Skoči na vsebino

Stripi


kid666

Priporočeni prispevki

Jaz sem nazadnje prebral The Boys Gartha Ennisa.

The Boys (comics) - Wikipedia

Sicer sem to storil po ogledu prve sezone, nekako sem popolnoma spregledal ta strip,  ko sem prebiral Ennisove zadeve. Mogoče mu bom storil krivico, ampak meni se zdi, da je njegovo najboljše delo Preacher, vendar so mu Boysi takoj za petami. 

Strip, ki je izhajal med leti 2006 in 2012, je najprej izhajal kot del založbe DC, le ta pa je strip opustila zaradi premočno anti-herojske tematike, kar verjetno ni sovpadalo z ostalimi izdajami. Kakorkoli, založba Dynamite se je odločila za ponatis prvih 6 številk in za nadaljevanje stripa. 

Skozi strip spremljamo posebno enoto CIA-e pod imenom Boys, le ti pa so zadolženi, da zaustavijo skorumpirane superheroje, ki so, po domače povedano, pieces of shit. 72 številk je tako napolnjenih z bizarno akcijo ter odbitim, mnogokrat over-the-top, Ennisovim smislom za humor. Tu se mi zdi, da je ekranizacija stripu naredila uslugo, saj je tempo malo bolj počasen in je zatorej element šokantnega humorja bolj učinkovit. 

The Boys comic book - Album on Imgur

 

uredilo bitje Avion
  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Ne berem dosti comic-ov bolj mange za kater bi bilo tudi kul imeti kako temo. Kar mi je bilo od comic-ov všeč in proporočam je Monstress (neverjeten art in koliko detajlov vsebuje vsak panel...) in pa SAGA.

 

9565fcd1344cdcba2f3fdf4aca258da7.jpgsaga-45_cvr.jpg

 

 

uredilo bitje Merithyn
Povezava do prispevka
Mr Shears reče pred 18 urami:

 

Tenks za opis in priporočilo, sem prebral Preacherja od Ennisa in Dillona in mi je bil carski, tko da definitivno bom tudi tega prebral

Če ti je kul Ennis bi predlagal, da prebereš še hitmana, pa njegov Punisher max

Povezava do prispevka

In the near future, the DC Universe is spinning out of control. The new generation of heroes have lost their moral compass, becoming as reckless and violent as the villains they fight. The previous regime of heroes—the Justice League—returns under dire circumstances, which sets up a battle of the old guard against these uncompromising protectors in a conflict that will define what heroism truly is. 

large-DCD373441.jpg

kc-2-a-statement.jpg

Povezava do prispevka

Pred časom sem prebral Y The Last Man. Govori o tem, kako neka bolezen pokosi vse moške na Zemlji razen enega, ki potem doživlja temu ustrezne prigodivščine. V ozadju so kajpak raznorazne vplivne skupine, ameriška vlada, izrael, itd itd.

 

Lahko ga preberete na tem naslovu: https://www.omgbeaupeep.com/comics/Y_The_Last_Man/

 

 

Povezava do prispevka

Mimogrede, če že govorimo o stripih - a se smemo pogovarjati tudi o spletnih stripih? Če da, bi vas prosil za pomoč - pred časom sem bral nek webcomic, ki se dogaja v nekem post-pokaliptičnem razsutem mestu, liki so kot iz counter strike, tudi barvno označeni, če me spomin ne vara, in iščejo izhod iz mesta.

Povezava do prispevka
Caffrey reče pred 3 urami:

In the near future, the DC Universe is spinning out of control. The new generation of heroes have lost their moral compass, becoming as reckless and violent as the villains they fight. The previous regime of heroes—the Justice League—returns under dire circumstances, which sets up a battle of the old guard against these uncompromising protectors in a conflict that will define what heroism truly is. 

large-DCD373441.jpg

kc-2-a-statement.jpg

Alex Ross art :avadodo:

 

Priporocam se njegov Marvels.

 

CA43F545-DB6C-42FB-8A62-52E39EC388E7.jpeg

0C62EC0D-FFA2-4E6B-81DE-B16728B44048.jpeg

uredilo bitje Denny Crane
Napaka
Povezava do prispevka
The Mothership reče pred 18 urami:

Mimogrede, če že govorimo o stripih - a se smemo pogovarjati tudi o spletnih stripih? Če da, bi vas prosil za pomoč - pred časom sem bral nek webcomic, ki se dogaja v nekem post-pokaliptičnem razsutem mestu, liki so kot iz counter strike, tudi barvno označeni, če me spomin ne vara, in iščejo izhod iz mesta.

stripi so stripi, tak da go ahead

pr iskanju tega stripa ti pa žal ne znam pomagat

Povezava do prispevka
The Mothership reče pred 19 urami:

Mimogrede, če že govorimo o stripih - a se smemo pogovarjati tudi o spletnih stripih? Če da, bi vas prosil za pomoč - pred časom sem bral nek webcomic, ki se dogaja v nekem post-pokaliptičnem razsutem mestu, liki so kot iz counter strike, tudi barvno označeni, če me spomin ne vara, in iščejo izhod iz mesta.

Zveni kot Gone with the blastwave.

Povezava do prispevka

Moj kar precej močan "guilty pleasure", ki traja že 24. let, so italijanski kiosk stripi oziroma Sergio Bonelli Editore. Saj veste, o kom je govora: Zagor, Mister No, Tex, Martin Mystere in, meni najljubši od vseh, Dylan Dog.

 

Z Dylanom Dogom sem se prvič srečal okoli leta 1995, ko smo z družino živeli na Hrvaškem. Mini Aviona je bilo treba naučiti hrvaško, sam pa sem bil kar precej dovzeten za stripovsko umetnost, na mojo srečo pa so hrvaški kioski polni le te. Pa čeprav je šund. Tako je bil Ples smrti prvi Dylan Dog, ki ga je izdala takratna založba Slobodna Dalmacija in tudi moj prvi, ki sem ga prebral (pri tistih letih ga pol kurca nisem niti razumel, če sem čisto iskren, ampak liki, slavni vzklik Judo plesaču! ter podobe smrti in nadnaravnega so me popolnoma prevzele).

 

Ples smrti

 

Dylana Doga je ustvaril Tiziano Sclavi leta 1986, oktobra tisto leto pa je tudi izšla prva številka L'alba dei morti viventi oziroma Noć živih mrtvaca, kot so to prevedli v nekdanji Jugi pri izdaji Zlatna Serija.

 

L'alba dei morti viventi - Sergio Bonelli

(originalna izdaja je kar cenjena med zbiratelji in dosega kar lepo vrednost na raznih dražbah)

 

Čeprav v Italiji Dylan Dog izhaja neprekinjeno že od leta 1986 in da so v tem času izdali 402 številke redne serije, xy ponatisov, gigantov, maxijev, specialov, magazinov ..., je na teritoriju bivše Juge vse skupaj nekoliko bolj kaotično. Najprej je Dylan Dog izhajal v Jugoslaviji kot Dilan Dog pri Zlatni seriji, kjer so lepo sledili italijanskemu vrstnemu redu, nato je Dilan postal Dylan pri Slobodni Dalmaciji, oni pa so za prvo številko Ples smrti izbrali zgodbo, ki je v Italiji izšla leta 1993 v izredni seriji. 

 

Po propadu Slodobne Dalmacije je izdajanje Bonelli stripov na hrvaškem prezvel Ludens, ki so redni seriji dodali še izredno Extra serijo in nekatere italijanske izredne izdaje. Potem se je kasneje na trgu pojavil še srbski založnik Veseli četvrtak ... Skratka, divji zahod. Vsak založnik je očitno po lastni presoji izdajal zadeve, zdaj pa krpajo luknje. Na srečo to pri Dylanu Dogu niti ni takšen problem, saj 96-stranske kiosk knjižice vsebujejo večinoma po eno zaključeno zgodbo, kar je žal tudi največji minus tega junaka. Mimogrede, čeprav po svetu kroži okoli 60 milijonov izvodov, v Sloveniji nikoli nismo dobili uradnega prevoda z izjemo ene (morda dveh) kratkih zgodb v strip časopisu Strip Bumerang. 

 

Dylan Dog, ki si ga je Tiziano Sclavi zamislil po podobi Ruperta Everetta, je indagatore dell'incubo, istraživač nočnih mora oziroma detektiv za nočne more. Večno oblečen v isto barvno kombinacijo, redko z orožjem pri roki (le tega mu v kritičnih trenutkih poda pomočnik Groucho) ter pogosto v spremstvu policijskega inšpektorja Blocha, Dylan Dog raziskuje vse, kar je nadnaravno. Tako smo v 402 številkah dobili zombije, pošasti, morilce, duhove in velikokrat preveč poceni moraliziranja. Kaj mislim s tem? 

 

Zgodbe so v veliki večini šund. Seveda, pri tolikšnih izdanih zgodbah se najde tudi kar precej res dobro napisanih zgodb, vendar ta 96-stranska omejitev pogosto močno zavira kvaliteten razvoj scenarija. Tako imamo bralci prevečkrat občutek, da je zgodba napisana površno, da je nedodelana, nedokončana oziroma na silo dokončana. 

 

Na prejšnjem mn3njalniku mi je en uporabnik napisal, da ne mara Bonelli stripov predvsem zaradi risbe. Na Dylanu Dogu je delalo malo morje risarjev, kakšni so res malce "hit or miss", kakšni pa neverjetno dočarajo temačno vzdušje, sploh kakšen Corrado Roi:

 

corrado roi for dylan dog | Illustrazioni, Disegno fumetti, Arte ...

 

Da bi vse skupaj malce revitalizirali, so se pri Bonelliju odločili za tri poteze. Zunanjo vizualno podobo je tako prevzel Gigi Cavenago, ki zdaj že nekaj let ustvarja odlične naslovnice:

 

Amazon.com: Dylan Dog. Mater Dolorosa (Italian Edition) eBook ...

 

Odločili so se za team-up z ameriškim DC Comics in tako smo dobili crossover med Dylanom Dogom in Batmanom, zelo sveža zadeva, ki je še nisem uspel prebrati:

 

Batman & Dylan Dog #0 to be Published in Italy at the End of the Month

 

Nenazadnje pa so se odločili za tudi za ekranizacijo tega stripa. To so sicer naredili že dvakrat z dvema filmoma, Dellamorte Dellamore iz leta 1994, v katerem igra kar Rupert Everett, ter Dylan Dog: Dead of Night, ampak sta oba poizkusa bolj ... treš. Bomo videli, če bo serija kaj boljša. 

 

Saj vem, da bi o celi seriji lahko pisal eseje, ker je to pač nedokončana zgodba, mogoče pa bo vseeno kdo zainteresiran, da si privošči malce dodatne cenenosti v življenju. Žal, kot sem povedal, slovenskih prevodov ni, ameriški Epicenter Comics so zdaj začeli z izdajo nekaterih italijanskih junakov na ameriškem trgu (in, mimogrede, njihove izdaje izgledajo fenomenalno!), tako so prevedli tudi štiri knjige Dylana Doga. Pred njimi je s tem poizkusil ameriški Dark Horse Comics, ki je izdal 7 zgodb, eno izmed njih, Zed, lahko preberete na tej povezavi


 

 

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Ah Sergio Bonelli stripi (predvsem DD)

praktično prvi in edini stripi k sm jih začel brat v srednji šoli (prej je bil v igri v glavnem He-Man)

še zmeri jih mam kr neki na polici, k jih hranim zaradi nostalgije, sam tbh nimam pojma, kaj bi si mislu zdej glede kvalitete zgodb in risbe, če bi jih šel še enkrat prebirat

1.thumb.jpg.79a29ce7f7f12fe9c04a717d79b75133.jpg

zraven je tud jugo prevod Dynal Dog št. 1 iz leta 87, bogve, kje sm to pobral

 

Povezava do prispevka

Ma Bonelli stripi ... Drži se jih nekak slab odnos. Pač šund stripi, ki nimajo za burek v primerjavi z ameriškimi stripi, recimo. Ampak realno gledano so ti Bonellijevi klasiki tudi kdaj pa kdaj kvalitetni. 

 

Recimo prvih 100 številk Nathana Neverja je še danes odličnih, tako iz vidika scenarija kot iz vidika risbe. Te originalne zgodbe so se res lepo postarale, problem je nastal kasneje, ko je prišlo do reciklaže idej. Kolikor spremljam, so pri Bonelliju izdali par stranskih izdaj, ki se malo bolj poglabljajo ali v Nathanovo preteklost ali pa v stranske like. 

 

Nathan never sd 004 otok smrti

 

Martin Mystere prav tako. Sicer nimam pojma, koliko je historičnih napak, ampak se mi je na določenih delih celotna zadeva zdela zelo kvalitetno napisana, sploh ta preplet zgodovinskih dejstev s fikcijo (no, vsaj upam, da so bila dejstva, da ni bila vse le fikcija). 

 

Martin Mystère #1 - Gli uomini in nero (Issue)

Je pa tale kvazi Indiana Jones dobil tudi svojo animiranko. 

 

Dylan Dog se mi zdi, da še najbolj trpi, ker ima res ogromno potenciala, res bi lahko dobre zgodbe pisali, ampak se omejujejo s tem formatom, ki se ga držijo kot pijan plota. Saj na začetku, ko so bile ideje še sveže, je to odlično delovalo, danes pa se mi zdi, da je ogromno zgodb pač na silo napisanih. Pa sem jih prebral že kar precej, tako prevedenih kot v italijanščini, bom kasneje prilepil tudi kakšno sliko dela zbirke. 

 

Na sliki imaš tudi Lazarus Ledda, ki pa ni Bonellijev junak, ampak je izšel pri Star Comics v Italiji, če me spomin ne vara. Po mojem mnenju najbolj kvaliteten italijanski junak, gladko. Vsega je izšlo 150 številk, mislim, da so zadnjo, 151., izdali posthumno Adeu Caponeju v spomin, ravno pri Lazarusu Leddu pa se najbolj pozna ta divjezahodna miselnost hrvaških izdajateljev. Čeprav je tudi tu vsaka zgodba bila nekakšna avantura zase, je vedno bila močno prisotna rdeča nit, ki je povezovala celotno dogajanje v zelo smiselno celoto človeka z izgubljeno preteklostjo. Hrvaška Slobodna Dalmacija je tako izdala cca 50+ številk, potem pa je celotno strip izdajo prevzela založba Ludens. No, le ti so se očitno na podlagi števila prodanih izvodov odločili, da bodo "boostali" prodajo Lazarusa Ledda tako, da bodo preskočili približno 20 številk in nadaljevali z bolj atraktivnimi. Seveda, ko je zadeva prišla na kioske, celotna zgodba ni več imela nobenega smisla in Lazarus Ledd je tako neslavno propadel. Sam sem dobil približno 20 številk v italijanščini, digitalno imam celotno zbirko, ampak je še nisem prebral do konca. Italijanščina mi vseeno vzame malo več časa za branje. Lahko pa rečem, da je od prebranih 70 številk zelo malo slabih zgodb. Nadpovprečno dodelan kiosk strip.

Lazarus Ledd n. 152: The end by Ade Capone

Pardon, zadnja številka je 152.

 

Pri Bonelliju se mi zdi, da se tudi sami zavedajo, da so nekateri njihovi junaki malce izgubili svoj čar. Zato ubirajo malo morje novih taktik. Tako so nove številke Dylana Doga, od številke 400 naprej, nekakšen remake with a twist originalnih zgodb. Tudi pri Zagorju se odločajo za nekakšno revitalizacijo z novimi risarskimi tehnikami, novim pripovedovanjem starih zgodb, pri zgoraj omenjenemu Martinu Mystereu so začeli tudi z animirano serijo ... Kar pa je najbolj zanimivo - in kar smo vsi, ki smo naveličani teh sterilnih junakov - so izdaje pod oznako "audace", se pravi stripi, namenjeni starejšemu občinstvu. Tako lahko spremljamo že znane junake a la Mister No, ampak v nekakšni DC/Vertigo preobleki. 

 

MISTER NO REVOLUTION 3 SOGNANDO CALIFORNIA .AUDACE SERGIO BONELLI ...

 

Zdajle sem konec s šihtom, mogoče danes namenim še kakšno besedo Bonelli stripom :) 

Povezava do prispevka

Sam sem tudi fan Bonellija, zadnje čase berem Tex Villerja, sploh serija Tex Biblioteka mi absolutno dogaja. Take oldschool western štorije, nekatere so absoluten trash, spet druge pa masterpiece.

No, bral sem tudi Zagorja samo se je v zadnjem času povsem izrodil in popačil. Se mi zdi da ne zmorejo narediti kakšnih konkretnih zgodb, vse se samo ponavlja in vse je več ali manj samo reskin starih štorij. 

Omenil bi še Marti Misterijo, za moje pojme super stvar, zna naplesti pravo zmes zgodovine in pustolovščine.

 

Dylan Doga pa res mučijo te epizodne zgodbe, vse preveč jih je na hitro končanih in bi včasih res bilo bolje če bi šli na več delov.

 

 

spacer.png

Povezava do prispevka

Dylan Dog je bil (poleg Alana Forda) eden mojih najbolj priljubljenih stripov. Kar nekaj starih številk bi se še našlo v arhivu, med drugim seveda tudi prva.
Bral sem pa tudi Zagorja in Marti Misterija. Dočim mi Mr. No nekako ni sedel , čeprav sem imel kolega, ki je bil kar "fan" in je dejansko kupil vsako številko (in z veseljem posodil). Alan Forde sem imel celo vse skompletirane, tja nekje do 100-te številke. Na žalost sem jih nekoč posodil in nikoli več ne dobil nazaj. Ogromno starejših številk sem seveda nabavljal "naknadno", na raznih tržnicah in nekih bazarjih.
Za vse omenjene stripih govorim seveda izključno o shrbo-hrvaških prevodih iz časa Jugoslavije. Originalov nisem nikoli bral, kaj šele držal v rokah.

Najljubša Zagorjeva epizoda (oz. Chico odvrtek) mi je bila pa "Fanta Čiko" (na sliki zraven posebne izdaje Zagorja v barvi): 

zagor01.jpg

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

IMG_20200512_195321.jpg

IMG_20200512_195402.jpg

IMG_20200512_195512.jpg

 

Meni je trenutno tale izdaja ena izmed najlepših izdaj Dylana Doga, enostavno poimenovana Dylan Dog di Tiziano Sclavi. Gre za ponatis najboljših zgodb v trdi vezavi z novim artworkom Gigija Cavenaga, notri je k vsaki knjigi dodano nekaj trivie o sami zgodbi, celotna zadeva pa je v barvah. Se mi zdi, da so naredi kar lepo izbiro zgodb. 

 

 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka

Strip je verjetno moj najljubši medij zadnjih let in sem si ustvaril že kar manjšo knjižnico doma. Lepo, da imamo eno malo bolj aktivno temo na voljo. Za začetek predstavljem tri super samostoječe stripe, ki so še relativno sveže v spominu in bi jih z veseljem priporočal. Vsi so zaključene zgodbe znotraj enega zvežčiča.

 

God Country - Zgodba o moškemu z demenco, ki mu tornado prinese magičen meč in z njem tudi nekaj izgubljene humanosti, temu pa sledi pustolovščina kozmočnih proporcij, ki se posrečeno izmenjuje z družinsko dramo. Avtor Donny Cates je s tem delom dosegel preboj v mainstream in je v dokaj kratkem času postal en glavnih in nabolj vročih Marvelovih piscev.

 

519yqp5O50L._SX323_BO1,204,203,200_.jpg  God-Country-3-768x292.png

 

The Omega Men: The End is Here - Podobno kot prej omenjeni avtor, je Tom King en glavni sweatheartov modernega DCja, in z dobrim razlogom. Kot bivši CIA častnik in udeleženec v Iraški vojni, pogosto črpa inspiracijo za svoja dela iz tega odbobja, predvsem se pa osredotoča na človeško travmo, ki jo puščajo tovrstni monumentalni dogodki. Omega Men je na novo povedana zgodba o starih in obskurnih DCjevih likih, ki v mnogih ozirih vzbuja podobne občutke kot znameniti Watchmeni, vključno s klasičnim 9 panel gridom.

 

51Pn-uwiboL._SX317_BO1,204,203,200_.jpg0ab1fe3dde27e6507a09d1cb0aad2e4f._SX360_

 

Maestros - Razvajen milenijec mora po tragičnem družinskem dogodku hitro odrasti in prevzeti vlogo glavnega čarovnika. Zadeva je smešna, opolzka, krvava, predvsem pa zelo zabavna. Kot disclaimer naj omenim, da bo verjetno nekaterim lahko hit or miss, sploh če se vam že a priori začne malo obračati v želodcu, ko slišite zloglasno besedo na m.

 

maestros-vol-1-tp_cf01d92458.jpg1Tq0Pie.jpg

 

Povezava do prispevka
Caffrey reče pred 18 urami:

V fizični imam oba. 

Marvels imam s tastaro naslovnico. Ni remasterd verzija.

 

edit; a matr, nisem vedel da je še novejša od par let stare remasterd. Hudo zgleda ta 25th obletnica.

 

 

Opomba 2020-05-12 150820.png

Ja kr dobro zgleda, ampak je not precej balasta, ki meni osebno ni tolk zanimiv (annotated paneli in celotna skripta) tako da pride skupaj neki čez 500 strani. Js bom verjetno vzel, ko najdem kakšen dober deal, ker se vseeno spodobi Rossov art občudovat vsaj na Deluxe formatu.

 

@samo_hren Carsko! Prva 2 mam že nagledana, za tazadnjega pa prvič slišim. Še več takšnih predlogov prosim.

Povezava do prispevka
osis reče pred 5 urami:

A bodo mange & hentai imele svojo temo al bo debata od njih tekla tule? Rad bi se podal v njihov svet in bi želel kakšno priporočilo kaj priporočate začetniku. Zdaj preberem kar najdem naključno preko https://kissmanga.com. Nisem omenjen glede žanra. Je kdo uporabljal Manga rock?

 

Sam uporabljam Mangakakalot.com. Težko kar na slepo kaj priporočim, tudi če na splošno noben žanr ni ovira, ampak za začetek bi bila morda dobra Konosuba. Gre za luštno smejalnico o geeku, ki pristane v fantazijskem svetu, si nabere bizarno druščino in poskuša nekako zlesti na zeleno vejo. Jasno gre marsikaj narobe :)

Povezava do prispevka

Murder Falcon, 8-delna mini serija Image Comics, je verjetno najbolj heavy metal strip vseh časov. In je totalno zakon. 

 

Murder falcon: 9788869195884: Amazon.com: Books

 

"You are talented. Kind. Resilient. There is a spark inside you, even though you try to hide it. And it is that spark, through that guitar, that helps me to ..."

"Fight evil?"

"And save the world."

 

8qOykgCU5Xklt-CfVYCVpjDLjMImals_CEc4g3qDrVohuYk0c_TJkqNp5o_38OuE1u5SRcmefZO745QnnqC8vWKFUph7RSQ22Oy-mD0r0eDxShf36aSMtX9XGeOtYPY8q5DQDwY_WQ=s0

 

Jake, heavy metal kitarist, ki je izgubil voljo do igranja, saj mu je življenje postavilo kar precej ovir, se znajde soočen s pošastjo iz drugega sveta. Iz sveta The Heavy mu na pomoč priskoči Murder Falcon, nekakšen kung fu kiborg ptič, čigava naloga je, da zaustavi zlo, ki napada naš svet. Za to bo potreboval Jakea in njegovo igranje, saj ga le distorzirane solaže in mastni riffi spremenijo v nezaustavljiv kung fu stroj. A kmalu Jake ne bo dovolj, zato se bo moral soočiti s svojo preteklostjo ... 

"There are certain instruments on this earth that are a gateway to The Heavy."
"The Heavy?"
"A magnificent place, filled with pinch harmonics and double bass drum beats."

 

zXZTjPfpf4Hw4bzytoWP1XqJEintUx1Sj91cxUmQJBy6uqy6coWt2ZbDrSzD3AJSwpjwabJwMseZdndUhegYzohlNmq9hFdTl9kul-BqkpLD5Ldrc1JHhDY5gaVxEG9YCtu-yb98jQ=s0

 

Strip je napolnjen z akcijo, ki se je ne bi sramovali niti kakšni game developerji, za vse ljubitelje težke glasbe pa je strip tudi poln referenc na heavy metal svet. Nenazadnje so tudi alternativne naslovnice reference na ene izmed najbolj znanih metal albumov (Iron Maiden, Pantera, Bolt Thrower, Judas Priest ...).

 

MURDER FALCON somehow shreds even harder with new trio of totally ...

 

Ampak akcija je le na površju. Daniel Warren Johnson je za Image Comics ustvaril enega izmed najbolj metal, z vsako prebrano številko pa tudi enega izmed najbolj srceparajočih stripov, kar sem jih prebral. 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka

Sem prebral ravno pred kakšnim mesecem :). Daniel W. J. je izjemen risar in Murder Falcon je res pravo delo strasti ter fantastičen poklon metalu. Sploh dinamičnost akcijskih scen je res out of this world. Mi je pa od njega še bolj všeč Extremity, ki so ga na eni strani opisali kot "Studio Ghibli meets Mad Max". Podobno kot Falcon je samostoječa, 8 številčna serija, ki govori o mladi umetnici po izgubi roke in s tem njenega glavnega talenta, vse zaradi nesmiselne vojne in neskončnega cikla maščevanj.

 

Extremity01_FullCover.jpg

 

5b728daba58ed0232600b490d66f7c19.jpg

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...