Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

drevored reče pred 55 minutami:

fantje prosim, da se umirite in mi poveste kaj je razlika med 

 

FE za 499 eur (razen tega da je FE vaporware)

 

zotac za 599 eur

https://www.computeruniverse.net/en/zotac-gaming-geforce-rtx3070-twin-edge-80-gb-high-end-graphics-card

 

asus za 749 eur

 

https://www.computeruniverse.net/en/asus-rog-strix-geforce-rtx3070-gaming-oc-80-gb-oc-enthusiast-graphics-card

Spodnja ima lučke, 2db je tišja, 5C hladnejša in to kljub 2% višjim frekvencam.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 2 minutama:

@Sanitarni-Inšpektor!

Ne vem nisem bogat. Marsičesa ne razumem, od zlatih Rolls Roycev, do strganih majic za 1000€, samo karikiral sem.

 

Ampak lej ponudba povpraševanje. In če bi jest delal v marketingu Nvidie, bi lansko leto, dal zihr izdelat 2080ti 20th anniversay edition , ker so mel 20 let.

Bi dal izdelat 2080 kartic po ceni 2080 € in zapakiral v lepo škatlo in en dildo na baterije zraven.

Ja sej nic ne recem, ni slaba ideja

 

glede na število nvernikov bi bla stvar ziher v trenutku razprodana, pol pa bi jih cez eno leto prodajali dalje za se enkrat tolko

 

ceprav kartica ne bi mela vec kaj dosti uporabne vrednosti in bi mel amd zunaj ze 2 do 3 hitrejse modele

Povezava do prispevka
Sanitarni-Inšpektor! reče pred 1 minuto:

Sej mu ponuja, npr. 3090 sli s custom vodnim hlajenjem si bo omislilo glih kak % populacije

 

Mogoce pride titan...ce hoces si lahko sam nalepis gor diamante

 

opcij je veliko...

Eh... taka kartica s custom vodnim hlajenjem je samo v najhujšem primeru 3-4x dražja od osnovne. Jaz hočem kot v primeru WC-ja al zgoraj omenjenih primerih atomica nekaj kar je 1000x dražje od tistega kr imamo mi seljaki. Torej recimo, da mi oni naredijo najjačo grafiko posuto z diamanti in mi jo prideta v računalnik zmontirat 2 vodilna iz Nvidie, ter mi med tem ko en montira, drug kavico kuha...

Povezava do prispevka
Sanitarni-Inšpektor! reče pred 51 minutami:

Sej mu ponuja, npr. 3090 sli s custom vodnim hlajenjem si bo omislilo glih kak % populacije

 

Mogoce pride titan...ce hoces si lahko sam nalepis gor diamante

 

opcij je veliko...

To ni nič, to je kot da bi rekel, kupi si 5 mercedesev. Jest hočem zlatega mercedesa! Da se pol razni maksiji po forumu zajebavajo, kako v bistvu SLI igre sploh ne podpirajo več.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 50 minutami:

Eh... taka kartica s custom vodnim hlajenjem je samo v najhujšem primeru 3-4x dražja od osnovne. Jaz hočem kot v primeru WC-ja al zgoraj omenjenih primerih atomica nekaj kar je 1000x dražje od tistega kr imamo mi seljaki. Torej recimo, da mi oni naredijo najjačo grafiko posuto z diamanti in mi jo prideta v računalnik zmontirat 2 vodilna iz Nvidie, ter mi med tem ko en montira, drug kavico kuha...

In zraven še posnameta, da lahko objavim na IG. Čez par mesecev, ko pa pade FPS pod 143, grem pa ven na polje in posnamem, kako jo polijem z bencinom in zažgem.

Povezava do prispevka
Bumbar s kanglico reče pred 49 minutami:

 

Sej zgleda da si ti tut ne morš neke vredo prvošit, glede na to da gledaš najbolj budget model

 

vedno kupujem budget tud drazje zadeve, pomembna sta mi gpu ter gddr6x

zato imam toyoto z najmocnejsim motorjem a osnovno opremo :)

 

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

naaredil sem executive decision in nabavil iz computeruniverse inno3d verzijo

 

650 je cena z nemskim ddv. iz slovenskim je cena ~680. kar znese na firmo 560 eur brez davka.

 

jocem navznoter, ampak kompjuter mam ze dva tedna doma brez graficne in se mi ne da vec dlje cakat.

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka

@atomic Nikjer nisem rekel, da geeki nimajo dnarja, ampak po dusi se vedno ostanejo geeki, ki jim je vazen nek realen performance, ne pa jebeno diamantno posutje graficne kartice, ker lahko. 
 

Ti ki dejansko niso z duso pri gamingu pa majo itak konzole, ne glede na premozenje. 
 

So pac casuali, ki itak igrajo sam na kavcu, ker je bolj udobno. 
 

Cisto drugacne prioritete

uredilo bitje Sanitarni-Inšpektor!
Povezava do prispevka
Sanitarni-Inšpektor! reče pred 4 minutami:

@atomic Nikjer nisem rekel, da geeki nimajo dnarja, ampak po dusi se vedno ostanejo geeki, ki jim je vazen nek realen performance, ne pa jebeno diamantno posutje graficne kartice, ker lahko. 
 

Ti ki dejansko niso z duso pri gamingu pa majo itak konzole, ne glede na premozenje. 
 

So pac casuali, ki itak igrajo sam na kavcu, ker je bolj udobno. 
 

Cisto drugacne prioritete

 

hmmm, kot je nekoč napisal Sneti; pravi gamerji so ljubitelji iger, ne ljubitelji platform 

Povezava do prispevka

blame nvidia? 3 leta nazaj pac niso imeli casa in motivacije da se usedejo za mizo s celo industrijo in porabijo par mesecev za specifikacijo RT standarda (ki bo se vedno drugacen na PS5 kot bo od DXR na XSX/PC, kar je tudi skoda). 

 

vsaj dosedaj se je standardiziralo tisto, kar se je prijelo (razni physx, tressfx, hairworks so short-lived gimmicki); upam da bo super-resolution nekaj kar bo standardizirano tudi za konzole ampak bo se vedno po vzoru DLSSa izrabljalo vec tensor corov na PCju, ce to graficna nudi

uredilo bitje Enterprise
Povezava do prispevka
Bumbar s kanglico reče pred 12 minutami:

Ja glej, amd da marsikero svojo tehnologijo vn open source.

 

Da  a se se spomni kdo Mantle ?

 

razen pogojno Freesynca so do sedaj bile vse amdjeve tehnologije pol k vredne

 

dlss po drugi strani postaja standard ze zaradi katerga se kupi rtx

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
Navedek

The first consumer graphics card featuring hardware tessellation that made its way to the market was the ATI Radeon 8500 in 2001. The tessellation feature of the GPU got known as TruForm and soon became available in OpenGL via the extension GL_ATI_pn_triangles but the functionality never made its way into core due to the lack of any similar hardware support from other graphics card vendors.

 

Povezava do prispevka
Navedek

TruForm was not significantly accepted by game developers because it ideally required the models to be designed with TruForm in mind. To enable the feature without causing visual problems, such as ballooned-up weapons, the models had to have flags identifying which areas were to be tessellated. The lack of industry-wide support of the technique from the competition caused developers to ignore the technology.

 

image.jpeg.97c9653e4441d3dc5facb92d2a1d5fc1.jpeg

 

 

Cyberpunk 2077 GeForce RTX 30 Series Trailer: 4K, Ultra Settings, RTX ON! |  NVIDIA

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...