6gb. Šele potem RX 580, ki je praktično rx 480 rebrand z višjimi frekvencami je ujel 1060 6gb in kasneje tudi prehitel, ter se dosti približal navadni 1070. 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 2 urama:

narobe se spomniš... RX 480 je bila par % slabša od 1060 6gb. Šele potem RX 580, ki je praktično rx 480 rebrand z višjimi frekvencami je ujel 1060 6gb in kasneje tudi prehitel, ter se dosti približal navadni 1070. 

Ajj :D Torej mi bo mogoče res 7600 dost... itak mi sede da ni 200+W in ne nabija vročine. Hvala

uredilo bitje jlpktnst
Povezava do prispevka
jlpktnst reče Dne, 17. 7. 2023 at 20:05:

Gledam po dolgem času.. še vedno laufam rx480 ampak ker sem na Linuxu ni šans da dam Nvidio not.

 

Kaj je to glede cen, to je čist utrgano še vedno? 600€+ za rx6800xt? wattt rx7800 sploh še ni zunaj. Če gledam da sem dal za rx480 350€ je tole res norišnica. Podobno kot vrteči diski, ko je takrat na tajvanu poplavlo... se potem nikol niso več cene popravle oz. je trajal 5+ let pa SSDji so začeli vmes dominacijo.

pol pa slabo gledas, 6800XT se dobi ze od 550€+ :D

pa ne nekj mjau mjau, pac pa Asrock, ki si je zadal da bi rad bil novi EVGA vsaj po idejah z youtuba.

 

RDNA3 niti ni tolk strel v prazno, kolkr je pac 7600 res zmazek, ki je se zmer boljsi od Nviidienga 4060 poloma.

Zato je pa pac res "samo" 270€

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 2 urama:

RDNA3 niti ni tolk strel v prazno, kolkr je pac 7600 res zmazek, ki je se zmer boljsi od Nviidienga 4060 poloma.

seveda je strel v prazno, AMD je sam priznal, da niso zadeli perfomance target

 

zato nočejo dati ven 7700XT in 7800XT, ker bi bila bore malo hitrejša od ekvivalenta 6000 serije

 

realno bi moral biti 7900XT 7800XT, pa tudi tu bi šlo za relativno majhen generational perfomance jump

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...