Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Ko jebe nvidio, tudi če jih amd še ni glih gladko prehitel je prišel dovolj blizu, da jih niti povoham ne več. 
 

Z naslednjo generacijo se zna zgodit enako, kot na cpu podrocju. Vsaka cast amd-ju res, mislim da skor nihce letos se ni pricakoval direktnega tekmeca 3090ke. Vg in drugi intel/nvidia shilli pa v jok in na drevo. 
 

Zdaj sam se cakam, da nek vg/madrung/nekdo uleti povedat, da amd se vedno nima neke bedastoce, ki je itak irelevantna. Pač intel/nvidia shilli se nikoli ne spreobrnejo :D

 

Dejstva pa govorijo, da jih je amd pojedu ze zdaj, tudi ce je 6900xt se vedno

malenkost slabsa kartica od 3090 je definitivno dovolj dobra za vsakega entuziasta, sploh ob cenovni postavki napram požrešni nvidii. Ce bo se dobavljivost na mestu, ne bo res popolnoma nobenega razloga vec po kupovanju nvidie, ki jo bodo kmalu forsirali samo še razni vgji in jayz2centi. 

uredilo bitje Sanitarni-Inšpektor!
Povezava do prispevka
Sanitarni-Inšpektor! reče pred 1 minuto:

Zdaj sam se cakam, da nek vg/madrung/nekdo uleti povedat, da amd se vedno nima neke bedastoce, ki je itak irelevantna. Pač intel/nvidia shilli se nikoli ne spreobrnejo :D

Ray tracing, ki ga developerji iger full hvalijo in se postavljajo z njim v predstavitvah je irelevanten? Kvečjemu lahko rečeš, da je irelevanten posamezniku, ki ga boli kurac za za grafiko in preferira pač golo igranje in ne da dosti na izgled.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

Ray tracing, ki ga developerji iger full hvalijo in se postavljajo z njim v predstavitvah je irelevanten? Kvečjemu lahko rečeš, da je irelevanten posamezniku, ki ga boli kurac za za grafiko in preferira pač golo igranje in ne da dosti na izgled.

Kolkor je meni znano amd ima ray tracing, celo neko hw varianto, ki bi naj bla superiorna nvidiini. 
 

Dopuscam moznost, da sem kaj narobe prebral sicer, tako da me popravi. 
 

Tudi dlss bi naj bil, sicer se amdjevi verziji rece drugace...

Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 minuto:

"super resolution", bilo umaknjeno ob predstavitvi, očitno tehnologija še ni za javnost

Sej to je blo kr pricakovano, mislim da se je amd na graficnem podrocju s to generacijo izkazal se boljse, kot je velika vecina pricakovala. Ni pa se prehitel nvidie. 
 

Prerokujem, da se zna kaj takega zgodit z next genom (mogoce okrog 2022?), pac enako kot na procesorskem podrocju, kjer so letos dejansko prehiteli intel na celi črti. 
 

Meni se z nakupom itak nikamor ne mudi, ko pride se ddr5 ram in ga amd požegna pa pade en konkretn beast mode team red gaming pc :)

Povezava do prispevka
Sanitarni-Inšpektor! reče pred 12 minutami:

Kolkor je meni znano amd ima ray tracing, celo neko hw varianto, ki bi naj bla superiorna nvidiini.

Tudi jaz nisem strokovnjak na področju, ker sem v začetku leta nabavil novo grafično in se nočem rajcati z nečim drugim, ker ne mislim menjavat. Ampak kolikor sem zasledil in prebral komentarje tu, nekaj ni kot bi moralo biti glede tega. Tudi na predstavitvi niso nič konkretno povedali in pokazali s tega področja.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

Tudi jaz nisem strokovnjak na področju, ker sem v začetku leta nabavil novo grafično in se nočem rajcati z nečim drugim, ker ne mislim menjavat. Ampak kolikor sem zasledil in prebral komentarje tu, nekaj ni kot bi moralo biti glede tega. Tudi na predstavitvi niso nič konkretno povedali in pokazali s tega področja.

Prehitro je govorit, dokler ne pridejo konkretni testi, ampak glede na pokazano res mocno dvomim, da bo amd letos bistveno zaostajal kjerkoli. Kot že rečeno pa jim imo manjka še 1 gen, da se tehnologija res izpili do potankosti (in čist verjetno) celo prehiti nvidio. 
 

Ampak počakajmo najprej da kartice pridejo v roke raznim tech tuberjem/stranem, pa bomo videli. 

Povezava do prispevka
maksi reče pred 16 minutami:

Smešna je tale skeptičnost, Nvidia ob svoji predstavitvi ni dala nobenih benchmarkov. V najslabšem primeru bo šlo za 5% razlike, kar je nič.

Evo tole, ko pridejo nove nvidije vsi avtomatsko sklepajo da so ah in oh in sveti gral in to brez vsakih benchmarkov, pač nvidia je dala ven nove grafe, ki so avtomatsko najboljše

Poraba ni važna, underwhelming proizvodni proces, cena in dobavljivost nič od tega ni važno

 

vg in drugi si ga veselo drkajo dalje in tolčejo po amd-ju

 

ko pa pridejo novi radeoni podprti z benchmarki, pa takoj ogromno skepse in se po vsej sili išče dlako v jajcu

ja pa ni dlss-a, ni tak rt kot bi kao moral bit, vklopljen rage mode, slabi driverji, amd-ju ni za zaupat, ker prirejajo rezultate blablabla

 

pač dejstvo je, da so nverniki še dosti hujši od applovcev, kar radi dokazujejo tudi na tem forumu.

uredilo bitje Sanitarni-Inšpektor!
Povezava do prispevka
Sanitarni-Inšpektor! reče pred 20 minutami:

Evo tole, ko pridejo nove nvidije vsi avtomatsko sklepajo da so ah in oh in sveti gral in to brez vsakih benchmarkov, pač nvidia je dala ven nove grafe, ki so avtomatsko najboljše

Poraba ni važna, underwhelming proizvodni proces, cena in dobavljivost nič od tega ni važno

 

vg in drugi si ga veselo drkajo dalje in tolčejo po amd-ju

 

ko pa pridejo novi radeoni podprti z benchmarki, pa takoj ogromno skepse in se po vsej sili išče dlako v jajcu

ja pa ni dlss-a, ni tak rt kot bi kao moral bit, vklopljen rage mode, slabi driverji, amd-ju ni za zaupat, ker prirejajo rezultate blablabla

 

pač dejstvo je, da so nverniki še dosti hujši od applovcev, kar radi dokazujejo tudi na tem forumu.

nverniki lmaoo

 

mislim da je tvoj bias za neko stran opaznejsi kot je bias ljudi ki jim pravis nverniki. nevem, vsaj mene ne bi mogel bolj bolet k kdo je boljsi in osebno upam da bo 6000 serija razturala vsaj po performansu.

 

in ja - feature set in celoten package nvidia graficni je pac boljsi, to je objektivno dejstvo. mogoce bo amd zdej popravil, ampak doslej je pac tako bilo.

 

"underwhelming proizvodni proces" - kaj ima to veze

"poraba ni vazna" - ok je vazna, ampak to je ponavadi argument ki se mece v teh tribalisticnih vojnah, v tej generaciji nobena graficna ni problematicna v tem (kar je bolj problematicno je recimo to da je 3090 prevelika)

"cena in dobavljivost" - bomo pac direkt primerjali cez en mesec, ko bodo na voljo radeoni

 

kaj je vazno:

- konsistenten performance (da ni par random igric kjer je AMD opazno pocasnejsi)

- DLSS (par ne-random igric kjer dobis "dzabe" performance)

- RT: ok, subjektivno, ampak par igric bo izrabljalo na nvidii, ne pa tudi na AMDju (recimo cyberpunk) - pa ne rect da je to bedarija, ce se pogovarjamo o ***enthusiast*** level graficnih

uredilo bitje Enterprise
Povezava do prispevka
Enterprise reče pred 17 minutami:

nverniki lmaoo

 

mislim da je tvoj bias za neko stran opaznejsi kot je bias ljudi ki jim pravis nverniki. nevem, vsaj mene ne bi mogel bolj bolet k kdo je boljsi in osebno upam da bo 6000 serija razturala vsaj po performansu.

 

in ja - feature set in celoten package nvidia graficni je pac boljsi, to je objektivno dejstvo. mogoce bo amd zdej popravil, ampak doslej je pac tako bilo.

 

"underwhelming proizvodni proces" - kaj ima to veze

"poraba ni vazna" - ok je vazna, ampak to je ponavadi argument ki se mece v teh tribalisticnih vojnah, v tej generaciji nobena graficna ni problematicna v tem (kar je bolj problematicno je recimo to da je 3090 prevelika)

"cena in dobavljivost" - bomo pac direkt primerjali cez en mesec, ko bodo na voljo radeoni

 

kaj je vazno:

- konsistenten performance (da ni par random igric kjer je AMD opazno pocasnejsi)

- DLSS (par ne-random igric kjer dobis "dzabe" performance)

- RT: ok, subjektivno, ampak par igric bo izrabljalo na nvidii, ne pa tudi na AMDju (recimo cyberpunk) - pa ne rect da je to bedarija, ce se pogovarjamo o ***enthusiast*** level graficnih

Evo ga, to je to o čemer sem pisal zgoraj, to so ti klasični "argumenti" nvernikov. Tebi so pač važne popolnoma obratne stvari kot meni, argumente, ki sem jih omenjal jaz, pa označuješ kot nepomembne.

 

Pač diametralno nasprotno dojemanje stvarnosti, zato ste nverniki. Feature set in celoten package lol, se pravi hočeš povedat, da mora bit na škatli naprintan nvidia logo, smo razumeli :D

uredilo bitje Sanitarni-Inšpektor!
Povezava do prispevka
Enterprise reče pred 11 minutami:

 

Moj mentalni svet je tako enostaven da se zreduciram na pripadnost enemu izmed dveh taborov proizvajalcev graficnih kartic

Ja glej, rešitev je preprosta. Nehaj to počet :D 

 

Pa še nekaj, jaz nisem nikjer in nikoli izjavil, da je nvidia slaba oz. zanič, daleč od tega.

Nvidia dela zelo spodobne produkte (ki jih mastno zaračunava in jih ni mogoče nikjer kupit), je pa trenutno pač rahlo popušila oz. zgubila to prednost, ki jo je kar nekaj časa držala

Še vedno ji verjetno dolgo ne bo hudega, zato je ni treba zagovarjat po vsej sili, kadar si tega nujno ne zasluži.

 

Glede na njihove izjave, podane pred kratkim, močno dvomim, da so letos pričakovali bolj al manj direktno konkurenco njihovi flagship kartici, ki so jo dobili.

Hočem povedat samo, da nividia trenutno res ne potrebuje zagovarjanja, sploh po debaklu z nabijanjem cen in dobavljivostjo njihovih kartic.

 

Amd po drugi strani zagovarjanje potrebuje in si ga trenutno tudi zasluži, zato tvoj "argument" o mojem biasu žal ne pije vode. 

uredilo bitje Sanitarni-Inšpektor!
Povezava do prispevka

RT ni neka obskurna zadeva več če jo podpirajo in oglašujejo 500€ konzole. 

 

Nekaj se sicer špekulira, da nvidia graf ni za dobit, ker so hitro dobil ocene perfromanca rdna2 in zadržujejo čipe, da jih bojo raje dal na Ti/S verzije

 

Sicer pa dokler ne bo generacije ali dveh brez driver problemov mene AMD/Ati verjetno ne vidi več.

- 9600 menjal s kolegom za slabši geforce, ker preprosto stvar z mojim takratnim sistemom ni delala
- laptop z 6700m - skoraj ni blo 4h WoW seanse brez BSOD, pa sem mel omega driverje da je sploh kaj delalo. Ko sem laptop upokojil in ga frišno reinštaliral z original driverji, je rabu laptop na SSDju 5min za boot, ker je bil po defaultu vklopljen nek super ultra low power energy boot na grafi
- prejšnji teden je kolegici radeon update zjebal vse sound driverje

 

 

uredilo bitje Ronin.si
Povezava do prispevka
Ronin.si reče pred 2 minutama:

RT ni neka obskurna zadeva več če jo podpirajo in oglašujejo 500€ konzole. 

 

Nekaj se sicer špekulira, da nvidia graf ni za dobit, ker so hitro dobil ocene perfromanca rdna2 in zadržujejo čipe, da jih bojo raje dal na Ti/S verzije

 

Sicer pa dokler ne bo generacije ali dveh brez driver problemov mene Ati verjetno ne vidi več.

- 9600 menjal s kolegom za slabši geforce, ker preprosto stvar z mojim takratnim sistemom ni delala
- laptop z 6700m - skoraj ni blo 4h WoW seanse brez BSOD, pa sem mel omega driverje da je sploh kaj delalo. Ko sem laptop upokojil in ga frišno reinštaliral z original driverji, je rabu laptop na SSDju 5min za boot, ker je bil po defaultu vklopljen nek super ultra low power energy boot na grafi
- prejšnji teden je kolegici radeon update zjebal vse sound driverje

 

 

Ti problemi z radeon driverji so meni tudi neka mitična zadeva če sem čisto iskren

Furam radeon že sigurno ene 7 let pa nikoli enega problema z gonilniki.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 37 minutami:

VG imo letos ne bo kupil gpuja, bi ga fršlok če bi imel all amd konfiguracijo v kompu.

 

VGjev gpu je ze narocen in bo 3080, ce bo sreca ga bom dobil glih pred cyberpunkom

 

"rage modu" in podobnim manipuliranje nasedajo mogoce razni maksiji, ampak se bo mogel zgodili cudez da se imam kdaj amd gpu vsaj za igralne namene

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
Sanitarni-Inšpektor! reče pred 1 uro:

 

Nvidia dela zelo spodobne produkte (ki jih mastno zaračunava in jih ni mogoče nikjer kupit), je pa trenutno pač rahlo popušila oz. zgubila to prednost, ki jo je kar nekaj časa držala

 

 

"popusila"

 

govoris res kot nek najstnik, popusila po katerem merilu? ugledu? performansu? prodaji? trznem delezu? financnih rezultatih?

 

to da ima AMD kartico v istem performance segmentu kot najhitrejsa nvidia ne pomeni da je kdo popusil, tudi lanska 5000 serija je bila cisto ok, ceprav niso imeli 2080ti ekvivalenta.

 

Navedek

Furam radeon že sigurno ene 7 let pa nikoli enega problema z gonilniki.

lol ok 7 let izkusenj v svetih vojnah z nverniki, ki jih crpa od boga dano dejstvo da ni bilo ni enega problema z gonilniki

uredilo bitje Enterprise
Povezava do prispevka
Sanitarni-Inšpektor! reče pred 2 urama:

konkretn beast mode team red gaming pc :)

 

lol to je se bolj smesno kot tribalizem v konzole vojnah, samo ti nisi isti uporabnik kot je bil tisti "fanATic", kajne?

 

predlagam da sprintas list papirja z nvidia logotipom in ga zakuris pred kamero, da malo pozugas nvernikom in jim das misliti

Povezava do prispevka
Enterprise reče pred 7 minutami:

"popusila"

Bralno razumevanje ni tvoja jača strana right? Napisal sem v kontekstu "popušila prednost" oz. daj se bom zate bolj kultivirano izrazil, da se ne boš šel neke semantike.

Nvidia je izgubila veliko mero prednosti, ki jo je do zdaj imela.

 

A se zdaj ne boš več kregal?

Celo priznal sem, da je v tem genu 3090ka verjetno še vedno najboljša kartica, ampak ne, ti vidiš samo kako sem totaln amd fanboy, ker sem pač vesel, da jim amd diha za ovratnik (kot vsak normalen user, ki si želi dobre konkurence)

Kot nverniku so ti verjetno ti koncepti tuji...

 

No, cenim vsaj da ti dejansko navedeš neke argumente in se ne obnašaš kot pacient vg, ki mu je dejansko važen le zelen logo na škatli in popolnoma nič drugega.

uredilo bitje Sanitarni-Inšpektor!
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...