Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Ta maksi že 10 let živi v iluziji, da je AMD cenejši od intla ali nvidije. Niso to stvari, kjer ocenjejumo subjektivno, tradicijo, imiđ, znamko itd... Pri hardwaru je koliko para toliko muzike. AMD pač dolgo ni imel nečesa, česar s čimer bi se lahko bockal z nvidijo v višjem razredu, tudi če je imel ala Radeon VII, je koštalo kot Nvidia. Najbolj žalostno je pa to, da tudi v Golf segmentu ni mogel konkurirati nvidiji, ker se je GTX 1060 10x bolj prodajal od RX 580.

 

In zdej, ko je AMD izdal nekaj, kar se očitno lahko kosa z Nvidio in ker ni 40% cenejši je pa cocky? Ne ni cocky, AMD je ista firma, kot Intel, Nvidia, samo prej žal ni mogel, ker je bil bogi.

Povezava do prispevka

Glej, če imaš izbiro med 700€ 3080 in 650€ 6800xt sploh ni dileme da vzameš 3080, ker ima Nvidia DLSS in RTX. Naj AMD dominira na trgu tako kot Nvidia pa lahko tudi zahteva cene kot oni. Ne pa ekvivalent po rasterizaciji in zahteva skoraj isto ceno.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 52 minutami:

Glej, če imaš izbiro med 700€ 3080 in 650€ 6800xt sploh ni dileme da vzameš 3080, ker ima Nvidia DLSS in RTX. Naj AMD dominira na trgu tako kot Nvidia pa lahko tudi zahteva cene kot oni. Ne pa ekvivalent po rasterizaciji in zahteva skoraj isto ceno.

Tist, ki bo pa dejansko kupil kartico za 700 €, on bo mogoče imel dilemo, ali vzet RTX 3070 za 700€ ali vzet 6800XT za 650€, ker bo hitrejša od 2-15%, cenejša za 50€, pomeni, da boljšo kartico lahko kupil za 700€ in ščepec nižji TDP

 

Ti pa ne rabiš se preveč sekirat, ker ne boš kupil niti ene niti druge.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 49 minutami:

V tem je ravno poanta, ker je Nvidia zasrala launch z zelo majhno zalogo, pač AMD misli, da lahko prodaja po taki ceni, ker bodo kupci iskali alternative.

A si ti bumbar? A ti bereš, kaj ti jaz pišem. AMD nikoli ni ponudil cenejše alternative Nvidiji. Tudi če Nvidia ne bi zajebala launcha, bi bila cena ista, ker AMD ni bil nikoli cenejši od nvidije.

Povezava do prispevka

Da torej je Nvidia kriva ker ne more zadostiti ogromnega povprasevanja in bo amd imel iste cene ?

 

Popolna ignoranca dejstva da je R&D gpujev izredno drag, drazji od cpu in bo seveda tehnologija toliko vec stala. Ce kaj je tist mal razlike v ceni le ta da nvidia uporablja drazji gdr6x

 

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 12 urami:

Ocenjevanje po videzu je prirojena v naso zavest. Vse stvari se ocenjujejo po videzu.

Nekateri to izkoriscajo da prodajajo sranje v lepi obleki (je misljeno na splosno).

Samo kot v vednost: Samo zato, ker ti tako doživljaš svet še ne po meni, da ga vsi. Jaz nikoli ne ocenjujem komponent po izgledu in sklepam, da tudi Uroš ne.

Je totalno brezpredmetna, ker kupujem zmogljivost in ne izgled. Ta je totalno nepomemben pri računalniški komponenti. Ko kupujem punco, mislim drugače.

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 5 minutami:

Da torej je Nvidia kriva ker ne more zadostiti ogromnega povprasevanja in bo amd imel iste cene ?

 

Popolna ignoranca dejstva da je R&D gpujev izredno drag, drazji od cpu in bo seveda tehnologija toliko vec stala. Ce kaj je tist mal razlike v ceni le ta da nvidia uporablja drazji gdr6x

 

 

Kaksna pa je razlika med navadnim in DDR6X? Se dejansko pozna al so to spet minimalni %, ki jih navadn uporabnik ne zazna.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 4 minutami:

Ja, mal cenejša je od RTX 2070, zato ker nima Ray tracinga in dost več štroma pokuri?

ja, saj lahko narediš isto za 6800xt, ki nima dlss in (verjetno) slabši raytracing

 

pa še slabša za productivity zaradi cuda

 

pa nima AI featursov za streaming, slabši video encoder

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 1 uro:

Samo kot v vednost: Samo zato, ker ti tako doživljaš svet še ne po meni, da ga vsi. Jaz nikoli ne ocenjujem komponent po izgledu in sklepam, da tudi Uroš ne.

Je totalno brezpredmetna, ker kupujem zmogljivost in ne izgled. Ta je totalno nepomemben pri računalniški komponenti. Ko kupujem punco, mislim drugače.

V mojem komentarju sem v oklepaju napisal = Je misljeno na splosno.

Ce bi bil videz pri racunalniski komponenti nepomemben, potem nebi bilo RGBja prav tako bi bile vse maticne plosce monotono zelene kot nekoc. Pleksi stekla na stranicah nebi bilo...

 

Seveda, da kupujes tudi glede na zmogljivost pa se marsikaj drugega je umes.

Ampak vizualni faktor je dostikrat razlog za izbor dolocenega artikla.

Povezava do prispevka

Men je pri vsaki stvari pomemben tudi izgled, od poli salame, do grafične kartice. Sam folk je tako zabit, da jim ni jasno, da ti je pomemben tudi izgled in ne samo izgled in potem, ko kaj takega rečeš, folk reče, da imam raje krš lepo zadevo, kot kvalitetno grdo in se mi potem sploh ne da več ubadat.

 

Sj ne da, da ogromno iger služi na račun nekih skinov in to govorimo o miljardah $. Jest enega skina nisem kupil, če pa komu to nekaj pomeni, ne bom rekel, da je to totalno brezpredmetno, če je človek zadovoljil neko potrebo.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...