Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Ce pustimo trenutne cene in gledamo priporocene cene, potem je 20 USD razlike v ceni.

 

Kot prvo dobis pri Nvidi DLSS in dosti boljsi RTX ter boljsi encoder (ce ga rabis).

To so kartice za 1440P in 8GB je dovolj rama.

 

Drugace sem pa letos kupil prvic Nvidio pol 20 letih, ker je bil AMD zmeraj boljsi price/performance. Tokrat pa so cene navili do neba.

 

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 1 uro:

Glede ray tracinga: Unreal Engine 5 ima "Lumen", ki ne rabi posebnega hardwera pa delujo zelo dobro.

 

Drugace pa ce dobis AMD za podobno ceno kot Nvidio (npr. 6700xt vs 3070) je definitivno Nvidia dosti boljsi nakup. AMD se bo moral se kaj nauciti o cenah.

ima svoje slabosti, predvsem v tem da ne izrablja hardverske podpore (se?). dela res zelo dobro, ampak je tudi pozresen. vprasanje je kam ga bodo usmerili naslednje leto ko pridejo novi GPUji ki bodo se toliko mocnejsi glede RT.

Povezava do prispevka
Enterprise reče pred 17 minutami:

ima svoje slabosti, predvsem v tem da ne izrablja hardverske podpore (se?). dela res zelo dobro, ampak je tudi pozresen. vprasanje je kam ga bodo usmerili naslednje leto ko pridejo novi GPUji ki bodo se toliko mocnejsi glede RT.

 

Pa so že kakšni rumorji o naslednji generaciji drugo leto? 

Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

Koga briga kakšne so MSRP oz. priporočene cene, AMD lahko te zniža, ko se stanje normalizira.

 

Trenutno je razlika med najcenejšo 3070ko in 6700xt 100€ .

Ne vem ce si moj pred prejsni post dobro prebral.

Napisal sem ce so cene podobne...  Ce je razlika 100 eur potem se itak splaca AMD.

Cene lahko znizajo ampak kamor so jih trenutno postavili so pac slabe.

Povezava do prispevka

razvoj gpujev je obcutno zahtevnejsi in drazji proces od tistega cikla pri procesorjih

 

zato altruisticni amd sedaj isto kasira za high end gpuja, aja res maksi pravi da je temu kriva nvidija.

 

Me ne bi motilo ce bi gpu kostal 2k, samo se mi zdi majhne razlike med 3080 in 3090 neopravicljive ali primer 2080ti

 

za tak dna user pac hoce nakaj dobit

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 37 minutami:

zato altruisticni amd sedaj isto kasira za high end gpuja, aja res maksi pravi da je temu kriva nvidija.

itak, če ceno poveča tvoja konkurenca, zakaj ne bi še sam

 

isto kot naše banke, naj bi bila konkurenca, potem pa skupaj zvišajo cene storitev

 

  

VonGriffin reče pred 37 minutami:

Me ne bi motilo ce bi gpu kostal 2k, samo se mi zdi majhne razlike med 3080 in 3090 neopravicljive ali primer 2080ti

zagotovo niso hoteli sprva da je tako mala razlika v hitrosti, ampak jim je amd z rdna 2 ni pustil izbire

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

aha ta famozna maksi logika, 

 

amd bi lahko se vedno dalje prodajal gpuje po socialnimi cenami (kar je pocel zadnjih 10 let) , bi rekel da ce prevzames grdo grdo politiko konkurence si isti kurac

 

vsaj v marketingu, v tehnologijo so se vedno zadaj. Ce se hoces obnasati kot nvidija moras tudi nudi toliko kot nvdija kolega

 

Navedek

zagotovo niso hoteli sprva da je tako mala razlika v hitrosti, ampak jim je amd z rdna 2 ni pustil izbire

 

3 serija je izsla kolk pred rdna2 hmm ? razlika med 3080 in 3090 nima z amdje nic, gre zgolj za legit nategunsko politiko nvidije , ki za 10% perf hoce 50% vec cene . Vse pa so opravicili z kao 8k

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 6 minutami:

3 serija je izsla kolk pred amdjem hmm ? razlika med 3080 in 3090 nima z amdje nic, gre zgolj za legit nategunsko politiko nvidije , ki za 10% perf hoce 50% vec cene 

zakaj pa je bila potem 30 % razlika med 2080 in 2080 Ti, če AMD ni imel ničesar na vidiku

 

pač 3090 je najboljše kar premorejo, full A102 čip, če bi šlo na 30% bi to naredili

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 3 minutami:

zakaj pa je bila potem 30 % razlika med 2080 in 2080 Ti

 

hmm kaj pa vem maksi kaj pa vem mogoce zato ker gre ehm za drugacno gpu arhitekturo ?

 

Naj povzamem tvojo logiko, Jensen je plansiral svoje spijone v amd in strah ter trepet pred rdna 2 navil 3080

 

naj te spravim na realna tla, za Jansene je kot za mene amd en vic, vsaj dokler ne bodo gpu trga zaceli jemati tako resno kot procesorje.  V tem trenutku je postal se Intel vecja groznja, ce kariju dejansko rata veliki met

 

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

2080 = oskubljen TU104 čip

2080 Ti = full TU102 čip

 

3080 = oskubljen GA102 čip

3090  = full GA102 čip

 

V tem je razlog za majhno razliko, za 3080 so morali uporabiti enak čip kot 3090, prej pa ne.

 

Brez AMD konkurence bi bil 3080 3070 Ti (GA104).

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Zato je tudi 3080 Ti očiten cash grab, sedaj bodo čipi, ki bi lahko bili 3080 (tisti, ki niso dovolj dobri za 3090), šli tja, torej cena 3080 še ne bo kaj kmalu padla, ker jih preprosto ne bo več kaj dosti na trgu.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 4 minutami:

Zato je tudi 3080 Ti očiten cash grab, sedaj bodo čipi, ki bi lahko bili 3080 (tisti, ki niso dovolj dobri za 3090), šli tja.

 

3080ti je 3090 z manj pomnilnika, 10% hitrejsi kot 3080 in z vec pomnilnika 

 

sedaj kateri čip uporabijo je meni osebno nepomembno. Nvidija je želela postaviti 3080 kot svoj high end produkt, 3090 je v bistvu le Titan torej za tiste ki ki nimajo kam z dnarjem. Zate je to nateg ker si pac revez, za marsikoga investicija v hobij, kolk smiselno se pa naj odloci vsak sam z svojo denarnico

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
maksi reče pred 2 minutama:

ker se cene ne bodo kaj dosti znižale, če bo folk imel samo izbiro med 1500/1200/600-700€ gpuji.

 

Zakaj se bi morale cene znižati ? ce sedaj ignoriram izredno sitacijo na trgu so mi msrp cene trenutne generacije ok

 

jebat ga kolega pc gejming je hobi, se vedno cenejsi kot vecina drugih, ce si ga ne mores privoscit id ribarit ali nabav konzolo. Zakaj moramo tle imeti vedno isto debato ker si ti ne mores privosciti spodobnega gpuja

 

ironicno sedaj niti od amdja vec ne

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...