Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

atomic reče pred 5 minutami:

Itak se vse s ceno koregira. Ne boš ti zdej dobil za 30% manj cene isti perfomance pri drugi firmi.

Jaz sem tudi mislil, da so te stvari popolnoma samoumevne

Ampak očitno imamo tu določene paciente, ki dejansko verjamejo in bodo vedno verjeli, da je rtx 3070 boljša kartica, kot jo lahko konkurenca kdajkoli sproducira.

uredilo bitje Sanitarni-Inšpektor!
Povezava do prispevka
Sanitarni-Inšpektor! reče pred 49 minutami:

Jaz sem tudi mislil, da so te stvari popolnoma samoumevne

Ampak očitno imamo tu določene paciente, ki dejansko verjamejo in bodo vedno verjeli, da je rtx 3070 boljša kartica, kot jo lahko amd kdajkoli sproducira.

Kdo to verjame?

Povezava do prispevka

Sej zato ker nisi tolk bogat, da bi kupoval pocen, bodi tolko moža, pa uzem ftw3, ne pa pny smeti.

Za razliko od ostalih 3080 je tale ena izmed boljših gpujev iz te serije, s tem da ni problemov s POSCAP. Ti vsaj crashalo ne bo vsake pou ure. 

Cena je pa ista kot najceneje v nemčiji. Ajde, nardim -50e kot computeruniverse. 


 

Povezava do prispevka
Sanitarni-Inšpektor! reče pred 9 minutami:

Vg, nisi mi odgovoril na vprasanje 

 

zakaj menis da bi vg zapravljal svoj zlata vreden cas s taksnih slabim trolom kot si ti, spelji se pezent

 

Navedek

Za razliko od ostalih 3080 

 

kaj tocno ostalim 3080 fali in kar niso z zadnjimi driverji odpravili ? pac vzel si drazjo varijanto ker je bila le ta na voljo, meni ni treba.Sem ze takrat vedel da se bo do konca novembra zaloga normalizirala 

 

ce pridem ze do jurja grem raje do 3090

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 1 minuto:

 

zakaj menis da bi vg zapravljal svoj zlata vreden cas s taksnih slabim trolom kot si ti, spelji se pezent

 

 

kaj tocno ostalim 3080 fali in kar niso z zadnjimi driverji odpravili ?

 

ce prdem ze do jurja grem raje do 3090

Ne vem no, kaj jim fali. Razen tega, da večino 3080 crasha ku kurba zaradi kondenzatorjev, potem nič. 
https://www.extremetech.com/computing/315511-a-stability-problem-is-brewing-with-nvidia-rtx-3080-3090-gpus

Sem jo že zapakiral, čaka te: 
ne mi rečt da sm jo za brezveze zapakiral. MSRP cena za ta gpu je 810 (amerika, brez davka)
Tko da 900e je kr dober deal, na compuniverse so 1k. 

Opis ni na voljo

Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

Pač se malce naslajamo, ker gre za zapriseženega AMD haterja (tako pri gpujih kot pri procih), ki sedaj doživlja hude čase :D

 

glede na to, da v zadnjih petnajstih letih industrije nisi podprl z enim samim evrom, si pac zadnji, ki se ima za naslajat nad [vstavi poljubno]

 

 

VonGriffin reče pred 1 uro:

revse zakaj si delas bruke izven gnojisca ?

 

a to je warthog lol

Povezava do prispevka

damn, nisem dobil 3070 na nemski strani. ob 14:01 po moji uri se je pokazal gumbek. ob 14:02 po moji uri se mi je stran naloadala (vmes je blo polno nekih errorjev) in je blo out of stock.

 

na mimovrste pa veselo racunajo 800 eur. faking scam.

 

vodokotliceva cena 600 je potemtakem zelo dobra. sam jaz ne morem nabavit, ker kupujem na firmo.

 

also: kdaj je plan da dobijo computeruniverse in ostali retailerji non FE edicije?

 

edit2: na funtech so pravkar dali gor 3070ke (spet po nategunski ceni imo) https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/graficne-kartice/nvidia-geforce/rtx-3070/76458/

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka
Sanitarni-Inšpektor! reče pred 55 minutami:

 

 

dokler pa od tebe letijo posti v stilu “nvidia je boljsa, ker mi je vsec njihov zelen logo” 


ta zeleni logo  zadnjih 10 let zagotavlja top perf. , stabilne gonilnike in nove tehnologije kot so rt , dlss. Res je Nvidia je precenjena ker lepo izkorisca dominanco na trgu ampak nekateri smo pripravljeni placati malo vec in ne upati vsako jebeno generacijo da jih bo amd dosegel.

 

Nvidia za enthuzijasta nudi pac vec, 3080 je odlicen deal ce ga dobis po obljubljeni ceni. Zame bi bil ideal 3080ti z 16gb sam se mi ne da cakat, Cena 2080ti mi je povsem sprejemljiva

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 1 minuto:


ta zeleni logo  zadnjih 10 let zagotavlja top perf. , stabilne gonilnike in nove tehnologije kot so rt , dlss. Res je Nvidia je precenjena ker lepo izkorisca dominanco na trgu ampak nekateri smo pripravljeni placati malo vec in ne upati vsako jebeno generacijo da jih bo amd dosegel.

 

Nvidia za enthuzijasta nudi pac vec,

No evo na pravi poti si, me veseli. Sam tako nadaljuj pa bomo meli lahko normalno debato. 
 

Se popolnoma strinjam, da majo trenutno zeleni mogoce res se neko minimalno prednost, ampak ce si posten, bi se moral tudi ti strinjat, da je amdju še na graficnem podrocju letos uspelo nekaj, cesar ni nihce pricakoval. 
 

Ce bi bil ti malo bolj moralen clovek bi lepo priznal, da si mlatu pazno slamo in se opravicu ze tiste iz riti potegnjene izjave glede amd-ja in rtx 3070. Ne pa, da si to kar lepo prezrl in hoces po vsej sili uveljavit svojo voljo, tudi kadar nimas prav. 
 

Zdaj je prisel cas za nvidio, da ne zaspijo in se jim ne zgodi intelov scenarij. V nasprotju z nekaterimi nverniki si sam namrec zelim kar najvecjega napredka, razvoja in inovacij z obeh taborov. Pa seveda padca prenapihnjenih cen, dobavljivosti in konkurenčnosti. 
 

Seveda si želim tudi nadaljnih inovacij z novimi tehnologijami rdečih, kjer so še vedno malenkost za nvidio, cesar nisem nikjer zanikal. 

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 6 minutami:

Glede na to da amd sam navaja 2080ti kot merilo ni vg nic prezrl. Tole zame spominja na en fury x deja vu 

to so naredili zato, ker AMD 3070 ni mogel dati v primerjavo, ker je še ni bilo na trgu

 

3070 = 2080 Ti

 

zato je Nvidia prestavila izid 3070 en dan po rx6000 predstavitvi

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Sanitarni-Inšpektor! reče pred 59 minutami:

prenapihnjenih cen

 

Dejmo enkrat nehat s tem foram. Cene niso prenapihnjene. Ljudje čakajo v vrsti za 3080, ki je 800€+. Ne moreš dobit.

Danes človek lahko kupi dobro 1440p grafo za 250€ - top deal imo.

 

Če bi bil jest bogat, bi mi šla trenutna situacija na živce, ker ni gaming grafične za 5000€. Imam miljone na računu, na koncu pa imam graifčno, kot vsak ki lahko vzame nekaj na obroke. Hočem izstopati, še dobro, da obstajajo ohišja za par tisoč evrov in vustom vodna hlajenja, da se distanciram od peasantov.

 

 

Ker sem pa jest reven, sem pa ful hvaležen, da imam 5700@XT in mi je noro dobro, za 350€ sem leto pa pol nazaj, ki fura vse na 1440p 60fps+, kje mal spustim, da imam na svojem peasant ultrawidu lahko tudi kak FPS več pri igrah kjer to prav pride.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 13 minutami:

ker ni gaming grafične za 5000€

Mogoce ne za 5, lahko pa se vedno das okrog 3 za 3090 sli, pac ce bi ti bla preserancija edini cilj. Za preserantski pc lahko se vedno zmeces recimo 6k (vkljucno z monitorjem in custom vodnim hlajenjem)

 

Ko in ce pa da nvidia ven enega novega titana pa sploh

 

Mislim, da nekdo rece kako mu gre na zivce ker na trgu ni drazjih stvari se mi zdi kr precej neumna izjava

 

pa magari si bogat

oprosti

 

to je skor na ravni vgja no

sam da je drago, ziher je boljse

rad placam cimvec za firmo!

uredilo bitje Sanitarni-Inšpektor!
Povezava do prispevka

fantje prosim, da se umirite in mi poveste kaj je razlika med 

 

FE za 499 eur (razen tega da je FE vaporware)

 

zotac za 599 eur

https://www.computeruniverse.net/en/zotac-gaming-geforce-rtx3070-twin-edge-80-gb-high-end-graphics-card

 

asus za 749 eur

 

https://www.computeruniverse.net/en/asus-rog-strix-geforce-rtx3070-gaming-oc-80-gb-oc-enthusiast-graphics-card

Povezava do prispevka

@Sanitarni-Inšpektor!

Ne vem nisem bogat. Marsičesa ne razumem, od zlatih Rolls Roycev, do strganih majic za 1000€, samo karikiral sem.

 

Ampak lej ponudba povpraševanje. In če bi jest delal v marketingu Nvidie, bi lansko leto, dal zihr izdelat 2080ti 20th anniversay edition , ker so mel 20 let.

Bi dal izdelat 2080 kartic po ceni 2080 € in zapakiral v lepo škatlo in en dildo na baterije zraven.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

Zakaj pa potem delajo WC školjke iz zlata z dodatki diamantov? Zakaj bi moral milijarder srati na enako WC školjko iz OBI-ja za 90€ kot jaz klošar? Če ima tolko keša viška, mu mora trg ponuditi nekaj temu primerno, da bo imel vsaj kje potrošiti ta višek.

Sej mu ponuja, npr. 3090 sli s custom vodnim hlajenjem si bo omislilo glih kak % populacije

 

Mogoce pride titan...ce hoces si lahko sam nalepis gor diamante

 

opcij je veliko...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...