Skoči na vsebino

Cestna golazen


Mutombo

Priporočeni prispevki

image.png.fd0aedd036025817ad58df1017b9d27d.png

 

https://lanternerouge.com/2023/07/19/vingegaard-destroys-tadej-pogacar-in-week-3-tour-de-france-2023-stages-16-17/

Jonas očitno vrti izvenserijske watte. Mogoče drogice, mogoče pa le vrhunec možnega v modernem kolesarstvu. Na teh grafih se le še Remco dotika "top 25 all time" linije.

Pog in Rog bosta imela zelo težko delo v prihodnje.

Povezava do prispevka
dilar reče pred 13 urami:

Škoda res, zgodil se je točn to, kar sm se bal. Definitivno ni neki kul s Pogijem, ker drugače ne bi spustil tok zgodi na klanc. Bi pa pomoje tudi z vrhunsko pripravo na taki trasi težko premagal Vinčeta, seveda brez kakšnega force majeura ala hud padec. Ne smemo pozabt, da je bil Vingegod že leta 2021 drugi, kljub temu da so mu priprave takrat totalno sfižile težave s kolenom al neki podobnega. Pač model je narjen za Tour + realno modela boli kurac za ostale dirke na koledarju in se ne razmetava celo leto kot przadet. Bo zanimivo spremljat Vuelto, kako se bo letos izkazal Ayuso pri UAE, neki bodo definitvno mogl spremenit v taktiki za Tour. Ker če bo naslednje leto spet tok višincev + taka vročina, potem s takim načinom Pogi ne bo pršu v rumenem do zadnje etape.

 

Pogijeva izjava:

 

""Zj***. Mrtev. Skušal sem jesti, kolikor sem moral, a nič ni prišlo v noge. Vse je obstalo v želodcu. Po treh urah in pol sem bil ob vznožju zadnjega klanca čisto prazen, brez energije. Če ne bi imel pomoči ... Mislil sem, da bom izgubil mesto na zmagovalnem odru. Skupaj z Marcom sem se boril vse do cilj. Hvaležen sem za vse ekipne sotekmovalce in navijače. Eden mojih najhujših dni na kolesu v življenu," je v izjavi za prireditelje povedal strti Pogačar, ki se ni zgovarjal na padec in krvavo koleno.

jup, ocitno so casi taki, da zmaga na tdf zahteva celo leto priprav izkljucno za tdf

ce bo spomladi razvaljival na klasikah nima sans

 

upam, da bomo naslednje leto gledal Jonasa, Pogija in Remcota 

Povezava do prispevka

Jaz pa ne vem, naj model dirka in uživa v tem, 2 TDFja ma in tega je delal 2 tedna ful zanimivga, pod črto ga lahko celo potem ni nikjer, pride na TDF in ga vseen zgubi, ker bo imel TJV boljši vlak, boljšo prehrano (:D), slab dan manj. Z leti in s takim izkušnjam bo verjetno dobil kakšno zrelost in trik več kako se jih lotit, samo naj model vseen dirka ne vozi šah za eno dirko na sezono.

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 6
Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 7 minutami:

Jaz pa ne vem, naj model dirka in uživa v tem, 2 TDFja ma in tega je delal 2 tedna ful zanimivga, pod črto ga lahko celo potem ni nikjer, pride na TDF in ga vseen zgubi, ker bo imel TJV boljši vlak, boljšo prehrano (:D), slab dan manj. Z leti in s takim izkušnjam bo verjetno dobil kakšno zrelost in trik več kako se jih lotit, samo naj model vseen dirka ne vozi šah za eno dirko na sezono.

ja itak, se cisto strinjam

pa se s celoletnimi pripravami je vprasanje, ce bo sploh lah Joncija premagal :D

sam remco jonas pogi combo bi vseeno rada vidla

Povezava do prispevka

Dejte si v google translate

Spoiler

Una paura

«Fate bene ad avere sospetti – aveva detto in conferenza stampa Vingegaard – ne avrei anche io e il vostro compito è anche essere scettici» aveva concluso lasciando i giornalisti quasi senza parole per aver rivoltato la domanda. Dice sul serio?
La sua sicurezza, in realtà, è una fiducia nelle tecnologie di allenamento che possono spingere un fisico formidabile come il suo a prestazioni fuori dal comune, tecnologie affinate più che mai e senza ricorrere a soluzioni illecite.

E non è solo il fisico.
Ieri Vingegaard ha dimostrato di aver fatto una preparazione meticolosa della cronometro e si vede. L’aveva studiata con cura prima del Tour de France, l’ha ripassata nel giorno di riposo ed ha affrontato la strada come fosse la sua via di casa. Avete visto come affrontava le curve? Le sapeva tutte, come un pilota di Formula 1 in pista. Pogacar è andato forte, ma quel ritardo lo ha accumulato anche nelle curve che l’avversario ha affrontato aggredendole senza nemmeno rischiare troppo, solo conoscendole. Ecco, tra le cose scientifiche viste ieri c’è anche questa, frutto di preparazione e simulazione come fanno in piloti automobilistici. Poi la scelta di non cambiare bicicletta, per non modificare l’assetto, per non rompere quel ritmo indiavolato. Studiata anche lì e probabilmente se ha pagato qualcosa per il peso della bici da crono nei tratti più duri della salita, si è rifatto con gli interessi in altri tratti.

Insomma, se Froome lo avevamo indicato come il ciclista calcolatore, Vingegaard lo ha probabilmente battuto in questo.
Il resto del Tour de France comincia oggi. La tappa durissima odierna ci dirà se quello di ieri è stato il colpo del KO per la corsa o solo un momento.

 

  • Račka +1 2
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
Boris reče pred 2 urama:

Vecinom kolesarji k gredo na tdf zmago odfurajo samo Dauphine pred. Pac all in za tdf da je forma 100% zadnji tretji teden

 

ce ti ze na spomladanskih klasikah razturavas 

je pa res da uae ma sam njega na takem nivoju in ga zato terajo na vse te dirke pred tdf.

 

Bomo vidl, kaj bo Ayuso pokazal na Vuelti. Model je na Švici kazal nore predstave, vprasanje je predvsem al bodo spet dirkal kot Movistar vcas (kar je nekako stalnica pri UAE, ko ni Poga na dirkah), pa ce lahko model pokaze neko konstantnost cez 3 tedne. Lani je ze bil tretji, ce me spomin ne vara.

Povezava do prispevka
Seth reče pred 18 urami:

Lol nevem če je bilo ravno tako? :D

 

https://val202.rtvslo.si/podkast/sport-202/173250715/174972921

 

zavrti si od 20 sekunde naprej.

 

:cry:

 

Boris reče pred 6 urami:

Jst upam da bodo dali kussu kdaj v prih proste roke za kak gc na giru

 

mu je dala Visma že na parih (manjših enotedenskih) dirkah proste roke, pa se je tip totalno izgubil.

 

tudi sam je rekel, da ga ne zanima GC, ker mu je to pri dirkanju preveliko breme in je raje domestique.

 

Oredo_je reče pred 6 urami:

jup, ocitno so casi taki, da zmaga na tdf zahteva celo leto priprav izkljucno za tdf

 

drži.

 

če pa bo že vstrajal pri takšnem letnem dirkaškem koledarju, se bo pa TdFja treba lotit dirkat čisto drugače. :D

 

Šimšalamima Huhu reče pred 5 urami:

Jaz pa ne vem, naj model dirka in uživa v tem,

 

se absolutno strinjam.

 

jaz bi bil najbolj srečen, če gre naslednje leto na kombinacijo Giro / Vuelta.

 

ampak baje šejk sploh noče slišat za to, ker ga zanima samo UAE Tour in TdF. :cry:

Povezava do prispevka

Ja, saj to pravim. Sem gledal ko so med dirko predvajali. Tisti del ko reče "I'm gone. I'm dead" je od Pogija, potem dalje da naj gre Adam naprej pa odgovarja nazaj športni direktor. Saj ni panike, raspizdijo me pač ti naši novinarji/prevajalci ko vse nekaj površno in po svoje navedejo. :D:D It's a me thing. :P

uredilo bitje Seth
  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Je že bilo jasno da je Jonas na prvem ovinku krenil dosti bolj silovito kot Pogi ja, ampak ko je Pogi šel prvi sem mislil da pač gre bolj previdno ker so že štirje na tem mestu padli pred njim. A ni bil ravno tukaj tisti spot ko je drselo po tisti beli črti? Jonas pa do konca od prvega metra naprej. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...